Νέο KLR 700 ?

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Κοίτα, για το τελευταίο versys δεν έχει ακουστεί κάτι, για τα προηγούμενα είναι γνωστή η βαλβιδοσουπα και ο ήχος της καδενας απο χιλιόμετρα. Πάντως το versys είναι ενα μηχανάκι που είτε θα σε μισήσει είτε θα σε αγαπήσει. Εχω δει στις 40κ να γίνεται ρύζι. Εχω δει με 120κ να ακούγεται μόνο η καδενα του.
Πως γίνεται αυτό; Βλέπω κι εγώ στα διάφορα φόρα που άλλοι το λένε τέρμα αξιόπιστο και άλλοι το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι επειδη λένε βγάζει τρελές βλάβες.
Απο τα λίγα μηχανάκια που δεν μπόρεσα μετά απο πολύ διάβασμα να σχηματίσω άποψη για το αν είναι αξιόπιστο ή όχι.
Σaν μηχανάκι μου αρέσει πολύ, σαν οδήγηση το ίδιο. Παίρνω συχνα βόλτα απο ένα φίλο που μάλιστα τώρα το πουλάει. Σκέφτομαι να το χτυπήσω, αλλά πραγματικά το φοβάμαι. Επειδή δεν έχω δει κάποιον να λέει "φτιάξε αυτό το σημείο και θα είσαι οκ". Κανείς δεν ξέρει τι παίζει με την αξιοπιστία του μοντέλου. WTF!cdefghig
 
N

notakos600

Guest
Πως γίνεται αυτό; Βλέπω κι εγώ στα διάφορα φόρα που άλλοι το λένε τέρμα αξιόπιστο και άλλοι το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι επειδη λένε βγάζει τρελές βλάβες.
Απο τα λίγα μηχανάκια που δεν μπόρεσα μετά απο πολύ διάβασμα να σχηματίσω άποψη για το αν είναι αξιόπιστο ή όχι.
Σaν μηχανάκι μου αρέσει πολύ, σαν οδήγηση το ίδιο. Παίρνω συχνα βόλτα απο ένα φίλο που μάλιστα τώρα το πουλάει. Σκέφτομαι να το χτυπήσω, αλλά πραγματικά το φοβάμαι. Επειδή δεν έχω δει κάποιον να λέει "φτιάξε αυτό το σημείο και θα είσαι οκ". Κανείς δεν ξέρει τι παίζει με την αξιοπιστία του μοντέλου. WTF!cdefghig
Δεν νομίζω να παίζει κάτι τέτοιο πια.
Στα πρώτα μοντέλα μόνο
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.470
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Πως γίνεται αυτό; Βλέπω κι εγώ στα διάφορα φόρα που άλλοι το λένε τέρμα αξιόπιστο και άλλοι το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι επειδη λένε βγάζει τρελές βλάβες.
Απο τα λίγα μηχανάκια που δεν μπόρεσα μετά απο πολύ διάβασμα να σχηματίσω άποψη για το αν είναι αξιόπιστο ή όχι.
Σaν μηχανάκι μου αρέσει πολύ, σαν οδήγηση το ίδιο. Παίρνω συχνα βόλτα απο ένα φίλο που μάλιστα τώρα το πουλάει. Σκέφτομαι να το χτυπήσω, αλλά πραγματικά το φοβάμαι. Επειδή δεν έχω δει κάποιον να λέει "φτιάξε αυτό το σημείο και θα είσαι οκ". Κανείς δεν ξέρει τι παίζει με την αξιοπιστία του μοντέλου. WTF!cdefghig
Ο κούκος ραηντερ έχει της πρώτης γενιάς και το'χει ξεσκίσει στα χιλιόμετρα.
Δεν τον στέλνεις ένα μνμ να σε πει τι και πως;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Πως γίνεται αυτό; Βλέπω κι εγώ στα διάφορα φόρα που άλλοι το λένε τέρμα αξιόπιστο και άλλοι το αποφεύγουν όπως ο διάολος το λιβάνι επειδη λένε βγάζει τρελές βλάβες.
Απο τα λίγα μηχανάκια που δεν μπόρεσα μετά απο πολύ διάβασμα να σχηματίσω άποψη για το αν είναι αξιόπιστο ή όχι.
Σaν μηχανάκι μου αρέσει πολύ, σαν οδήγηση το ίδιο. Παίρνω συχνα βόλτα απο ένα φίλο που μάλιστα τώρα το πουλάει. Σκέφτομαι να το χτυπήσω, αλλά πραγματικά το φοβάμαι. Επειδή δεν έχω δει κάποιον να λέει "φτιάξε αυτό το σημείο και θα είσαι οκ". Κανείς δεν ξέρει τι παίζει με την αξιοπιστία του μοντέλου. WTF!cdefghig

