Συμβαίνει τώρα....

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εγω πάλι τόσα χρόνια δεν έχω συναντήσει κανένα θεμα και απορώ με μερικά συμβάντα που ακούω .... ακόμα και όταν με γράφουν για παρανομία το δέχομαι διότι δεν μιλάω με το όργανο μιλάω με τον νόμο ... και δεν ψάχνω για φτηνές δικαιολογίες εφόσον εγώ "ψηφίζω" τον νόμο. cdefghigi
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δεν λερώνω ποτέ τα χέρια μου με δαύτους.
Υπάρχουν παλικάρια που ασχολούνται, με καλά αποτελέσματα !
Ξεχνούν για κανένα μήνα πως τους λένε, από την αγάπη που δέχονται. Είναι ακριβώς αυτή που έχουν συμπεριφερθεί στη ζωή τους απλά το σύμπαν την επιστρέφει απλόχερα.

Από ηθικά διδάγματα Πάνο γεμίσαμε, αλλού όμως μπάζει η βάρκα ! Κάποιος πρέπει να την μπαλώσει.

Αν συμπεριφερεσαι οπως αυτοι που κατηγορεις,δεν βλεπω τον λογο να τους κατηγορεις.Οπως και να χει ο καθενας εχει κανει τις επιλογες του με βαση καποια βιωματα.

Εγω απλα δεν λειτουργω με αυτον τον τροπο.
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εγω πάλι τόσα χρόνια δεν έχω συναντήσει κανένα θεμα και απορώ με μερικά συμβάντα που ακούω .... ακόμα και όταν με γράφουν για παρανομία το δέχομαι διότι δεν μιλάω με το όργανο μιλάω με τον νόμο ... και δεν ψάχνω για φτηνές δικαιολογίες εφόσον εγώ "ψηφίζω" τον νόμο. cdefghigi
Ναι αλλά στα άσπρα σπίτια που πηγαίναμε διαμαρτυρήθηκες στο όργανο γιατί αφού πριν από εμένα πέρασαν καμία 20αρια 1000αρια σταματήσατε εμένα τον 250αρι!!!!! funny funny
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Όχι, ίσα ίσα τον ρωτησα ευγενικά .... για κάτι γιε-γιεδες μηχανοβιους .... αν τους είδε γιατί τους εψαχνα...!Laugh
 

ladams

new member
Δημοσιεύσεις
45
Ηλικία
63
Όνομα
labros
Εσείς αν βλέπατε κάποιον να περιτριγυρίζει ύποπτα την μηχανή σας τι θα κάνατε; Ήρεμα ρωτάω.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σε ολους τους χωρους υπαρχουν καθαρματα,ντενεκεδες και κακοψυχοι.Δεν θα μπορουσε να αποτελει εξαιρεση η αστυνομια.

Παρολο που το "εργασιακο τους περιβαλλον" ειναι ιδιαιτερα επικινδυνο και μεχρι ενος σημειου θα πρεπει να κρατανε την ψυχραιμια τους και οσοι δεν μπορουν ας διαλεξουν κατι αλλο να κανουν.

Ασχετο με το τι εγινε πριν η το μετα,και για να ειμαι ειλικρινης δεν καταλαβαινω γιατι ασχολειστε με αυτο,ηταν μια αθλια πραξη απο ανθρωπους που εχουν ορκιστει να μας προστατευουν.Ενω ξερω οτι θα ξαναγινει ελπιζω να κανω λαθος.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εσείς αν βλέπατε κάποιον να περιτριγυρίζει ύποπτα την μηχανή σας τι θα κάνατε; Ήρεμα ρωτάω.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Θα τον πυροβολουσαμε?
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Όχι, ίσα ίσα τον ρωτησα ευγενικά .... για κάτι γιε-γιεδες μηχανοβιους .... αν τους είδε γιατί τους εψαχνα...!Laugh
Αυτά κάνεις βρε αλήτη μαλιά μοτοσακόβιε?
Να ξέρω να ξεκόψω άμα είναι.....tongue
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.291
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εσείς αν βλέπατε κάποιον να περιτριγυρίζει ύποπτα την μηχανή σας τι θα κάνατε; Ήρεμα ρωτάω.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro


Δεν νομίζω πως μπορείς να παρεις συμβουλη από αυτό τον χώρο ... και πρέπει να είναι κατανοητό το θέμα ευθυνών και ρισκου σε οποιαδήποτε πράξη μας.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.414
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όχι, ίσα ίσα τον ρωτησα ευγενικά .... για κάτι γιε-γιεδες μηχανοβιους .... αν τους είδε γιατί τους εψαχνα...!Laugh
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα το αφήναμε ετσι; Δεν θα αντιδρούσαμε;

Σαν ανθρωποι ναι.Μια ερωτηση αν θελει κατι τις περισσοτερες φορες ειναι αρκετη.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Θα το αφήναμε ετσι; Δεν θα αντιδρούσαμε;
Δεν ξέρεις τι μπορεί να κουβαλάει ο άλλος, ούτε στο μυαλό του, ούτε στις τσέπες του. Έχει πεθάνει κόσμος στον δρόμο απο μαχαίρωμα ή σφαίρα, για να προστατέψει ένα κινητό ή ένα πορτοφόλι ή ένα ρολόι ή μια φωτογραφική μηχανή.

Αν δεις απο μακριά να πασπατεύουν την μηχανή φωνάζεις ένα "τι κανετε εκει ρε!" και περιμένεις σε απόσταση. 99,9% θα φύγουν επειδή χάλασε η δουλειά
Παράλληλα κρατάς χαρακτηριστικά τους και παίρνεις τηλέφωνο την αστυνομία

Ξέρω πως οι περισσότεροι εκείνη την στιγμή θα νιώσουν θυμό και μια αίσθηση περι δικαίου, πως πρέπει ο δράστης να βρεθεί πίσω απο τα σίδερα ή να φάει ένα καλό χέρι ξύλο

Κατανοητό μεν, αλλά προέχει:
1. Η δική μας ασφάλεια (κανένα υλικό αγαθό δεν αναπληρώνει ανθρώπινη ζωή)
2. Η αποφυγή τέλεσης του αδικήματος (έστω και φωνάζοντας και τρομάζοντας τον δράστη)

Το θέμα μας είναι να μην κλέψουν την μηχανή, να μην πάθουμε κάτι και αν αυτά καλυφθούν, τότε και μονο τότε να επιδιώξουμε να τιμωρηθεί ο δράστης με κάποιον τρόπο
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.515
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Εσείς αν βλέπατε κάποιον να περιτριγυρίζει ύποπτα την μηχανή σας τι θα κάνατε; Ήρεμα ρωτάω.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Θα τον κερναγα γλυκο σουλταν η θα του τραβαγα μια φωτο να με θυματαιYes
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Kαθόλου υποτιμητικός ο τίτλος για την ομάδα με τα παπιά. Οι πράξεις τους όμως ναι:

Θα ήθελες να μου πεις τι ακριβώς βλέπω;
Τι περίοδος ήταν κλπ.

Γιατί κάτι έγινε μπροστά που δεν ξέρουμε και κατόπιν αδειάζει η οδός και κάποιους κυνηγούν.

Φαντάζομαι θα πήγαν και θα είπαν "σήμερα δέρνουμε στη Μητροπόλεως απλό κόσμο" έ Θανάση; cdefghig
Για να τους βρίζουν κάποιοι εε;;

Παλιό αλλά ενδεικτικό, δρουν σαν παραβατικές συμμορίες μηχανόβιων του Λος Άντζελες και όχι σαν ένα σώμα προστασίας του Πολίτη που το διακρίνει η διακριτικότητα η στρατηγική και ο στόχος, ναι εντάξει τρομοκρατήσανε τον κόσμο και λοιπόν; Τι καταφέρανε; Θα δείτε που θα τους απορρίψει η κοινωνία και ούτε τα παιδιά τους δεν θα μπορούν να στείλουν στο σχολείο..Η κόρη του μπάτσου θα λένε....
Αν δεν αλλάξει αυτό το καθεστώς το σενάριο που αναφέρω είναι πολύ πιθανό...



Θα μου πεις κι εσύ τώρα Μάνο τι ακριβώς βλέπω;
Μια νερομπαριερα στη μέση του δρόμου που μάλλον την έβαλαν Αστυνομικοί ε;

Επειδή δηλαδή η έγκυρη πηγή του youtoube tsoumaria έγραψε ότι οι ομάδες τραμπουκιζαν τον κόσμο εγώ θα κάνω υπόκλιση στην tsoumaria και θα αρχίσω τα "Μπάτσοι Γουρούνια Δολοφονοι";
Είπαν δηλαδή 100+ αστυνομικοί με μοτοσυκλέτες να μαζευτούν έτσι για πλάκα..

