Tdm 900A.

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ο Παναβούρης χρειάζεται ένα όσο το δυνατόν καλύτερο σε κατάσταση Deauville 650 ή κάτι παρόμοιο.
Απλά δεν το έχει πάρει απόφαση ακόμη.
Αυτό ξαναπές το.Στο ντωβιλακι, είχα ξεχάσει και τα κλειδιά απάνω για κάτι μέρες (γρίπη γαρ) και όταν ξανακατεβηκα κάτω μετά από μέρες το μηχανάκι ήταν εκεί με τα κλειδιά επάνω.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αυτό ξαναπές το.Στο ντωβιλακι, είχα ξεχάσει και τα κλειδιά απάνω για κάτι μέρες (γρίπη γαρ) και όταν ξανακατεβηκα κάτω μετά από μέρες το μηχανάκι ήταν εκεί με τα κλειδιά επάνω.
Παναβουρη...
Νοικιαζες ποτε παρκινγκ για μηχανη που ειχες?
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Παναβουρη...
Νοικιαζες ποτε παρκινγκ για μηχανη που ειχες?
Ναι για κάποιους μήνες όταν πήρα σχεδόν κούτα το Καβασάκι μου το er-5, αλλά και αυτό με τα κλειδιά επάνω δεν το κοίταζε κανείς ,οπότε είπα καλύτερα να τρώω εγώ τα σουβλάκια παρά ο γκαραζιερης.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ναι για κάποιους μήνες όταν πήρα σχεδόν κούτα το Καβασάκι μου το er-5, αλλά και αυτό με τα κλειδιά επάνω δεν το κοίταζε κανείς ,οπότε είπα καλύτερα να τρώω εγώ τα σουβλάκια παρά ο γκαραζιερης.
ετσι σκεφτομαι και γω
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους,ήμουν εκτός σύνδεσης (ταυγετος ψηλά) για αυτό δεν απάντησα.Το μηχανακι είναι του 12 είναι το 900A με 20000 χλμ καί πωλείται σε ειδική τιμή λόγω συναδελφικοτητας,κάτω από 4000.Οπως έλεγε και ο Θεόφραστου "θα το σκεφτώ".Το μόνο που με αποτρέπει είναι ο φόβος του ψυρισματος και η κλοπή.ΙΔΩΜΕΝ.
Παναγιώτη δεν μπορώ να πω κακή κουβέντα για το TDM.Τίμιο εργαλείο,αξιόπιστο μοτέρ με συμβιβασμούς στο στήσιμο του.

Το έχω ξαναγράψει.Τιμονι θα άλλαζα και αναρτήσεις θα έφτιαχνα στα μέτρα μου.

Το μοναδικό "σρνητικό" είναι αυτό που βλέπω για το ύψος μου 1.76 και τα χρόνια που περνάνε.Το πιο ψηλό μηχανάκι σε στατικές μετακινήσεις,ανεβα-κατέβα,είναι πιο κουραστικό κι επίφοβο για ξάπλωμα.


Αν αυτό είναι που σου κάνει κλικ προχώρησέ το..

Στο έχω ξαναπεί όμως.Όταν μπορώ να κάνω δουλειά ανάλογη με 600άτι straight4,το οποίο θα είναι και παπί,γιατί να φτάσω 900cc;
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Βρε άκου που σε λέω! Δεν θα το πάρεις τελικά!eye
Το ματάκι σου ρε κιαρατα ,το ματάκι σου.Μας τοφαγαν το κορμί.χαχαχα.Εφυγε σαν ζεστό κουλουράκι μέχρι να το σκεφτώ.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το ματάκι σου ρε κιαρατα ,το ματάκι σου.Μας τοφαγαν το κορμί.χαχαχα.Εφυγε σαν ζεστό κουλουράκι μέχρι να το σκεφτώ.
Κανένα μάτι φίλε μου Παναβούρη. Η ρημάδα η στατιστική πάλι. Αν ήθελες να το αγοράσεις δεν θα ρωτούσες.
Για όποιο έχεις ρωτήσει, δεν το έχεις πάρει eye
 

geok

new member
Δημοσιεύσεις
6
Ηλικία
42
Περιοχή
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μοτοσυκλέτα
YAMAHA TDM 900
Όνομα
Κωνσταντίνος
Να απαντήσω και εγώ μιας και είμαι κάτοχος εδώ και 5 χρόνια (μοντέλο 2009 χωρίς abs).
Επιβεβαιώνω ότι η κατανάλωση της είναι πολύ χαμηλή για τα κυβικά της (5λίτρα /100 χιλιόμετρα) εκτός πόλης και λίγο παραπάνω εντός πόλης. Σε πορεία με 140 (κοντέρ) έχει 5000 στροφές και καίει 5,5 λίτρα.
Για το θέμα του ύψους που σε απασχολεί τονίζω πως επειδή η σέλα είναι σχετικά στενή, πατάς κάτω (εγώ είμαι 1,75).
Οι αποστάτες τιμουνιού (καβαλέτα) είναι must γιατί σε φέρνουν σε πιο όρθια θέση οδήγησης.
Δεν σπάει - δεν χαλάει εφόσον την συντηρείς σωστά.
Με τεντωτήρα καδένας είχανε θέμα τα παλιότερα μοντέλα (με το γκρι μοτέρ).

