Στο φτερο,απαντησεις για οτι δεν χρειαζεται να ανοιχτει νεο θεμα.

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Όταν αλλάζεις γρανάζωμα είναι καλύτερο να αλλάξεις το μπροστά γρανάζι ή το πίσω; Είτε βάλω 13Τ μπροστά είτε βάλω 37 ή και 39Τ πίσω το ίδιο είναι πάνω κάτω (14-34 stock).

Έχω την εντύπωση οτι αν αλλάξεις το πίσω πάντως, η διαφορά είναι καλύτερη. Κάνω λάθος; Γενικά να αλλάξω το μπροστά ή το πίσω;
Τάσοοοοοοοοοο....

Άσε το παπί στην ησυχία του.Ειναι αυτό που είναι και οι αλχημείες μετά τις επισκευές το μόνο που θα καταφέρουν είναι να το επιβαρύνουν.Κρατα το μαμά και φύλαξε τα λεφτά σου για το μηχανάκι. Bcdefgh
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Καααλαααααα :(
Οι σιτεμενοι κύριοι που σου λένε μη κάνεις αυτό, μη κάνεις το άλλο, τα έχουν δοκιμάσει κι έχουν εμπειρία!!
Εγω στη θέση σου θα το έκανα γιατί θα ήθελα να έχω την εμπειρία ο ίδιος, κι όχι γιατί μου το είπαν τα γερόντια που στα νιάτα τους κάνανε χειρότερα!!!
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Οι σιτεμενοι κύριοι που σου λένε μη κάνεις αυτό, μη κάνεις το άλλο, τα έχουν δοκιμάσει κι έχουν εμπειρία!!
Εγω στη θέση σου θα το έκανα γιατί θα ήθελα να έχω την εμπειρία ο ίδιος, κι όχι γιατί μου το είπαν τα γερόντια που στα νιάτα τους κάνανε χειρότερα!!!
Έχω ένα γνωμικό φτιαγμένο που λέω..

"Σοφός αυτός που έμαθε από τα λάθη του,σοφότερος αυτός που έμαθε από τα λάθη των άλλων.."
Ω
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
"Σοφός αυτός που έμαθε από τα λάθη του,σοφότερος αυτός που έμαθε από τα λάθη των άλλων και πιο ανέξοδα.."
Ταδε έφη
Ω
Φικσντ.
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
@Ωmega Thanks!!

Να πω και εγω το δικό μου γνωμικό;

"Μηχανεύσου σοφά, και πράξε άφοβα. Του πολυμήχανου παπόβιου να είναι δυνατό το μηχανάκι, δια της διευκόλυνσης στο σκαρφάλωμα πάνω σε κάθε βουναλάκι"
(Τάσος 2020)

@Drake Ramore TO ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΑΝΤΡΕΣΣ ΕΚΑΤΟΝ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!????
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
@Drake Ramore TO ΣΟΥΖΟΥΚΙ ΑΝΤΡΕΣΣ ΕΚΑΤΟΝ ΕΙΚΟΣΙΠΕΝΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!????

Πάσα μηχανή που δεν μπορεί να κάνει προσπέραση με ασφάλεια πάνω σε εθνική οδό, δεν είναι κανονική μηχανή.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εμείς φταίμε που θέλουμε κάποτε ο Τάσος να πάρει μηχανάκι κανονικό και να μην τα φάει σε γρανάζια, χοάνες, εξατμίσεις, λαμπάκια λεντ και αυτοκόλλητα...
Αυτό!!! Bcdefghg
Εξέλιξη/Πρόοδος ειναι να θέλουμε να γίνουν καλύτερες οι επόμενες γενιές μοτοσυκλετιστων από εμάς.Να πηγαίνουν μπροστά..
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.522
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Τάσοοοοοοοοοο....

