Γιατί, motoparea??

Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
..................
Αν τον δω κατά εδώ θα στείλω πμ σε όλους ανεξαρτήτως τους διαχειριστές για το ποιόν του. Γενικά δεν "δίνω" κόσμο και πιστεύω σε δεύτερες ευκαιρίες, αλλά για αυτόν θα κάνω μια εξαίρεση.

..................

Και πολύ καλά θα κάνεις, μη διστάσεις ούτε λεπτό.
Καλύτερο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν.;)
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Γνωρίζω άτομο που έχει χαλάσει κυριολεκτικά (με παρασκηνιακούς τρόπους) 2 φόρουμ.
Ευτυχώς δεν τον συνάντησα εδώ μέσα. Αν τον συναντούσα σαν ενεργό μέλος πριν γραφτώ, δεν θα έμπαινα καν.
Αν τον δω κατά εδώ θα στείλω πμ σε όλους ανεξαρτήτως τους διαχειριστές για το ποιόν του. Γενικά δεν "δίνω" κόσμο και πιστεύω σε δεύτερες ευκαιρίες, αλλά για αυτόν θα κάνω μια εξαίρεση.


Είμαστε μια χαρά εδώ και έτσι πρέπει να παραμείνουμε.Smileys drinking beer Emoticon



Εγω είχα δει κάνα δυο εδώ μέσα.
Αλλά με είδαν και αυτοί και δεν ξαναεμφανίστηκαν
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Εγω είχα δει κάνα δυο εδώ μέσα.
Αλλά με είδαν και αυτοί και δεν ξαναεμφανίστηκαν






Shot
Praising
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
..κι εδώ έχουν δοθεί αφορμές για σαματά.
Μην ευλογάμε ΜΟΝΟ τα γένια μας.
Ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγει σπίθα.

Η κατάσταση βοηθείται από το γεγονός ότι οι περισσότεροι στο παρελθόν την πατήσαμε και μάθαμε.
Είδαμε ότι αν βάλουμε ελάχιστα στην άκρη το "εγώ" μας και την "ξερωλίαση" που μας διακατέχει σαν Έλληνες μπορούμε να συνυπάρξουμε.

Προβάλουμε παραπάνω θέματα και καταστάσεις που μας φέρνουν κοντά κι αποφεύγουμε κακοτοπιές.

Βάζουμε μπροστά το χαμόγελο και το καλό χιούμορ,τον συτοσαρκασμό μας.

Είμαστε άνθρωποι,έχουμε πάθη κι αδυναμίες.

Όσο θα τα κοντρολάρουμε ο καθένας μας ξεχωριστά για το καλό της παρέας,η motoparea θα ανθεί!!

Αν τύχει και "πέσει" κάποιος από εμάς,πάλι η καλή διάθεση και διακριτικότητα των υπολοίπων μπορεί να σώσει καταστάσεις.Οσο θα το θέλουμε και θα το θέλει κι εκείνος.

Αν,λέω ΑΝ γίνει σύστημα από κάποιον,τότε οι υπόλοιποι οφείλουμε να βοηθήσουμε στην προστασία του συνόλου.

Είπα πολλά.
Συμπαθάτε με..

Smileys drinking beer Emoticon
 
Τελευταία επεξεργασία:
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
..κι εδώ έχουν δοθεί αφορμές για σαματά.
Μην ευλογάμε ΜΟΝΟ τα γένια μας.
Ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγει σπίθα.

Η κατάσταση βοηθείται από το γεγονός ότι οι περισσότεροι στο παρελθόν την πατήσαμε και μάθαμε.
Είδαμε ότι αν βάλουμε ελάχιστα στην άκρη το "εγώ" μας και την "ξερωλίαση" που μας διακατέχει σαν Έλληνες μπορούμε να συνυπάρξουμε.

Προβάλουμε παραπάνω θέματα και καταστάσεις που μας φέρνουν κοντά κι αποφεύγουμε κακοτοπιές.

Βάζουμε μπροστά το χαμόγελο και το καλό χιούμορ,τον συτοσαρκασμό μας.

Είμαστε άνθρωποι,έχουμε πάθη κι αδυναμίες.

Όσο θα τα κοντρολάρουμε ο καθένας μας ξεχωριστά για το καλό της παρέας,η motoparea θα ανθεί!!

Αν τύχει και "πέσει" κάποιος από εμάς,πάλι η καλή διάθεση και διακριτικότητα των υπολοίπων μπορεί να σώσει καταστάσεις.Οσο θα το θέλουμε και θα το θέλει κι εκείνος.

Αν,λέω ΑΝ γίνει σύστημα από κάποιων,τότε οι υπόλοιποι οφείλουμε να βοηθήσουμε στην προστασία του συνόλου.

Είπα πολλά.
Συμπαθάτε με..

