TEST - Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports DCT 2020

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Σε 15 μέρες περίπου παραλαμβάνω την πολυπόθητη αφρικανα.
CRF1100 adventure sport, big tank με συμπλέκτη όχι DCT. Έχω αρκετά για γράψιμο μιας και βρέθηκα με κατόχους και έκανα και αρκετά test ride σε διάφορες εκδόσεις, άλλα μόλις παραλάβω την δική μου, τότε θα γράψω,με ξένα κόλλυβα δεν κάνω μνημόσυνο εγώ .
Με το καλό η παραλαβή και αναμένουμε αναμετάδοση με όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες ! Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Κάπου στην Κόρινθο κάποιος βαριέται....

Με βρήκατε !!! Tooth Τι εδώ σε εμάς είναι το παιδί ; ToothToothToothTooth
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
95 άλογα , αυτό στο βίντεο είναι σαν το δικό μου το 1000 , το 1100 βγάζει κάπου 104 νομίζω
Όσα έχω στο Rain mode... χαχαχα..
Πέρα από την πλάκα πριν πάρω το Πενφέ την σκεπτόμουν θοβαρά...Την DCT, αλλά με τα χρήματα που ζητούσαν έπεσα σε μονόδρομο....
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Όσα έχω στο Rain mode... χαχαχα..
Πέρα από την πλάκα πριν πάρω το Πενφέ την σκεπτόμουν θοβαρά...Την DCT, αλλά με τα χρήματα που ζητούσαν έπεσα σε μονόδρομο....
Αχαχαχ !! Τι να σου πω δεν έχω οδηγήσει bmw για να έχω αποψη ! Επίσης δεν έχω οδηγήσει το Dcτ ! Με την πρώτη ευκαιρία θα ήθελα να κάνω ένα test ride το 1100 με dct ...( τα προβλήματα τις επαρχίας !!! ) μαρεσι πολύ το αφρικα και το 1100 νομίζω αν άλλαζα πάλι σε αυτό θα πηγενα , με τα τώρα δεδομένα μου τέλος πάντων

επίσης εδώ στην Κόρινθο αντιπροσωπεία τις bmw , Ktm , triumph , δεν υπάρχουν , για το παραμικρό θα πρέπει να ανεβαίνουμε στην Αθήνα . Η Honda που έχουμε εδώ όσες φορές έχω πάει είναι πολύ εξυπηρετικοί σε ότι διποτε τους ρωτάω ακόμα και να μου δώσουν λύσεις που δεν θα την αγοράσω από εκεί !
Εμένα μου αρέσει αυτό που μπορώ να έχω στα πόδια μου την αντιπροσωπεία
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αχαχαχ !! Τι να σου πω δεν έχω οδηγήσει bmw για να έχω αποψη ! Επίσης δεν έχω οδηγήσει το Dcτ ! Με την πρώτη ευκαιρία θα ήθελα να κάνω ένα test ride το 1100 με dct ...( τα προβλήματα τις επαρχίας !!! ) μαρεσι πολύ το αφρικα και το 1100 νομίζω αν άλλαζα πάλι σε αυτό θα πηγενα , με τα τώρα δεδομένα μου τέλος πάντων

επίσης εδώ στην Κόρινθο αντιπροσωπεία τις bmw , Ktm , triumph , δεν υπάρχουν , για το παραμικρό θα πρέπει να ανεβαίνουμε στην Αθήνα . Η Honda που έχουμε εδώ όσες φορές έχω πάει είναι πολύ εξυπηρετικοί σε ότι διποτε τους ρωτάω ακόμα και να μου δώσουν λύσεις που δεν θα την αγοράσω από εκεί !
Εμένα μου αρέσει αυτό που μπορώ να έχω στα πόδια μου την αντιπροσωπεία
Κοίτα είναι High end μηχανάκι, είναι καλό μηχανάκι μην λέμε μλκς τώρα και εμένα μου αρέσει αλλά σαμπρέλα ρε φίλε; Really? 20 χιλιάρικα μηχανάκι μου το δίνεις με σαμπρέλα; "Ελεος....
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Κοίτα είναι High end μηχανάκι, είναι καλό μηχανάκι μην λέμε μλκς τώρα και εμένα μου αρέσει αλλά σαμπρέλα ρε φίλε; Really? 20 χιλιάρικα μηχανάκι μου το δίνεις με σαμπρέλα; "Ελεος....
Έχεις δίκιο , αυτή είναι μλκια ... αυτό συμβαίνει στο 1000 στο δικό μας μοντέλο . Το 1100 έχει tubless
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Έχεις δίκιο , αυτή είναι μλκια ... αυτό συμβαίνει στο 1000 στο δικό μας μοντέλο . Το 1100 έχει tubless
Α ναι; Νόμιζα ότι ήταν με σαμπρέλα και αυτό.
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Α ναι; Νόμιζα ότι ήταν με σαμπρέλα και αυτό.
Όχι όχι έχει tubless το 1100 . Επίσης που αναιβηκα πάνω έχει άλλη θέση σε σχέση με το δικό μου EE687E9C-CDCB-4070-B9A5-53A96873C01F.jpg

ίσως φαίνεται και από εδώ
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Όχι όχι έχει tubless το 1100 . Επίσης που αναιβηκα πάνω έχει άλλη θέση σε σχέση με το δικό μου View attachment 29783

ίσως φαίνεται και από εδώ
Το 1100 λένε ότι είναι πιό ολοκληρωμένο από το 1000...
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Το 1100 λένε ότι είναι πιό ολοκληρωμένο από το 1000...
Χωρίς να το έχω οδήγηση και μόνο που ανέβηκα επάνω το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ακριβώς αυτό ! Ότι είναι πιο ολοκληρομενο μηχανάκι , αυτό που ακριβώς πρέπει
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.166
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Χωρίς να το έχω οδήγηση και μόνο που ανέβηκα επάνω το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα ήταν ακριβώς αυτό ! Ότι είναι πιο ολοκληρομενο μηχανάκι , αυτό που ακριβώς πρέπει
Το δικό σου είναι πιό χωμάτινο....
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Το δικό σου είναι πιό χωμάτινο....
Μαλλων ναι , η θέση οδήγησης του 1100 σε έβαζε μέσα στην μηχανή και σχετικά χαμηλά με το τιμόνι να έρχεται μπροστά σου και ψηλά , λέω ουαου εδώ οδηγας ωρεσ Ασταμάτητες . στο δικό μου είσαι λίγο πιο ψηλά και τείνεις προς τα μπροστά , κάπως πιο πολεμική θέση !
αυριο βέβαια θα δοκιμάσω την μαμά σέλα γιατί η δίκη μου είναι ανατομική και έχει πάρει ύψος
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
670
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Περί τελωνείου το ανάγνωσμα έχει παιχτεί με την πολυπόθητη αφρικανα μου, από βδομάδα σε βδομάδα μας πάει ο μίστερ σαρακακης, ξέρει κανείς επί του θέματος τη παίζει; γιατί τόση καθυστέρηση;
 

ThanosP

member
Δημοσιεύσεις
1.702
Ηλικία
32
Περιοχή
Κορινθος
Μοτοσυκλέτα
Africa twin
Tuareg 660
Όνομα
Θάνος
Περί τελωνείου το ανάγνωσμα έχει παιχτεί με την πολυπόθητη αφρικανα μου, από βδομάδα σε βδομάδα μας πάει ο μίστερ σαρακακης, ξέρει κανείς επί του θέματος τη παίζει; γιατί τόση καθυστέρηση;
Ένα παιδί που γνώρισα το αγόρασε εδώ απτην Κόρινθο δεν έκανε τόσο να το παραλάβει ! Νομίζω καμία βδομάδα να έρθει ; Μπορεί και παραπάνω !
Αλλά αυτός πήρε το adventure sport dct μήπως αυτή η έκδοση ήταν ήδη εδώ και απλά του την φέρνανε ;;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Λίγοι οι ανεξάρτητοι.
Γνωστά γατώνια που πληρώνουν οι εταιρίες και κάνουν παπάδες με ότι καβαλήσουν.

Τα βλέπουμε εμείς και λέμε για τις δυνατότητες της μηχανής.
Έτσι και τους δώσεις τη δικιά μας θα κάνουν τα ίδια αλλά μετά.... Γιατί να πάρεις άλλη;
Με το δικό σου τρακτέρ δεν θα γίνεται όμως σούζα!!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom