THΝ ΜΑΚΡΥΝΑ

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αγρατζουνιστα και καλορίζικα, είναι πολύ ταιριαστά με το σύνολο, χαλάλι τα φράγκα..

Άσχετη ερώτηση, κάπου διάβασα ότι έχεις αλλάξει μόνο ελατήρια μπρος πίσω, σωστά;
Είδες αισθητή διαφορά;
Πόσα κιλά είσαι με εξοπλισμό και ποια ελατήρια έβαλες;
Άλλαξες και λάδια μπροστά διαφορετικού ιξωδους ή άλλαξες τη στάθμη;



Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σωστά, μπροστά ohlins 95N/mm πίσω 115N/mm, το μηχανάκι έδεσε έχω λίγα παράπονα για πίσω γιατί η επαναφορά είναι πολύ γρήγορη, το ρύθμισα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει εκτός πόλης, σαν πρώτη εντύπωση είναι καλή.
Εγώ είμαι 110kg και 50 η συνοδηγός, ταξιδεύουμε τριβαλιτσοι και η διαφορά είναι χαοτική, δεδομένου ότι η μηχανή μαμά είναι υπολογισμένη για 90N/mm μπρος πίσω, όπως καταλαβαίνεις ολίγον σουμιες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Σωστά, μπροστά ohlins 95N/mm πίσω 115N/mm, το μηχανάκι έδεσε έχω λίγα παράπονα για πίσω γιατί η επαναφορά είναι πολύ γρήγορη, το ρύθμισα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει εκτός πόλης, σαν πρώτη εντύπωση είναι καλή.
Εγώ είμαι 110kg και 50 η συνοδηγός, ταξιδεύουμε τριβαλιτσοι και η διαφορά είναι χαοτική, δεδομένου ότι η μηχανή μαμά είναι υπολογισμένη για 90N/mm μπρος πίσω, όπως καταλαβαίνεις ολίγον σουμιες.

Στα ίδια κιλά είμαι, θα δοκιμάσω το ίδιο σετ, σε ευχαριστω Μάνο Smileys drinking beer Emoticon
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Στα ίδια κιλά είμαι, θα δοκιμάσω το ίδιο σετ, σε ευχαριστω Μάνο Smileys drinking beer Emoticon
Συγνώμη έκανα λάθος πίσω 110N/mm.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Nα τα πάρω;
https://www.wish.com/search/yamaha/product/5b0e642252d34f5bd7100443?&source=search&position=103
 

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
πού σκέφτεσαι να τα βάλεις??
ρωτάω επειδή έβαλες κάγκελα ίσως η μαμά θέση τους να μήν είναι πλέον εφικτή, οπότε το θέμα είναι να βρείς θέση που σε κάποια ενδεχόμενη πτώση να μήν δημιουργήσουν επιπλέον προβλήματα που δέν θα υπήρχαν,
με τήν κοκκινοσκουφίτσα που έχει διάφορα τέτοια καλούδια που δέν ξαναείχα, όταν τ'άναψα είπα........ οοοοοο ρε μάγκαααααααααα αυτά κάνουν δουλειάάά......
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μανο αυτές τις κινεζιες εγώ δεν θα τις έβαζα στο tracer. Ούτε καν στο kle δεν τα εβαλα και έβαλα της προκοπής. Αυτά, πέρα του ότι είναι καθαρά διακοσμητικά και δεν φέγγουν τίποτα, μόνο διακόσμηση δεν θα προσφέρουν στο tracer, ισα ισα που φαίνονται ψεύτικα και χαλάνε το όλο σύνολο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα

rantanplan

member
Δημοσιεύσεις
864
Ηλικία
55
Περιοχή
φραπεδούπολη, χαλλλλαρά,
Μοτοσυκλέτα
ένα από αυτά που φτιάχνουν αυτοί με τα πιάνα...
Όνομα
Γιώργος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μανο αυτές τις κινεζιες εγώ δεν θα τις έβαζα στο tracer. Ούτε καν στο kle δεν τα εβαλα και έβαλα της προκοπής. Αυτά, πέρα του ότι είναι καθαρά διακοσμητικά και δεν φέγγουν τίποτα, μόνο διακόσμηση δεν θα προσφέρουν στο tracer, ισα ισα που φαίνονται ψεύτικα και χαλάνε το όλο σύνολο.

Oχι,Μπαζουν νερο και τραβανε πολυ ρευμα.


Καπου ειχα ανοιξει και σχετικο θεματακι.

δέν μιλάμε για τα μαμά led??????????? δέν μου άνοιξε το link και νόμιζα για τα μαμά, αααααα αλλάζει το πράμα
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.501
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Oχι,Μπαζουν νερο και τραβανε πολυ ρευμα.


Καπου ειχα ανοιξει και σχετικο θεματακι.

Αυτοι οι δυο τυποι βολευουν.Αδιαβροχα,μαζεμενα,καλο φως,καλη καταναλωση,αντεχουν στουν κραδασμους και κοστιζουν 15-20ευρω το ζευγαρι απο Ali.


 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Εγώ έβαλα αυτά και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Έκανα την νύχτα μέρα ;)
. 40-45€ κόστισαν και είχε μέσα φουλ καλωδίωση με ασφαλειοθηκη, ρελε μέχρι και διακόπτη. (το 19 που λέει στην φωτογραφία είναι θερμοκρασία νερού, οχι volt, δεν είναι Honda Joy). IMG_20190617_230239.jpg Screenshot_2019-12-24-11-29-42-840_com.miui.gallery.jpg
 

Attachments

  • IMG_20190618_005014.jpg
    IMG_20190618_005014.jpg
    1.009,4 KB · Προβολές: 12

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγώ έβαλα αυτά και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Έκανα την νύχτα μέρα ;)
. 40-45€ κόστισαν και είχε μέσα φουλ καλωδίωση με ασφαλειοθηκη, ρελε μέχρι και διακόπτη. (το 19 που λέει στην φωτογραφία είναι θερμοκρασία νερού, οχι volt, δεν είναι Honda Joy). View attachment 14226 View attachment 14227
Aπό που Κώστα;
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εμμανουήλ μου φωρώ τα ίδια με τον Κωστή.
Θα πρέπει να μην κοιτούν ευθεία διότι είναι δυνατά και τυφλώνουν απέναντι.
Είμαι ευχαριστημένος.Το ένα έπιασε υγρασία εντός,το άνοιξα μια.. σκούπισα και όλα καλά.
Τα έβαλα για ενίσχυσή της περιφερειακής ορατότητας στις στροφές το βράδυ δίνοντάς τους κλίση προς τα κάτω και δεξιά αριστερά.
Θα σου στείλω φωτό.


Θέλω να μου πεις όμως για τι χρήση τα θες...
Τι θες να ενισχύσεις;;

Αν είναι μόνο για όγκο,κάτσε εκεί που κάθεσαι...
 
Top Bottom