Συμβαίνει τώρα....

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.502
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Άρα θα σχολιάσω λέγοντας πως τα 350-400 είναι το απόλυτο όπλο εντός νομού.
Για μενα το απολυτο οπλο εντος και εκτος νομου ειναι το cbx 500.Στα λεφτα που βρισκεις τα σκουτερακια παιρνεις μηχανη που κανει και για την πολη.

Ειναι πιο σημαζεμενο για σφηνες και πιο οικονομικο σε ολα τα επιπεδα.


Για μενα παντα.
 
N

notakos600

Guest
Για μενα το απολυτο οπλο εντος και εκτος νομου ειναι το cbx 500.Στα λεφτα που βρισκεις τα σκουτερακια παιρνεις μηχανη που κανει και για την πολη.

Ειναι πιο σημαζεμενο για σφηνες και πιο οικονομικο σε ολα τα επιπεδα.


Για μενα παντα.
Συμφωνώ, για κάποιον που δεν έχει μοτοσυκλέτα.
Αν όμως έχει ένα ''μεγάλο'' για εκτός, τότε ένα scooter 300-400cc είναι η λύση για όλα τα υπόλοιπα στα πέριξ.
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Μονο εγω συνεχιζω να πιστευω οτι τα σκουτερακια ειναι χρησιμα μονο σε Αθηνα και Θεσσαλονικη?
Και για κει πάλι τα παπια υπερτερούν. Πεσε με ένα σκουτεράκι και θα δεις τη λυπητερη σε σχέση με το παπι... πλαστικά, παραπλαστικά.... Ασε εκεινο το μονοτονο γκάζι.... σαν να δουλευεις ολη μερα το αλυσοπρίονο... Ολη η χαρά της μηχανοκίνησης είναι να βλέπεις τις στροφές να ανεβαίνουν...

Ναι δε το πιστεύεις μόνο εσυ....

Εμένα όλοι οι φίλοι που οδηγούσαν μοτοσυκλέτα και το γύρισαν στο σκουτερ, τα κρατησανε για λίγο και μετά είπαν ποτέ ξανά, καλύτερα με το παπί.... Θα το βλέπετε έτσι θα γίνει και δω... Ειτε πέσανε και τους ηρθε βαριά λυπητερη, ή τους πειραξε που καινε τον άμπακο σε σχέση με τη μοτοσυκλέτα με ιδια ιπποδύναμη, ή τους πειραξε που δεν μπορουν να πάνε σβέλτα ούτε σε καλό χωματόδρομο.
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Άρα θα σχολιάσω λέγοντας πως τα 350-400 είναι το απόλυτο όπλο εντός νομού.

Εκεί που λες όπλο σβήστο και γράψε εργαλείο, δεν θα με πεθάνεις εσύ σήμερα
RollingRollingRolling
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.609
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Για μενα το απολυτο οπλο εντος και εκτος νομου ειναι το cbx 500.Στα λεφτα που βρισκεις τα σκουτερακια παιρνεις μηχανη που κανει και για την πολη.

Ειναι πιο σημαζεμενο για σφηνες και πιο οικονομικο σε ολα τα επιπεδα.


Για μενα παντα.
Ποσο με βρισκεις συμφωνο. Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest

Εκεί που λες όπλο σβήστο και γράψε εργαλείο, δεν θα με πεθάνεις εσύ σήμερα
RollingRollingRolling
Κοίταξε να δεις, σίγουρα εργαλείο.
Όπλο θα μπορούσε να είναι ένα streetfighter 1000 κυβικών και 160 αλόγων, να σουλατσάρει ανενόχλητο, χαρίζοντας πόνο και δάκρυα. Rolling
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Νότη το λέω για να γίνει κατανοητό σε όσους ίσως δεν γνωρίζουν, ότι μια χαρά πάνε οπουδήποτε.
Στην κυριολεξία οπουδήποτε μιας και πλέον υπάρχουν αντίστοιχα και για εκτός δρόμου.
Τώρα αν δεν αρέσουν αυτό είναι υποκειμενικό και άλλου παπά ευαγγέλιο.
Κάλλιστα μπορεί να είναι ένα σε όλα και νοικοκυρεμένα.

