on-offαδικες ανησυχιες,ή αλλιως ποιο on-off μηχανακι να επιλεξω;

kordix

new member
Δημοσιεύσεις
459
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
GS 1150, CCM 404, GASGAS EC 300
Όνομα
Κόρδας Κωνσταντίνος
Στη βόλτα της προηγούμενης βδομάδας στο Γαλαξίδι, στην επιστροφή χάρηκα πολύ το ανέβασμα από Ιτέα προς Δεσφίνα.

Ήμουν μόνος και ανέβαινα χαλαρά έως αργά, με 5η και 3000 στροφές, κατέβαζα 4η ή 3η μόνο στις φουρκέτες. Τα boxer λοιπόν είναι ιδιαίτερα απολαυστικά στην ήρεμη οδήγηση. Η ροπή από πολύ χαμηλα σε συνδυασμο με τον μπάσο ήχο της remus κάνουν τη ραθυμη οδήγηση απόλαυση.

Όχι ότι δεν μπορούν να πάνε γρήγορα, αλλά στο χαλαρό βολταδόρικο ρυθμό το 1150 είναι ταμάμ.
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
παντως εχω ενα γνωστο με το 1200 κ σε μια συναντηση μας μου ειπε ο,τι σκεφτεται να το δωσει ,γιατι εχει 115.000 χλμ κ θα αρχισει να ζηταει!!!
εμεινα παγωτο βεβαια ετσι!!!
τι μου λετε τωρα για τις ελικες τα ακουω βερεσε
 
N

notakos600

Guest
παντως εχω ενα γνωστο με το 1200 κ σε μια συναντηση μας μου ειπε ο,τι σκεφτεται να το δωσει ,γιατι εχει 115.000 χλμ κ θα αρχισει να ζηταει!!!
εμεινα παγωτο βεβαια ετσι!!!
τι μου λετε τωρα για τις ελικες τα ακουω βερεσε
Περίμενες τώρα αξιοπιστία γιαπωνέζικου κι εσύ;
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
παντως εχω ενα γνωστο με το 1200 κ σε μια συναντηση μας μου ειπε ο,τι σκεφτεται να το δωσει ,γιατι εχει 115.000 χλμ κ θα αρχισει να ζηταει!!!
εμεινα παγωτο βεβαια ετσι!!!
τι μου λετε τωρα για τις ελικες τα ακουω βερεσε
Παρα διπλα ενας δινει ενα '08αρι στα 290χ.χιλιομετρα,με προληπτικη αλλαγη μοτερ.
Δινει και το παλιο μοτερ μαζι πληρως λειτουργικο .
Ενα εχω να σας πω :
Μην αγοραζετε 1200αρια(&1150) gs .
ΔΕΝ φτανουν για ολους.Greeting
 
