Honda NT1100 2022: Ένα “Adventure” για όσους δεν θέλουν Adventure!

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.857
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Οκ πάντως το σασμάν δεν είναι το ίδιο με τα σκούτερ είναι άλλο πράγμα. Αλλά για πες μου κάτι. Όσοι παίρνουν γρήγορες μηχανές η πιο γρήγορες από τις Honda γιατί πάνε και βάζουν σιφτερ? Για να είναι πιο γρήγορες η αλλαγές μόνο η και για την ευκολία τούς στην όλη χρήση τις μηχανής. Απλά η Honda σου λέει από αλλαγή σε αλλαγή στο σπορ τρία θες 0.3 του δευτέρου τόσο απλά και αν θες κάντο και μανιουλ αν θες έχεις και σκούτερ αν ,αν, εγώ έτσι το βλέπω για το σασμάν μόνο. Για την υποδυναμη συμφωνώ αλλά δεν με χαλάει εξάλλου ποτέ δεν ήταν η πιο γρήγορες ούτε καν είχαν το καλύτερο κράτημα ήταν στα υπόλοιπα καλύτερες οπότε απευθύνεται σε ένα άλλο κοινό. Να ξέρεις Suzuki πάντα είχα και αγαπώ αλλά το σωστό για μένα θα το πω και ξέρω ότι με πειράζεις γιατί είσαι φιλαράκι οπότε κουβέντα κάνουμε χαχαχα άμα δεν θες δεν το παίρνεις άμα θες καλοταξιδο μαζί θα είμαστε πρώτα ο Θεός και θα τα γλενταμε
Το DCT είναι καινοτομία και δεν θα διαφωνήσω.
Το μόνο κακό είναι το επιπλέον βάρος.
Ουτως ή άλλως το Africa με DCT το παίρνουν αυτοί που κάνουν τουρισμό και χρήση κυρίως αν όχι αποκλειστικά σε άσφαλτο.
Αυτοί που πάνε χώμα θεωρώ ότι δεν σκέφτονται καν το DCT.

Ότι αφορά το quick shifter - blipper σε μηχανή που δεν μπαίνει πίστα για εμένα είναι λίγο υπερβολή.
Αν με ρωταγες αν θα έβαζα, θα σου έλεγα ίσως ναι.
Ο λόγος είναι ότι απλά θα ήθελα να έχω αυτό το χαρακτηριστικό μιας super bike ή Moto GP μοτοσικλέτας.

Τα άλογα δεν έχουν τόση σημασία, μα καλά θα μου πεις εσύ τι πήρες; Εγώ δεν το πήρα για τα άλογα όσο για κάποια άλλα στοιχεία.
Αν το 950 έβγαινε με αυτά τα στοιχεία θα είχα πάρει αυτό!
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.808
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Το DCT είναι καινοτομία και δεν θα διαφωνήσω.
Το μόνο κακό είναι το επιπλέον βάρος.
Ουτως ή άλλως το Africa με DCT το παίρνουν αυτοί που κάνουν τουρισμό και χρήση κυρίως αν όχι αποκλειστικά σε άσφαλτο.
Αυτοί που πάνε χώμα θεωρώ ότι δεν σκέφτονται καν το DCT.

Ότι αφορά το quick shifter - blipper σε μηχανή που δεν μπαίνει πίστα για εμένα είναι λίγο υπερβολή.
Αν με ρωταγες αν θα έβαζα, θα σου έλεγα ίσως ναι.
Ο λόγος είναι ότι απλά θα ήθελα να έχω αυτό το χαρακτηριστικό μιας super bike ή Moto GP μοτοσικλέτας.

Τα άλογα δεν έχουν τόση σημασία, μα καλά θα μου πεις εσύ τι πήρες; Εγώ δεν το πήρα για τα άλογα όσο για κάποια άλλα στοιχεία.
Αν το 950 έβγαινε με αυτά τα στοιχεία θα είχα πάρει αυτό!
Υπάρχει ένα αφιέρωμα στο Dct για χρήση σε χώμα σε ξένο Sait you tube λέει τα υπέρ και τα κατά αλλά αυτά είναι για πολύ ψαγμενους εγώ δεν είμαι και προσωπικά με εξυπηρετη αυτό το σασμάν αλλά είναι όπως είπες και εσύ τι θέλει ο καθένας μας οπότε η αλήθεια κάπου στην μέση είναι χαχα ούτε μας δίνουν λεφτά οι εταιρείες ούτε φίλοι είμαστε δουλειά τους κάνουν και εμείς τρέχουμε χαχαχά αυτά πάω να πάρω τα χάπια και φαγητό καλό βράδυ σε όλους .
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.336
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Αυτή την απαξίωση στα "μόλις" 100 άλογα δεν την καταλαβαίνω, μια χαρά ταξιδεύεις δικάβαλος και τριβάλιτσος με αυτά και για άπειρα χιλιόμετρα.
Όσο για τη λεγόμενη μετριότητα υπάρχουν χιλιάδες υποψήφιοι αγοραστές που την ασπαζονται και οι οποίοι δεν αποζητούν κάτι το ξεχωριστο.

Η honda λεφτά πάει να βγάλει και κοιτάει που πάει το ρεύμα (γούστα) των πολλών.

