την γνωμη σας παρακαλω...benelli trk502

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
Στην Καβάλα το έχει για Test ride, βέβαια δεν είχα χρόνο, αλλά φαίνεται ποιοτικό.


GS is a great way to spend a lot of time on the road
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.155
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
νεοτερες πλεροφοριε λενε για τεστ ραηντ το σουκου Μεγαρα ....
(το αγγλικο μου σκιζει ετσι ε;;;;;)
 

stavrouliasp

new member
Δημοσιεύσεις
138
Ηλικία
45
Προσωπικά μου αρέσει αν και κατά την άποψή μου μοιάζει επικίνδυνα με Ducati. Στα συν το ανεστραμμενο μπροστινό (που βέβαια δεν είναι πάντα καλύτερο από τα συμβατικά), τα led φώτα και φλας, το διπλό δισκόφρενο εμπρός, το μεγαλούτσικο ντεπόζιτο. Τα κάγκελα που προεξέχουν είναι ψιλοαθλια. Εντύπωση μου έκανε το πόσο ψηλά κάθεται η συνεπιβατιδα στο βίντεο (εκτός αν ο οδηγός ήταν κανένας ζουμπας και η τύπισσα δίμετρη).
 
Τελευταία επεξεργασία:

johni41

new member
Δημοσιεύσεις
69
Ηλικία
39
Όνομα
Γιάννης
κι εμενα μου αρεσει πολυ ειδικα επειδη φερνει σε multistrada! οταν εψαχνα για μηχανη ειδα κι αυτο αλλα δεν πουλιωταν ακομα και δεν ξερω αν θα το ρισκαρα... απο κοντα που το ειδα εχω την εντυπωση οτι λιγο οι διακοπτες και τα πλαστικα ηταν καπως αλλα μπορει να ειναι και η ιδεα μου. το μονο ασχημο ειναι τα καγκελα του κινητηρα που πεταγονται πολυ και μαλλον αναμεσα στα αμαξια θα εχεις θεμα.
οπως και με το δικο μου υποθετω και αυτο (αν και πιο βαρυ το benelli) αν ερχεσαι απο σκουτερ (οπως εγω) θα εισαι μια χαρα σαν αναβαθμιση που θα ευχαριστηθεις και δεν θα σε τρομαζει. κινειται αξιοπρεπως, δεν καιει, παει ταξιδι ανετα κατα τη γνωμη μου με 130-140 και εχει μεχρι 160 να επιταχυνεις καλα. το benelli μεσα στη πολη θα ειναι λιγο πιο δυσκολο μιας και εχει αρκετο ογκο αλλα αυτο ειναι που το κανει να δειχνει και πιο μεγαλη μηχανη! εχει και επιλογη για μεγαλυτερο μπροστα τροχο και με ακτινες οποτε αυξανει τις ικανοτητες του. νομιζω εχει και πακετο με τριβαλιτσο που μαλλον ειναι κατω απο 7000ευρω ολα μαζι...
περιμενουμε πληροφοριες και φωτο απο το test ride!
 

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
Τα κάγκελα που προεξέχουν σηματοδοτούν το φάρδος της μοτοσικλέτας μαζί με τις πλαινές. Αν περνούν αυτά δεν σκέφτεσαι μη χτυπήσεις καμία πλαϊνή. Βέβαια όταν δεν φοράει τις πλαινές είναι λίγο κάπως.

