Συμβαίνει τώρα....

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Θα ήθελες να μου πεις τι ακριβώς βλέπω;
Τι περίοδος ήταν κλπ.

Γιατί κάτι έγινε μπροστά που δεν ξέρουμε και κατόπιν αδειάζει η οδός και κάποιους κυνηγούν.

Φαντάζομαι θα πήγαν και θα είπαν "σήμερα δέρνουμε στη Μητροπόλεως απλό κόσμο" έ Θανάση; cdefghig
Για να τους βρίζουν κάποιοι εε;;




Θα μου πεις κι εσύ τώρα Μάνο τι ακριβώς βλέπω;
Μια νερομπαριερα στη μέση του δρόμου που μάλλον την έβαλαν Αστυνομικοί ε;

Επειδή δηλαδή η έγκυρη πηγή του youtoube tsoumaria έγραψε ότι οι ομάδες τραμπουκιζαν τον κόσμο εγώ θα κάνω υπόκλιση στην tsoumaria και θα αρχίσω τα "Μπάτσοι Γουρούνια Δολοφονοι";
Είπαν δηλαδή 100+ αστυνομικοί με μοτοσυκλέτες να μαζευτούν έτσι για πλάκα..

Αν πριν υπήρχε πρόβλημα κάπου το.ψαξαμε;
Που ήταν ή που πάνε οι δυνάμεις;

Ήσασταν στη συχνότητα των μέτρων κι ακούσατε τη διαταγή "μαζευτείτε για πλάκα και κάντε σαματά"..

Κανένας δεν είναι Άγιος μα και κανένας δεν ξεκίνησε από το σπίτι του με σκοπό να γυρίσει μισός ή καθόλου όπως και να έρθει στα χέρια με τον αδερφό,την αδερφή,τη μάνα ή τον πατέρα του.

Εκτός αν εσείς είδατε κάτι που δεν είδα.
Βίντεο παραθεσατε..

Μιλώ πρώτα σαν πολίτης σκεπτόμενος και κατόπιν σαν ένστολος επίσης σκεπτόμενος.


Όσο το απλώνετε τόσο εύκολα θα ξεχειλώσει,φοβάμαι.
Βρήκες τώρα άνθρωπο, μιλάς με κάποιον που είναι χιλιάδες φορές μάρτυρας της αυθαιρεσίας της αστυνομίας, επί σειρά ετών τα Εξάρχεια ήταν το στέκι μου (σχεδόν καθημερινά) όχι επειδή ήμουν κουκουλοφόρος αλλά εκεί ήταν η έδρα της μοτ/κης μου παρέας (Stand Club ΠΕΛΕΜΟΤ).
Έχω χιλιάδες παραδείγματα λοιπόν να σου φέρω για αυθαιρεσίες προβοκάτσιες μέχρι και εμπρησμούς, ενώ η ασφάλεια έκανε ότι γούσταρε, θέλεις να σου πω για μια βραδιά σε γνωστό ρεμπεταδικο των Εξαρχείων που διασκεδάζαμε αμέριμνοι και μπουκάρανε τα Ματ το τι έγινε; Θέλεις να σου πω ότι ενώ πίναμε αμέριμνοι τον καφέ μας στην Πλάκα περάσανε αυτοί με τα παπάκια και μας κλώτσούσαν χωρίς λόγο τα τραπέζια και χτυπάγανε με τα γκλοπ όποιον εύρισκαν?
Είχαν σήμα και για αυτό;
Τέλος πάντων σταματάω εδώ γιατί αρχίζω να τα θυμάμαι και εκνευρίζομαι, η κοινωνία αλλάζει, αν η αστυνομία μείνει όπως έχει μείνει σε άλλες εποχές θα την ξεράσει η ίδια η κοινωνία, θυμήσου αυτό που σου λέω.
Και δεν λέω ότι όλοι οι ένστολοι είναι ίδιοι...
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Επίσης την πιο ωραία πρόταση τη διάβασα από τον Απόστολο @Drake Ramore και το ζητάω χρόνια.

Κάμερα μαζί μου.Καμερα.
σου απαντάνε όλοι με ντοκουμέντα και βίντεο,θες και ένορκη κατάθεση? Tooth
ορίστε,του Μάνου...
Έχω χιλιάδες παραδείγματα λοιπόν να σου φέρω για αυθαιρεσίες προβοκάτσιες μέχρι και εμπρησμούς, ενώ η ασφάλεια έκανε ότι γούσταρε, θέλεις να σου πω για μια βραδιά σε γνωστό ρεμπεταδικο των Εξαρχείων που διασκεδάζαμε αμέριμνοι και μπουκάρανε τα Ματ το τι έγινε; Θέλεις να σου πω ότι ενώ πίναμε αμέριμνοι τον καφέ μας στην Πλάκα περάσανε αυτοί με τα παπάκια και μας κλώτσούσαν χωρίς λόγο τα τραπέζια και χτυπάγανε με τα γκλοπ όποιον εύρισκαν?

