Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πίστευα ότι αυτό..
..θα το γλιτώσω στον βαθμό που λέει ο Απόστολος εδώ..



Αυτό με προβλημάτισε αρκετά..

Βρήκα αυτό σχετικά που αναφέρει:
"Αναλύοντας τις αναθυμιάσεις που εκπέμπουν τα στεγνωτήρια όταν υπάρχει ταυτόχρονη χρήση υγρού απορρυπαντικού και αρωματικών φύλλων στεγνωτηρίου, διαπίστωσαν ότι απελευθερώνονται μέσω των αεραγωγών περισσότερες από 25 πτητικές οργανικές ενώσεις, ανάμεσα στις οποίες βρίσκονται και 7 επικίνδυνοι ατμοσφαιρικοί ρύποι"


Η έρευνα γράφει ότι ανάλογα αποτελέσματα είδαν και στη Βρετανία μιας και το τονισμένο προϊόν πουλιόταν κι εκεί.

Άντε βγαλε άκρη..

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!!!
Όποιος θελήσει να συμπληρώσει κάτι μη διστάσει..
Η λύση είναι απλή. Δεν βάζεις υγρό απορρυπαντικό, αλλά σε σκόνη, και δεν χρησιμοποιείς αρωματικά φύλλα στεγνωτήριου (που δεν τα έχω δει πουθενά κι ουτε τα ήξερα πριν τα αναφέρεις).

Τώρα για το αν είναι ανθυγιεινό και απο άλλες απόψεις δεν ξέρω, αλλά αν κάτσεις να αναλύσεις τι τρώμε και τι αναπνέουμε καθημερινά, δεν νομίζω πως το στεγνωτήριο θα σου δημιουργήσει κάποιο παραπάνω πρόβλημα. Σιγά την τεχνολογία. Ρουφάει νερό απο βρεγμένα ρούχα. Το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα με το να απλώνεις εντός σπιτιού τον χειμώνα. Το καλοκαίρι έτσι κι αλλιως θα απλώνεις. Έχει καλό καιρό έξω.

Αν θες να έχεις όσο το πιο δυνατόν καθαρές εκπομπές ρύπων κατα το στέγνωμα (τι γράφω θέ μου), χρησιμοποίησε κάποιο οικολογικό απορρυπαντικό, ή πράσινο σαπούνι για πλυντήριο.


Υ.Γ Μην κοιτάς που ξέρω τόσα για πλύσιμο στέγνωμα. Μου τα είπε ένας απο το χωριό, δεν τον ξέρεις. cdef(ανεμίζω το σώβρακο να στεγνώσει υγιεινά)
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Η λύση είναι απλή. Δεν βάζεις υγρό απορρυπαντικό, αλλά σε σκόνη, και δεν χρησιμοποιείς αρωματικά φύλλα στεγνωτήριου (που δεν τα έχω δει πουθενά κι ουτε τα ήξερα πριν τα αναφέρεις).

Τώρα για το αν είναι ανθυγιεινό και απο άλλες απόψεις δεν ξέρω, αλλά αν κάτσεις να αναλύσεις τι τρώμε και τι αναπνέουμε καθημερινά, δεν νομίζω πως το στεγνωτήριο θα σου δημιουργήσει κάποιο παραπάνω πρόβλημα. Σιγά την τεχνολογία. Ρουφάει νερό απο βρεγμένα ρούχα. Το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα με το να απλώνεις εντός σπιτιού τον χειμώνα. Το καλοκαίρι έτσι κι αλλιως θα απλώνεις. Έχει καλό καιρό έξω.

Αν θες να έχεις όσο το πιο δυνατόν καθαρές εκπομπές ρύπων κατα το στέγνωμα (τι γράφω θέ μου), χρησιμοποίησε κάποιο οικολογικό απορρυπαντικό, ή πράσινο σαπούνι για πλυντήριο.


Υ.Γ Μην κοιτάς που ξέρω τόσα για πλύσιμο στέγνωμα. Μου τα είπε ένας απο το χωριό, δεν τον ξέρεις. cdef(ανεμίζω το σώβρακο να στεγνώσει υγιεινά)

Η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά......abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkcdefgcdefgabc
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα , βάρα άφοβα. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις για παράδειγμα την E του δεύτερου σετ και να την κάνεις G αν χρειαστεί . Τα πάχη στις χορδές μπορεί να είναι όπως βολεύει τον καθένα. Απλά έχουν βγάλει κάποια στάνταρ γιατί δεν είναι όλοι επαγγελματίες . Οι μεγάλοι κιθαρίστες έχουν δικά τους νούμερα . Ψάξε για παράδειγμα το σετ που χρησιμοποιούσε ο Stevie Ray Vaughan και θα καταλάβεις τι σου λέω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα, αλλά επειδή έχω καταστρέψει καβαλάρη σε "πείραμα" που έκανα, είπα να ρωτήσω πρώτα.
Ο SRV δεν ξέρω πως στο καλό έπαιζε blues με τόσο χοντρές χορδές. Προσωπικά προτιμώ λεπτότερα νούμερα για ευκολότερο bend.