GS is a great way to spend a lot of time on the road
 

doryforos

new member
Δημοσιεύσεις
301
Ηλικία
49
Μοτοσυκλέτα
Piaggio Liberty i Get 125 abs
Honda Cb 500x
Όνομα
Νίκος
Διαβασα το Testride του MCN , οι πρωτες 3 παραγραφοι θα μπορουσαν ανετοτατα να εχουν γραφτει και για το δικο μου cb500x.To θεμα της προσπερασης που αναφερει ισχυει και για το δικο μου μιας και απ οτι φαινεται και το benelli φτιαχτηκε για το ιδιο κοινο , ηρεμα ταξιδακια με ηρεμους ρυθμους ( ουτε αργους ουτε γρηγορους ) , η πληροφορηση της μπροστινης αναρτησης που δεν εχει ο συντακτης ειναι κατι σχετικο , δεν λεει π.χ αν του εφυγε λιγο ή απλα εχει γνωμονα την ανεση ως οφειλει να εχει μοτοσυκλετα που φτιαχτηκε για συγκεκριμενο κοινο ( ηρεμια ανεση και οικονομια πρωταρχικοι στοχοι ) , το μονο αρνητικο σε ολο το αρθρο ειναι τα φρενα.Επησις και το δικο μου με τα προηγουμενα λαστιχα πριν μπει το abs το λαστιχο τσιριζε καποιες φορες ( αναλογως του δρομου ) .
Αρα τι μενει? Τι συνεργεια θα συνεργαστουν με την benelli αν στην αρχη η αντιπροσωπεια εχει οτι πιθανο ανταλακτικο μπορει να χρειαστει ( που και να μην το εχει διπλα ειναι η Ιταλια να ερθει απο εκει )
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αρα τι μενει? Τι συνεργεια θα συνεργαστουν με την benelli αν στην αρχη η αντιπροσωπεια εχει οτι πιθανο ανταλακτικο μπορει να χρειαστει ( που και να μην το εχει διπλα ειναι η Ιταλια να ερθει απο εκει )


Θα συμφωνησω με τον Νικο.

Το πολυ πολυ να πεταγομαι εγω να τα παιρνω που την εχω κοντα,να βγαλω και κανα μεροκαματακι.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εδω να πω οτι ιςως ήρθε ο καιρός να επαναπροσδιορίσουμε την ενοια ταξίδι με μηχανή,adventure καταστάσεις κλπ μιας και κάποιες εταιρίες παίζουν με την ψυχολογία των αναβατών δίνοντας ολο και περισσοτερα κιβυκα,ολο και περισσοτερα άλογα με ΟΛΟ και περισσοτερα χρήματα..
Μην πω δε οτι αλλάζουμε κάμποσοι μηχανακια όταν δεν έχουμε εκμεταλλευτεί ούτε το 50% απο τις δυνατότητες τους.

Εχω δει(και ειναι παρήγορο) φίλους που γύρισαν την πλάτη σε αυτή την καταςταςη.

Να μην γινομαστε fashion victims..
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Εδω να πω οτι ιςως ήρθε ο καιρός να επαναπροσδιορίσουμε την ενοια ταξίδι με μηχανή,adventure καταστάσεις κλπ μιας και κάποιες εταιρίες παίζουν με την ψυχολογία των αναβατών δίνοντας ολο και περισσοτερα κιβυκα,ολο και περισσοτερα άλογα με ΟΛΟ και περισσοτερα χρήματα..
Μην πω δε οτι αλλάζουμε κάμποσοι μηχανακια όταν δεν έχουμε εκμεταλλευτεί ούτε το 50% απο τις δυνατότητες τους.

Εχω δει(και ειναι παρήγορο) φίλους που γύρισαν την πλάτη σε αυτή την καταςταςη.

Να μην γινομαστε fashion victims..


Συμφωνώ!!

Γι αυτό και εγώ κράτησα το Vstrom 2002 μοντέλο και δεν το άλλαξα! (όοοοχι γιατί δεν είχα λεφτά!) abcde






Πέρα από την πλάκα, οι εταιρείες μας έχουν βάλει σε ένα διαρκεί "πόλεμο" και μας δείχνουν ότι ταξίδι και περιπέτεια μπορούν να γίνουν μόνο με 1200 κυβικά, πολλάαα άλογα και μηχανές των 20+€

Κάτι το οποίο για μένα δεν ισχύει. Φυσικά και εάν είχα την δυνατότητα να πάρω μία τέτοια μοτοσυκλέτα και θα το έκανα. Σίγουρα, κάτι παραπάνω θα προσφέρουν από αυτό το οποίο έχω.