Υ.Γ. Ούτε εγώ θα έπαιρνα παραπάνω από 300 κυβικά, θα πήγαινα σε ένα CBΧ 500 εννοείται αν δεν ήμουν Αθήνα και αν δεν μπορούσα - ήθελα να έχω και ένα μικρό, για τα πάντα όλα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όταν πάρω το 300-400άρι σφούχτερ, και περάσουν καναδύο χρόνια, θα σας ενημερώσω αν είχατε δίκιο ή όχι. Tooth

Το ΄"ένα για όλα" πάντως έχει διαφορετική σημασία όχι μόνο για τον κάθε αναβάτη, αλλά και ανάλογα το που μένει.
Άλλο "ένα για όλα" θα πάρει ο Κρητικός, άλλο ο Μακεδόνας και άλλο ο Αθηναίος.
Όταν εδώ έχει κωλόκαιρο για 8 μήνες τον χρόνο και τον μισό χρόνο βρέχει ή χιονίζει, το "ένα για όλα" πρέπει να παρέχει και προστασία αν θες να το έχεις όντως για όλα.

Αν ήμουν Αθήνα και ήθελα "ένα για όλα" θα αγόραζα ένα Himalayan. Ή ένα CB500X ή κάτι εκεί τελοσπάντων. Μηχανάκια όμως που εδώ πάνω θα είχαν τελικά την ίδια χρήση που έκανα με το μεγάλο. Μόνο βόλτα. Αν ήταν έτσι κρατούσα και το μεγάλο κρατώ και το παπί και τέλος.

Θέλω ένα για όλα, παντός καιρού και να έχει όσο το δυνατόν περισσότερες χρήσεις. Καταλαβαίνω αυτά που λέτε για στροφόμετρα και εξατμίσεις και ήχους κινητήρα, αλλά ποτέ δεν με συγκινούσαν. 30 μηχανές πέρασαν απο τα χέρια μου, σε καμία δεν άλλαξα εξάτμιση για να ακούω και να καυλώνω. Ούτε πείραζα κινητήρα για να πάει πιο γρήγορα (πιο οικονομικά ναι). Σε όλα κοιτούσα να βελτιώσω πάντα αναρτήσεις και φρένα και ανεμοπροστασία. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η βόλτα με την μηχανή και όχι ο χειρισμός της.
Πως το λέει ο Δεσποτας; Όλα τα δάκτυλα του χεριού δεν είναι ίδια. Smileys drinking beer Emoticon
Βεβαια οκ, αυτό μπορεί να με κάνει μη μοτοσυκλετιστή, αλλά θα ζήσω με το στίγμα! Toothfunny
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Δεν ειπα τιποτα για εξατμίσεις, τις σιχαίνομαι τις after market εξατμίσεις, ουτε εμενα μου αρεσει να ξεσηκώνω τη γειτονια για μισό άλογο παραπάνω. Συμφωνώ οτι αυτό με τις μονοτονες στροφες είναι υποκειμενικό, δεν ενοχλεί όλους. πιστεύω όμως ότι στους 100 πρώην μοτοσικλετιστές πάνω από τους μισούς μακροπρόθεσμα θα ενοχληθούν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν ειπα τιποτα για εξατμίσεις, τις σιχαίνομαι τις after market εξατμίσεις, ουτε εμενα μου αρεσει να ξεσηκώνω τη γειτονια για μισό άλογο παραπάνω. Συμφωνώ οτι αυτό με τις μονοτονες στροφες είναι υποκειμενικό, δεν ενοχλεί όλους. πιστεύω όμως ότι στους 100 πρώην μοτοσικλετιστές πάνω από τους μισούς μακροπρόθεσμα θα ενοχληθούν.
100 πρώην μοτοσικλετιστές διαβάζω.
Χάνεται η ιδιότητα με αγορά σκουτερ ε;

Δεν είναι πχ όπως ο Δήμαρχος η ο Πρόεδρος που και μετά την λήξη της θητείας ο τίτλος μένει.

