Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.465
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Κι εγώ υπέρ της κυράς σου είμαι .
Όλο τον χειμώνα ησυχάζεις από υγρασιες από τα πλυμένα μέσα στο σπίτι.
Και κοίτα Α ++ ,ότι λ7 θα γλυτώσετε από την αγορά ,θα τα πληρώσεις στο ρεύμα μετα
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.182
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
απο τοοτε που πηραμε στεγνωτηριο ησυχασα απο το στιψιμο και το απλωμα....
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Κάνα νέο είχαμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι μου είπε ότι δεν τρέχει τίποτα, ούτε οι καβαλάρηδες; Καβαλες; Δεν έχουν θέμα.....
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Κοιτα...
Ειναι...
Κι εγώ...
Όταν...
Και...
απο...
Είπα να ανοίξω τα μηνύματα με την κυρία Ω.
Με κάψατε.. abcdefgh

BMW να σας φέρουν δώρο ρε..
RollingRolling

Κάτι τελευταίο.
Θέλω εικόνα των συζύγων για το τι παίζει με το σίδερο μετά. Επειδή τα σιδερωνουμε όλα,κερδίζουμε κανένα ρουχαλάκι μετά η όλα κανονικά στο ατμοσίδερο;
Ευχαριστώ παιδιά...

Smileys drinking beer Emoticon
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.182
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Είπα να ανοίξω τα μηνύματα με την κυρία Ω.
Με κάψατε.. abcdefgh

BMW να σας φέρουν δώρο ρε..
RollingRolling

Κάτι τελευταίο.
Θέλω εικόνα των συζύγων για το τι παίζει με το σίδερο μετά. Επειδή τα σιδερωνουμε όλα,κερδίζουμε κανένα ρουχαλάκι μετά η όλα κανονικά στο ατμοσίδερο;
Ευχαριστώ παιδιά...

Smileys drinking beer Emoticon

την σημερον εποχή ολα στο σιδερο......
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Είπα να ανοίξω τα μηνύματα με την κυρία Ω.
Με κάψατε.. abcdefgh

BMW να σας φέρουν δώρο ρε..
RollingRolling

Κάτι τελευταίο.
Θέλω εικόνα των συζύγων για το τι παίζει με το σίδερο μετά. Επειδή τα σιδερωνουμε όλα,κερδίζουμε κανένα ρουχαλάκι μετά η όλα κανονικά στο ατμοσίδερο;
Ευχαριστώ παιδιά...

Smileys drinking beer Emoticon

Δεν χρειάζονται σιδέρωμα. Τα βγαζεις ζεστά και τα διπλώνεις τεντωμένα ακριβώς μόλις τελειώσει το στέγνωμα. Σιδερώνονται μόνα τους στην ουσία αν το κάνεις μόλις είναι ζεστά. Αν τα αφήσεις και κρυώσουν θέλουν ένα κανονικό σιδέρωμα μετά. Τίποτα τραγικό όμως.
Το παραπάνω κόλπο ισχύει για πετσέτες, φούτερ, μακό κλπ

Πουκάμισα σιδερώνεις όπως και να τα βγάλεις. Δεν πιάνει το κολπάκι.


Επίσης ρε φίλε, μπράβο. Πήρες Πενφέ και έχεις την γυναίκα χωρίς στεγνωτήριο; Εσκισες την γάτα! Εγώ μέχρι να πάρω τα πάντα και να μάθω να πλένω, να σφουγγαρίζω, να καθαρίζω, να σιδερώνω, να ξεσκατίζω δεν με άφηνε να πάρω τίποτα!Hammer Smash
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Είπα να ανοίξω τα μηνύματα με την κυρία Ω.
Με κάψατε.. abcdefgh

BMW να σας φέρουν δώρο ρε..
RollingRolling

Κάτι τελευταίο.
Θέλω εικόνα των συζύγων για το τι παίζει με το σίδερο μετά. Επειδή τα σιδερωνουμε όλα,κερδίζουμε κανένα ρουχαλάκι μετά η όλα κανονικά στο ατμοσίδερο;
Ευχαριστώ παιδιά...

Smileys drinking beer Emoticon
Ειναι ανθυγιεινό το στεγνωτηριο σε σχέση με το απλωμα στον αέρα, εκτός βέβαια αν μένεις στη Λαμπράκη στη Νίκαια και βγαίνεις και απλώνεις πάνω από το Γ18.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ok, αυτο με ενδιέφερε κυριως. Giving

Πες του τον ευχαριστώ.Thank
Μου είπε επίσης πως αν έχεις φαρδυτερους καβαλάρηδες θα ακούς τον ήχο με λίγο αντηχηση, τι είναι αυτό, όπως λέμε βάλε λίγο Έκο;
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Όσοι έχετε στεγνωτήριο ........Ξέρω ότι αν πω ΟΧΙ... η κουβέντα τελειώνει.Το ζητούμενο όμως δεν είναι το ΟΧΙ ......Περιμένω αναφορές από Άντρες που δεν έχουν προβλήματα "τσαλακώματος" όπως κι εγώ..

Καλοριζικο ..... καλοριζικο ...... και καλοδουλευτο , εμεις δεν ειμαστε ..... αντροχωριστρες , απα! πα! .......! abcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μου είπε επίσης πως αν έχεις φαρδυτερους καβαλάρηδες θα ακούς τον ήχο με λίγο αντηχηση, τι είναι αυτό, όπως λέμε βάλε λίγο Έκο;

Reverb εννοεί. Ναι το ξέρω. Μάλιστα σε κάποια κομμάτια είναι και το ζητούμενο. Ειδικά στα blues που προτιμώ να παίζω.
Στην ηλεκτρική έχω το reverb μονίμως στην μέση. Δίνει μια φυσικότητα.

Είναι και ανάλογα το είδος που παίζει ο καθένας.

Βασικά αυτό που με ενδιέφερε ήταν μην γ@μησω τον καβαλάρη ή μην αρπάξει το μπράτσο απο διαφορετικό tension. Αφου εκει είμαστε οκ, τα άλλα όλα διορθώνονται στον ήχο.;)
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.465
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Είπα να ανοίξω τα μηνύματα με την κυρία Ω.
Με κάψατε.. abcdefgh

BMW να σας φέρουν δώρο ρε..
RollingRolling

Κάτι τελευταίο.
Θέλω εικόνα των συζύγων για το τι παίζει με το σίδερο μετά. Επειδή τα σιδερωνουμε όλα,κερδίζουμε κανένα ρουχαλάκι μετά η όλα κανονικά στο ατμοσίδερο;
Ευχαριστώ παιδιά...

Smileys drinking beer Emoticon
Έχει πρόγραμμα (το δικομ )που τα αφρατευει.
Βοηθάει το σίδερο και καλά.
Επίσης έχει και wifi ,δεν κατάλαβα ποτέ γιατί το χρειάζεται .
Μλκιες δλδ
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
απο τοοτε που πηραμε στεγνωτηριο ησυχασα απο το στιψιμο και το απλωμα....


Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Δεν χρειάζονται σιδέρωμα. Τα βγαζεις ζεστά και τα διπλώνεις τεντωμένα ακριβώς μόλις τελειώσει το στέγνωμα. Σιδερώνονται μόνα τους στην ουσία αν το κάνεις μόλις είναι ζεστά. Αν τα αφήσεις και κρυώσουν θέλουν ένα κανονικό σιδέρωμα μετά. Τίποτα τραγικό όμως.
Το παραπάνω κόλπο ισχύει για πετσέτες, φούτερ, μακό κλπ

Πουκάμισα σιδερώνεις όπως και να τα βγάλεις. Δεν πιάνει το κολπάκι.


Επίσης ρε φίλε, μπράβο. Πήρες Πενφέ και έχεις την γυναίκα χωρίς στεγνωτήριο; Εσκισες την γάτα! Εγώ μέχρι να πάρω τα πάντα και να μάθω να πλένω, να σφουγγαρίζω, να καθαρίζω, να σιδερώνω, να ξεσκατίζω δεν με άφηνε να πάρω τίποτα!Hammer Smash
Γατάκια.....

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λουλες, αντί να μιλάμε για ψεκασμούς μιλάμε για στεγνωτηρια.....RollingRollingRollingRollingRolling

Όταν έχεις το πιο γρήγορο μηχανάκι....τι να κάτσεις να αναλύσεις ψεκασμούς και μεταδόσεις; Όλα αυτά δεν έχουν σημασία μέχρι να βγει ανταγωνιστής.Stoned Emoticon

Όταν πάλι έχεις tracer, λογικό να το ψάχνεις να βρεις το καλύτερο. Αλλά μην στεναχωριέσαι ρε συ! Υπάρχουν και πιο αργά απο το tracer. Να! Πχ το τρανσαλπ θεωρώ πως με δυσκολία το πιάνει το δικό σου!Yes
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όταν έχεις το πιο γρήγορο μηχανάκι....τι να κάτσεις να αναλύσεις ψεκασμούς και μεταδόσεις; Όλα αυτά δεν έχουν σημασία μέχρι να βγει ανταγωνιστής.Stoned Emoticon