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.Thank
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Κι εγώ κάπως έτσι το σκέφτηκα, αλλά επειδή έχω καταστρέψει καβαλάρη σε "πείραμα" που έκανα, είπα να ρωτήσω πρώτα.
Ο SRV δεν ξέρω πως στο καλό έπαιζε blues με τόσο χοντρές χορδές. Προσωπικά προτιμώ λεπτότερα νούμερα για ευκολότερο bend.

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση.Thank
Γιατί ήταν ο SRV .
Ενώ ξέρουν τον εξοπλισμό του , δεν μπορούν να βγάλουν τον ήχο του.
Κερδίζεις κάποια πράγματα με αυτόν τον τρόπο και χάνεις κάποια άλλα.
Και άλλοι παίζουν με δικά τους νούμερα , σχεδόν όλοι Gilmour , Eric Johnson...
Με λεπτές αλλά "παράξενο" σετ έπαιζε ο Hendrix. .010 / .013 /.015 / .026 / .032 / .038


Καλά παιξίματα .

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Σταμπιλιζατέρ πλαισίου.
Σοβαρά τώρα, πέρα απο την πλάκα, χρειάζεσαι τέτοιο πράγμα; Τρέμει τόσο πολύ; (Ξαναλέω, σοβαρά ρωτάω, δεν κάνω πλάκα)
"Οχι ρε, απλά το είδα.....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Με σταμιλιζατέρ τιμονιού θα δεις διαφορά σε οποιαδήποτε μοτο. Έχε το υπόψιν.
Δεν βάζω τέτοια ρε μόνο άμα πάρω κανένα ΚΤΜ..
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.534
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Ξέρει κανείς τι είναι αυτό; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

https://japan.webike.net/products/24027792.html

Σταμπιλιζατέρ πλαισίου.
Σοβαρά τώρα, πέρα απο την πλάκα, χρειάζεσαι τέτοιο πράγμα; Τρέμει τόσο πολύ; (Ξαναλέω, σοβαρά ρωτάω, δεν κάνω πλάκα)

ακριβώς αυτό είναι αλλά να ρωτήσω κάτι.
Για να κυκλοφορεί στο εμπόριο σημαίνει ότι κάποιοι καταναλωτές το ζητάνε. Οπότε μόνο χρήστες από Tracer ίσως γνωρίζουν κάτι παραπάνω.
Ισως είχαν ανάλογο θέμα τα παλαιότερα μοντέλα
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Για το Tracer βγήκε τον Μάη του 19 το έβγαλε για τα R1 το 2000κάτι αφού το είχε εφαρμόσει στα snowmobile πρώτα, σαν ιδέα φαίνεται γαμάτο....
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.338
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
.... για σκελετους Υamaha .... this product is amazing. Ηuge difference when get over 80km/h. Easy get to 100 km/h with no wobbling. Relatively easy to install .... τι πονος κι αυτος ...! Stoned Emoticon

Εχω ψωνισει παντως απο αυτο το γιαπωνεζικο site παλαιοτερα ...... !cde
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
.... για σκελετους Υamaha .... this product is amazing. Ηuge difference when get over 80km/h. Easy get to 100 km/h with no wobbling. Relatively easy to install .... τι πονος κι αυτος ...! Stoned Emoticon

Εχω ψωνισει παντως απο αυτο το γιαπωνεζικο site παλαιοτερα ...... !cde
Στέλιο...είσαι μεγάαααλη σουπιά ! RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Στέλιο...είσαι μεγάαααλη σουπιά !

Υπάρχει αποικία ολόκληρη αποικία σ'αυτό το φόρουμ.Τα πιο ύπουλα είδη βρίσκονται Αθήνα και στη βόρεια Ελλάδα cdefghigik!
Ο Στέλιος είναι θράψαλο μπροστά τους...
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Υπάρχει αποικία ολόκληρη αποικία σ'αυτό το φόρουμ.Τα πιο ύπουλα είδη βρίσκονται Αθήνα και στη βόρεια Ελλάδα cdefghigik!
Ο Στέλιος είναι θράψαλο μπροστά τους...
Κλαίω.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 
Top Bottom