N

notakos600

Guest
Παρα διπλα ενας δινει ενα '08αρι στα 290χ.χιλιομετρα,με προληπτικη αλλαγη μοτερ.
Δινει και το παλιο μοτερ μαζι πληρως λειτουργικο .
Ενα εχω να σας πω :
Μην αγοραζετε 1200αρια(&1150) gs .
ΔΕΝ φτανουν για ολους.Greeting
Γιάννη, κακά τα ψέματα, όποιος έχει μάθει στην απροβλημάτιστη λειτουργία και την απουσία εκπλήξεων μιας γιαπωνέζας γκέισας, δύσκολα υποκύπτει στην χοντρούλα ασχημούλα Γερμανίδα.
No offense mate.
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Παρα διπλα ενας δινει ενα '08αρι στα 290χ.χιλιομετρα,με προληπτικη αλλαγη μοτερ.
Δινει και το παλιο μοτερ μαζι πληρως λειτουργικο .
Ενα εχω να σας πω :
Μην αγοραζετε 1200αρια(&1150) gs .
ΔΕΝ φτανουν για ολους.Greeting
Δεν θεμε κύριε 1200gs ένα f800 και μια χαρά είμαστε.... Με rotax μοτέρ
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Υπάρχει και το Τ700 Πάνο.
Κλάσεις ανώτερο και χωρίς θέματα.
Και το xtz 660tenere.
Το θεμα ειναι που κουμπωνεις καλυτερα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.415
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ναι το είπαμε αλλά 10.000χιλιαρικα το άλλο το βρίσκω και με 6 χιλιάρικα
Καινουριο με μεταχειρω δεν ειναι σωστη η συγκριση ομως ρε φιλαρακι
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Και τι πειραζει ρε;
Δεν πειράζει εμένα απλά στον Νοτη απάντησα που είπε ότι παλιωσε.... Απλά όλα είναι με γνώμονα τα λεφτά που διαθέτει ο καθένας...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Καλά και τώρα 10ετιας μηχανάκι έχω
Εγώ είμαι ρετρολάγνος. Συνήθως μου αρέσουν τα πιο παλιά και απλά μηχανάκια, χωρίς πολλά πολλά πάνω. Απλά επειδή πλέον θέλουν πολλή δουλειά δεν τα κοιτάω για αγορά. Αν έβρισκα κι εγώ ένα παλιό σαν του Ω με λίγα χλμ δεν θα το σκεφτόμουν πολύ. Αλλά να πάρω μηχανάκι στα 100.000-120.000 χλμ που πουλάνε τα προσιτά GS δεν το κάνω.
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Εγώ είμαι ρετρολάγνος. Συνήθως μου αρέσουν τα πιο παλιά και απλά μηχανάκια, χωρίς πολλά πολλά πάνω. Απλά επειδή πλέον θέλουν πολλή δουλειά δεν τα κοιτάω για αγορά. Αν έβρισκα κι εγώ ένα παλιό σαν του Ω με λίγα χλμ δεν θα το σκεφτόμουν πολύ. Αλλά να πάρω μηχανάκι στα 100.000-120.000 χλμ που πουλάνε τα προσιτά GS δεν το κάνω.
Ουτε εγώ κοιτάω με τόσα χιλιόμετρα... Πριν 11 μήνες πήρα ένα bandit με 17.700 χιλιόμετρα τώρα έχει 32.000 αλλά θέλω να πάω και λίγο χώμα και ποιο ελαφρύ
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ουτε εγώ κοιτάω με τόσα χιλιόμετρα... Πριν 11 μήνες πήρα ένα bandit με 17.700 χιλιόμετρα τώρα έχει 32.000 αλλά θέλω να πάω και λίγο χώμα και ποιο ελαφρύ

Πάρε ενα δυομισάρι εντουράκι για να δεις πρώτα να σου κάνει η φάση, χωρίς να δώσεις το bandit. Το δυομισάρι γύρω στο χιλιαρικάκι την άλλη μέρα θα το δώσεις στα ίδια λεφτα αν δεν σου αρέσει.. Μην δώσεις τον ληστή για να πάρεις κάποιο μεσαίο ον οφ με την προοπτική πως θα πας χώμα, πριν καν διαπιστώσεις αν σου αρέσει η φάση και κυρίως αν υπάρχει η ανάλογη παρέα (έχω άσχημη εμπειρία απο χωματάδα που πήγα μόνος. Παραλίγο να με φάνε οι λύκοι. Αλλη ιστορία για άλλη ώρα αυτή).

Θα πας λιγότερο χώμα απο όσο πιστευεις, εκτός και αν μπλέξεις με χωμάτινη παρέα (που εδω μέσα απο όσο είδα δεν υπάρχει).
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
Πάρε ενα δυομισάρι εντουράκι για να δεις πρώτα να σου κάνει η φάση, χωρίς να δώσεις το bandit. Το δυομισάρι γύρω στο χιλιαρικάκι την άλλη μέρα θα το δώσεις στα ίδια λεφτα αν δεν σου αρέσει.. Μην δώσεις τον ληστή για να πάρεις κάποιο μεσαίο ον οφ με την προοπτική πως θα πας χώμα, πριν καν διαπιστώσεις αν σου αρέσει η φάση και κυρίως αν υπάρχει η ανάλογη παρέα (έχω άσχημη εμπειρία απο χωματάδα που πήγα μόνος. Παραλίγο να με φάνε οι λύκοι. Αλλη ιστορία για άλλη ώρα αυτή).

Θα πας λιγότερο χώμα απο όσο πιστευεις, εκτός και αν μπλέξεις με χωμάτινη παρέα (που εδω μέσα απο όσο είδα δεν υπάρχει).
Διέλευση θέλω να κάνω όχι εντουραδα και δεν μπορώ με αυτό που εχω κυρίως λόγο βάρους...
 
Top Bottom