Όταν πάλι έχεις tracer, λογικό να το ψάχνεις να βρεις το καλύτερο. Αλλά μην στεναχωριέσαι ρε συ! Υπάρχουν και πιο αργά απο το tracer. Να! Πχ το τρανσαλπ θεωρώ πως με δυσκολία το πιάνει το δικό σου!Yes
Oh yeah....
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Δείξε και την φωτό να δει τα πάχη


Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω το πρώτο σετ 9-12-20-26-36-46 και το δευτερο σετ να το έχω για τις 4 πρώτες σαν ανταλλακτικές (αν ταιριάζουν χωρίς πρόβλημα, επειδή κανα δυο δεν ταιριάζουν σίγουρα). Δεν θέλω να φάω την αξία τους στο κούριερ πάνε έλα. Καλύτερα να πετάξω 2-3 χορδές απο τις 12 αν ταιριάζουν οι άλλες παρά να το επιστρέψω.

Την παπαριά έγω την έκανα επειδή ήθελα να δοκιμάσω 9άρες στην ακουστική. Βάλε εκει 10άρες που ξέρεις...τι τα θες τα πειράματα εν μέσω κορονοιου και αγοράς στα τυφλά απο το ιντερνετ;
Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν έχεις κανένα πρόβλημα , βάρα άφοβα. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις για παράδειγμα την E του δεύτερου σετ και να την κάνεις G αν χρειαστεί . Τα πάχη στις χορδές μπορεί να είναι όπως βολεύει τον καθένα. Απλά έχουν βγάλει κάποια στάνταρ γιατί δεν είναι όλοι επαγγελματίες . Οι μεγάλοι κιθαρίστες έχουν δικά τους νούμερα . Ψάξε για παράδειγμα το σετ που χρησιμοποιούσε ο Stevie Ray Vaughan και θα καταλάβεις τι σου λέω.

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panGS

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Ηλικία
51
Μοτοσυκλέτα
BMW R 1200 GS
Όνομα
Παναγιώτης
Μου είπε επίσης πως αν έχεις φαρδυτερους καβαλάρηδες θα ακούς τον ήχο με λίγο αντηχηση, τι είναι αυτό, όπως λέμε βάλε λίγο Έκο;
Χοντρά-χοντρά είναι το αποτέλεσμα από τις ανακλάσεις του ήχου σε έναν χώρο , σε απόσταση μικρότερη των 17 μέτρων . Από εκεί και πάνω είναι ηχώ . Το εκο δηλαδή...


Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Πίστευα ότι αυτό..
την σημερον εποχή ολα στο σιδερο......
..θα το γλιτώσω στον βαθμό που λέει ο Απόστολος εδώ..
Δεν χρειάζονται σιδέρωμα. Τα βγαζεις ζεστά και τα διπλώνεις τεντωμένα ακριβώς μόλις τελειώσει το στέγνωμα. Σιδερώνονται μόνα τους στην ουσία αν το κάνεις μόλις είναι ζεστά. Αν τα αφήσεις και κρυώσουν θέλουν ένα κανονικό σιδέρωμα μετά. Τίποτα τραγικό όμως.
Το παραπάνω κόλπο ισχύει για πετσέτες, φούτερ, μακό κλπ
Πουκάμισα σιδερώνεις όπως και να τα βγάλεις. Δεν πιάνει το κολπάκι.


Αυτό με προβλημάτισε αρκετά..
Ειναι ανθυγιεινό το στεγνωτηριο σε σχέση με το απλωμα στον αέρα, εκτός βέβαια αν μένεις στη Λαμπράκη στη Νίκαια και βγαίνεις και απλώνεις πάνω από το Γ18.
Βρήκα αυτό σχετικά που αναφέρει:
"Αναλύοντας τις αναθυμιάσεις που εκπέμπουν τα στεγνωτήρια όταν υπάρχει ταυτόχρονη χρήση υγρού απορρυπαντικού και αρωματικών φύλλων στεγνωτηρίου, διαπίστωσαν ότι απελευθερώνονται μέσω των αεραγωγών περισσότερες από 25 πτητικές οργανικές ενώσεις, ανάμεσα στις οποίες βρίσκονται και 7 επικίνδυνοι ατμοσφαιρικοί ρύποι"


Η έρευνα γράφει ότι ανάλογα αποτελέσματα είδαν και στη Βρετανία μιας και το τονισμένο προϊόν πουλιόταν κι εκεί.

Άντε βγαλε άκρη..

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια παιδιά!!!
Όποιος θελήσει να συμπληρώσει κάτι μη διστάσει..


 
Top Bottom