Η τιμή είναι χώμα, να το πάρεις οπωσδήποτε (και αν κάτι δεν σου αρέσει το πουλάς πολύ ακριβότερα)
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Κανένα μάτι φίλε μου Παναβούρη. Η ρημάδα η στατιστική πάλι. Αν ήθελες να το αγοράσεις δεν θα ρωτούσες.
Για όποιο έχεις ρωτήσει, δεν το έχεις πάρει eye
Όποιος θέλει μοτόρι πάει και παίρνει ,πχ Μπάκλης πήρε φέτος 3.Σιγά μην το κάναμε και βούκινο.
Ο συνονόματος είναι άλλη φάση Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Όποιος θέλει μοτόρι πάει και παίρνει ,πχ Μπάκλης πήρε φέτος 3.Σιγά μην το κάναμε και βούκινο.
Ο συνονόματος είναι άλλη φάση Rolling
τι πηρες για πε
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.649
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Εγώ έχω ανασφάλειες,δεν έχω την σιγουριά των από πάνω γι αυτό ρωτάω.Οπως λέει κι ο λαός τα γρόσσα βγάζουν γλώσσα.χα χα.
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Εγώ έχω ανασφάλειες,δεν έχω την σιγουριά των από πάνω γι αυτό ρωτάω.Οπως λέει κι ο λαός τα γρόσσα βγάζουν γλώσσα.χα χα.
Κράτα εσύ τις ανασφάλειες και γω κρατάω την τρέλλα μου.Το άλλο με τα φράγκα άστο καλύτερα είσαι πολύ μακριά από την αλήθεια.
Bcdefgh
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εγώ έχω ανασφάλειες,δεν έχω την σιγουριά των από πάνω γι αυτό ρωτάω.Οπως λέει κι ο λαός τα γρόσσα βγάζουν γλώσσα.χα χα.
Άσε και έχουμε πληρώσει πολλές *****ίες και χρέπια για να φτάσουμε εδώ. Και ποτέ δεν περίσσευαν. Επειδή αν περίσσευαν δεν θα αγοράζαμε παλιά μηχανάκια eye

Πάντως αν κάτι κρατάω μετά τόσα χρόνια είναι πως το καινούριο είναι το φτηνό. Κι αν πάρεις μεταχείρω να είναι όσο πιο καινούριο γίνεται.
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Άσε και έχουμε πληρώσει πολλές *****ίες και χρέπια για να φτάσουμε εδώ. Και ποτέ δεν περίσσευαν. Επειδή αν περίσσευαν δεν θα αγοράζαμε παλιά μηχανάκια eye

Πάντως αν κάτι κρατάω μετά τόσα χρόνια είναι πως το καινούριο είναι το φτηνό. Κι αν πάρεις μεταχείρω να είναι όσο πιο καινούριο γίνεται.
Μπάκλης δεν θα ωριμάσει ποτέ, τα ίδια συνεχίζει λέμε ooops
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Άσε και έχουμε πληρώσει πολλές *****ίες και χρέπια για να φτάσουμε εδώ. Και ποτέ δεν περίσσευαν. Επειδή αν περίσσευαν δεν θα αγοράζαμε παλιά μηχανάκια eye

Πάντως αν κάτι κρατάω μετά τόσα χρόνια είναι πως το καινούριο είναι το φτηνό. Κι αν πάρεις μεταχείρω να είναι όσο πιο καινούριο γίνεται.
το παλιο ΠΑΝΤΑ ειναι πιο ακριβο..]
Αντε νοικιασε ενα νεοκλασσικο σπιτι..
Αντε παρε ενα αυτοκινητο-μηχανακι-οργανο του 60..

Νομοι προσφορας κ ζητησης βεβαιως βεβαιως
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
το παλιο ΠΑΝΤΑ ειναι πιο ακριβο..]
Αντε νοικιασε ενα νεοκλασσικο σπιτι..
Αντε παρε ενα αυτοκινητο-μηχανακι-οργανο του 60..

Νομοι προσφορας κ ζητησης βεβαιως βεβαιως
Ναι....εχχχμμμμμ....δεν εννούσα ακριβως αυτό....

Tooth Tooth Tooth
 
Top Bottom