Αλλά, να μην το κάνουμε σημαία ότι ή έχουμε τέτοια μοτοσυκλέτα ή δεν ταξιδεύουμε. Είχα διαβάσει παλιότερα μία πολύ ωραία φράση "Η καλύτερη μοτοσυκλέτα για ταξίδι, είναι αυτή που έχεις", βάζοντας το ΤΑΞΙΔΙ ως σκοπό και όχι τη μοτοσυκλέτα.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν φταινε οι εταιρειες,αλλα εμεις που γουσταρουμε το παραμυθι.

Στην ματαιοδοξια του ανθρωπου στηριζονται ολοι.Δεν εφαγα το παραμυθι πιστιρικας,ουτε θα το φαω τωρα.Μηχανες με λιγη ιπποδυναμη,λογικη σταθερη ταχυτητα και τεραστια αξιοπιστια, ειναι αυτες που με προκαλουσανε παντα.Δεν με νοιαζει ο προορισμος,αλλα το ταξιδι,οποτε δεκαρα δεν δινω αν φτασω σε καποιον προορισμο μια η δυο μερες νωριτερα.

1200 κυβικα και αρκετη ιπποδυναμη,βρισκεις με λιγα λεφτα σημερα.Απο εκει και περα το θεμα ειναι αν σου χρειαζονται,γι αυτο που θελεις να κανεις.

Εγω αντιθετα στις μοδες και στα πρεπει συνεχιζω να ειμαι οπαδος της αξιοπιστιας και του value for money.Δεν ειμαι υπερ των πολλων ιππων,αλλα υπερ του ενος,αλλα να ξερω οτι θα ειναι παντα διπλα μου.



Αυτο το μηχανακι,αν δεν εχει τα γνωστα θεματα με τα ανταλλακτικα και την υποστηριξη που αναφερθηκαμε αρκετοι παραπανω,θα ειναι ενας πολυ καλος συντροφος για τα ατομα που τους αρεσει ο δρομος.
 

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

well know member
Δημοσιεύσεις
2.375
Ηλικία
50
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας. Φωκιανό Αρκαδίας.
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 640 ADV (07)
YAMAHA YZF600R (97) Thundercat
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης
Περιοχή
Κρανίδι Αργολίδας.
Τα νέα σχετικά με το benelli είναι ότι έχει αρκετές παραγγελίες από ότι μου είπε ο φίλος στο Zen1one και από ανταλλακτικά θα είναι πλήρης σαν εταιρία !!
Κακά τα ψέματα είναι μια πολύ καλή πρόταση. ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

tc-drift

new member
Δημοσιεύσεις
16
Ηλικία
41
Περιοχή
Πειραιάς
Μοτοσυκλέτα
BANDIT 650-TTR 600
Όνομα
Βαγγέλης
Πολύ όμορφο, φαίνεται ποιοτικό, πλήρης σαν μοτοσυκλέτα, Σαν ένα τουμπανιασμένο CB500X βασικά φαίνεται και λίγο φτηνότερο.

Αν δεν σε νοιάζουν τα τρελά άλογα και θες καινούργια φαίνεται ωραία πρόταση. Μακάρι να τσουλήσει!
 

v-strong

new member
Δημοσιεύσεις
49
Ηλικία
54
Όνομα
γιαννης
Μια διευκρινηση.... το φαναρι εμπρος δεν ειναι led.ολα τα αλλα ειναι.
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΝΤΟΥΒΡΟΥΤΖΑ Ο OMEGAs Byefunny

Ρεπό σήμερα, λέω ας πάω μια βόλτα από Ελευσίνα μεριά να το δω επιτέλους από κοντά μιας και πριν 6 μήνες που πήγα δεν υπήρχε...
Παρκάρω τη μάχιμη πάπια, και μπαίνω μέσα στο κατάστημα, αρχίζουν τα εγκεφαλικά επεισόδια διαδοχικά, τα βλέπω, με βλέπουν κι αυτά, ακόμα πιο όμορφο στην πραγματικότητα απ' ότι στις φωτογραφίες. Ερχεται ο ευγενέστατος υπάλληλος, πιάνουμε λίγο κουβέντα, "μπορείτε να το κάνετε και βόλτα αν θέλετε" μου λέει...μου το αφήνει στο πάρκινγκ.

