on-offαδικες ανησυχιες,ή αλλιως ποιο on-off μηχανακι να επιλεξω;

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
459
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
και μιας και το θεμα εχει να κανει με το 1150 .μολις εγινα κατοχος ενος gs 1150 του 2000 θα ελεγα οτι ειναι ενας ησυχος γιγαντας

Καλοταξιδη να είναι η γριούλα σου. Και γω το ίδιο έχω, κατασκευής 1999.

Βάλε αντιστοιχο τσιπ ανάλογα με το τι θέλεις, φίλτρο, εξάτμιση τελικό μόνο ή και Υ και θα γίνει ανήσυχος γίγαντας. Yes
 

tsepeto

new member
Δημοσιεύσεις
47
Ηλικία
57
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Καλοταξιδη να είναι η γριούλα σου. Και γω το ίδιο έχω, κατασκευής 1999.

Βάλε αντιστοιχο τσιπ ανάλογα με το τι θέλεις, φίλτρο, εξάτμιση τελικό μόνο ή και Υ και θα γίνει ανήσυχος γίγαντας. Yes
προς το παρον ειναι διαλυμενο στο υπογειο για γενικο χαιδεμα που θα κρατησει κανεμα μηνα ευκολα . μετα βλεπουμε για το αγριεμα
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Ναι μόνο που το tiger 800 χαμηλά δεν...

Για ρώτα κατόχους που το έβαζαν χώμα πόσο βίαζαν τον συμπλέκτη.

Το f800 gs είναι πολύ καλύτερο στο χώμα λόγω μοτέρ, θέση οδήγησης, κατανομή κιλών κτλ.

Στις χωματοβολτες μεγάλα ον οφ που μπορεις να βρεις μεταχειρισμένα σε τιμές κάτω από 6000 (έως 2000) ειναι

f 800 gs, 990-950 adv, gs 1100, 1150, 1200, ,xrv 750, xlv650.

Καμία αντίρρηση Κώστα αλλά νομίζω ότι ο @panostsi δεν ζητάει σκληρό χώμα, οπότε καλύτερα να επενδύσει στα ασφάλτινα χαρακτηριστικά μιας ον-οφφ πάρα στα χωμάτινα, γι αυτό πρότεινα το Tiger.
Αλλιώς.... μονόδρομος.
950/990 χαχαχα
 

zissimo

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
67
Περιοχή
Πάτρα
Μοτοσυκλέτα
BMW R 100 GS Paris Dakar ,BMW R 1150 R
Όνομα
Ζήσιμος
Περιοχή
Πατρα
εχω ανεβει με GS 1200 καλιακουδα χελιδονα κοζιακα σαρανταινα οιτη ολυμπο αμα αρχισω δεν θα σταματησω και δεν ανοιξε ρουθουνι

Δηλαδή αυτό το ξεβράκωτο το μπλέ 1200άρι με τα χωμάτινα είναι καλό μηχανάκι ? Rolling
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.458
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δηλαδή αυτό το ξεβράκωτο το μπλέ 1200άρι με τα χωμάτινα είναι καλό μηχανάκι ? Rolling
Το επονομαζομενο και κατσικισιο;Yes
 

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
459
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
Καμία αντίρρηση Κώστα αλλά νομίζω ότι ο @panostsi δεν ζητάει σκληρό χώμα, οπότε καλύτερα να επενδύσει στα ασφάλτινα χαρακτηριστικά μιας ον-οφφ πάρα στα χωμάτινα, γι αυτό πρότεινα το Tiger.
Αλλιώς.... μονόδρομος.
950/990 χαχαχα


Είναι δυνατόν να πατήσεις χώμα και να μη κολλήσεις?

Στην αρχή φλαταδούρα, μετά αρχίζει το παιχνιδι με λουμπες και λάσπη, μετά η χωματοπαρέα μπαίνει στα πιο βαθιά όποτε θες κάτι πιο κατάλληλο ή πιο ελαφρύ για να ακολουθησεις και κάποια στιγμή η κατάσταση φτάνει έως το καθαρόαιμο εντούρο.

Ξέρεις πόσες φορές έχουμε δει το παραπάνω έργο?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είναι δυνατόν να πατήσεις χώμα και να μη κολλήσεις? ΠΟΤΕ!