Είχαν σήμα και για αυτό;
ναι!
και ήταν μαζεμένοι πολλοί delta.
Mόνοι τους ποτέ,γηπεδικά πράγματα...
Και δεν λέω ότι όλοι οι ένστολοι είναι ίδιοι...
όχι,στην Πρέβεζα είναι ο χειρότερος....Rolling
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.
Τι θέλετε να κάνετε;
Τι ακριβώς επιθυμείτε;
Να δείξετε αντιαστυνομική εμπάθεια;

Υπάρχει κάποιος στόχος και αν ναι σε τι θα βοηθήσει τον χώρο που κάνουμε παρέα;

Ξεκινησε η κουβέντα για ένα καταδικαστέο περιστατικό ως αναφορά τη συμπεριφορά συγκεκριμένου οργάνου σε συγκεκριμένο πολίτη.
Σας ανέφερα ότι υπάρχει προϊστορία που δεν ειδαμε που όμως δεν αναφέρθηκε για να βγάλει λάδι το όργανο.Απλα για να ψάξετε την είδηση..

Μετά για να τονιστεί παραπάνω η αστυνομική βία ανεβάσατε δύο βίντεο που δεν δείχνουν κάτι.
Μετά αναφέρθηκαν προσωπικά βιωματα...και μετά έπρεπε να ανέβει κι άλλο για να δείξουμε τους κακούς αστυνομικούς!

Οοοοοοοολε!!!!! Το πετύχαμε!!!!!
Κερδίσαμε.Ειναι και κακοί;
Τώρα τι;
Κερδίσατε κάτι;

Δεν το ξέραμε ότι υπάρχουν και βλάκες;

Δεν ξέρω ρε παιδιά..
Ίσως μιλάω άλλη γλώσσα ή μπορεί να ενοχλεί και το εθνόσημο στο μπράτσο..

Στο τέλος,δεν ξέρω για BMW, αλλά 1 Χ 2 θα πάρουμε σίγουρα όλοι.
Μέχρι τότε,εγώ θέλω να γίνω καλύτερος όμως.Οχι να "μαυρίσει" η ψυχή μου..
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.486
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ειλικρινά δεν σας καταλαβαίνω.
Τι θέλετε να κάνετε;
Τι ακριβώς επιθυμείτε;
Να δείξετε αντιαστυνομική εμπάθεια;

Υπάρχει κάποιος στόχος και αν ναι σε τι θα βοηθήσει τον χώρο που κάνουμε παρέα;

Ξεκινησε η κουβέντα για ένα καταδικαστέο περιστατικό ως αναφορά τη συμπεριφορά συγκεκριμένου οργάνου σε συγκεκριμένο πολίτη.
Σας ανέφερα ότι υπάρχει προϊστορία που δεν ειδαμε που όμως δεν αναφέρθηκε για να βγάλει λάδι το όργανο.Απλα για να ψάξετε την είδηση..

Μετά για να τονιστεί παραπάνω η αστυνομική βία ανεβάσατε δύο βίντεο που δεν δείχνουν κάτι.
Μετά αναφέρθηκαν προσωπικά βιωματα...και μετά έπρεπε να ανέβει κι άλλο για να δείξουμε τους κακούς αστυνομικούς!

Οοοοοοοολε!!!!! Το πετύχαμε!!!!!
Κερδίσαμε.Ειναι και κακοί;
Τώρα τι;
Κερδίσατε κάτι;

Δεν το ξέραμε ότι υπάρχουν και βλάκες;

Δεν ξέρω ρε παιδιά..
Ίσως μιλάω άλλη γλώσσα ή μπορεί να ενοχλεί και το εθνόσημο στο μπράτσο..

Στο τέλος,δεν ξέρω για BMW, αλλά 1 Χ 2 θα πάρουμε σίγουρα όλοι.
Μέχρι τότε,εγώ θέλω να γίνω καλύτερος όμως.Οχι να "μαυρίσει" η ψυχή μου..
Δημήτρη θα κάνω εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου.
Δεν νομίζω ότι κάποιος από εμάς νομίζει ότι όλοι οι αστυνομικοί είναι κακοί και εκμεταλλεύονται το κύρος και την δύναμη της στολής τους.
Αλλά.... με πιο δικαίωμα ασκούν βία χωρίς λόγο κάποιοι από αυτούς και σίγουρα δεν πρέπει να περνάνε όλα στο ντούκου. Σίγουρα πολλά περιστατικά τα παραποιούν και τα τραβάνε από τα μαλλιά. Όμως σε πολύ κόσμο και προσωπικά έχουν τύχει διάφορα ευτράπελα που σε κάνουν να τσαντίζεσαι. Θα πρέπει να καταλάβουν και οι αστυνομικοί ότι θα πρέπει να ασκούν εξουσία και βία εκεί που πρέπει και όχι σε ανθρώπους που δεν έχουν φταίξει πουθενά. Το γιατί γουστάρω και μπορώ δεν είναι λόγια ανθρώπου που η θέση του είναι να φυλάει τους πολίτες. Ξέρω ότι θα πεις ότι τραβάνε και αυτοί πολλά και η ζωή τους έχει κάνει σκληρούς αλλά δεν πρέπει να τα ισοπεδώνουν όλα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
,και μετα σε παρεδιδαν και στον πατερα σου,και ακολουθουσε και τριτος γυρος στο σπιτι με την ζωστηρα του παντελονιου υπο τις κραυγες της μαννας μου ''μην το δερνεις το παιδι''. Rolling Βεβαια ο σκοπος ειναι να πηγαινουμε ΜΠΡΟΣΤΑ και οχι ΠΙΣΩ.
..η δικια μου η μανα ελεγε...τωρα ερχεται ο πατερας σου...
και εβγαινε η λωριςHappy
τι γελιο....RollingRolling