Ανεβαίνω επάνω, το σηκώνω από το σταντ ανετότατα, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό; Κουμπώνω στη σέλα χέρια πόδια σε φυσικές γωνίες, η σέλα όσο σκληρή πρέπει και με χώρο να κινήσαι επάνω της. Είμαι σίγουρος ότι και η σύζυγος θα ευχαριστηθεί και την δική της που είναι μεγάλη και πλατιά. Τα πόδια πατάνε χαλαρά και τα δύο κάτω με τις πατούσες όχι με τις μύτες, το ρεζερεβουάρ με αγκαλιάζει και μου δίνει αίσθηση προστασίας χωρίς να με κρύβει. Οι διακόπτες εκεί που πρέπει, όπως πρέπει και όπως έχουμε συνηθήσει οι παλιοί. Το πολυόργανο στο ύψος των ματιών χωρίς να κουράζει πληρέστατο. Η ζελατίνα όσο ψηλή πρέπει, βλέπω από πάνω της στο κέντρο του δρόμου...πατάω μίζα...

Ρε τι είναι αυτό; Παίρνει μπρος με την σκέψη και κρατάει ρελαντί αμέσως. Ηχος ξεσηκωτικός, στ' αυτιά μου έρχεται μια μίξη από σφύριγμα τρικύλινδρου Triumph και ράθυμου τετρακύλινδρου Kawasaki !! Δεν υπάρχουν μηχανικοί θόρυβοι και η λειτουργία είναι βελούδινη...ξεκινάω, σταματώ στην πόρτα να ελέγξω, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό; *****ός συμπλέκτης, ανθρώπινος, τον αφήνω και ρολλάρω στο κέντρο της Ελευσίνα με κίνηση, μου φαίνεται πανάλαφρο όπως ρολλάρει, δεν με προβληματίζει. Ο δρόμος ανοίγει και το μηχανάκι ανεβάζει πολύ πρόθυμα στροφές, χωρίς να το καταλάβω κινούμαι με 120, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό;

Τραβάω προς Μέγαρα, και στις στροφές του Λουτρόπυργου μπαίνει ακλόνητο απλά μετακινόντας το σώμα μου, τιμόνι, τροχοί, πλαίσιο, αναρτήσεις δεν με φοβίζουν καθόλου και μου εμπνέουν τεράστια εμπιστοσύνη με όσα και να πηγαίνω. Οι κακοτεχνίες και οι λακούβες είναι σαν να τις περνάω με μαγικό χαλί, καμμία ανησυχία. Μετά το Μεγάλο Πεύκο που ο δρόμος είναι γυαλιστερός, τσαρουχώνω επίτηδες τα φρένα, εξαιρετική αίσθηση του φρεναρίσματος, το ABS δεν ενεργοποιήθηκε καν, βοηθάνε πολύ οι απίστευτες δαγκάνες που φοράει...

Μπαίνω εθνική από Μέγαρα και ανοίγω γκάζι, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό; Το μοτέρ ανεβάζει με άνεση που με ξαφνιάζει, ρε σίγουρα είναι δικύλινδρο; Οι ταχύτητες κουμπώνουν πολύ θετικά δεν υπάρχουν "νεκρές" ανάμεσα στις σχέσεις, ο αέρας δεν με ενοχλεί, τον καταλαβαίνω αλλά δεν με ενοχλεί, ανεβάζω μέχρι τα 160 περίπου, απίστευτη ευστροφία για 2Κ, γυρνάει λες και έχει άλλους δυο κυλίνδρους καβάτζα...κατεβάζω ταχύτητες στα διόδια και πάλι θετικό και ακριβές το κιβώτιο. Παίζω ανάμεσα στις νταλίκες με την άνεση του παπιού, χωρίς φόβο και με εμπιστοσύνη στο σύνολο. Ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό;