Άσε το παπί στην ησυχία του.Ειναι αυτό που είναι και οι αλχημείες μετά τις επισκευές το μόνο που θα καταφέρουν είναι να το επιβαρύνουν.Κρατα το μαμά και φύλαξε τα λεφτά σου για το μηχανάκι. Bcdefgh

Θα συμφωνήσω 1000%. Πούλησε το φίλε Τάσο και πάρε κάτι άλλο που θα σε ικανοποιήσει πολύ περισσότερο και θα είναι και μαμά αντί να χώνεις λ7 για βελτιώσεις!
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Κάνω προσπέραση μέσα στην πόλη όμως, συνεπώς είναι μηχανή... cdefghigi

Προφανώς και τρολάρω όταν λέω κάτι τέτοιο. Το ξέρω οτι δεν είναι αληθινή μηχανή το Address, και οποιοδήποτε παπί εκεί έξω. Απλά σε κουβέντα να βρισκόμαστε...

@KostasT Μετά την σχολή οι αγοροπωλησίες φίλε μου...τώρα δεν παίζει κάτι τέτοιο.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Εμείς φταίμε που θέλουμε κάποτε ο Τάσος να πάρει μηχανάκι κανονικό και να μην τα φάει σε γρανάζια, χοάνες, εξατμίσεις, λαμπάκια λεντ και αυτοκόλλητα...
Μέχρι να πάρει ο μικρός μοτό,θα κινείται με μπαταρία τοτενες....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Οι σιτεμενοι κύριοι που σου λένε μη κάνεις αυτό, μη κάνεις το άλλο, τα έχουν δοκιμάσει κι έχουν εμπειρία!!
Εγω στη θέση σου θα το έκανα γιατί θα ήθελα να έχω την εμπειρία ο ίδιος, κι όχι γιατί μου το είπαν τα γερόντια που στα νιάτα τους κάνανε χειρότερα!!!
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.522
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Πάσα μηχανή που δεν μπορεί να κάνει προσπέραση με ασφάλεια πάνω σε εθνική οδό, δεν είναι κανονική μηχανή.

Δυστυχώς θα συμφωνήσω Praising

Αυτό!!! Bcdefghg
Εξέλιξη/Πρόοδος ειναι να θέλουμε να γίνουν καλύτερες οι επόμενες γενιές μοτοσυκλετιστων από εμάς.Να πηγαίνουν μπροστά..

Ω στη βουλή GreetingYesGood post
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Αν μπορούσα να είχα πάρει μεγαλύτερο μοτό, θα το είχα πάρει ήδη. Όταν λέω οτι δεν γίνεται ακόμα, κάτι ξέρω ή μάλλον κάτι ξέρω παραπάνω για την τσέπη μου προς το παρόν.

Δεν είναι εύκολο να βρω 250€ για το δίπλωμα, άλλα 500 με 600€ για να βρω ένα τίμιο Α2 σε καλή κατάσταση. Εξάλλου το να βγάλω τώρα το Α2 είναι άσκοπο γιατί σε 1μιση χρόνο θα μπορώ να βγάλω το Α. Επίσης πλέον δεν δουλεύω. Αν μπορούσα να είχα πάρει θα είχα ήδη ένα μοτό κάτω στο γκαράζ και όχι το Address.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Άργησες ν απαντήσεις και νόμιζα ότι νευρίασε Και μαζί μ!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Εσένα σε εκτιμάω Κούλη μου.
















Ναι ξέρω.











Γιομήσαμε.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.533
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αν μπορούσα να είχα πάρει μεγαλύτερο μοτό, θα το είχα πάρει ήδη. Όταν λέω οτι δεν γίνεται ακόμα, κάτι ξέρω ή μάλλον κάτι ξέρω παραπάνω για την τσέπη μου προς το παρόν.

Δεν είναι εύκολο να βρω 250€ για το δίπλωμα, άλλα 500 με 600€ για να βρω ένα τίμιο Α2 σε καλή κατάσταση. Εξάλλου το να βγάλω τώρα το Α2 είναι άσκοπο γιατί σε 1μιση χρόνο θα μπορώ να βγάλω το Α. Επίσης πλέον δεν δουλεύω. Αν μπορούσα να είχα πάρει θα είχα ήδη ένα μοτό κάτω στο γκαράζ και όχι το Address.

Ακου τι λεμε και κανε στο τελος αυτο που σου αρεσει.
 
Top Bottom