Οι ώρες μετρούν αντίστροφα για το πρώτο ταξίδι!

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Στην πηγή του Αη Δημήτρη για νεράκι στα πλατάνια


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ρε θα πάθει πλάκα σε λέω .
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τζιμακο ,πες του ρε ότι δεν τον βλέπω να γυρνάει εγκαίρως πίσω αν αρχίσει τα κλικ και κλικ με το κινητό χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Jimakos

member
Δημοσιεύσεις
656
Ηλικία
63
Τζιμακο ,πες του ρε ότι δεν τον βλέπω να γυρνάει εγκαίρως πίσω αν αρχίσει τα κλικ και κλικ με το κινητό χαχαχαχα

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και Πυργετό για γαλοτυρι και τσιπουράκι


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ε ναι!
Καλά είναι να κάνει ένα πέρασμα για πρώτη φορά .
Αφού ούτως ει αλλως θα αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς ,δεν χωράνε όλα στον σκληρό με μια φορά :)
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Προσωπικά ,κάθε που περνάω ,δεν χορταινεται και θέλω να ξαναπάω και πάλι προς τα κει
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γελάς μουτρο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ειδικά εκείνο το σημείο ,κατεβαίνοντας απ'το Λιβάδι ,εκεί που φτάνεις να στρίψεις δεξιά για να Ελασσόνα ή αριστερά για Άγιο Δημήτρη ,κάθε φορά ,μα κάθε φορά είτε στρίψω έτσι ,είτε γιουβέτσι ,παντα μένω με εκείνη τη γλυκειά πίκρα ,γιατί ρε δεν πήγα απ' την άλλη;

Σε συμβαίνει κι εσένα ,ή εγώ είμαι τόσο τέρμα ρομαντικός με το μαγικό βουνό;
 

Jimakos

member
Δημοσιεύσεις
656
Ηλικία
63
Ειδικά εκείνο το σημείο ,κατεβαίνοντας απ'το Λιβάδι ,εκεί που φτάνεις να στρίψεις δεξιά για να Ελασσόνα ή αριστερά για Άγιο Δημήτρη ,κάθε φορά ,μα κάθε φορά είτε στρίψω έτσι ,είτε γιουβέτσι ,παντα μένω με εκείνη τη γλυκειά πίκρα ,γιατί ρε δεν πήγα απ' την άλλη;

Σε συμβαίνει κι εσένα ,ή εγώ είμαι τόσο τέρμα ρομαντικός με το μαγικό βουνό;

Όχι μόνο σε μένα αλλά και σε όσους κουβαλάω !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Καλές διαδρομές να έχεις Τάσο. Giving




.......................................................................


Ο εξοπλισμός μου είναι τα εξής:
  • κράνος, μπουφάν μηχανής, αρβυλάκια (δεν θέλω σε ταξιδάκι να βάλω τα Adidas...καλύτερα να μην μπει και τίποτα μέσα απο το παντελόνι όπως μέλισσα ή κάτι τέτοιο...τα αρβυλάκια δεν αφήνουν τίποτα να μπει μέσα)
  • αφρός φαστ
  • ανταλλακτικό μπουζί NGK
  • σπρει αλυσίδας
  • κινητό, φορτιστής
  • action camera
  • μια ζακέτα και ένα φούτερ γιατί το βράδυ εκεί πέρα είναι κάμπος και πιάνει ψύχρα

................................

Τό 'βαλε βλέπω το χεράκι της στη λίστα εξοπλισμού η Ελληνίδα μάνα!!! Rollingcdefg
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Η σεζόν τελείωσε σχεδόν σήμερα επισήμως. Πλέον κάθε ΣΚ θα πηγαίνω για δουλειά μιας και ο κόσμος έπεσε κατά πάρα πολύ. Μετά απο 3 μήνες δουλειάς σαν το σκυλί κάθε μέρα μερικές μέρες απόδραση μόνο καλό θα μου κάνουν.

Οι ώρες λοιπόν μετράνε αντίστροφα και οι προόρισμοι μου είναι οι εξής:

Για αρχή ξεκινάω απο τον Βόλο και φτάνω Λάρισα. Εκεί πέρα θα σταματήσω για λίγο να πιω ένα καφεδάκι στα γρήγορα. Μετά θα βγω προς Γιάννουλη, εθνική προς Τύρναβο και μετά Μεσοχώρι που είναι το χωριό μου εκεί πέρα. Θα δω και τουν παππού και την γιαγιά λοιπόν και εκεί θα μείνω....ευκαιρία να τους δω και λιγάκι γιατί με βλέπουν πολύ σπάνια πλέον.

Σίγουρα μια βόλτα προς Βερδικούσσα θα την κάνω. Τελευταία φορά που είχα πάει εκεί πάνω ήτανε όταν ήμουν περίπου 10 χρονών. Αξίζει σαν μέρος απο όσο ξέρω και με όμορφη διαδρομή.

Και τέλος σίγουρα θα επισκεφτώ και το Λιβάδι Ολύμπου. Το ερωτεύτηκα απο το google images και μόνο. Να πείνεις καφέ και να βλέπεις τον Όλυμπο φάτσα κάρτα απέναντι...

Θα πήγαινα Μεσοχώρι μέσω Ελασσόνας (όπως βγαίνεις απο Γιάννουλη όλο ευθεία και όχι δεξιά προς Τύρναβο) αλλά μιας και τα μέρη εκεί πάνω τα ξέρω πολύ λίγο ας ακολουθήσω την διαδρομή που κάνω με τους δικούς μου τόσα χρόνια, την θυμάμαι απ έξω και είναι πιο σίγουρη.

Ο εξοπλισμός μου είναι τα εξής:
  • κράνος, μπουφάν μηχανής, αρβυλάκια (δεν θέλω σε ταξιδάκι να βάλω τα Adidas...καλύτερα να μην μπει και τίποτα μέσα απο το παντελόνι όπως μέλισσα ή κάτι τέτοιο...τα αρβυλάκια δεν αφήνουν τίποτα να μπει μέσα)
  • αφρός φαστ
  • ανταλλακτικό μπουζί NGK
  • σπρει αλυσίδας
  • κινητό, φορτιστής
  • action camera
  • μια ζακέτα και ένα φούτερ γιατί το βράδυ εκεί πέρα είναι κάμπος και πιάνει ψύχρα
Στο Address έγινε πριν 3 μέρες αλλαγή λαδιών, μπουζί, τέντωμα αλυσίδας και καθαρισμός φίλτρου αέρα. Πιο έτοιμος δεν δηλώνει ξανά για ταξιδάκι ο Ιάπωνας.

Με το καλό όλα, και αυρίο το πρωί 6:30 έχω βάλει μπρος! Θα γυρίσω Παρασκευή. Φυσικά και θα σας γεμίσω με πλούσιο φωτογραφικό υλικό μόλις γυρίσω!
Το λιβάδι Ελασσόνας είναι πανέμορφο. Μπορείς να συνεχίσεις οδικώς με απίστευτη πράσινη διαδρομή μέχρι την Πέτρα Ολύμπου και πιο πέρα μέχρι Κατερίνη. Εκπληκτική διαδρομή!
Καλή ξεκούραση,καλές βόλτες....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σαν Ελασσονίτης σε συμβουλεύω μη χάσεις τη διαδρομή από το Λιβάδι μέχρι Κατερίνη θα σε αποζημιώσει ,καλό δρόμο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι τώρα είδα και την ανάρτηση σου Τζιμακο, πανέμορφα τοπία!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom