Από το Νίς στο Σεράγεβο: Μια βόλτα στην πρόσφατη ιστορία.

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.440
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Oμορφη οπως παντα η περιγραφη,
και πολυ καλη βολτα για τον σαλονικιο φιλο...

εκει ειναι και το πλεονεκτημα των βορειων φιλων μας....εχουν επιλογες σε αποσταση dt....

Σερβια/Γιουγκοσλαβια.....αγαπημενα μερη, και με ομορφα τοπια....
 

BULMONT

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.307
Ηλικία
60
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
Μοτοσυκλέτα
ΚΤΜ 1190
Όνομα
BAΓΓΕΛΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ
...αλλα η παλε ποτε γιουγκοσλαβια ειναι η αδυναμια μου...


Να σε δω με Γιούγκο αυτοκίνητο και τομος μηχανάκι.........
 

Stara Varos

new member
Δημοσιεύσεις
220
Όνομα
Γιώργος
Ευχαριστουμε. Γιώργο για την ωραια παρουσίαση .... Να είσαι καλά να ταξιδεύεις και να απολαμβάνεις τα ταξιδια σου παντα...

Ευχαριστώ Ηλία @Ilias vara

Πραγματικά τρομερή περιγραφή/ξενάγηση σε ιστορικά σημεία της πόλης ...ΕΥΓΕ. Γιώργο να σαι καλά να μας ξέναγείς τακτικά

@esel

Μας ταξίδεψες αρκετά από τα μέρη που θα ήθελα να επισκεφτώ το βάζω στο πρόγραμμα

@panostsi

Ας με συγχωρεσει ο γραφων του ταξιδιωτικου για το πλατιασμα...αλλα η παλε ποτε γιουγκοσλαβια ειναι η αδυναμια μου

@πυξιδας990 ομοίως! Φταίει ίσως μια αυθόρμητη έμφυτη συμπάθεια προς τους λαούς εκείνους, που άλλοι ισχυρότεροι, έπαιξαν τις τύχες τους στα "ζάρια". Ως προς το "πλάτιασμα"...εδώ θα διαφωνήσω! Αυτό το "μποτιλιάρισμα" απαντήσεων είναι που με παρακινεί να κατεβάσω από το ράφι αυτές τις βόλτες, ώστε να τις διαβάσουμε όλοι μαζί. Sharing is caring που λένε στα χωριά.


Ευχαριστώ άπαντες για τα σχόλια!
 

Stara Varos

new member
Δημοσιεύσεις
220
Όνομα
Γιώργος
Oμορφη οπως παντα η περιγραφη,
και πολυ καλη βολτα για τον σαλονικιο φιλο...εκει ειναι και το πλεονεκτημα των βορειων φιλων μας....εχουν επιλογες σε αποσταση dt.... Σερβια/Γιουγκοσλαβια.....αγαπημενα μερη, και με ομορφα τοπια....

Thanκs @Kuklinski

.εγώ γύρισα από βελιγράδι γιαννενα 900 χιλιόμετρα κοντά μόνο με βροχή.

Ευχαριστώ @Dimitris 1968
(αυτό που με χαλά περισσότερο στη βροχή είναι που δεν μπορώ να σταματήσω να βγάλω φωτο κλπ..)

Γιώργο να είσαι καλά και να ταξιδεύεις !!!

Ευχαριστώ συνονόματε! @Giorgos-Patra



Καλές βόλτες σε όλους!
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Πολύ ωραίο ταξίδι και ακόμη καλύτερη η περιγραφή σου!
Μου αρέσει που εκτός από τα κλασσικά μου βάζουμε οι περισσότεροι "εδω πίνω μπύρες κλπ" (ας με συγχωρέσουν οι αναγνώστες για το ισοπέδωμα) μας δίνεις στις περιγραφές και άλλα ιστορικά, πολιτιστικά και πολιτισμικά στοιχεία που χρειάζονται αρκετό ψάξιμο και όρεξη για να τα βρει κάποιος!

Καλούς δρόμους να έχεις πάντα!

Giving
 

Stara Varos

new member
Δημοσιεύσεις
220
Όνομα
Γιώργος
Πολύ ωραίο ταξίδι και ακόμη καλύτερη η περιγραφή σου!
Μου αρέσει που εκτός από τα κλασσικά μου βάζουμε οι περισσότεροι "εδω πίνω μπύρες κλπ" (ας με συγχωρέσουν οι αναγνώστες για το ισοπέδωμα) μας δίνεις στις περιγραφές και άλλα ιστορικά, πολιτιστικά και πολιτισμικά στοιχεία που χρειάζονται αρκετό ψάξιμο και όρεξη για να τα βρει κάποιος!

Καλούς δρόμους να έχεις πάντα!



Μπύρες και καλοπέραση έχουν κ τα δικά μου ταξίδια, απλά δεν εστιάζω σε αυτά όταν ξεκινώ ένα ride review.. Θεωρώ ότι αυτά δεν ενδιαφέρουν και τόσο τα μέλη του forum, μιας και είναι καθημερινά πράγματα..

Γυρνώντας στο σπίτι μετά από εκδρομή, αδειάζω τις φωτογραφίες από κινητά, κάμερες κλπ και πολλά πράγματα που βρίσκω στις φωτό, δε γνωρίζω τι είναι και το ψάχνω μετά. Μέσα από αυτή τη διαδικασία, ζω το ταξίδι για 3η φορά, αναθεωρώντας όσα έζησα με πιο ώριμο πλέον τρόπο.

Χαίρομαι που σ άρεσαν τα "εξωτερικά" στοιχεία της βόλτας. Πιστεύω ότι αν τα αφαιρούσα, η περιγραφή μου δε θα διέφερε σημαντικά από ένα ξερό λινκ από το google maps.

Ευχαριστώ @evangelos
 
Top Bottom