ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Αντε ξεκίνα τις βόλτες ζγα ζγα, για να σταματήσεις να γράφεις σεντόνια!!! funny
Και που να ανακαλύψει και το κουμπάκι δίπλα στη μπάρα (στα κινητά) που σου μετατρέπει σε κείμενο το ηχητικό μήνυμα!!!
funnySmileys drinking beer Emoticonfunny
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Παρά τις εντολές του ντοκτορά να μην ακουμπίσω μηχανή πριν κλίσω 3μηνο.... και βλέπουμε !!! όπως είπε.. σήμερα δεν άντεξα άλλο....
Έκανα ένα πλήρες πρόγραμμα στην μπαταρία + Recodition ... την εκαβάλισα τράβηξα για το κοντινό βεζινάδικο όπου φούσκωσα τα λαστιχάκια..... έκανα και μια μικρή βολτίτσα (κοτούλα κοκο..κοκο...)
και ήταν σαν να είχα χτυπήσει την καλύτερη γκόμενα του πλανήτη...... μετά τα κεφάλια μέσα....
YesStoned EmoticonGreeting
Σιγά σιγά να μπαίνεις σε πρόγραμμα Κωστή, γιατί έχουμε κάτι πέστροφες που περιμένουν!!! Greeting
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Θα γίνει γενοκτονία εκεί..... αααχχ το σκέφτομαι για το άλλο Σ..??
Σάββατο... Σεπτέμβρη....Σαν να μπαίνει η άνοιξη.... Χαχαχα!!! Έχει και άλλα από Σ!!
Ένα είναι ότι το άλλο Σ το δουλεύω και το άλλο, νομίζω ότι είναι μακριά για κατευθείαν επιστροφή στη μοτό!!
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Σάββατο... Σεπτέμβρη....Σαν να μπαίνει η άνοιξη.... Χαχαχα!!! Έχει και άλλα από Σ!!
Ένα είναι ότι το άλλο Σ το δουλεύω και το άλλο, νομίζω ότι είναι μακριά για κατευθείαν επιστροφή στη μοτό!!

το 'χω... το 'χω.... απλά στην κίνηση ένιωσα λίγο άβολα.... αλλά όλα οκ. Το μόνο ερωτηματικό είναι πόσο γρήγορα θα κουραστεί η χέρα...? Δεν αντέχω πιά ειδικά μετά το σημερινό....
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
το 'χω... το 'χω.... απλά στην κίνηση ένιωσα λίγο άβολα.... αλλά όλα οκ. Το μόνο ερωτηματικό είναι πόσο γρήγορα θα κουραστεί η χέρα...? Δεν αντέχω πιά ειδικά μετά το σημερινό....
Γιαυτό μήπως ήταν καλύτερα όταν επιστρέψεις στις βόλτες να ξεκινήσεις με πολλές μικρές κοντινές διαδρομές σιγά σιγά, γιατί στη μακρινή δεν θα έχεις την ευχέρεια σε μισή ώρα πχ να είσαι πίσω!!! Smileys drinking beer Emoticon
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Γιαυτό μήπως ήταν καλύτερα όταν επιστρέψεις στις βόλτες να ξεκινήσεις με πολλές μικρές κοντινές διαδρομές σιγά σιγά, γιατί στη μακρινή δεν θα έχεις την ευχέρεια σε μισή ώρα πχ να είσαι πίσω!!! Smileys drinking beer Emoticon

Δίκιο έχεις... αυτή την εβδομάδα θα βάλω χιλιόμετρα...
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Δίκιο έχεις... αυτή την εβδομάδα θα βάλω χιλιόμετρα...
Κωστή εγώ θα ήμουν πάντως της άποψης να κάνεις λίγο υπομονή ακόμα, να πιάσεις το χρόνο ξεκούρασης που σου είπε ο γιατρός!
Το ξέρω είναι δύσκολο να περιμένεις αλλά αν εξετάσουμε το γεγονός μια στο τόσο να σε τσιμπήσει τώρα μετά σε πάει ακόμα πιο πίσω χρονικά!!!
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.518
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Βολτα σε φραγμα Μορνου και Αθανασιο Διακο.


Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Κωστή εγώ θα ήμουν πάντως της άποψης να κάνεις λίγο υπομονή ακόμα, να πιάσεις το χρόνο ξεκούρασης που σου είπε ο γιατρός!
Το ξέρω είναι δύσκολο να περιμένεις αλλά αν εξετάσουμε το γεγονός μια στο τόσο να σε τσιμπήσει τώρα μετά σε πάει ακόμα πιο πίσω χρονικά!!!

