Μετα το GS τι;

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Πάντως ωραίο πράμα να ψάχνεσαι για τέτοιου είδους θέματα.... Τι μηχανή θα αγοράσεις.. Μμμμμ........ Αντε γιατί δεν θέλω και πολύ... Με βλέπω να μπαίνω και εγώ στο τρυπακι με αυτά που διαβάζω....... Καλές αγορές.... Το γλυκάκι μην ξεχάσεις ε!? :)

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ετσι ειναι γειτονα, πρεπει να τα αλλαζουμε
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Το Κ1200GT ή το RT1200 θα τα κοίταγες;
Λέω..

Αναφέρομαι στον 1200 , (όχι τον 1050 με πρόβλημα στη χύτευση πιστονιων).
Αν ψάξεις λίγο καλύτερα θα βρεις συνετούς αναβάτες 1200 στους οποίους έγινε γενική ανακατασκευή κεφαλής λόγω αφυσικων θορύβων / φθοράς μοτέρ.
Φυσικά όσοι δεν άρπαξαν από το λαιμό τον αντιπρόσωπο ακόμη πληρώνουν γιατί η μάνα εταιρία δεν παραδέχεται τίποτε.
Όταν μιλαμε για triumph γνωριζουμε...




Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπήρξαν κάποια θέματα αλλά ήταν μεμονωμένα και όχι η γενική αρχή του κανόνα......Αντίθετα στα 1050 έγινε ο κακός χαμός! Παθών και λέμε....:D
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Είπαμε τα κάνει όλα και συμφέρει αν δεν χρειάζεσαι τα φρένα και το δικάβαλο. Δεν εχω πει ποτέ ότι μου λείπουν τα φρένα σε αυτό το μηχανάκι, πάντα το γκάζι μου έλειπε.
Έχεις μηχανή με φοβερή ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστια ,που λείπουν από πολλά νεώτερα μοντέλα.
Απλά σε μεγάλες πόλεις κατά την ταπεινή μου άποψη χρειάζεται abs . Αυτό εννοούσα, δεν ήθελα να αμφισβητήσω την επιλογή σου.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.415
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Αν είσαι τύπος που γουστάρεις αλλαγές τότε κοίτα κι αλλού.
Αν όμως δεν σε νοιάζει η πεπατημένη τότε καβάλα ένα '09 ή ένα LC και θα δεις μεγάλη διαφορά!
 

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Για αυτά που ζητάς, σε λογικά λεφτά την δεδομένη στιγμή, πολύ αξιόπιστο και πολύ βελτιωμένο εκεί που πόναγε στο παρελθόν (φρένα-αναρτήσεις), είναι κατά τη γνώμη μου το Vstrom 1000.
Και με πολύ καλό χρηματοδοτικό.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.421
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αν είσαι τύπος που γουστάρεις αλλαγές τότε κοίτα κι αλλού.
Αν όμως δεν σε νοιάζει η πεπατημένη τότε καβάλα ένα '09 ή ένα LC και θα δεις μεγάλη διαφορά!
Ναι και να το προχωρησω,μπορει να κοιταξει ανετα (με μικρη χρηματικη διαφορα)σε μοντελο με δυο εκκεντροφορια.
Τα απλα εχουν αυτο που θελει ,καθολου εξτρα βαρος και μοτερ τερμα ζωντανο .
Δεν εχει καμια σχεση με τα μεχρι του '10.
Κραταει και το τριβαλιτσο που ταιριαζει και σ'αυτο.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Για αυτά που ζητάς, σε λογικά λεφτά την δεδομένη στιγμή, πολύ αξιόπιστο και πολύ βελτιωμένο εκεί που πόναγε στο παρελθόν (φρένα-αναρτήσεις), είναι κατά τη γνώμη μου το Vstrom 1000.
Και με πολύ καλό χρηματοδοτικό.
Φοβερή επιλογή, πολλοί νέοι ιδιοκτήτες όμως παγκοσμίως ταλαιπωρούνται από ξαφνικά κοψίματα του κινητήρα.
Πρέπει να εξαλειφθηκε μετά το 2019.
Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.171
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
εγω θα μιλησω στο τελος γιατι ως γνωστον ........κι οσοι εχετε παλι τετοιο θα ξαναπαρετε
απλά πιριμινιτι ολιγον τι να πεσει τιμολογιακά κα απο το 21 θα ειναι και πιο καινουργές.........
 