Στην αρχή φλαταδούρα, μετά αρχίζει το παιχνιδι με λουμπες και λάσπη, μετά η χωματοπαρέα μπαίνει στα πιο βαθιά όποτε θες κάτι πιο κατάλληλο ή πιο ελαφρύ για να ακολουθησεις και κάποια στιγμή η κατάσταση φτάνει έως το καθαρόαιμο εντούρο. ΣΩΣΤΑ

Ξέρεις πόσες φορές έχουμε δει το παραπάνω έργο? ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ!

Giving
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Καμία αντίρρηση Κώστα αλλά νομίζω ότι ο @panostsi δεν ζητάει σκληρό χώμα, οπότε καλύτερα να επενδύσει στα ασφάλτινα χαρακτηριστικά μιας ον-οφφ πάρα στα χωμάτινα, γι αυτό πρότεινα το Tiger.
Αλλιώς.... μονόδρομος.
950/990 χαχαχα
Μακριά από εμένα η ktm ποτέ.... Είμαστε φίλη με τον Σταμάτη (τον μάστορα) δεν θέλω να γίνω κολληταρια.... Μόνο για λαδάκι πάω τώρα και έτσι θέλω να μείνει...
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Με το καλο στο 1200, η διαφορα ειναι τεραστια και πλεον οι τιμες πεφτουν
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Θα το πουλήσεις το νεφρό;;; abcdefghgkabcdefghgk

RollingRollingRollingRollingRollingRolling ...... μπααα... όχι ακόμα τουλάχιστον.... απλά μου αρέσει να δοκιμάζω.... αφού στο έχω πεί. Μου αρέσει να έχω μια εικόνα, μια γεύση. Δεν κολλάω να δοκιμάζω όλα τα κορίτσια αλλά μετά να γυρνάω στο σιγουράκι...
Που ξέρεις... μπορεί να κάτσει και το τζόκερ.... θα σου πάρω ένα δώρο μετά εε μην ξεχνιόμαστε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.447
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
δεν θα πω πολλα....

απλα απο ολα τα μηχανακια μου

αν επρεπε να μεινω με ενα, να τα κανω ολα...

το GS θα κρατουσα...

απλοτητα, αξιοπιστια, ροπη, κρατημα, φρενα....και χαμηλη καταναλωση...

εχω παει πιστα, βουνο, κροκαλα, πολη, ταξιδι, καταφυγιο με χιονια...

ποιο αλλο μηχανακι τα κανει...

τα σερβις τα κανω μονος ΟΛΑ πλην συμπλεκτη...(δεν εχω αεροκλειδο)

τα κοστη ειναι αστεια αν ξερεις απο που να ψωνισεις...και στο 1/3 της τιμης αντιπροσωπιας...
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
RollingRollingRollingRollingRollingRolling ...... μπααα... όχι ακόμα τουλάχιστον.... απλά μου αρέσει να δοκιμάζω.... αφού στο έχω πεί. Μου αρέσει να έχω μια εικόνα, μια γεύση. Δεν κολλάω να δοκιμάζω όλα τα κορίτσια αλλά μετά να γυρνάω στο σιγουράκι...
Που ξέρεις... μπορεί να κάτσει και το τζόκερ.... θα σου πάρω ένα δώρο μετά εε μην ξεχνιόμαστε.
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
εχω ανεβει με GS 1200 καλιακουδα χελιδονα κοζιακα σαρανταινα οιτη ολυμπο αμα αρχισω δεν θα σταματησω και δεν ανοιξε ρουθουνι ρωτηστε ντοπιους παρτε κανενα τηλ αν ανοιξε ο δρομος και βουρ γιατι αν δεν τον εχουν ανοιξει ουτε τανκσ δεν περναει παλια θυμαμαι επερνα το καθαροαιμο με τρειλερ το αμαξι για υπνο και εφευγα δυσκολα πολυ θα ελεγα τα πραγματα αλλα ειχα να κανω με 100 κιλα μηχανακι
Δεν μετρας εσυ
 

kostas_366

member
Δημοσιεύσεις
788
Περιοχή
Αργολίδα
Όνομα
Κωνσταντίνος
και μιας και το θεμα εχει να κανει με το 1150 .μολις εγινα κατοχος ενος gs 1150 του 2000 θα ελεγα οτι ειναι ενας ησυχος γιγαντας
3η bmw Δημήτρη? Που θα τις βάλεις όλες φίλε.
 
Top Bottom