Πρόβλημα έβγαλε συγκεκριμένη(από τις πρώτες) παρτίδα ,made in Thailand.Αν απλά έκαναν βελτιώσεις ή μετέφεραν την παραγωγή του μοτέρ αλλού είναι άγνωστο...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Έχουν βγάλει όλες οι γενιές και οι παρτίδες παιδιά. Μην το ψάχνετε. Το έψαξα εγώ μόλις μου είπε πως το βγάζει για πούλημα.;)
Κρίμα...μηχανάκι προσεγμένο και μέσα στα πόδια μου. Εχει δύο μέρες διαβάζω και προσπαθώ να πιαστώ απο κάπου για να πείσω τον εαυτό μου να το πάρω...και δεν μπορώ.:(
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν κοιτώ την τριτη γενιά, καθότι δεν την φτάνω.:)

Πάντως, για να επανέλθουμε στο θέμα, αν η τρίτη γενιά δεν έβγαλε θέμα, τότε και το νέο KLR700 που είναι βασισμένο στον ίδιο κινητήρα, δεν θα έχει πρόβλημα.;)
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Δεν κοιτώ την τριτη γενιά, καθότι δεν την φτάνω.:)

Πάντως, για να επανέλθουμε στο θέμα, αν η τρίτη γενιά δεν έβγαλε θέμα, τότε και το νέο KLR700 που είναι βασισμένο στον ίδιο κινητήρα, δεν θα έχει πρόβλημα.;)
Λογικά το 700 θα έχει και άλλη κεφαλή με άλλες βαλβίδες οπότε δεν θα έχει θέμα. Γιατί βαλβίδες κοβανε αυτά και καρφωναν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Λογικά το 700 θα έχει και άλλη κεφαλή με άλλες βαλβίδες οπότε δεν θα έχει θέμα. Γιατί βαλβίδες κοβανε αυτά και καρφωναν.

Εκτός και αν (όπως συνηθίζεται για λόγους μάρκετινγκ) το ονόμασαν 700 για να το τοποθετήσουν απέναντι στο tenere 700, αλλά πρόκειται ουσιαστικά για τον ίδιο 650άρη κινητήρα.
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
αντε να ξανα βγαλη και η ΥΑΜΑΗΑ τον κωδικο ΧΤDancingHappy
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
αντε να ξανα βγαλη και η ΥΑΜΑΗΑ τον κωδικο ΧΤDancingHappy
Αν βγάλει κάτι τέτοιο θα πάει καλά. Αν κρίνω και από το Himalayan ο κόσμος πεινάει για μικρά, ευέλικτα απλά μονοκύλινδρα σκραμπλεράκια.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Πουλησε το Himalayan?
Πολύ. Για τα δεδομένα και το μέγεθος της εταιρίας. Η RE μέσα στην τελευταία δεκαετία (πρακτικά τα τελευταία 3-4 χρόνια όμως) έφτασε απο 50.000 πωλήσεις ετησίως να αγγίζει το 1.000.000 πωλήσεις ετησίως. Κυρίως λόγω Himalayan και Contenental GT650.
Φυσικά δεν είναι σε επίπεδα Yamaha και Honda οι πωλήσεις, αλλά αυτό λειτουργεί και ανάποδα. Δεν είναι σε επίπεδα Honda η Yamaha το όνομα της μάρκας RE και παρόλα αυτά κατάφερε με ένα-δυο μοντέλα σωστά τοποθετημένα στην αγορά να εκτοξεύσει τις πωλήσεις. Αυτό σημαίνει πως ο κόσμος ζητάει μοντέλα σαν αυτά, παραβλέποντας την σχετικά άγνωστη στο ευρύ κοινό RE (και ας πρόκειται για μια απο τις 2-3 πιο παλιές μάρκες αυτή την στιγμή στον κόσμο. Ισως και η παλιότερη εν ενεργεία)
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Πολύ. Για τα δεδομένα και το μέγεθος της εταιρίας. Η RE μέσα στην τελευταία δεκαετία (πρακτικά τα τελευταία 3-4 χρόνια όμως) έφτασε απο 50.000 πωλήσεις ετησίως να αγγίζει το 1.000.000 πωλήσεις ετησίως. Κυρίως λόγω Himalayan και Contenental GT650.
Φυσικά δεν είναι σε επίπεδα Yamaha και Honda οι πωλήσεις, αλλά αυτό λειτουργεί και ανάποδα. Δεν είναι σε επίπεδα Honda η Yamaha το όνομα της μάρκας RE και παρόλα αυτά κατάφερε με ένα-δυο μοντέλα σωστά τοποθετημένα στην αγορά να εκτοξεύσει τις πωλήσεις. Αυτό σημαίνει πως ο κόσμος ζητάει μοντέλα σαν αυτά, παραβλέποντας την σχετικά άγνωστη στο ευρύ κοινό RE (και ας πρόκειται για μια απο τις 2-3 πιο παλιές μάρκες αυτή την στιγμή στον κόσμο. Ισως και η παλιότερη εν ενεργεία)

Αν πούλησε στην Ινδία και στην Ινδονησία, τίποτα δεν πούλησε


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Top Bottom