Γιατί, motoparea??

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.188
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Σπυρο μου δεν καταλαβαινω το γιατι εβαλες την απαντηση του συντροχου,,,,δεν δικαζουμε κανενανανε ο καθεις εχει τις αποψεις του ειναι σεβαστες και μη σχολιαζόμενες....το αυτο ισχύει και για ολα τα αλλα φορα κλαμπ ομαδες κλπ.....ισα ισα που εγω προσωπικά προσεχω κι αν δω κατι καλο σε καποιον αλλον η σε καποια αλλη παρεα θα το επικρωτησω και ισως και να το φερω και στην γειτονια μου με προσωπικο παραδειγμα...

endo με taxi .....εμεις ειμεθα τοσο ανοιχτοι οσο δεν παιρνει αλλο....αλλωστε η ιστορια και η καθημερηνοτητα λεει οτι εδω μεσα ολοι ειναι αρκετά μεγάλα παιδάκια...οπου ορισμενοι ειναι πιθανον να ειναι και μεγαλυτεροι μας (sic!!! o θειος Πανος πχ ο ραφλας απ την πτολεμαίδα κ,α,)......

επίσης και οι καιροι ειναι αρκετα δυσκολοι για να ζηταμε διαφορα, γνωριζω περιπτωσεις που αλλος προκειμενου να ακολουθησει βολτα πηγε πιο πισω την πλερωμη της ΔΕΗ.(σ αυτά τα ατομα να κανουμε λογο για σωστο παντελόνι και οχι τζήν ;;; ποιος θα το κανει αυτό ;;;;) ...αν θελουμε να "καταφερουμε κατι το καλυτερο" ομως αυτό ειναι το προσωπικο παράδειγμα και η σωστη διαχειριση της εκδρομης....σε πολυ παλαιοτερη εκδρομη στα σπαργανα της motopareas ηρθε μοτοσυκλετα σε εκδρομη σφιχτή με αθλητικο παπουτσι φορμα και μπουφανακι πεπουλενιο....απλά καναμε δυο γκρουπ οι γρηγοροι και οι ¨αργοί" φυσικά εγω εμεινα μαζι με κανα 2 φιλους πισω με τους αργους ....δεν στερησαμε εκδρομή σε κανενανανε ουτε καναμε κμμια κουβεντα...
ομως ξαναερχομαι σε προηγουμενο σχολιο και αφορα ολους....το νημα αλλιως ξεκινησε και ηδη εχουμε κανει τουλαχιστον τρεις στροφές (δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτό) αλλά ξεφευγουμε (ετσι ειναι οι συζητησεις) και σε κριτικες αλλων ........

φιλια σας αγαπω ολους κι ας σας στεναχωρώ
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
νταξει το διχαλο δε λεει, εχεις θεμα με τα ανεβασματαabcdefghgk
με τις θρυλικες ομως buffalo εχω κανει τις βολτουλες μου...Laugh
Αλλα οταν ειμαι με αλλους θα βαλω τις μποτες..δε θελω να δημιουργω θεματα..
αντε θα παρω και γαντακια με κοκκαλο στην πρωτη ευκαιρια, 926548.jpg
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Αυτό με την βερμούδα και την μέλισσα το έχω παθει και εγώ ,ευτυχώς ήμουν μόνος .
Και γύρισα πίσω ( πήγαινα για ψαροντούφεκο σε κοντινή παραλία του αλμυρού)
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αυτό με την βερμούδα και την μέλισσα το έχω παθει και εγώ ,ευτυχώς ήμουν μόνος .
Και γύρισα πίσω ( πήγαινα για ψαροντούφεκο σε κοντινή παραλία του αλμυρού)
ωχ....
αγορι μου..
στο δεξι μπαλακι η στο αριστερο?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ρε αμα είναι να σε βρει σφήκα, θα σε βρει!
Στον στρατο οδηγώ κίνηση (κομβόι) με το τρανσαλπ. Απρίλιος μήνας (ακόμη με χειμερινή ενδυμασία κατα το πρωτόκολο) με κάτι δερμάτινα πάνω-κάτω που πήραν ούτε κι εγώ ξέρω απο που στον Ε.Σ (για θερμοκρασίες -30 ξερωγω)
Εχω ανοικτό 3 δάκτυλα το δερμάτινο στον λαιμό για να μην πάθω αναφυλαξία απο την ζέστη....και σκάει μέσα σκούρκος κακός!
Με δάγκωσε/τσιμπησε πολλές φορές στην κοιλιά, σταμάτησα το κομβόι μέχρι που πάτησα με το χέρι στο δερμάτινο για να το λιώσω πάνω μου.

Μετά και ευτυχώς με εντολή του επικεφαλής περιμέναμε 30-45 λεπτά για να δουμε αν είμαι αλλεργικός. Τότε δεν θα το σκεφτόμουν να περιμένω.

Μετά μου λέτε για βερμουδες και σαγιονάρες. Αστακός ήμουν!Stoned Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ρε αμα είναι να σε βρει σφήκα, θα σε βρει!


Μετά μου λέτε για βερμουδες και σαγιονάρες. Αστακός ήμουν!Stoned Emoticon
εμενα 2 φορες με εχει τσιμπησει μελισσα στη μηχανη...και τις 2 μπηκε απ το μανικι του μπουφαν
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.522
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Ρε αμα είναι να σε βρει σφήκα, θα σε βρει!

Συμφωνώ με τα 1000. Μετά από βόλτα βγάζω σπίτι το κράνος, κοιτάω μέσα και είχε σφηνωθει μεταξύ κελύφους και μαξιλαρακιον. Τα υπόλοιπα περιττά.
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.100
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Το καλύτερο το έχω πάθει εγώ ένα καλοκαίρι.
Ήμουν Νέα Μάκρη κ πήρα τον δρόμο για Διόνυσο.
Μόλις περνάω το Πανόραμα νιώθω κάτι να περπατάει στον αυχένα μου.
Δεν σταμάτησα να οδηγώ κ με το χέρι μου κάνω μια κίνηση να διώξω το έντομο που ήταν εκεί κ δεν ήξερα τι ήταν.
Συνεχίζω τον δρόμο κ κάπου στον Διόνυσο σταματάω εντελώς γιατί ξανανιώθω το έντομο.
Βγάζω το κράνος ο έκπληκτος βλέπω μια μεγάλη κόκκινη σφήκα να πετάει κ φεύγει από πάνω χωρίς να με πειράξει!
Πρέπει να ήταν εκεί 5-6 λεπτά σίγουρα
.
cdefghigikcdefghigik
 
N

notakos600

Guest
Το καλύτερο το έχω πάθει εγώ ένα καλοκαίρι.
Ήμουν Νέα Μάκρη κ πήρα τον δρόμο για Διόνυσο.
Μόλις περνάω το Πανόραμα νιώθω κάτι να περπατάει στον αυχένα μου.
Δεν σταμάτησα να οδηγώ κ με το χέρι μου κάνω μια κίνηση να διώξω το έντομο που ήταν εκεί κ δεν ήξερα τι ήταν.
Συνεχίζω τον δρόμο κ κάπου στον Διόνυσο σταματάω εντελώς γιατί ξανανιώθω το έντομο.
Βγάζω το κράνος ο έκπληκτος βλέπω μια μεγάλη κόκκινη σφήκα να πετάει κ φεύγει από πάνω χωρίς να με πειράξει!
Πρέπει να ήταν εκεί 5-6 λεπτά σίγουρα
.
cdefghigikcdefghigik
Πρέπει να μην είχε άλλο κεντρί ή κολωσε να σε τσιμπήσει ή της άρεσε εκεί και την αραξε...
Choose the possible or the logical answer...
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.100
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Πρέπει να μην είχε άλλο κεντρί ή κολωσε να σε τσιμπήσει ή της άρεσε εκεί και την αραξε...
Choose the possible or the logical answer...

Μάλλον της άρεσε η βόλτα ή ήθελε να πάει από Νέα Μάκρη στον Διόνυσο χωρίς να κουραστεί.
Rolling
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Κάποτε σε μια εκδρομή άλλου φόρουμ που είχα διοργανώσει εγώ ,έρχεται και αντίστοιχο κλιμάκιο όλοι με πεμφε.
Ε ήρθαν ,μας είδαν ,είδαν τα μηχανάκια μας και εφυγαν
Άστα διαλα

"σου έχω πει να μην πηγαίνεις βόλτες με μηχανάκια που δεν είναι της τάξης μας"
unnamed (1).jpg
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Μάλλον της άρεσε η βόλτα ή ήθελε να πάει από Νέα Μάκρη στον Διόνυσο χωρίς να κουραστεί.
Rolling
Συνεπιβάτης στο Ταίναρο.

 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Βγάζω το κράνος ο έκπληκτος βλέπω μια μεγάλη κόκκινη σφήκα να πετάει κ φεύγει από πάνω χωρίς να με πειράξει!
Πρέπει να ήταν εκεί 5-6 λεπτά σίγουρα
.
cdefghigikcdefghigik
Αγόρι μουουου.. Θα ζαλίστηκε απ την τράκα. .. Άμα σου την έριχνε αυτό το κόκκινοκιτρινο, θα καταλαβαίνες ότι καμία σχέση δεν έχει με τις φτωχές σφηκουλες..
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Έχετε κάνει 3 στροφές κι ακόμα ψαχνουμε γιατί motoparea..


Μάγκες μου motoparea= Τέχνη

Τέχνη με υψηλά νοήματα μοτοσυκλετιστικής κουλτούρας,μετά βοήθειας σοβαρών οργάνων συντονισμού και λοιπών μελών που τη σαχουλεύονται..

Με άλλα λόγια..

 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.100
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
Αγόρι μουουου.. Θα ζαλίστηκε απ την τράκα. .. Άμα σου την έριχνε αυτό το κόκκινοκιτρινο, θα καταλαβαίνες ότι καμία σχέση δεν έχει με τις φτωχές σφηκουλες..

Έυτυχως δεν έχω ιδία πείρα!
Μήπως της άρεσε το after shave που είχα βάλει;
Είχε αμυδρό άρωμα λεμονιού.
Rolling
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γιατί motoparea?
Τι να σας πω. Εγώ δεν ήξερα. Πέρασα απέξω και είδα εξέχον μέλος τον @Ωmega

Ε, τον ήξερα.

Λέω για να τον ανέχονται τούτοι εδώ και μετά από 4000 ποστ να μην τον έχουν σουτάρει, καλοί και ανεχτικοί άνθρωποι θα είναι!

και μπήκα!

RollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Εγω μπηκα γιατι μου αρεσε το ονομα.
Σοβαρα δεν κανω πλακα.
ΜΟΤΟΠΑΡΕΑ το λεει το ονομα δεν θελει εξηγηση.
Δε μου αρεσουν οι ομαδες που απευθυνονται σε ενα συγκεκριμενο μοντελο η μαρκα.
Παλιοτερα θυμαμαι ηταν οι χαρλεαδες και οι goldwing..
Τωρα και η κουτση μαρια εχει ομαδα....μεχρι και τα τρανσαλπabcdefgh
 
Top Bottom