panostsi

well know member
Δημοσιεύσεις
2.980
Ηλικία
37
Περιοχή
Χαϊδάρι
Μοτοσυκλέτα
Bandit 650
Όνομα
panostsi
εγω θα μιλησω στο τελος γιατι ως γνωστον ........κι οσοι εχετε παλι τετοιο θα ξαναπαρετε
απλά πιριμινιτι ολιγον τι να πεσει τιμολογιακά κα απο το 21 θα ειναι και πιο καινουργές.........
Μμμμμμ κάτι θυμάμαι Στέλιο......
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
εγω θα μιλησω στο τελος γιατι ως γνωστον ........κι οσοι εχετε παλι τετοιο θα ξαναπαρετε
απλά πιριμινιτι ολιγον τι να πεσει τιμολογιακά κα απο το 21 θα ειναι και πιο καινουργές.........
πολλα τα λεφτα για καινουργιο δεσποτα
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.171
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
πολλα τα λεφτα για καινουργιο δεσποτα

περισσοτερα απο κοντα .....δεν τα μπορω τα σεντονια κατακαλοκαιρο...
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Έχεις μηχανή με φοβερή ποιότητα κατασκευής και αξιοπιστια ,που λείπουν από πολλά νεώτερα μοντέλα.
Απλά σε μεγάλες πόλεις κατά την ταπεινή μου άποψη χρειάζεται abs . Αυτό εννοούσα, δεν ήθελα να αμφισβητήσω την επιλογή σου.

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν θα το πρότεινα για πόλη, μου έφτασαν 3 μέρες μέσα στην Αθήνα. Όπως επίσης δεν θα πρότεινα κανενα μηχανάκι της κατηγορίας για πόλη. Είναι μια ξεχασμένη (και εδώ που τα λέμε ίσως καλύτερα) κατηγορία που θα ήταν τέλεια στην Ελλάδα πριν 20+ χρόνια. Τώρα οι δρόμοι ζητάνε κάτι πιο street, ανεξάρτητα απο το αν θα είναι ψηλό ή χαμηλό το μηχανάκι. Βέβαια έχει να κάνει και με το πως έχει τις κατηγορίες ο άλλος στο κεφάλι του. Εχω ακούσει σε παρέα να λένε το multistrada on/off ας πούμε Stoned Emoticon
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Όπως ματά'πα.. Δεν είδα πολλούς να φεύγουν από GS και να ξεκολλούν από το "μαντρί".

Δύο παλικάρια που ξέρω..
Του ενός, Jtnakos, δεν έφταναν τα όβολα κι έμπλεξε με μπανέλεςαλλιώς GS θα ματά'παιρνε..
&
Τον Πέτρο, Captainslow,(λόγοι υγείας) που πήρε Honda Astrea Supra 100cc και ξεκίνησε προπονήσεις για το ενιαίο Παγκ. Πρωτ. Παπιών...

Τον δεύτερο αν συνεχίσετε έτσι τον βλέπω σύντομα πίσω στο μαντρί για "άρμεγμα".
Ο Γιάννης αντιστέκεται.. αλλά θέλει κι αυτός απ'το ίδιο "γάλα"..

Τώρα ο Δημοσθένης...
Αναφέρει τα 125.000χλμ σαν κομβικό σημείο για να αρχίσει να ζητάει το GS..

Μαθηματικά λοιπόν.

Τί μπορεί να ζητήσει το GS; Πόσο θα κοστίσει να φτιαχτούν όλα, ώστε να "κοιμάσαι" ήσυχος ρε Δήμο μου;

Μήπως τα 125.000 είναι χλμ που φεύγει ακόμα σε καλή τιμή το GS; Μήπως βαραίνει η πλάστιγγα για αλλαγή γιατί σκέφτεσαι ότι δεν θες να το παντρευτείς;

Εμένα αν μου άρεσε η καβάλα του και ήξερα ότι με Χ κόστος το φρεσκάρω δεν θα το άλλαζα. Όπως κι ο Μάρκος με το V-strom. Θα το χαιρόμουν οοοοοοοοοοσο πάει και μετά βλέπουμε.

Το θέμα είναι να μην συμβιβαστείς με κάτι άλλο.. κι αναπολείς το GS.



Υ. Γ.
Dr. Ωμεγκίδης Δημήτριος
Ψυχολόγος-Παν/μιου Δαφνίου
Δέχομαι κατόπιν ραντεβού καθημερινές, απόγευμα από 17:30 έως 21:00.
Σε έκτακτες περιπτώσεις καλείται στο κινητό.
 
Top Bottom