Παίρνω το δρόμο για το κατάστημα. Θλίψη, πρέπει να το γυρίσω τώρα ρε γαμώτο; Δεθήκαμε τρελά τα δυο μας, έχουν περάσει 6 μοτοσυκλέτες από τα χέρια μου (YAMAHA SUPER TENERE 750, BMW R1100GS, BMW R1150RT, SUZUKI V-STROM 650, TRANSALP 600/650, CBF 600 και αναρίθμητα παπιά) τέτοια αίσθηση δεσίματος δεν είχα με καμμιά τους, και είμαι ειλικρινέστατος. Το μόνο ψεγάδι που μπορώ να του προσάψω είναι η απαράδεκτη τάπα του ρεζερβουάρ που είναι ίδια με του Transalp και πρέπει να την αφαιρείς για τον ανεφοδιασμό, και με tank bag είναι λίγο άβολο να το κάνεις, αλλά αγάπη χωρίς πείσματα δεν έχει νοστιμάδα χαχαχα.
Μπαίνω στο κατάστημα με ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά, "που πληρώνω;" ρωτάω και σκάμε στα γέλια με τα παιδιά εκεί...

Εν κατακλείδι, οι Ιταλοί με τα κινέζικα κεφάλαια, έφτιαξαν μια μοτοσυκλέτα όμορφη (υποκειμενικό) εύκολη, που χτυπάει ευθέως στον μέσο ευρωπαίο μοτοσυκλετιστή, σ' αυτόν που δεν θέλει σκοτούρες, που θέλει να ταξιδεύει άνετα χωρίς να διακτινίζεται και να έχει εύκολο και φθηνό σέρβις. Την θεωρώ εξαιρετικά τίμια για αυτό που προσφέρει, στην τιμή που το προσφέρει. Το προξενιό ήταν επιτυχημένο το λοιπόν και θα έρθουμε εις γάμον κοινωνία, θα περάσουμε όμορφα και θα ταξιδέψουμε παρέα, με απλά λόγια βρήκα την μοτοσυκλέτα που φτιάξανε για ΕΜΕΝΑ για τα δικά μου ΘΕΛΩ, και θα κλείσω τα μάτια μου μαζί της. Στοχεύω στην αγορά της γύρω στο Φεβρουάριο-Μάρτιο να ξεχρεώσω το παπί πρώτα !

ΥΓ. Δεν έχω λόγια για τα παιδιά στη ZEN ONE...το έχω ξαναπεί άλλωστε, ευγενέστατοι, κατατοπιστικοί, θετικοί, σε βαθμό που να με κάνουν να ντρέπομαι και να νιώθω γέρος χαχαχαχα, σας ευχαριστώ είστε ωραίοι συνεχίστε έτσι και δεν θα χάσετε !

ΥΓ2. Η γυναίκα μου μόλις γύρισα στο σπίτι, μου είπε ότι λάμπω από χαρά και ότι έχει καιρό να με δει έτσι !!! Εμ έτσι είναι 6 χρόνια χωρίς μοτοσυκλέτα για λόγους υγείας είναι πολλά !






 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΝΤΟΥΒΡΟΥΤΖΑ Ο OMEGAs Byefunny

Ρεπό σήμερα, λέω ας πάω μια βόλτα από Ελευσίνα μεριά να το δω επιτέλους από κοντά μιας και πριν 6 μήνες που πήγα δεν υπήρχε...
Παρκάρω τη μάχιμη πάπια, και μπαίνω μέσα στο κατάστημα, αρχίζουν τα εγκεφαλικά επεισόδια διαδοχικά, τα βλέπω, με βλέπουν κι αυτά, ακόμα πιο όμορφο στην πραγματικότητα απ' ότι στις φωτογραφίες. Ερχεται ο ευγενέστατος υπάλληλος, πιάνουμε λίγο κουβέντα, "μπορείτε να το κάνετε και βόλτα αν θέλετε" μου λέει...μου το αφήνει στο πάρκινγκ.