Βασικα τοτε τρωγαμε ξυλο βαζαμε και στην κολοτσεπη.... φαπες στο σχολειο, κλωτσομπουνιδια στο παιχνιδι,,,λωριδα στο σπιτι!!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
..η δικια μου η μανα ελεγε...τωρα ερχεται ο πατερας σου...
και εβγαινε η λωριςHappy
τι γελιο....RollingRolling

Βασικα τοτε τρωγαμε ξυλο βαζαμε και στην κολοτσεπη.... φαπες στο σχολειο, κλωτσομπουνιδια στο παιχνιδι,,,λωριδα στο σπιτι!!
Ε πες το ρε φίλε!
Εξηγούνται πολλά! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ε πες το ρε φίλε!
Εξηγούνται πολλά! abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk abcdefghgk
Ρε ξυλο πολυ....οταν με ειδε ο πατερας μου εξω με τσιγαρο...πρωτη γυμνασιου.....κλωτσιδια αλα μαραντονα!!!
Του φιλου μου του εσπασε την κιθαρα ο πατερας του, στην πλατεια της Σπαρτης....Μιλαμε ταινια Φωσκολος

..ωραια χρονια ομως...αγνα
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
..η δικια μου η μανα ελεγε...τωρα ερχεται ο πατερας σου...
και εβγαινε η λωριςHappy
τι γελιο....RollingRolling

Βασικα τοτε τρωγαμε ξυλο βαζαμε και στην κολοτσεπη.... φαπες στο σχολειο, κλωτσομπουνιδια στο παιχνιδι,,,λωριδα στο σπιτι!!
Εμένα ο.πατερας δε με άκουπησε ποτέ.
Εγώ αντίθετα όταν έρχομαι σπίτι είμαι σαν τον Κλουζώ που τον παραμόνευε ο Κινέζος μπάτλερ.(Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον)
Επικό ξυλο και με τους δύο για χορογραφία ( τώρα ο μεγάλος έγινε 17,5 και με δερνει μάλλον γιατί πάει βάρη και έγινε θηρίο/ ο μικρός έχει τα θέματα)...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εμένα ο.πατερας δε με άκουπησε ποτέ.
Εγώ αντίθετα όταν έρχομαι σπίτι είμαι σαν τον Κλουζώ που τον παραμόνευε ο Κινέζος μπάτλερ.(Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον)
Επικό ξυλο και με τους δύο για χορογραφία ( τώρα ο μεγάλος έγινε 17,5 και με δερνει μάλλον γιατί πάει βάρη και έγινε θηρίο/ ο μικρός έχει τα θέματα)...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatal
οχι ρε μην τα ακουμπας τα παιδια..μονο βρισιδια..
τοτε ηταν αλλιως...ολοι ξυλο τρωγαμε...δεν ετρεχε κατι, ρουτινα
ασε που θα σε κανει ασηκωτο ο μικρος Rolling
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Εμένα ο.πατερας δε με άκουπησε ποτέ.
Εγώ αντίθετα όταν έρχομαι σπίτι είμαι σαν τον Κλουζώ που τον παραμόνευε ο Κινέζος μπάτλερ.(Μέχρι πέρυσι τουλάχιστον)
Επικό ξυλο και με τους δύο για χορογραφία ( τώρα ο μεγάλος έγινε 17,5 και με δερνει μάλλον γιατί πάει βάρη και έγινε θηρίο/ ο μικρός έχει τα θέματα)...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κέιτο !!!!
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
οχι ρε μην τα ακουμπας τα παιδια..μονο βρισιδια..
τοτε ηταν αλλιως...ολοι ξυλο τρωγαμε...δεν ετρεχε κατι, ρουτινα
Στο δημοτικό σφαλιάρα κάργα και σήκωμα από τη φαβορίτα!!!! Χαχαχα!!!!
Γιαυτό βγήκαμε έτσι!!!!
 
Top Bottom