Καλά τα λές αλλά δεν...δεν.... άσε που κάνω πολλά περισσότερα μέσα σε 2.5 μήνες από έναν που θα είχε κλίσει 4 μηνο και βάλε.... τέλειωσα φυσιοθεραπείες και έχω ξεκινήσει γυμναστήριο αλλά με παρα πολύ λίγα βάρη... σιγά σιγά το πάω... όσο μπορώ δλδ.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ρε Απόστολε αντε να βρεθούμε έστω και σε μία κοντινή...... Giving
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Καλά τα λές αλλά δεν...δεν.... άσε που κάνω πολλά περισσότερα μέσα σε 2.5 μήνες από έναν που θα είχε κλίσει 4 μηνο και βάλε.... τέλειωσα φυσιοθεραπείες και έχω ξεκινήσει γυμναστήριο αλλά με παρα πολύ λίγα βάρη... σιγά σιγά το πάω... όσο μπορώ δλδ.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ ρε Απόστολε αντε να βρεθούμε έστω και σε μία κοντινή...... Giving
Οι κοντινές είναι εύκολες, σφινακια, βρισκομαστε τσακ μπαμ, έστω και μέχρι το Λαύριο για καφέ!! Με τη πρώτη ευκαιρία φύγαμε!!
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σε ευχαριστώ φίλε... Βάλε μια χάντρα στην κουκλίτσα... γιατί θα τρέξουν πολλά σαλάκια....
Και ένα σκόρδο πλαστικό!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.415
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Το klr εδώ και λίγο καιρό ανεβαζει θερμοκρασία ανεξηγητα,προχθές βγήκα μια διαδρομή και στα 10 χλμ η βελονα βάρεσε κόκκινο χωρις να πέφτει ρουπι! Γυρνάω πίσω άρον άρον για έλεγχο,αντλία νερού λέω μέσα μου γιατί το είχε ξανακάνει παλιά.Αδειάζω τα νερά που ζεματάγανε,λυνω το καπακι της τρομπας όμως η φτερωτή ήταν ακίνητη στη θέση της στερεωμένη γερά στον άξονα.Όμως τα νερά που άδειασα νωριτερα ήταν ανακατωμένα με λάδι γιατί έχει διαρροή η φλάτζα και περνάνε λάδια στο ψυγειο και τούμπαλιν νερα στο κάρτερ.

Μπήκε τοτε η παράξενη ιδεα μηπως οι κυψελες του ψυγειου ηταν 'μπουκωμενες' με λάδι και δεν απεδιδαν οπως θα πρεπε..Βούλωσα λοιπον τις τρυπες του με φελό και το γεμισα πετρελαιο! Περιμενα κανά μισάωρο,το αδειασα και το γεμισα.παλι με βενζίνη.Στα 5 λεπτα την εχυσα κι αυτη και ακολουθως στην επανω τρυπα του ψυγειου αδειασα μισο μπουκαλι ava και κατοπιν νερο!Περιτό να σας πω ότι πηξαμε στη σαπουνάδα!Κατοπιν εχωσα το λαστιχο της βρυσης στη μια τρυπα και αμολησα τη βρυση,στα δυο λεπτα ειχε γινει λαμπικο!Εν συνεχεια τα μονταρισα παλι ολα και βγηκα μια βολτα με αρκετη εθνικη αλλα και πολλα φαναρια.Το αποτελεσμα ηταν ο δεικτης να ειναι κολημενος στη δεύτερη γραμμη λιγο πιο πάνω απο το κρυο δηλ και καμμια σχεση με τις τρελες θερμοκρασίες! cdefghi
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
και πολλα φαναρια.Το αποτελεσμα ηταν ο δεικτης να ειναι κολημενος στη δεύτερη γραμμη λιγο πιο πάνω απο το κρυο δηλ και καμμια σχεση με τις τρελες θερμοκρασίες!

Giving
 
N

notakos600

Guest
Το klr εδώ και λίγο καιρό ανεβαζει θερμοκρασία ανεξηγητα,προχθές βγήκα μια διαδρομή και στα 10 χλμ η βελονα βάρεσε κόκκινο χωρις να πέφτει ρουπι! Γυρνάω πίσω άρον άρον για έλεγχο,αντλία νερού λέω μέσα μου γιατί το είχε ξανακάνει παλιά.Αδειάζω τα νερά που ζεματάγανε,λυνω το καπακι της τρομπας όμως η φτερωτή ήταν ακίνητη στη θέση της στερεωμένη γερά στον άξονα.Όμως τα νερά που άδειασα νωριτερα ήταν ανακατωμένα με λάδι γιατί έχει διαρροή η φλάτζα και περνάνε λάδια στο ψυγειο και τούμπαλιν νερα στο κάρτερ.

Μπήκε τοτε η παράξενη ιδεα μηπως οι κυψελες του ψυγειου ηταν 'μπουκωμενες' με λάδι και δεν απεδιδαν οπως θα πρεπε..Βούλωσα λοιπον τις τρυπες του με φελό και το γεμισα πετρελαιο! Περιμενα κανά μισάωρο,το αδειασα και το γεμισα.παλι με βενζίνη.Στα 5 λεπτα την εχυσα κι αυτη και ακολουθως στην επανω τρυπα του ψυγειου αδειασα μισο μπουκαλι ava και κατοπιν νερο!Περιτό να σας πω ότι πηξαμε στη σαπουνάδα!Κατοπιν εχωσα το λαστιχο της βρυσης στη μια τρυπα και αμολησα τη βρυση,στα δυο λεπτα ειχε γινει λαμπικο!Εν συνεχεια τα μονταρισα παλι ολα και βγηκα μια βολτα με αρκετη εθνικη αλλα και πολλα φαναρια.Το αποτελεσμα ηταν ο δεικτης να ειναι κολημενος στη δεύτερη γραμμη λιγο πιο πάνω απο το κρυο δηλ και καμμια σχεση με τις τρελες θερμοκρασίες! cdefghi

Νίκο το μόνο σου λάθος ήταν πως άδειασες τα νερά με το μοτέρ ζεστό.
Κατά τα άλλα καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα!
 
Top Bottom