Άτιτλοι θα πάμε ρε γμτ! Tooth
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Πάντως έχει και ένα καλό η αγορά σφούχτερ.
Δεν θα χρειάζεται να χαιρετάω τους μοτοσυκλετιστές στον δρόμο, μιας και κανείς δεν θα χαιρετάει. Tooth
στέλνε φωτογραφίες να σε χαιρετάω εγώ ToothToothToothToothTooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Όταν πάρω το 300-400άρι σφούχτερ, και περάσουν καναδύο χρόνια, θα σας ενημερώσω αν είχατε δίκιο ή όχι. Tooth

Το ΄"ένα για όλα" πάντως έχει διαφορετική σημασία όχι μόνο για τον κάθε αναβάτη, αλλά και ανάλογα το που μένει.
Άλλο "ένα για όλα" θα πάρει ο Κρητικός, άλλο ο Μακεδόνας και άλλο ο Αθηναίος.
Όταν εδώ έχει κωλόκαιρο για 8 μήνες τον χρόνο και τον μισό χρόνο βρέχει ή χιονίζει, το "ένα για όλα" πρέπει να παρέχει και προστασία αν θες να το έχεις όντως για όλα.

Αν ήμουν Αθήνα και ήθελα "ένα για όλα" θα αγόραζα ένα Himalayan. Ή ένα CB500X ή κάτι εκεί τελοσπάντων. Μηχανάκια όμως που εδώ πάνω θα είχαν τελικά την ίδια χρήση που έκανα με το μεγάλο. Μόνο βόλτα. Αν ήταν έτσι κρατούσα και το μεγάλο κρατώ και το παπί και τέλος.

Θέλω ένα για όλα, παντός καιρού και να έχει όσο το δυνατόν περισσότερες χρήσεις. Καταλαβαίνω αυτά που λέτε για στροφόμετρα και εξατμίσεις και ήχους κινητήρα, αλλά ποτέ δεν με συγκινούσαν. 30 μηχανές πέρασαν απο τα χέρια μου, σε καμία δεν άλλαξα εξάτμιση για να ακούω και να καυλώνω. Ούτε πείραζα κινητήρα για να πάει πιο γρήγορα (πιο οικονομικά ναι). Σε όλα κοιτούσα να βελτιώσω πάντα αναρτήσεις και φρένα και ανεμοπροστασία. Πιο πολύ με ενδιαφέρει η βόλτα με την μηχανή και όχι ο χειρισμός της.
Πως το λέει ο Δεσποτας; Όλα τα δάκτυλα του χεριού δεν είναι ίδια. Smileys drinking beer Emoticon
Βεβαια οκ, αυτό μπορεί να με κάνει μη μοτοσυκλετιστή, αλλά θα ζήσω με το στίγμα! Toothfunny
Αποστόλη κείθε πάνω πούσαι με πάγους κλπ οτιδήποτε σε δύο τροχούς δεν θα είναι σώφρων να κυκλοφορεί.
Λέω εγώ τώρα ε?

Όσο αφορά το <<Αθηναίος>> κλπ όλοι ή οι περισσότεροι γράφουμε που είμαστε οπότε καταλαβαίνει ο αναγνώστης για ποιες περιοχές μιλάμε.

Όντως όλα τα δάχτυλα του χεριού δεν είναι ίδια.

Λέμε τώρα και περνάμε και την ώρα μας μέχρι να πάμε καμιά βόλτα. tongue ToothToothTooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αποστόλη κείθε πάνω πούσαι με πάγους κλπ οτιδήποτε σε δύο τροχούς δεν θα είναι σώφρων να κυκλοφορεί.
Λέω εγώ τώρα ε?
Να πάρω smart; cdefghigi
Αν το καλοσκεφτείς ένα RT1100 με 4 ρόδες και καλή ανεμοκάλυψη είναι.... cdefghigi


ooops
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Να πάρω smart; cdefghigi
Αν το καλοσκεφτείς ένα RT1100 με 4 ρόδες και καλή ανεμοκάλυψη είναι.... cdefghigi


ooops
Όσοι έχουν ζήσει κατά κόρο στην Βόρεια Ελλάδα ένα μικρό θα έπαιρναν και όσο αν το σιχαίνομαι, όσο και αν δεν μπορώ ούτε να το βλέπω ναι ένα τέτοιο με 4 ζάντες επιπλέον με μονταρισμένα χειμερινά ελαστικά επάνω θα ήταν η λύση. Ακόμα καλύτερη λύση θα ήταν ένα μικρό όχι δείγμα σαν αυτό που είπες.

Αλλιώς σκούτ με κουβέρτα κλπ κλπ με ότι αυτό συνεπάγεται ένα κρύο παγωμένο πρωϊνό.
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Top Bottom