CFMOTO 400 GT

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
ναι αλλα ειναι τακτικος θαμωνας της εκει περιοχής............cdefghigicdefghigicdefghigicdefghigi:D:D:D:D:D:D

:) είναι μερακλής ο γεροινδιάνος....
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Γελάτε με τα κινέζικα, αλλά 3 χρόνια που κυκλοφορεί τώρα το zontes οι κάτοχοι είναι υπερευχαριστημένοι. Το ίδιο και όσοι έχουμε daytona παπιά μια δεκαετία τώρα.
Βλέπω και βιντεάκι με το zontes t310 να πετυχαίνει 182χλμ τελική και θυμάμαι το δικό μου τρανσαλπ 400 που δεν πήγαινε πάνω απο 158 ότι και να έκανα.

Μια χαρά μοτοτσυκλέτες για τις μάζες βγάζουν. Όσοι έχουν βαθιες τσέπες έχει και μοτο με 20000 ευρώ να γουστάρουν.

Αστους να γελανε.Οι μισοι απο αυτους εχουν κινεζικο και δεν το ξερουν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Στο άρθρο γράφει πρώτη φορά επίσημα (σε Ελληνικό μέσο ειδικού τύπου) πως ναι, η CF συνεργάζεται με την Kawasaki στους κινητήρες, αλλά και το πλαίσιο, τα ψαλίδια και την έδραση του αμορτισέρ, χρησιμοποιώντας αυτούσια τα blueprints του εργοστασίου απο το Akashi.

Αρα όπως είχα γράψει παλιότερα σε ερώτηση του @notakos600 πρόκειται πρακτικά για Κινέζικα Kawasaki με Ευρωπαϊκό σχεδιασμό.;)
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Στο άρθρο γράφει πρώτη φορά επίσημα (σε Ελληνικό μέσο ειδικού τύπου) πως ναι, η CF συνεργάζεται με την Kawasaki στους κινητήρες, αλλά και το πλαίσιο, τα ψαλίδια και την έδραση του αμορτισέρ, χρησιμοποιώντας αυτούσια τα blueprints του εργοστασίου απο το Akashi.

Αρα όπως είχα γράψει παλιότερα σε ερώτηση του @notakos600 πρόκειται πρακτικά για Κινέζικα Kawasaki με Ευρωπαϊκό σχεδιασμό.;)

άρα είχες δίκιο για τον κινητήρα του versys 650 στο ανάλογο cf...!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
άρα είχες δίκιο για τον κινητήρα του versys 650 στο ανάλογο cf...!
Ακριβώς. Επειδή κοιτούσα τα specs επιμέρους και ήταν τόσο ίδια που αν δεν ήταν under license θα έπρεπε η Kawasaki να κινηθεί νομικά εναντίον της CF.
Είχε πάρει το μάτι μου και σε Αμερικάνικα Blog και Ινδικά Youtube Channels πως ήταν under license, αλλά χωρίς διασταύρωση με κάποιον επίσημο. Οπότε απλά περίμενα να το ανακοινώσει κάποιος ή να κάνει νομική κινηση η Kawasaki.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Ακριβώς. Επειδή κοιτούσα τα specs επιμέρους και ήταν τόσο ίδια που αν δεν ήταν under license θα έπρεπε η Kawasaki να κινηθεί νομικά εναντίον της CF.
Είχε πάρει το μάτι μου και σε Αμερικάνικα Blog και Ινδικά Youtube Channels πως ήταν under license, αλλά χωρίς διασταύρωση με κάποιον επίσημο. Οπότε απλά περίμενα να το ανακοινώσει κάποιος ή να κάνει νομική κινηση η Kawasaki.

Bcdefghg
 

darksun85

new member
Δημοσιεύσεις
45
Ηλικία
39
Όνομα
darksun
Παιδιά, η cfmoto έχει πάρει από kawasaki τα blueprint από τον κινητήρα του er-6. Έτσι διάβασα σε ένα ξένο φόρουμ. Μου αρέσει το gt 650 αλλά από αντιπροσωπευση δεν βλέπω κάτι καλό Ελλάδα. Το λέω για να γνωρίζουμε, τι υποστήριξη έχουν τα μοντέλα της εταιρίας. Πάντως δεν ακούγεται καθόλου σαν εταιρία εν σύγκριση με την benelli σε θέμα αντιπροσωπείας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παιδιά, η cfmoto έχει πάρει από kawasaki τα blueprint από τον κινητήρα του er-6. Έτσι διάβασα σε ένα ξένο φόρουμ. Μου αρέσει το gt 650 αλλά από αντιπροσωπευση δεν βλέπω κάτι καλό Ελλάδα. Το λέω για να γνωρίζουμε, τι υποστήριξη έχουν τα μοντέλα της εταιρίας. Πάντως δεν ακούγεται καθόλου σαν εταιρία εν σύγκριση με την benelli σε θέμα αντιπροσωπείας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οκ, αλλά απο την στιγμή που είναι με blueprints Kawasaki, μπορεί να στο φτιάξει ο οποιοσδήποτε γνωρίζει απο Κάβα, και κατα 99% με ανταλλακτικά Κάβα.
Δεν το λες και λίγο αυτό.
 
N

notakos600

Guest
Οκ, αλλά απο την στιγμή που είναι με blueprints Kawasaki, μπορεί να στο φτιάξει ο οποιοσδήποτε γνωρίζει απο Κάβα, και κατα 99% με ανταλλακτικά Κάβα.
Δεν το λες και λίγο αυτό.
Και το Lifan 110 είναι αντιγραφή astrea.
Δεν μου λέει κάτι αυτό...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Και το Lifan 110 είναι αντιγραφή astrea.
Δεν μου λέει κάτι αυτό...
Επάρκεια συμβατών ανταλλακτικών.

Αν έβλεπες πως ψάχνουν απελπισμένα κάποιοι ανταλλακτικά για κάτι Alex Pak και κάτι YMC/TMC (δεν θυμάμαι ακριβώς) θα καταλάβαινες πως το να είναι κάποιο μοντέλο ακριβές αντίγραφο σημαίνει πως ταιριάζουν και τα ανταλλακτικά του σε μεγάλο ποσοστό.

Και γιατί δεν σου αρέσει το Lifan 110 ρε συ; Μια χαρα μηχανάκι είναι! DancingDancingDancing
 
N

notakos600

Guest
Επάρκεια συμβατών ανταλλακτικών.

Αν έβλεπες πως ψάχνουν απελπισμένα κάποιοι ανταλλακτικά για κάτι Alex Pak και κάτι YMC/TMC (δεν θυμάμαι ακριβώς) θα καταλάβαινες πως το να είναι κάποιο μοντέλο ακριβές αντίγραφο σημαίνει πως ταιριάζουν και τα ανταλλακτικά του σε μεγάλο ποσοστό.

Και γιατί δεν σου αρέσει το Lifan 110 ρε συ; Μια χαρα μηχανάκι είναι! DancingDancingDancing
Φοράω Lifan 110 στο στρογγυλοφαναρο από το 2008 κι εχω αλλά 3 μοτέρ καβατζα Αποστολε. RollingSmileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom