ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Είσ' ωραίγιος και μετράς, αλλά και το καημένο το παπί αγκαρειομάχος είναι, θέλει τη στοργή του κι αυτό, DK20 σοβαραί μηχαναί, αν κι εγώ είμαι φαν της Yanmar...

http://engine.od.ua/daihatsu
Eδώ από την τελευταία ενημέρωση της Yanmar τον Γενάρη...

22008035_10214717882286101_6231850248716888535_n.jpg
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Έμαθε και τις Yanmar ο μικρός abcdefghgkabcdefghgk αύριο θα σΕ κάμνω μάθημα για τις Ishikawazima Harima που είναι και θυγατρική της Kawasaki :D

Πιτσιρίκο Joy
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Και που λέτε πα να βάνω μπρος σήμερα το ιταλοΧόντα μου (πως λέμε ιταλοΝτίσκο), τρώει μια γλύστρα το αριστερό ποδάρι στο μασΙπιέ και ίσα ίσα το κράτησα να μην έχω τίποτα δράματα και αργεντίνικη σαπουνόπερα μεσημεριάτικα, κάνω να δω τι γένετε και βλέπω και τους δυο μασΙπιέδες φλούδα, που να κρατήσει παπούτσι επάνω, δεν το παίρνω και κάθε μέρα το μηχανάκι και δεν το είχα προσέξει, λέω ας αλλάξω λάστιχα στο σίδερο να γιάνει, μάλλον ο προηγούμενος ερίφης φορούσε σκαρπίνια με σκιστό σακάκι και έβαζε το μηχανάκι στον ήλιο της Σαχάρας, δεν εξηγείται αλλιώς τόση φθορά...πάω Madness Moto, δεν, πάω Τόγελο δεν, κοιτάω ebay είχε (βασικά καμιά 20αριά μοντέλα φοράνε τα ίδια) αλλά θα περίμενα κανα τέρμινο να έρθουν, σκέφτομαι ας πάω μέχρι τον ακατανόμαστο να δω αν έχει...
Περιέργως είχε, επίσης περιέργως είχε και τον ίδιο μουστερή στα ανταλλακτικά με την ίδια ξυνόφατσα που βλέπω αρκετά χρόνια, μου τα φέρνει τα λάστιχα μου λέει 27 ευρώ, βάζω τα γέλια, λέω άσε ρε φίλε θα σφάξουμε το μεγάλο Σάββατο, 27 ευρώ δυό παπαριές, έφυγα φουρκισμένος...
Όπως πήγαινα για δουλειά, σταματάω στο Χαϊδάρι στο Moto Fox, παλιό μαγαζί και γνωστό, ρωτάω μπας και, και είχε !!! ρωτάω τιμή 20 ευρά μΕ λέει και τα παίρνω παραμάσχαλα κι από δω παν' και οι άλλοι, θα κάτσω να τα βάνω αύριο γιατί θέλει εργαλεία να λύσει η ασφάλεια που έχουν τα λάστιχα από κάτω από το μασπιέ...

27 ευρώ, είπαμε ρε Σάρακα, να παίρνεις κεφάλια, αλλά δυο μεροκάματα για 2 λαστιχάκια είναι ληστεία αδερφάκι μου Bcdef





 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Και που λέτε πα να βάνω μπρος σήμερα το ιταλοΧόντα μου (πως λέμε ιταλοΝτίσκο), τρώει μια γλύστρα το αριστερό ποδάρι στο μασΙπιέ και...
Μπάρμπα την επόμενη φορά να πάρεις κόφτη με δισκο για μεταλλο και να τα χαράξεις εκ νέου τα λάστιχα... Laugh 1
Για να μην κλαιγεσαι.. funny
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Μπράβο σου κύριε Πρόεδρε, καλά τα καταφέρνεις
με τους 45 μήνους σου ανάσταση, στην Αίγενα με στέλνεις :p

Εβαλα τα νέα λάστιχα στους μασπιέδες, για να μαθαίνει και ο άμπαλος ο OmegaΣ που φοράει τους ίδιους, ένα καρυδάκι 8mm χρειάζεται για να βγούν τα βιδάκια που κρατάνε το λαμάκι-ασφάλεια μαζί με τα λάστιχα και μια πενσούλα για να τραβήξουμε το λαμάκι.

Βγαίνει το παλιό λάστιχο.


Καθαρίζουμε λίγο το μασπιέ και το λαμάκι, και βάζουμε το καινούριο λάστιχο.


