SUZUKI V-strom 1000 /2020

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν πω παλι kawasaki kle 500 θα γινω κουραστικός; Bike
Σταμούλη, αεί φτυσ τα μπούτια σου ρε, adve χωρίς ταξίδι δεν υπάρχει και ταξίδι= χλμ και μάλιστα πολλά ,ειδάλλωςπαίρνω ένα καθαρό και κάνω γύρω γύρω ένα οικόπεδο που έχω στο χωριό. Άκου KLE....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σαν τι;

Προφανώς εσύ εννοείς δικάβαλο τριβάλιτσο που προϋποθέτει τουλάχιστον μηχανή 650 - 800 κυβικών για να σηκώσει όλο το έξτρα βάρος και τουλάχιστον 70-80 αλόγων για να το μεταφέρει, ενώ εγώ εννοώ να χωθείς σε οποιοδήποτε δρόμο βρεις μπροστά σου στο βουνό και θέλεις να τον εξερευνήσεις, είτε είναι άσφαλτος είτε χώμα, με μια μηχανή που να μπορείς να σηκώσεις αν σου πέσει και με εξοπλισμό κατασκήνωσης για τα απαραίτητα.

Δεν λέω πως αυτό που εννοείς δεν είναι αληθινό adventure, ούτε το μειώνω σε καμία περίπτωση. Απλά εννοώ κάτι διαφορετικό.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Προφανώς εσύ εννοείς δικάβαλο τριβάλιτσο που προϋποθέτει τουλάχιστον μηχανή 650 - 800 κυβικών για να σηκώσει όλο το έξτρα βάρος και τουλάχιστον 70-80 αλόγων για να το μεταφέρει, ενώ εγώ εννοώ να χωθείς σε οποιοδήποτε δρόμο βρεις μπροστά σου στο βουνό και θέλεις να τον εξερευνήσεις, είτε είναι άσφαλτος είτε χώμα, με μια μηχανή που να μπορείς να σηκώσεις αν σου πέσει και με εξοπλισμό κατασκήνωσης για τα απαραίτητα.

Δεν λέω πως αυτό που εννοείς δεν είναι αληθινό adventure, ούτε το μειώνω σε καμία περίπτωση. Απλά εννοώ κάτι διαφορετικό.
Βλέπεις ότι δεν υπάρχει ορισμός, άλλο εννοείς εσύ άλλο εγώ, άρα ο καθένας ψωνίζει όπως το αντιλαμβάνεται..
 
N

notakos600

Guest
Συγνώμη κιόλας, αλλά αν εννοούμε adventure situations ένα Himalayan δικάβαλο με μπαγκάζια σε κάποιο ελληνικό βουνό...τότε το κάνω με το αρχαίο μου XT600E καλύτερα και χωρίς τον τρόμο ζωγραφισμένο στο πρόσωπο μου.
Are you crazy??
Θα προτιμούσα ένα CRF250L...
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.176
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
παντως το συγκεκριμενο που ανοιχτηκε νημα ...ποιο fake δεν νομιζω να μπορει να βγει....απο τα γνωστα που βγαινουν κατα καιρους για ανιχνευση τασεων...
 
N

notakos600

Guest
παντως το συγκεκριμενο που ανοιχτηκε νημα ...ποιο fake δεν νομιζω να μπορει να βγει....απο τα γνωστα που βγαινουν κατα καιρους για ανιχνευση τασεων...
Αυτό πιστεύω και εγώ...
Από ψάρεμα τάσεων έως PhotoShop κάποιου ανύπαρκτου...
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
παντως το συγκεκριμενο που ανοιχτηκε νημα ...ποιο fake δεν νομιζω να μπορει να βγει....απο τα γνωστα που βγαινουν κατα καιρους για ανιχνευση τασεων...
Λες; cdefghigicdefghigicdefghigi
 
N

notakos600

Guest
Και επάνω που ψηνόσουνα να το αγοράσεις, στην χαλάσανε γαμώτο.....τα παλιόπαιδα....
Από τη ΒΜW για να δουν τι θα έγραφες ανέβηκε..

Ενθουσιάστηκες...
Ψήθηκες...
Fake...
Απογοήτευση...
Οδυρμός...
BMW Motorrad για ψώνια..

RollingSmileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Σε ποιο ασχημο βγαινει;
Κάτσε καλά...

 

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
459
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
Παντως γιατί εγινε θρύλος το Dr 750-800 big δεν μπορώ να το καταλάβω.

Φρένα δεν είχε, προστασία από τον αέρα δεν είχε, γκάζια ούτε, επιδόσεις μετριότητες, ροπή είχε καλή και λογικό λόγω κυβικών, οδική συμπεριφορά καλούτσικη σε χώμα και ασφαλτο αλλά όχι τίποτα σπουδαίο.

Υπάρχει μια τάση από όλες τις εταιρίες σε αυτό, να θεοποιούν παλιά μοντέλα που πούλησαν καλά. Νομίζω σηκώνει κουβέντα κατά πόσο ήταν όντως οι "θρύλοι" πολύ καλές μοτοσυκλέτες για να θεωρηθούν θρύλοι.
 
N

notakos600

Guest
Παντως γιατί εγινε θρύλος το Dr 750-800 big δεν μπορώ να το καταλάβω.

Φρένα δεν είχε, προστασία από τον αέρα δεν είχε, γκάζια ούτε, επιδόσεις μετριότητες, ροπή είχε καλή και λογικό λόγω κυβικών, οδική συμπεριφορά καλούτσικη σε χώμα και ασφαλτο αλλά όχι τίποτα σπουδαίο.

Υπάρχει μια τάση από όλες τις εταιρίες σε αυτό, να θεοποιούν παλιά μοντέλα που πούλησαν καλά. Νομίζω σηκώνει κουβέντα κατά πόσο ήταν όντως οι "θρύλοι" πολύ καλές μοτοσυκλέτες για να θεωρηθούν θρύλοι.
Ίσως επειδή ήταν το μοναδικό μονοκύλινδρο σε αυτόν τον κυβισμό.
 
Top Bottom