ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Το πήγα στον μάστορα σήμερα μου λέει "πέρνα Τετάρτη πρωί να μου το αφήσεις γιατί σήμερα και αύριο δεν θα μπορέσω να το κοιτάξω έχουμε πνίγει εδω πέρα". Και πράγματι, είχανε ένα κάρο μηχανάκια και μηχανές μέσα. Τουλάχιστον να δω τι θα χρειαστεί. Μπορεί να θέλει αντλία, μπορεί να θέλει καθαρισμό το μπεκ, μπορεί να θέλει κάνα ρύθμισμα ή συγχρονισμό ο εγκέφαλος ξανά πάλι, 1002 μπορεί. Ωστόσο ρε παιδιά δεν έχω ακούσει ποτέ για Address να βγάζει αντλία...
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Το πήγα στον μάστορα σήμερα μου λέει "πέρνα Τετάρτη πρωί να μου το αφήσεις γιατί σήμερα και αύριο δεν θα μπορέσω να το κοιτάξω έχουμε πνίγει εδω πέρα". Και πράγματι, είχανε ένα κάρο μηχανάκια και μηχανές μέσα. Τουλάχιστον να δω τι θα χρειαστεί. Μπορεί να θέλει αντλία, μπορεί να θέλει καθαρισμό το μπεκ, μπορεί να θέλει κάνα ρύθμισμα ή συγχρονισμό ο εγκέφαλος ξανά πάλι, 1002 μπορεί. Ωστόσο ρε παιδιά δεν έχω ακούσει ποτέ για Address να βγάζει αντλία...

και στο δικό μου μοντέλο παίζει να είναι το 3ο σε όλο το νετ !
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εννοεί μηχανάκι επειδή σε κούρασε,αλλά μόλις περάσεις τη ν αντλία-μπεκ θα πεταέι πάλι, μή μασάς...

Smileys drinking beer Emoticon
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Να το δώσω τώρα έτσι όπως είναι δύσκολο να πιάσει πάνω απο 500€ στο car ειδικά αν μπει και το (Έχει ζημιά) δίπλα απο τον τίτλο. Και να το δώσω ένα 1000αρικο πχ (αν δεν είχε τίποτα το μηχανάκι) αυτή τη στιγμή δεν έχω λεφτά αρκετά στην άκρη άρα πες θα έπαιρνα κάτι μέχρι 1100€. Σε αυτά τα λέφτα βρίσκεις Supra 100, KazeR 115 (σκυλιά μαύρα) άντε και κάνα Innova 125 καρμπυρατεράτο μοντέλο. Δεν συμφέρει. Αν φτιάξω το μηχανάκι θα πηγαίνει καλύτερα και απο πριν πιστεύω.
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.673
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Να το δώσω τώρα έτσι όπως είναι δύσκολο να πιάσει πάνω απο 500€ στο car ειδικά αν μπει και το (Έχει ζημιά) δίπλα απο τον τίτλο. Και να το δώσω ένα 1000αρικο πχ (αν δεν είχε τίποτα το μηχανάκι) αυτή τη στιγμή δεν έχω λεφτά αρκετά στην άκρη άρα πες θα έπαιρνα κάτι μέχρι 1100€. Σε αυτά τα λέφτα βρίσκεις Supra 100, KazeR 115 (σκυλιά μαύρα) άντε και κάνα Innova 125 καρμπυρατεράτο μοντέλο. Δεν συμφέρει. Αν φτιάξω το μηχανάκι θα πηγαίνει καλύτερα και απο πριν πιστεύω.

Ανα δεδομένη στιγμή κοιτάς τι σηκώνει η τσέπη σου και προσαρμόζεσαι ανάλογα. Για όλους μας από ένα σημείο και μετά υπάρχει και η αίσθηση ότι ένα μηχανάκι "έχει κάνει τον κύκλο του" και είτε το παντρευόμαστε λόγω ευκολίας, συνήθειας και οικονομικών παραγόντων είτε πάμε για άλλα. Είναι και στα χούγια του καθενός αυτά. Φαντάζομαι ότι κάπως έτσι το εννοεί ο Μάνος το "να το αλλάξεις". Εσύ πως το νιώθεις και τι μπορείς μετράει τελικά. Εμείς κουβέντα κάνουμε.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Σίγουρα το μηχανάκι αυτό τα έχει φάει τα ψωμιά του. Βόλτες άπειρες, δικάβαλα άπειρα, delivery. Ωστόσο εκτός του οτι έχω δεθεί πολύ μαζί του αυτή τη στιγμή δυστυχώς δεν με παίρνει για αγοροπωλησίες γιατί όντως η τσέπη μου δεν με αφήνει να το κάνω αυτή τη στιγμή. Τέλη του χειμώνα σκέφτομαι να το δώσω ωστόσο για κάτι άλλο. Ίσως αν καταφέρω και μαζέψω αρκετά να πάω σε κάτι όπως Astrea Grand 110 (το καινούριο) ή μηχανή 125. Θα δείξει αλλά ωστόσο προς το παρόν μένω με αυτό που έχω. Και κοιτάω προφανώς να δω τι θέλει.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Σήμερα μιας και είχε καλό καιρό abcdefghgk είχε μια βολτίτσα μέχρι την Επίδαυρο και με την ευκαιρία του δικαβαλου να δούμε και πως συμπεριφερεται η ανάρτηση μετά την επισκευή της !!!
Και φυσικά στάση στα Ίσθμια για χάζι στη γέφυρα !!
IMG_20190924_195836-01-2004x1454.jpeg
Στη φώτο ταιριάζει η ατάκα, Όταν ωριμάσεις έλα να με βρεις, θα είμαι στις κούνιες !!! abcdefghgkabcdefghgk
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.289
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Σήμερα μιας και είχε καλό καιρό abcdefghgk είχε μια βολτίτσα μέχρι την Επίδαυρο και με την ευκαιρία του δικαβαλου να δούμε και πως συμπεριφερεται η ανάρτηση μετά την επισκευή της !!!
Και φυσικά στάση στα Ίσθμια για χάζι στη γέφυρα !!
View attachment 11751
Στη φώτο ταιριάζει η ατάκα, Όταν ωριμάσεις έλα να με βρεις, θα είμαι στις κούνιες !!! abcdefghgkabcdefghgk
Μαζεψες βροχουλα???
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Μαζεψες βροχουλα???
Περίεργο πράγμα ρε παιδί μου, 12 έλεγαν για βροχα 12 έριξε... Μέσα έπεσαν, δεν μας έχουν συνηθίσει έτσι.... Τουλάχιστον 3 ώρες διαφορά άλλες φορές !!!! Χαχαχα!!!
Απο Αγ. Θεόδωρους ξεκίνησε να ρίχνει!!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.786
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Το άφησα τελικά στον μάστορα όπως μου είπε και ο ίδιος να το φέρω σήμερα δηλαδή. Άντε να δούμε...μέχρι την Παρασκευή θα έχω νέα...το πραγματικό ερώτημα είναι τώρα που είμαι αμήχανος τι κάνω; :confused:cdefghig
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Το άφησα τελικά στον μάστορα όπως μου είπε και ο ίδιος να το φέρω σήμερα δηλαδή. Άντε να δούμε...μέχρι την Παρασκευή θα έχω νέα...το πραγματικό ερώτημα είναι τώρα που είμαι αμήχανος τι κάνω; :confused:cdefghig
Σχέδια για το μέλλον ή.... την "πάπια" Τάσο.
 
Top Bottom