Ανεβαίνω επάνω, το σηκώνω από το σταντ ανετότατα, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό; Κουμπώνω στη σέλα χέρια πόδια σε φυσικές γωνίες, η σέλα όσο σκληρή πρέπει και με χώρο να κινήσαι επάνω της. Είμαι σίγουρος ότι και η σύζυγος θα ευχαριστηθεί και την δική της που είναι μεγάλη και πλατιά. Τα πόδια πατάνε χαλαρά και τα δύο κάτω με τις πατούσες όχι με τις μύτες, το ρεζερεβουάρ με αγκαλιάζει και μου δίνει αίσθηση προστασίας χωρίς να με κρύβει. Οι διακόπτες εκεί που πρέπει, όπως πρέπει και όπως έχουμε συνηθήσει οι παλιοί. Το πολυόργανο στο ύψος των ματιών χωρίς να κουράζει πληρέστατο. Η ζελατίνα όσο ψηλή πρέπει, βλέπω από πάνω της στο κέντρο του δρόμου...πατάω μίζα...

Ρε τι είναι αυτό; Παίρνει μπρος με την σκέψη και κρατάει ρελαντί αμέσως. Ηχος ξεσηκωτικός, στ' αυτιά μου έρχεται μια μίξη από σφύριγμα τρικύλινδρου Triumph και ράθυμου τετρακύλινδρου Kawasaki !! Δεν υπάρχουν μηχανικοί θόρυβοι και η λειτουργία είναι βελούδινη...ξεκινάω, σταματώ στην πόρτα να ελέγξω, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό; *****ός συμπλέκτης, ανθρώπινος, τον αφήνω και ρολλάρω στο κέντρο της Ελευσίνα με κίνηση, μου φαίνεται πανάλαφρο όπως ρολλάρει, δεν με προβληματίζει. Ο δρόμος ανοίγει και το μηχανάκι ανεβάζει πολύ πρόθυμα στροφές, χωρίς να το καταλάβω κινούμαι με 120, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό;

Τραβάω προς Μέγαρα, και στις στροφές του Λουτρόπυργου μπαίνει ακλόνητο απλά μετακινόντας το σώμα μου, τιμόνι, τροχοί, πλαίσιο, αναρτήσεις δεν με φοβίζουν καθόλου και μου εμπνέουν τεράστια εμπιστοσύνη με όσα και να πηγαίνω. Οι κακοτεχνίες και οι λακούβες είναι σαν να τις περνάω με μαγικό χαλί, καμμία ανησυχία. Μετά το Μεγάλο Πεύκο που ο δρόμος είναι γυαλιστερός, τσαρουχώνω επίτηδες τα φρένα, εξαιρετική αίσθηση του φρεναρίσματος, το ABS δεν ενεργοποιήθηκε καν, βοηθάνε πολύ οι απίστευτες δαγκάνες που φοράει...

Μπαίνω εθνική από Μέγαρα και ανοίγω γκάζι, ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό; Το μοτέρ ανεβάζει με άνεση που με ξαφνιάζει, ρε σίγουρα είναι δικύλινδρο; Οι ταχύτητες κουμπώνουν πολύ θετικά δεν υπάρχουν "νεκρές" ανάμεσα στις σχέσεις, ο αέρας δεν με ενοχλεί, τον καταλαβαίνω αλλά δεν με ενοχλεί, ανεβάζω μέχρι τα 160 περίπου, απίστευτη ευστροφία για 2Κ, γυρνάει λες και έχει άλλους δυο κυλίνδρους καβάτζα...κατεβάζω ταχύτητες στα διόδια και πάλι θετικό και ακριβές το κιβώτιο. Παίζω ανάμεσα στις νταλίκες με την άνεση του παπιού, χωρίς φόβο και με εμπιστοσύνη στο σύνολο. Ρε σίγουρα είναι 230 κιλά αυτό;