Smileys drinking beer Emoticon

Δεν είπες πολλά. Είπες πράγματα σωστά και πέρα για πέρα αληθινά. cdefg
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
..κι εδώ έχουν δοθεί αφορμές για σαματά.
Μην ευλογάμε ΜΟΝΟ τα γένια μας.
Ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγει σπίθα.

...
Όσο θα τα κοντρολάρουμε ο καθένας μας ξεχωριστά για το καλό της παρέας,η motoparea θα ανθεί!!
...

Οι αφορμες παντα θα υπαρχουν,η θα νομιζουμε οτι υπαρχουν.Το ζητουμενο ειναι αν μπορουμε να κοντρολαρουμε τον εαυτο μας και να μην παιρνουμε αποφασεις εν θερμω.
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Οι αφορμες παντα θα υπαρχουν,η θα νομιζουμε οτι υπαρχουν.Το ζητουμενο ειναι αν μπορουμε να κοντρολαρουμε τον εαυτο μας και να μην παιρνουμε αποφασεις εν θερμω.

Αφορμές όντως υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα.
Θέλει πολλή προσοχή γενικά στο τί γράφουμε. Διότι όπως έλεγε και η αμόρφωτη πλην σοφή γιαγιά ενός φίλου μου συμφοιτητή: "Τα λόγια είναι σαν τα πούπουλα. Αν σου φύγουν δύσκολα τα μαζεύεις".


Το ζήτημα είναι αφενός να μην υπάρχει κακή πρόθεση από κείνον που κάνει λάθος και αφετέρου να έχει τη γενναιότητα να ζητήσει συγνώμη δημοσίως (εφόσον δημοσίως είναι και οι αναρτήσεις μας).
Μιλώντας προσωπικά, αυτό είναι που μετράω πάντα στις πράξεις / λόγια των άλλων, αν δηλαδή υπάρχει κακή πρόθεση ή όχι.
Αν δεν υπάρχει, μπορώ και πάντα συγχωρώ. Ουδείς άσφαλτος άλλωστε, όπως είχε πει κι η Lady Angela. :D
Αν υπάρχει, συγνώμη κιόλας αλλά την κακή πρόθεση δεν μπορώ να τη συγχωρήσω. Γίνομαι επιφυλακτικός και "ταμπουρώνομαι" έτοιμος για μάχη. Shot:p

Εννοείται πως το ίδιο θέλω / περιμένω κι απ' τους άλλους για τα δικά μου λάθη. ;)
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.498
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
..κι εδώ έχουν δοθεί αφορμές για σαματά.
Μην ευλογάμε ΜΟΝΟ τα γένια μας.
Ανά πάσα στιγμή μπορεί να βγει σπίθα.

Και ειναι απολυτως φυσικο Δημητρη μου, καθ' ο,τι οχι μονο η Μοτοπαρεα, αλλα σε ολα τα φορα υπαρχουν "καθε καρυδιας, καρυδια" (απο χαρακτηρες και διαφορετικες προσωπικοτητες-ιδιοσυγκρασιες).
Λογικο ειναι να μην ταιριαζουν/με ολοι μεταξυ τους/μας. Καλη προθεση για να αποφευγονται δυσαρεστες καταστασεις ομως. Τιποτε αλλο!
 

Peiraiwths

new member
Δημοσιεύσεις
186
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
Fazer s2
Όνομα
Σπυρος
Ειλικρινα δεν περιμενα στο ανεβασμα αυτης τη γαματης ελπιζω για τους περισσοτερους βολτας της συγκεκριμενης λεσχης, να καταληξουμε να λεμε για σαγιοναρες,καταστατικα, χασιμο ελευθεριας κ πονηρους που κρυβονται πισω απο πληκτρολογιο εχοντας χομπυ της διαλυση φορουμς.Βεβαιως βεβαιως οι αποψεις πρεπει να γραφονται!


Το παρακατω κειμενο ανηκει σε μελος του Βαραντερο κλαμπ που μου εστειλε ως απαντηση.


 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ειλικρινα δεν περιμενα στο ανεβασμα αυτης τη γαματης ελπιζω για τους περισσοτερους βολτας της συγκεκριμενης λεσχης, να καταληξουμε να λεμε για σαγιοναρες,καταστατικα, χασιμο ελευθεριας κ πονηρους που κρυβονται πισω απο πληκτρολογιο εχοντας χομπυ της διαλυση φορουμς.Βεβαιως βεβαιως οι αποψεις πρεπει να γραφονται!


Το παρακατω κειμενο ανηκει σε μελος του Βαραντερο κλαμπ που μου εστειλε ως απαντηση.



Σπυρο η καθε παρεα εχει τις δικες της αποψεις για το θεμα και το παλικαρι αιτιολογει πολυ ομορφα τις αποψεις του.

Εμεις δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει ντε και καλα να τις ασπαστουμε;Σε γενικες γραμμες δεν διαφωνω με τον συντροχο,αλλα καποια πραγματα τα βλεπουμε με διαφορετικο ματι.Αυτα μας κανουμε να διαφερουμε και οπως γραφει ο συντροχος μας στην απαντηση που σου εδωσε,ουτε εμεις βαζουμε πιστολια στο κεφαλι να μας ακολουθησουν.
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
673
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Ειλικρινα δεν περιμενα στο ανεβασμα αυτης τη γαματης ελπιζω για τους περισσοτερους βολτας της συγκεκριμενης λεσχης, να καταληξουμε να λεμε για σαγιοναρες,καταστατικα, χασιμο ελευθεριας κ πονηρους που κρυβονται πισω απο πληκτρολογιο εχοντας χομπυ της διαλυση φορουμς.Βεβαιως βεβαιως οι αποψεις πρεπει να γραφονται!


Το παρακατω κειμενο ανηκει σε μελος του Βαραντερο κλαμπ που μου εστειλε ως απαντηση.


Πιστεύω να καταλαβαίνεις ότι ούτε κ εμείς πάμε βόλτα στο βουνό με βερμουδα έτσι;;; άλλο ήταν το θέμα της συζήτησης και όχι αυτό,, οι πολύ τραβηγμένες παρατηρήσεις ήταν το θέμα σε διάφορες λέσχες,, όπως έχει τύχει να ακυρώσουν έγραψα, ζευγάρι που η κοπέλα δεν φορούσε μπότες,, όχι ότι δεν φορούσε κράνος παντελόνι και μπουφάν...
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Μ'αρεσει που έχω τη μηχανή μου ως "αντικείμενο" προσδιορισμού και σημείο αναφοράς για το άτομο μου.

Motoparea γιατί κατέληξε να μ'αρεσει να "προσδιορίζομαι" ανάμεσα σε αξιολογα άτομα που είχα τη χαρά να γνωρίσω και από κοντά ή τουλάχιστον διάβασα τα ταξίδια τους.
 

Peiraiwths

new member
Δημοσιεύσεις
186
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
Fazer s2
Όνομα
Σπυρος
Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι ολοι με το βουρδουλα πρεπει να συμφωνουν αλλα απαραιτητα επρεπε να διαβαστει κ η αλλη αποψη της λεσχης.Το μοτοπαρεα ειναι ενα ανοιχτο φορουμ που ουδεμια σχεση εχει με τις λεσχες οποτε εσυ δεν εχεις να απολογηθεις για τιποτε.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.500
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Σε καμια περιπτωση δεν ειπα οτι ολοι με το βουρδουλα πρεπει να συμφωνουν αλλα απαραιτητα επρεπε να διαβαστει κ η αλλη αποψη της λεσχης.Το μοτοπαρεα ειναι ενα ανοιχτο φορουμ που ουδεμια σχεση εχει με τις λεσχες οποτε εσυ δεν εχεις να απολογηθεις για τιποτε.

Δεν απολογουμαι,εξηγουμαι.:D.

Σεβαστοι οι κανονες της καθε παρεας,αλλα εμεις εχουμε τους δικους μας.Smileys drinking beer Emoticon
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
673
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Σπυρο η καθε παρεα εχει τις δικες της αποψεις για το θεμα και το παλικαρι αιτιολογει πολυ ομορφα τις αποψεις του.

Εμεις δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει ντε και καλα να τις ασπαστουμε;Σε γενικες γραμμες δεν διαφωνω με τον συντροχο,αλλα καποια πραγματα τα βλεπουμε με διαφορετικο ματι.Αυτα μας κανουμε να διαφερουμε και οπως γραφει ο συντροχος μας στην απαντηση που σου εδωσε,ουτε εμεις βαζουμε πιστολια στο κεφαλι να μας ακολουθησουν.
Ακριβώς αυτό,, σκοπός ήταν να παραθέτουν κ άλλοι την άποψη του :γιατί motoparea,, και Όχι να συμφωνούν ή να διαφωνούν με εμένα,, εννοείται πως ότι γράφω ή γράφουμε πρέπει να σχολιάζεται - κρίνεται αλλά να μην περιορίζεται εκεί..
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ειλικρινα δεν περιμενα στο ανεβασμα αυτης τη γαματης ελπιζω για τους περισσοτερους βολτας της συγκεκριμενης λεσχης, να καταληξουμε να λεμε για σαγιοναρες,καταστατικα, χασιμο ελευθεριας κ πονηρους που κρυβονται πισω απο πληκτρολογιο εχοντας χομπυ της διαλυση φορουμς.Βεβαιως βεβαιως οι αποψεις πρεπει να γραφονται!


Το παρακατω κειμενο ανηκει σε μελος του Βαραντερο κλαμπ που μου εστειλε ως απαντηση.



Καλά τα λέει.
Κι εγώ δεν πάω εκδρομή στο βουνό με κάποιον με βερμούδα.
Θα ήθελα πάντως να διαβάσω και την ερώτηση σου στην οποία ανταποκρίνεται αυτή του η απάντηση.
 
Top Bottom