Αν πριν υπήρχε πρόβλημα κάπου το.ψαξαμε;
Που ήταν ή που πάνε οι δυνάμεις;

Ήσασταν στη συχνότητα των μέτρων κι ακούσατε τη διαταγή "μαζευτείτε για πλάκα και κάντε σαματά"..

Κανένας δεν είναι Άγιος μα και κανένας δεν ξεκίνησε από το σπίτι του με σκοπό να γυρίσει μισός ή καθόλου όπως και να έρθει στα χέρια με τον αδερφό,την αδερφή,τη μάνα ή τον πατέρα του.

Εκτός αν εσείς είδατε κάτι που δεν είδα.
Βίντεο παραθεσατε..

Μιλώ πρώτα σαν πολίτης σκεπτόμενος και κατόπιν σαν ένστολος επίσης σκεπτόμενος.


Όσο το απλώνετε τόσο εύκολα θα ξεχειλώσει,φοβάμαι.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Θα τον κερναγα γλυκο σουλταν η θα του τραβαγα μια φωτο να με θυματαιYes

Αν ειναι ετσι να ερθω να περιτριγυρισω το Νιντζα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Θα ήθελες να μου πεις τι ακριβώς βλέπω;
Τι περίοδος ήταν κλπ.

Γιατί κάτι έγινε μπροστά που δεν ξέρουμε και κατόπιν αδειάζει η οδός και κάποιους κυνηγούν.

Φαντάζομαι θα πήγαν και θα είπαν "σήμερα φέρνουμε στη Μητροπόλεως απλό κόσμο" έ Θανάση;




Θα μου πεις κι εσύ τώρα Μάνο τι ακριβώς βλέπω;
Μια νερομπαριερα στη μέση του δρόμου που μάλλον την έβαλαν Αστυνομικοί ε;

Επειδή δηλαδή η έγκυρη πηγή του youtoube tsoumaria έγραψε ότι οι ομάδες τραμπουκιζαν τον κόσμο εγώ θα κάνω υπόκλιση στην tsoumaria και θα αρχίσω τα "Μπάτσοι Γουρούνια Δολοφονοι";
Είπαν δηλαδή 100+ αστυνομικοί με μοτοσυκλέτες να μαζευτούν έτσι για πλάκα..

Αν πριν υπήρχε πρόβλημα κάπου το.ψαξαμε;
Που ήταν ή που πάνε οι δυνάμεις;

Ήσασταν στη συχνότητα των μέτρων κι ακούσατε τη διαταγή "μαζευτείτε για πλάκα και κάντε σαματά"..

Κανένας δεν είναι Άγιος μα και κανένας δεν ξεκίνησε από το σπίτι του με σκοπό να γυρίσει μισός ή καθόλου όπως και να έρθει στα χέρια με τον αδερφό,την αδερφή,τη μάνα ή τον πατέρα του.

Εκτός αν εσείς είδατε κάτι που δεν είδα.
Βίντεο παραθεσατε..

Μιλώ πρώτα σαν πολίτης σκεπτόμενος και κατόπιν σαν ένστολος επίσης σκεπτόμενος.


Όσο το απλώνετε τόσο εύκολα θα ξεχειλώσει,φοβάμαι.
Θα συμφωνήσω με τον Ω
Δεν είναι όλοι έτσι. Επίσης 2 βίντεο μπήκαν που δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς δείχνουν και είναι οι "κακοί οι μπάτσοι". Αυτά δεν είναι κάτι αποδεικτικό. Οταν δεν έχεις το πριν ή το μετά ή όλη την ιστορία.
Επίσης θυμηθείτε πως έχουμε και φίλους ένστολους εδω μέσα.
Just saying. ooops
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Επίσης την πιο ωραία πρόταση τη διάβασα από τον Απόστολο @Drake Ramore και το ζητάω χρόνια.

Κάμερα μαζί μου.Καμερα.
Δεν έχω κάτι να κρύψω.Αντιθετως θα παθαινατε πλάκα από συμπεριφορές ανθρώπων.Ακόμα και για το πιο απλό πράγμα όπως η επίδειξη ταυτότητας..
Το πόσες φορές απειλούν,βρίζουν και και και.
Μιλώ υπεύθυνα από προσωπική εμπειρία.

Αυτό δε σημαίνει ότι όλοι οι ένστολοι είναι καλοί.Αλιμονο..
Καταλαβαινόμαστε πιστεύω.Όχι;
 
Top Bottom