ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
(Ναι κάθεται δίπλα μου και παίζει να το δει)Rolling

εμένα το είδε ήδη...abcdefghgk

Αμα δεν κάνω log in μέχρι αύριο, ψάξτε τα χαντάκια να με βρείτε cdef
 

chrisf

member
Δημοσιεύσεις
1.063
Ηλικία
44
Περιοχή
Petroupolis Athens
Μοτοσυκλέτα
suzuki bandit 650 s 2009
Όνομα
Χρήστος
Εχτες την κλείδωσα την μοτο...πηρα τον κουμπαρο και το τιμώμενο πρόσωπο και κατεβηκαμε Πάχη για καφεδακι και μετα πιστα για το ΠΠΜ....(για να την εκπαιδεύσω !!!)


Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
*《 Σήμερα την έστειλα από νωρίς για δουλειά... Το μεσημέρι θα γυρίσει να στρώσει τραπέζι.Φαΐ έφτιαξε χθες βράδυ.Προσπαθώ δε να κόψω και την κασέτα της μουρμούρας.Η αντιπροσωπεία κάνει την πάπια στα απανωτά mail για ανάγκη επαναπρογραμματισμού του εγκεφάλου στο συγκεκριμενο μοντέλο 》

*
Απόσπασμα από το 1ο Κεφάλαιο του επικού δράματος "Τί κάνατε σήμερα με την Ηπειρώτισσα σας"
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.174
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
*《 Σήμερα την έστειλα από νωρίς για δουλειά... Το μεσημέρι θα γυρίσει να στρώσει τραπέζι.Φαΐ έφτιαξε χθες βράδυ.Προσπαθώ δε να κόψω και την κασέτα της μουρμούρας.Η αντιπροσωπεία κάνει την πάπια στα απανωτά mail για ανάγκη επαναπρογραμματισμού του εγκεφάλου στο συγκεκριμενο μοντέλο 》

*
Απόσπασμα από το 1ο Κεφάλαιο του επικού δράματος "Τί κάνατε σήμερα με την Ηπειρώτισσα σας"



abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

User P

new member
Δημοσιεύσεις
0
Όνομα
User P
Ανοιξιατικη μερα, οποτε καβαλησα τον εργατη, το υπεροπλο της Suzuki.... abcdefghgk και πηγα μια βολτα, για πρωτη φορα, δεν ειχα ξαναπαει, στο Περιναλλοντικο παρκο Σχιστου Περαματος.... και μετα περασα με το φερρυ μια Σαλαμινα μεχρι Φανερωμενη, στενο, και πισω επιστροφη Αθηνα...












 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης
Μια χαρά είναι ο ΣουζούκιΣ...από Φανερωμένη αριστερά όπως περιμένεις το φέρρυ, ξεκινάει δρόμος που σε πάει από την πίσω μεριά, πάλι στη διασταύρωση της Αγίας Αικατερίνης https://www.google.gr/maps/@37.9775139,23.4351588,15z

Πρέπει να σας πάω καμιά βόλτα Σαλαμίνα σε μέρη να γουστάρετε, και δεν θα πιστεύτε πως είστε μισή ώρα από το κέντρο της Αθήνα :D
 

Zatara

member
Δημοσιεύσεις
1.423
Ηλικία
54
Περιοχή
Κουκουβάουνες
Μοτοσυκλέτα
Daytona DY 125RS EFI '17
Όνομα
Γιαβάσης Βλάμης

gagarin

new member
Δημοσιεύσεις
471
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Kawasaki ZZR1400
Όνομα
Κώστας
Μετά από ένα χρόνο και μετά από προετοιμασία της , και δική μου κυρίως ψυχολογική, πήγαμε παρέα στην πίστα των Μεγαρέων, γύρω γύρω όλοι.
Κανονικά κάποια στιγμή χρειάζεται καινούριο θέμα περί πίστας.
( ίσως να υπάρχει χωρίς να το έχω δει )

Ή συμμετοχή είναι σα μια λαμπρή γιορτή με ανάμεικτα συναισθήματα φόβου και χαράς. Μέχρι ανοιξει το νέο θέμα να πω μια δική μου σκέψη :
ο δρόμος ταξιδεύει αλλά και η πίστα μαγεύει..
 