Δεν θα το ελεγα απαξιωση των 100 αλογων που ειναι και επαρκεστατα βεβαιως , αλλα τεχνασμα ....... αποψιλωσης των πελατων οταν οι τιμες πωλησεως ειναι ανεβασμενες αδικαιολογητα για ενα φετινο πακετο παρομοιο με το περσυνο ...... σε ιπποδυναμη κυριως, φρενα, αναρτησεις κ.λ.π. . Αν τωρα τα φετινα ηλεκτρονικα software , abs και τα led φωτα κοστιζουν χιλιαδες ευρω παραπανω, ισως .....!cdefghigi
 
Τελευταία επεξεργασία:

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έχω την αίσθηση ότι θα πάει άπατο, αν είναι κοντά στην τιμή της λαίλαπας είναι χαμένη από χέρι...
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Έχω την αίσθηση ότι θα πάει άπατο, αν είναι κοντά στην τιμή της λαίλαπας είναι χαμένη από χέρι...
Εγω το βλεπω να φλερταρη με τα 15000 χιλιαρικα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχω την αίσθηση ότι θα πάει άπατο, αν είναι κοντά στην τιμή της λαίλαπας είναι χαμένη από χέρι...
Ανακοινωσανε 13000 στερλίνες το απλό 14000 το dct στην Αγγλία.
Οπότε καταλαβαίνεις ,κάνα 17αρι εδώ το απλό και κάνα 19 Άρι το φουλ τριβαλιτσο.
Να πάνε να το πάρουνε Rolling Rolling Rolling
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.650
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Αυτή η αναφορά σε μοντέλα του παρελθόντος και ταυτόχρονα σε νεαρής ηλικίας αναβάτες μας μπέρδεψε λίγο, αλλά ο κύριος Koji Kiyono που ήταν Large Project Leader για το NT1100 μας έλυσε την αποροία λέγοντας πως έφτιαξαν μια μοτοσυκλέτα με τη φιλοσοφία του Deauville, αλλά με μοντέρνα εμφάνιση και τεχνολογία.

δηλ το deauville ηταν επιτυχημενο?
Ναι,ειδικά αγγλια,και Γερμανία.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.650
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Σα να προσπαθούν να σκουτεροποιησουν ένα tracer ειναι. Είμαι σίγουρος ότι καλό θα είναι αλλά δε βλέπω καθόλου συναίσθημα....

Sent from my A80Pro using Tapatalk
Το συναίσθημα έρχεται αργά σαν την αγάπη,όταν δεις ότι θα πας παντού και δεν θα σ αφήσει πουθενά.Ειναι μια γυναίκα γιαπωνεζα για σπίτι και οικογένεια,και όχι η παθιαρα Ιταλίδα bellussi της μιας παθιασμένης νύχτας,if you know what i mean,που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Το συναίσθημα έρχεται αργά σαν την αγάπη,όταν δεις ότι θα πας παντού και δεν θα σ αφήσει πουθενά.Ειναι μια γυναίκα γιαπωνεζα για σπίτι και οικογένεια,και όχι η παθιαρα Ιταλίδα bellussi της μιας παθιασμένης νύχτας,if you know what i mean,που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι.
Γιατι θα σε αφησει το τρεισερ?
Πιο αξιοπιστη την εχω την γιαμαχα απ τη ΣΗΜΕΡΙΝΗ χοντα
Ειναι και ψοφιμι..
Ουστ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Γιατι θα σε αφησει το τρεισερ?
Πιο αξιοπιστη την εχω την γιαμαχα απ τη ΣΗΜΕΡΙΝΗ χοντα
Ποτέ και με τπτ...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το συναίσθημα έρχεται αργά σαν την αγάπη,όταν δεις ότι θα πας παντού και δεν θα σ αφήσει πουθενά.Ειναι μια γυναίκα γιαπωνεζα για σπίτι και οικογένεια,και όχι η παθιαρα Ιταλίδα bellussi της μιας παθιασμένης νύχτας,if you know what i mean,που λένε και οι φίλοι μας οι Αμερικάνοι.
Αυτοί που το βλέπουν έτσι ,καλώς.
Είμαστε κι εμείς που την μηχανή τη βλέπουμε γκόμενα όμως και θέλουμε να χαμογελάμε κάθε φορά που την καβαλαμε Greeting
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.650
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Γιατι θα σε αφησει το τρεισερ?
Πιο αξιοπιστη την εχω την γιαμαχα απ τη ΣΗΜΕΡΙΝΗ χοντα
Ειναι και ψοφιμι..
Ουστ
Σκοπεύω να τα πάρω ταυτόχρονα και τα δύο και να τα τεσταρω,και οποίο μ αφήσει πρώτο,θα ενημερωθείς.Αν μάλιστα είναι κι από μάτι στρόφαλου μετά από βροχή,τότε θα το κάνω βουκινο παντού.
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.650
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Αυτοί που το βλέπουν έτσι ,καλώς.
Είμαστε κι εμείς που την μηχανή τη βλέπουμε γκόμενα όμως και θέλουμε να χαμογελάμε κάθε φορά που την καβαλαμε Greeting
Και πολύ καλά κάνετε,για ΟΣΟ κάτσει να την καβαλατε.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.180
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αυτοί που το βλέπουν έτσι ,καλώς.
Είμαστε κι εμείς που την μηχανή τη βλέπουμε γκόμενα όμως και θέλουμε να χαμογελάμε κάθε φορά που την καβαλαμε Greeting
Πές τα ρε Γιάννο, αν είναι παίρνω Scania...
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.462
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τόσο κάνει ένα Bell ελικόπτερο
Ναι αλλά εδώ υπάρχει ένα θέμα .
Δεν έχουμε δίπλωμα ............ακομα
 
Top Bottom