Τοποθετούμε το λάστιχο και σφίγκουμε τα βιδάκια...ανθρώπινα όχι αρκουμάνικα, αλουμίνιο είναι θα το πάρουμε στο χέρι, ρίχνουμε και λίγο σπρέϊ λιπαντικό σιλικόνης στο ελατήριο του μασπιέ και είναι έτοιμο.



Με την ευκαιρία, έβγαλα και την μπαταρία να της ρίξω μια φόρτιση γιατί το είχε πει το ποίημα, αφού δεν το παίρνω κάθε μέρα το μηχανάκι, και δεν είμαι και για άλλη μπαταρία, είναι και πανάκριβες οι ρημαδιασμένες. Έριξα και ένα καθάρισμα στο χώρο της.


 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Aντε να τον πιασεις τωρα...

Μπα...δεν έχω βενζίνη, άναψε το λαμπάκι της ρεζέρβας και δεν κάνω την αποκοτιά να ζητήσω κανα δεκάρικο από τη γυναίκα abcdefghgk
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μπα...δεν έχω βενζίνη, άναψε το λαμπάκι της ρεζέρβας και δεν κάνω την αποκοτιά να ζητήσω κανα δεκάρικο από τη γυναίκα abcdefghgk
abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Μπα...δεν έχω βενζίνη, άναψε το λαμπάκι της ρεζέρβας και δεν κάνω την αποκοτιά να ζητήσω κανα δεκάρικο από τη γυναίκα abcdefghgk

Στειλε λογαριασμο τραπεζας να σε φουλαρω.


Αλλα θελω βιντεακι να τον περνας στην μια ροδα.
 

Βασω Μπ

new member
Δημοσιεύσεις
400
Μοτοσυκλέτα
BMW F650GS
Όνομα
Βάσω
Περιοχή
Εξάρχεια
Ξεκίνησα σήμερα το πρωί με τις καλύτερες συνθήκες να πάω μια ωραία βόλτα προς το Ναυπλιο.
Ωραίος καιρός και πολλές μηχανές στο δρόμο γιατι ήταν και το πρωτάθλημα στα Μεγαρα. Ωραίος και ο καφες στο Ναύπλιο.... Αυτες οι μονοημερες κοντινες βόλτες ειναι σούπερ!!! Στην επιστροφή μόνο ειχα ενα ζητηματάκι με τον αερα. Ξερει κάποιος τα 48km/h σε πόσα μποφορ μεταφράζονται;
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Ξεκίνησα σήμερα το πρωί με τις καλύτερες συνθήκες να πάω μια ωραία βόλτα προς το Ναυπλιο.
Ωραίος καιρός και πολλές μηχανές στο δρόμο γιατι ήταν και το πρωτάθλημα στα Μεγαρα. Ωραίος και ο καφες στο Ναύπλιο.... Αυτες οι μονοημερες κοντινες βόλτες ειναι σούπερ!!! Στην επιστροφή μόνο ειχα ενα ζητηματάκι με τον αερα. Ξερει κάποιος τα 48km/h σε πόσα μποφορ μεταφράζονται;


Τα 6 Μποφόρ είναι ισοδύναμα με:

  • 23,89 Κόμβους
  • 12,29 Μέτρα ανά δευτερόλεπτο
  • 44,23 Χλμ ανά ώρα
  • 27,49 Μίλια ανά ώρα

7 Μποφόρ είναι ισοδύναμα με:

  • 30,1 Κόμβους
  • 15,48 Μέτρα ανά δευτερόλεπτο
  • 55,74 Χλμ ανά ώρα
  • 34,64 Μίλια ανά ώρα
 

Βασω Μπ

new member
Δημοσιεύσεις
400
Μοτοσυκλέτα
BMW F650GS
Όνομα
Βάσω
Περιοχή
Εξάρχεια
Τα 6 Μποφόρ είναι ισοδύναμα με:

  • 23,89 Κόμβους
  • 12,29 Μέτρα ανά δευτερόλεπτο
  • 44,23 Χλμ ανά ώρα
  • 27,49 Μίλια ανά ώρα

7 Μποφόρ είναι ισοδύναμα με:

  • 30,1 Κόμβους
  • 15,48 Μέτρα ανά δευτερόλεπτο
  • 55,74 Χλμ ανά ώρα
  • 34,64 Μίλια ανά ώρα
abcdefghgabcdefghgabcdefghg πάλι καλά που εφτασα σπίτι δλδ. χαχαχαχα
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
abcdefghgabcdefghgabcdefghg πάλι καλά που εφτασα σπίτι δλδ. χαχαχαχα



Θα είχε περάσει πριν απο σένα ο apache,και αυτά θα ήταν τα απόνερα απο τους στροβιλισμούς του
 
Top Bottom