Triumph tiger 800

Akis69

member
Δημοσιεύσεις
650
Ηλικία
36
Περιοχή
πατρα
Μοτοσυκλέτα
dl 650
Όνομα
Άκης
Με επιφύλαξη αυτό που θα πω.
Απέφυγε τα μοντέλα με ασημί πλαίσιο.
Αυτά είχαν βγάλει τα θέματα με την μίζα.
Βεβαια μπορεί να έχουν αλλαχτει με τις επόμενες βελτιωμένες αλλά θέλει λίγο ψάξιμο αυτό.
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Ενα θα σου πω.Οι τρεις τελευταιες μηχανες που μπηκαν στο φορουμ ηταν triumph.Θα σε παρακαλεσω ακομη και γονατιστος να πας αυριο και να την παρεις με κλειστα τα ματια και αυτο για δυο λογους.

Ο πρωτος για να παει σκαστος ο Απατσι και να βρουμε την ησυχια μας.

Ο δευτερος για να καταλαβει ο αλλος ο αρρωστος,οτι οσα θεματα να ανεβαζει του στυλ "ολοι απο το αλλο θα παρετε",εμεις θα ακολουθουμε την καρδια μας.


Παρτο.
Κάτσε να το μάθω το μηχανάκι και Απατσι με την λαίλαπα θα τρώει τη σκόνη μου.... Όσο για τον άλλον ξέρεις αυτόν με τις πενφε τις μπανιέρες θα το πάρω και θα είμαστε πολύ μετά γιατί εμείς ακούμε την καρδιά μας όχι την μόδα ...
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Με επιφύλαξη αυτό που θα πω.
Απέφυγε τα μοντέλα με ασημί πλαίσιο.
Αυτά είχαν βγάλει τα θέματα με την μίζα.
Βεβαια μπορεί να έχουν αλλαχτει με τις επόμενες βελτιωμένες αλλά θέλει λίγο ψάξιμο αυτό.
Το ξέρω αυτό αλλά ήταν στην εγγύηση και το άλλαζαν άσε που μπορεί να βρω κονε με τα ανταλλακτικά αυτό θέλει ψάξιμο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.400
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ναι αλλά είναι μηχανάκι και πάνω από όλα είναι. B M W μην το ξεχνάς αυτό
Φιλε επειδη το gs800 το εχει ο αδερφος μου εχω να πω σε συγκριση με το tiger800xcx ,θα πω οτι το xcx ειναι πιο ισορροπημενο .
Με πιο ασφαλτινες καταβολες ,αλλα και στο χωμα ειναι σουπερ.

Βεβαια το bmw μετα το φιλτρο ,εξατμηση και επαναχαρτογραφηση εγκεφαλου εχει μεταμορφωθει κι αυτο.
Σηκωνει σουζα με τριτη !
Αλλα το xcx με κερδισε .
Προσωπικη αποψη ολα τα παραπανω.
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.286
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Το θεματακι με τη μιζα το εχω ακουσει κι εγω !
Εμπα σε κανα φορουμ που ασχολειται με τη συγκεκριμενη μαρκα και ρωτα!!
Εδω εχουμε γινει GS φορουμ!Yesfunny
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Το θεματακι με τη μιζα το εχω ακουσει κι εγω !
Εμπα σε κανα φορουμ που ασχολειται με τη συγκεκριμενη μαρκα και ρωτα!!
Εδω εχουμε γινει GS φορουμ!Yesfunny
Όντως εδώ πολύ GS έχει και όλοι Πενφέ να πάρουτε που λέει και μια ψυχή... Θα το ψάξω πάντως αν και ο μάστορας μου μου είπε να το πάρω με κλειστά μάτια αν βρούμε κανένα καλό....
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.286
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Όντως εδώ πολύ GS έχει και όλοι Πενφέ να πάρουτε που λέει και μια ψυχή... Θα το ψάξω πάντως αν και ο μάστορας μου μου είπε να το πάρω με κλειστά μάτια αν βρούμε κανένα καλό....
Να ξερεις οτι πολλοι κατοχοι μιλανε με καλα λογια για συγκεκριμενο μαστορα στη Κυψελη!
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Να ξερεις οτι πολλοι κατοχοι μιλανε με καλα λογια για συγκεκριμενο μαστορα στη Κυψελη!
Θα το ψάξω αρκετά ίσως μπω και σε κανένα φόρουμ για το συγκεκριμένο
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.491
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Περα απο πλακα ειναι μια εξαιρετικη μηχανη.Τελεια δεν ειναι,αλλα ποιος νοιαζετε.Απο την στιγμη που δεν εχει θεματα σοβαρα στην θεση σου θα προχωρουσα