gagarin

new member
Δημοσιεύσεις
471
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Kawasaki ZZR1400
Όνομα
Κώστας
Και μερικές φωτο.
Το 10 χρονο παιδί οδηγεί το δίχρονο 50cc και κάνει χρόνο αν άκουσα καλά κοντά στο 1:16
Συμμετέχει στο πρωτάθλημα Ιταλίας και η σελίδα του είναι Panteleakis Vassilis #53
Κυριολεκτικά σα διαβήτης έστριβε , μακάρι να μπορούσα με τιποτα να τον ακολουθήσω .
https://www.facebook.com/VasilisPanteleakisMoto/
Screenshot_20180402-233932_Gallery.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

gagarin

new member
Δημοσιεύσεις
471
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Kawasaki ZZR1400
Όνομα
Κώστας
Αν θελησει η motoparea ενα track day για λογαριασμο της αποκλειστικά , μπορεί να γίνει κ αυτό.
Σήμερα έβαλα σε δοκιμασία τον εαυτό μου, και ξεπέρασα κάποιες αδυναμίες μου , πέρα απ το κιλό βάρους που αφήνουμε όλοι στην πίστα λόγω κουρασης.
Υγεία σε όλους πάνω απ όλα,



Screenshot_20180403-003702_Gallery.jpg Screenshot_20180403-003812_Gallery.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
μια δική μου σκέψη :
ο δρόμος ταξιδεύει αλλά και η πίστα μαγεύει..
Κώστα με βρίσκεις σύμφωνο 100%.
Η πίστα υπήρξε αφορμή να ψαχτώ πάλι για μηχανή.. άσχετα αν συμβιβάστηκα σε κάτι χρηστικό κι όχι απόλυτο.

Κυριολεκτικά σα διαβήτης έστριβε , μακάρι να μπορούσα να τον ακολουθήσω στην πίστα, όλο τσαγάκια με κερναγε
Κώστα σε κάτι θα Ρίχνουμε στον μικρό μη σκας..
Σουβλάκια θα είναι.. καφέδες.. τσιπουράκια...

Αργός πάντως δεν είσαι κι ας σου ρίχνει..



Δώσε και μια εικόνα για το ποσα άτομα χρειάζονται για να κλεισουμε Μέγαρα καθώς και με τι ατομική συμετοχή,κοστος.
Έχουν στρώσει άσφαλτο ή θα έχουμε θέμα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

gagarin

new member
Δημοσιεύσεις
471
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Kawasaki ZZR1400
Όνομα
Κώστας
Ή άσφαλτος καλή είναι, εξ άλλου γίνεται και το πρωτάθλημα, η τιμή εξαρτάται απ την περίοδο του έτους και την ημέρα, αν είναι πχ Σάββατο ή Κυριακή ή αν θα είναι ολοήμερο ή μετά τις 12μμ που θα έχει κάνει χρήση της πίστας η αστυνομία πχ για εκπαίδευση , ή άλλος χρήστης και τις συμμετοχές .

Ή τιμή σήμερα και συνήθως είναι 65€ κ περιλαμβάνει νερό μπανάνες και λίγο φαγητό, ασθενοφόρο ανάλογα το διοργανωτή.

Με λίγα λόγια είναι πολλές οι μεταβλητές όπως λέγαμε στο σχολείο.

Το κυρίαρχο και ζητούμενο είναι η ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Όλες οι μηχανές έχουν τη χάρη τους στην πίστα αρκεί να είναι καλοσυντηρημενες .

Σήμερα πχ ένα 20λεπτο δοκίμασα το kawasaki ninja 650 , το διάδοχο του er6-f .
Παιχνιδιάρικο κ πανεύκολο, πολύ θα μου άρεσε για τα βουνα και την πόλη , δικυλινδρο ,οικονομικό.

5-6 Μαΐου έχει στις Σέρρες ο σημερινός διοργανωτής ( Χαλαρης www.track-day.gr )
 

gagarin

new member
Δημοσιεύσεις
471
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Kawasaki ZZR1400
Όνομα
Κώστας
Έλεγχο και συμμάζεμα στα καλώδια, γιατί ο μηχανικός που έβαλε το TC δεν ήταν καθόλου μερακλής. Screenshot_20180413-002109_Gallery.jpg
Track pad για μια φορά ακόμη, για να μη κάνουμε τσουλήθρα, ( να δούμε πόσο θα αντέξει)
Screenshot_20180413-002019_Gallery.jpg
Laugh
Και ένα αυτοκόλλητο της ματαιοδοξίας....για να προσθέσω .....λίγο βάρος μπροστά
Screenshot_20180413-001943_Gallery.jpg
Ξενοκοιταω που και που , αλλά αυτό εδω δε μπορώ να το αποχωριστώ, όλα τα άλλα μου φαίνονται μικρά ...;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

gagarin

new member
Δημοσιεύσεις
471
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Kawasaki ZZR1400
Όνομα
Κώστας
Αύριο πάλι. Κατά τα άλλα σκέφτομαι να κάνω το γκαράζ δωμάτιο , να κοιμάμαι παρέα.
WC δε μπορω όμως να βάλω, Bcdefgh
Καλό ξημέρωμα στην παρέα!!Screenshot_20180413-004331_Gallery.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom