Ανιχνεύοντας την Συμπρωτεύουσα Νύφη του Θερμαϊκού και την Δυτική Μακεδονία - 12,13,14 Σεπ. 2019

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σφηκουλα Σάββα.
Οχι φασολαδα αλλά γίγαντες σας σερβιραν.
Πολύ ωραία βόλτα και παρέα εναρμονισμένη, ωραίοι!

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τη σφηκούλα δεν την πέτυχα αλλά τους γίγαντες τους πέτυχα, δεν υπήρχε περίπτωση να τους χάσω, δεν έβγαλα φωτογραφία πως έφερα κάτω τα κοντά 2-3 κιλά που πήρα..κρίμα θα ψοφάγατε στο γέλιο...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Thank Θάνο και σε όλους τους συντρόχους, ελπίζω να συνταξιδέψαμε λίγο έξω από την μιζέρια της κλεισούρας μας....
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ






























Με το Μουσείο το πρόγραμμά μας τελείωσε με 98% επιτυχία μιας και το γεωλογικό φαινόμενο των <<Μπουχαριών>> ήθελε καθυστέρηση που δεν μπορούσαμε να έχουμε αφού ήδη είμαστε εκτός προγράμματος.
Δεν πειράζει, άλλη φορά ίσως.


Στη συνέχεια κατευθυνθήκαμε προς Ελασσόνα όπου φάγαμε κάτι πιτόγυρα να στανιάρουμε και στη συνέχεια Λάρισα, Δομοκό, Μπράλο, Θήβα και από κει αυτοκινητόδρομο και Αθήνα.


Η νύχτα μας έπιασε χαμηλά στον Μπράλο και από εκεί οι ρυθμοί πέσανε αλλά φτάσαμε μια χαρά τελικά σπίτια μας οπότε τέλος καλό όλα καλά.

Χιλιόμετρα βολτας και λοιπά :





Και ένα βιντεάκι που αποτυπώνει αυτή τη βόλτα για να συνταξιδέψουμε έστω και έτσι :



Ευχαριστώ τους συντρόχους Γιώργη και Βάγγο για την υπέροχη παρέα τους και εύχομαι και σε άλλα τέτοια ωραία με υγεία !
Πάντα όρθιοι-ες !

Ελπίζω στις δύσκολες αυτές μέρες που διανύουμε να σας ταξίδεψα έστω και λίγο.
Βρε συ Σάββα, για καλό το κάνεις αυτό τώρα.. Και ζήλεψα! και πείνασα!.. και τελοσπάντων μια στενοχώρια-νοσταλγία μου ήρθε...
Μπράβο Σάββα!! - Εξαιρετικός!
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.473
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ωραιος Σαββα οπως παντα GivingGiving
 
Τελευταία επεξεργασία:

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
ThankΣύντροχοι, ελπίζω να ήταν ένα διάλειμμα στην κλεισούρα μας.

Άντε κάντε όλοι καμιά ευχή να το σμπρώξουμε να φύγει να αρχίσουμε να μπαίνουμε στην ρουτίνα των μοτοβολτών μας αλλιώς.....θα πέσει ηλεκτρονική εξομοίωση μοτοβόλτας που θα πάει σύννεφο....abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Τελικα αυτο το nc πετρελαιο καιει;
Ειδα 3,7 μεση χαχαχαχαχαχα
Λοιπόν άκου Γιάννη και οι υπόλοιποι σύντροχοι βέβαια μέσα στην κλεισούρα μας να γελάσει το χειλάκι μας φάση...

Έχουμε σταμπάρει πολλά καλά βενζινάδικα σε κύριες οδικές αρτηρίες επαρχιακού όπου συνήθως φουλάρουμε.
Ένα από αυτά είναι στη Θήβα πριν την διασταύρωση που μας βγάζει στην εθνική που συνήθως βγαίνουμε από κει αφού φτάνουμε συνήθως με το γέρμα του ήλιου στο σημείο.

Πηγαίνοντας λοιπόν σε αυτό όποτε ερχόμαστε από Μπράλο ξέρω γω, όπως σε τούτη τη βόλτα, δεν ξέρω τι με πιάνει και πάντα μα πάντα πάω στην αντλία με το πετρέλαιο...οι μικρότερες <<τσούχτρες>> της παρέας αρχίζουνε...<<Παππού, Θείο...πάλι για ντίζελ πάς>> ?

Και η απάντησή μου είναι <<Ναι ρε .....παιδα τι θέτε αφού Ντίζελ έχω>> RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Επί της ουσίας τώρα ναι αυτές είναι οι καταναλώσεις του και ένας από τους λόγους κτήσεως μεταξύ της ευκολίας συντηρήσεως, των μακρών διαστημάτων συντηρήσεως κλπ
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Λοιπόν άκου Γιάννη και οι υπόλοιποι σύντροχοι βέβαια μέσα στην κλεισούρα μας να γελάσει το χειλάκι μας φάση...

Έχουμε σταμπάρει πολλά καλά βενζινάδικα σε κύριες οδικές αρτηρίες επαρχιακού όπου συνήθως φουλάρουμε.
Ένα από αυτά είναι στη Θήβα πριν την διασταύρωση που μας βγάζει στην εθνική που συνήθως βγαίνουμε από κει αφού φτάνουμε συνήθως με το γέρμα του ήλιου στο σημείο.

Πηγαίνοντας λοιπόν σε αυτό όποτε ερχόμαστε από Μπράλο ξέρω γω, όπως σε τούτη τη βόλτα, δεν ξέρω τι με πιάνει και πάντα μα πάντα πάω στην αντλία με το πετρέλαιο...οι μικρότερες <<τσούχτρες>> της παρέας αρχίζουνε...<<Παππού, Θείο...πάλι για ντίζελ πάς>> ?

Και η απάντησή μου είναι <<Ναι ρε .....παιδα τι θέτε αφού Ντίζελ έχω>> RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Επί της ουσίας τώρα ναι αυτές είναι οι καταναλώσεις του και ένας από τους λόγους κτήσεως μεταξύ της ευκολίας συντηρήσεως, των μακρών διαστημάτων συντηρήσεως κλπ

Αυτές τις αυταπάτες είχα και'γώ. Μόλις βρεθούμε και σου δώσω βόλτα το σουτιέν να δούμε....
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Αυτές τις αυταπάτες είχα και'γώ. Μόλις βρεθούμε και σου δώσω βόλτα το σουτιέν να δούμε....
Σε αυτή την ηλικία Θάνο μου να το γυρίσω?
Δεν κάνει.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Πέρα από την πλάκα τόχω πάρει το εργαλείο με πλήρη συνείδηση του τι κάνει και του τι δεν κάνει, αυτό είναι για μένα και εγώ για αυτό.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου κάτι άλλο, άλλωστε αν με ενδιέφερε θάχα πάρει άλλο και όχι αυτό εξαρχής.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σε αυτή την ηλικία Θάνο μου να το γυρίσω?
Δεν κάνει.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Πέρα από την πλάκα τόχω πάρει το εργαλείο με πλήρη συνείδηση του τι κάνει και του τι δεν κάνει, αυτό είναι για μένα και εγώ για αυτό.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου κάτι άλλο, άλλωστε αν με ενδιέφερε θάχα πάρει άλλο και όχι αυτό εξαρχής.

Το ίδιο! Αλλά μετά από 7 έτη ήθελα πάλι το παλιό ορθόδοξο 1000άρι τρικύλινδρο που αγαπώ διαχρονικά...Bcdefgh
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.404
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σε αυτή την ηλικία Θάνο μου να το γυρίσω?
Δεν κάνει.....RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Πέρα από την πλάκα τόχω πάρει το εργαλείο με πλήρη συνείδηση του τι κάνει και του τι δεν κάνει, αυτό είναι για μένα και εγώ για αυτό.
Δεν με ενδιαφέρει καθόλου κάτι άλλο, άλλωστε αν με ενδιέφερε θάχα πάρει άλλο και όχι αυτό εξαρχής.
Giving

Αυτό με το πετρέλαιο να το κοιτάξεις παντωςfunny
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Το ίδιο! Αλλά μετά από 7 έτη ήθελα πάλι το παλιό ορθόδοξο 1000άρι τρικύλινδρο που αγαπώ διαχρονικά...Bcdefgh
Μια χαρά Θάνο μου αν αυτό σε κάνει να χαμογελάς, αυτό είναι για σένα και εσύ για αυτό ! Smileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer EmoticonSmileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Giving

Αυτό με το πετρέλαιο να το κοιτάξεις παντωςfunny
Μπάααα όπως έχω πει και στους <<νεολέρους>> συνταξιδευτές μου <<Αυτό και κατούρημα καίει σε καμιά στραβή...είμαι σίγουρος ! RollingRollingRollingRolling
Δεν υπάρχει δε καμία περίπτωση να πάω εκεί ειδικά σε βενζιναντλία πλέον μούχει γίνει βίωμα...πάω πρώτα στο πετρέλαιο και μετά στη βενζίνη..Μα και αυτοί οι Ιάπωνες το κάνατε που το κάνατε...κάντε και Ντίζελ να το ολοκληρώστε τέλεια ! Laughabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Λοιπόν άκου Γιάννη και οι υπόλοιποι σύντροχοι βέβαια μέσα στην κλεισούρα μας να γελάσει το χειλάκι μας φάση...

Έχουμε σταμπάρει πολλά καλά βενζινάδικα σε κύριες οδικές αρτηρίες επαρχιακού όπου συνήθως φουλάρουμε.
Ένα από αυτά είναι στη Θήβα πριν την διασταύρωση που μας βγάζει στην εθνική που συνήθως βγαίνουμε από κει αφού φτάνουμε συνήθως με το γέρμα του ήλιου στο σημείο.

Πηγαίνοντας λοιπόν σε αυτό όποτε ερχόμαστε από Μπράλο ξέρω γω, όπως σε τούτη τη βόλτα, δεν ξέρω τι με πιάνει και πάντα μα πάντα πάω στην αντλία με το πετρέλαιο...οι μικρότερες <<τσούχτρες>> της παρέας αρχίζουνε...<<Παππού, Θείο...πάλι για ντίζελ πάς>> ?

Και η απάντησή μου είναι <<Ναι ρε .....παιδα τι θέτε αφού Ντίζελ έχω>> RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling

Επί της ουσίας τώρα ναι αυτές είναι οι καταναλώσεις του και ένας από τους λόγους κτήσεως μεταξύ της ευκολίας συντηρήσεως, των μακρών διαστημάτων συντηρήσεως κλπ
RollingRollingRolling
 
Top Bottom