Αν δεν εχεις κατι στα υποψιν,παρε ενα τηλεφωνο στο Σακη στο Πολυγωνο κσι ρωτα τον αν εχει υποψιν του κατι που να αξιζει τον κοπο.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ενα θα σου πω.Οι τρεις τελευταιες μηχανες που μπηκαν στο φορουμ ηταν triumph.Θα σε παρακαλεσω ακομη και γονατιστος να πας αυριο και να την παρεις με κλειστα τα ματια και αυτο για δυο λογους.

Ο πρωτος για να παει σκαστος ο Απατσι και να βρουμε την ησυχια μας.

Ο δευτερος για να καταλαβει ο αλλος ο αρρωστος,οτι οσα θεματα να ανεβαζει του στυλ "ολοι απο το αλλο θα παρετε",εμεις θα ακολουθουμε την καρδια μας.


Παρτο.
Ο προσυλιτισμος απαγορευεται και απο το συνταγμα,θα σου στειλω εξωδικο....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Προσωπικα το Tiger 800 μου αρεσει παρα μα παρα πολυ, το θεωρω το καλυτερο all around στην κατηγορια του, οσο αφορα το πενφε και λοιπες παπαριες ειναι να ριχνουμε γιαουρτια στους δημοσιογραφους του χωρου που οταν βλεπουν τα γερμανικα εκσπερματωνουν,το ιδιο ισχυει και στα αυτοκινητα, μην δουν volkswagen τρελλαινονται......γαμω την Γερμανια μου..abcdefghabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.159
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Πάντως να σας πω κατι οτι και να πάρετε στο ενδιάμεσο ......
Στο τέλος τέλος ολοι
Πέν-Φε θα παρουτε ....



Sent from matrakas phone
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Περα απο πλακα ειναι μια εξαιρετικη μηχανη.Τελεια δεν ειναι,αλλα ποιος νοιαζετε.Απο την στιγμη που δεν εχει θεματα σοβαρα στην θεση σου θα προχωρουσα

Αν δεν εχεις κατι στα υποψιν,παρε ενα τηλεφωνο στο Σακη στο Πολυγωνο κσι ρωτα τον αν εχει υποψιν του κατι που να αξιζει τον κοπο.
Από ότι έμαθα τώρα στο φόρουμ μέχρι τα μοντέλα του 15 βγάζουν πρόβλημα στη μίζα 2,3,4 φορές ο καθένας.... Αααα είναι και ένα 500 ευρώ η μίζα κάθε φορά... Αλλά στους περισσότερους γίνεται λόγο συχνεις χρήσεις εντός Αθήνας.... Αν μπορείς να μου πεις το επίθετο του Σάκη από το πολυγονο .. Για να μιλήσω αύριο κιόλας μαζί του...
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Πάντως να σας πω κατι οτι και να πάρετε στο ενδιάμεσο ......
Στο τέλος τέλος ολοι
Πέν-Φε θα παρουτε ....



Sent from matrakas phone
Εσάς με τα πενφε εδώ μέσα θα σας κάνουμε παν και μπλοκ. RollingRollingabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.286
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.491
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πάντως να σας πω κατι οτι και να πάρετε στο ενδιάμεσο ......
Στο τέλος τέλος ολοι
Πέν-Φε θα παρουτε ....



Sent from matrakas phone

Τωρα το εθεσες σωστα.
 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
η μιζα μονο ειναι το προβλημα και εστιαζεται στο καλωδιο που ειναι ψηλουλι αλλα η τριουμφ αλλαζε ολο το ανταλακτικο....τα πιο πολλα φτιαχνονταν εντος εγγυησης....Υπαρχει τζιμανι που ελυσε το θεμα με τη μιζα σαλονικα και οι πιο πολλοι εκει το εφτιαξαν μια και καλη,ετσι λενε οι πληροφοριες μου απο πρωην κατοχο.Το θεμα παρουσιαζεται οταν το μηχανακι δουλευει πολλα σταματα ξεκινα μεσα σε κινηση και σιγα σιγα μολις εχει παραζεσταθει δεν μιζαρει.Υπαρχουν μηχανακια που μολις κρυωσαν αρκετα ξαναεπαιρναν μπρος με τη μια.Αυτα
 
Top Bottom