Μετα το GS τι;

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Με έχει πιάσει η τρελά την αλλαγής και θέλω να αλλάξω το GS άλλα με ποιο;

Βασική προϋπόθεση είναι το άνετο δικαβαλο ταξίδι (καλή ανάρτηση δλδ) και να σταματάει με φρένα, όχι προσευχές
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.432
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το σκέφτομαι αλλά μου φαίνεται βαρύ
Τι βαρυ ρε φιλε 145 ιππους βγαζει.
Μια χαρα ειναι
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.432
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Το dl 1000 ναι.
Μην το απορριπτεις .
Καντο ενα τεστ ντραιβ ,ειναι πολυ καλο .
Δοκιμασε το ομως ,εγω πιστευω οτι θα σε αρεσει.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δημοσθένη μου..
Λέγεται, δεν έχω γνώμη..
Λέγεται το λοιπόν ότι όποιος "μπλέξει" με BMW και το γνωστό μπροστινό σύστημα, δύσκολα γυρνάει σε "συμβατικό" μπροστινό..

Εσύ το σκέφτεσαι σοβαρά;
Αν ναι, ποιο υα είναι το ποσό που θα δαπανηθεί; Αν επιτρέπεται...
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Δημοσθένη μου..
Λέγεται, δεν έχω γνώμη..
Λέγεται το λοιπόν ότι όποιος "μπλέξει" με BMW και το γνωστό μπροστινό σύστημα, δύσκολα γυρνάει σε "συμβατικό" μπροστινό..

Εσύ το σκέφτεσαι σοβαρά;
Αν ναι, ποιο υα είναι το ποσό που θα δαπανηθεί; Αν επιτρέπεται...

Ειναι μια αληθεια αυτο,

Το μπατζετ ειναι μικρο, αναλογα ποσο θα φυγει το τζιες
 

Captainslow

new member
Δημοσιεύσεις
210
Ηλικία
56
Μοτοσυκλέτα
Peugeot2
Όνομα
captainslow
Triumph 1200 και tenere 1200..... Ακριβές λύσεις αλλά είναι αυτό που ζητάς απ ότι κατάλαβα....

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Το tracer αποριπτεται λογω σελας, δεν κανει για διακαβαλο
Το βστρομ λογω φρενων, δεν θελω εκπληξεις πλεον

Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχεις από τα παλιά μοντέλα αλλά το καινούργιο σε διαβεβαιώ δεν έχει καμία σχέση απολύτως..... αξίζει να το δοκιμάσεις..... μην απορρίπτεις τίποτα πρίν το δείς με τα ματάκια και τα χεράκια σου.... εσύ θα χάσεις αλλιώς.
Πουθενά εντός και εκτός δεν υπάρχουν παράπονα ειδικά για το θέμα που έθιξες....
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Triumph 1200 και tenere 1200..... Ακριβές λύσεις αλλά είναι αυτό που ζητάς απ ότι κατάλαβα....

Στάλθηκε από το S20 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπα, και το μπενελι θα σκεφτομουν, τα αλογα δεν παιζουν ρολο πλεον
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Δεν ξέρω τι εμπειρίες έχεις από τα παλιά μοντέλα αλλά το καινούργιο σε διαβεβαιώ δεν έχει καμία σχέση απολύτως..... αξίζει να το δοκιμάσεις..... μην απορρίπτεις τίποτα πρίν το δείς με τα ματάκια και τα χεράκια σου.... εσύ θα χάσεις αλλιώς.
Πουθενά εντός και εκτός δεν υπάρχουν παράπονα ειδικά για το θέμα που έθιξες....

Ποιο καινουργιο;
 

kostikas

member
Δημοσιεύσεις
1.448
Μοτοσυκλέτα
Suzuki VStrom 650
Όνομα
Kostas
Ποιο καινουργιο;
από 17 και μετά που έχει τα πάντα όλα... ανάποδο μπροστινό με όλες τις ρυθμίσεις, ακτινικές, ABS με cornering ABS...... φόρτωμα 3χ10 επίσημα γραμμένο δεν συζητό για το πόσο παραπάνω μπορείς να βγείς...... https://www.suzuki.gr/motos/new-v-strom-1000
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.674
Μοτοσυκλέτα
F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Εξαρτάται πάντα αν θέλεις να αλλάξεις κατηγορία ή όχι. Αν σε έχουν βολέψει τα mεga on-off, πιστεύω και εγώ ότι για ισχυρό κινητήρα το Triumph είναι καλή πρόταση αν και συμφωνώ μαζί σου για το βάρος. Στην άλλη πλευρά του λόφου θα έβαζα το καινούργιο Vstrom 1000 ως μια αξιοπρεπέστατη πρόταση με εξαιρετικό value for money, οικονομικό και ροπάτο - απλά δεν έχεις πολύ ισχύ ψηλά και πολύ μεγάλες τελικές - (τις οποίες δικάβαλος και φορτωμένος σε τέτοιας γεωμετρίας μηχανάκι ....... χμμμμμ)

Μιλώντας από καθαρά προσωπική εμπειρία, από το μεγάλο GS το υδρόψυκτο του '14, πήγα στο K1300s για το ταξιδιάρικο κομμάτι. Η ανάρτηση ως ιδέα παραμένει ίδια (αν και σκληρότερη στο Κ) η συμπεριφορά στο δρόμο καλή (sport touring είναι άλλωστε), τα αλόγατα σαφώς περισσότερα, φρένα τολμώ να πω καλύτερα ......
Απλά για την άνεση ταξιδιού με δύο άτομα σαφέστατα το GS υπερτερεί καθώς προσφέρει περισσότερο χώρο για αναβάτες και αποσκευές.

Τελικά διαπιστώνω ότι μέχρι σήμερα τουλάχιστον το μικρό GS είναι που δεν αλλάζω εύκολα και την γενικής χρήσης βολικότητά του.

Καλό ψάξιμο φίλε μου, αυτές είναι ωραίες αναζητήσεις και διλήμματα !
 
Top Bottom