Παίρνω το δρόμο για το κατάστημα. Θλίψη, πρέπει να το γυρίσω τώρα ρε γαμώτο; Δεθήκαμε τρελά τα δυο μας, έχουν περάσει 6 μοτοσυκλέτες από τα χέρια μου (YAMAHA SUPER TENERE 750, BMW R1100GS, BMW R1150RT, SUZUKI V-STROM 650, TRANSALP 600/650, CBF 600 και αναρίθμητα παπιά) τέτοια αίσθηση δεσίματος δεν είχα με καμμιά τους, και είμαι ειλικρινέστατος. Το μόνο ψεγάδι που μπορώ να του προσάψω είναι η απαράδεκτη τάπα του ρεζερβουάρ που είναι ίδια με του Transalp και πρέπει να την αφαιρείς για τον ανεφοδιασμό, και με tank bag είναι λίγο άβολο να το κάνεις, αλλά αγάπη χωρίς πείσματα δεν έχει νοστιμάδα χαχαχα.
Μπαίνω στο κατάστημα με ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά, "που πληρώνω;" ρωτάω και σκάμε στα γέλια με τα παιδιά εκεί...

Εν κατακλείδι, οι Ιταλοί με τα κινέζικα κεφάλαια, έφτιαξαν μια μοτοσυκλέτα όμορφη (υποκειμενικό) εύκολη, που χτυπάει ευθέως στον μέσο ευρωπαίο μοτοσυκλετιστή, σ' αυτόν που δεν θέλει σκοτούρες, που θέλει να ταξιδεύει άνετα χωρίς να διακτινίζεται και να έχει εύκολο και φθηνό σέρβις. Την θεωρώ εξαιρετικά τίμια για αυτό που προσφέρει, στην τιμή που το προσφέρει. Το προξενιό ήταν επιτυχημένο το λοιπόν και θα έρθουμε εις γάμον κοινωνία, θα περάσουμε όμορφα και θα ταξιδέψουμε παρέα, με απλά λόγια βρήκα την μοτοσυκλέτα που φτιάξανε για ΕΜΕΝΑ για τα δικά μου ΘΕΛΩ, και θα κλείσω τα μάτια μου μαζί της. Στοχεύω στην αγορά της γύρω στο Φεβρουάριο-Μάρτιο να ξεχρεώσω το παπί πρώτα !

ΥΓ. Δεν έχω λόγια για τα παιδιά στη ZEN ONE...το έχω ξαναπεί άλλωστε, ευγενέστατοι, κατατοπιστικοί, θετικοί, σε βαθμό που να με κάνουν να ντρέπομαι και να νιώθω γέρος χαχαχαχα, σας ευχαριστώ είστε ωραίοι συνεχίστε έτσι και δεν θα χάσετε !

ΥΓ2. Η γυναίκα μου μόλις γύρισα στο σπίτι, μου είπε ότι λάμπω από χαρά και ότι έχει καιρό να με δει έτσι !!! Εμ έτσι είναι 6 χρόνια χωρίς μοτοσυκλέτα για λόγους υγείας είναι πολλά !






Εντάξει.. Με έστειλες!!
Praising
Στην πρώτη σειρα ψαρωσα.Που με ξέρει ρε αυτός ή ΑΥΤΗ; funny

Βλεπω μετα τη γραφή.. Άψογη,κατατοπιστική.
Ποιος ειναι ρε γαμώτο;;;cdefghigi
Ακομα και παραθέτοντας τα μηχανακια σου ή για το ξεχρέωσα του παππιού δεν "μπήκα".
Ειχε και CBF λεω ο τύπος..Με δουλεύει...Bcdefg

Με το που σε ειδα στην φωτο αδερφέ έμεινα.. Ο ΝΙΚΟΣ!!!!!!!!
Εχω καιρο να σε δω τοσο κεφάτο
& θετικό για μηχανή.Κανονισε όταν το παρεις,θελω βόλτα.-

Τώρα επειδή με έπαιξες άσχημα για 3 λεπτά Bcdef διαταράσσοντας την ψυχική μου γαλήνη θα ζητησω απο τα παιδια της διαχείρισης να αλλάξουν το όνομα σου απο Zatara σε Zartiera.- abcdefghgk

Με το καλό ρεεεεεεεεεεε!!!!!!
 
Top Bottom