Rackless πλαϊνά σαμάρια

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Έχουν γίνει της μοδός σε adve και dual μηχανάκια και το μεγάλο (θεωρητικά) πλεονέκτημα είναι πως μπορούν να τοποθετηθούν χωρίς πλαϊνά κάγκελα .....

Όποιος έχει ασχοληθεί με το σπορ και έχει τσεκάρει τα προσφερόμενα από Mosko, Kriega, Tusk, Giant Loop κλπ κλπ λογικά θα έχει εντυπωσιαστεί από την ποιότητα και την ευελιξία χρήσης που προσφέρουν αλλά θα έχει χτυπήσει και 2 - 3 εγκεφαλικά στη φάση checkout που θα είδε τις τιμές τους !!!!

China to the rescue, once again: και το όνομα της επιλογής αυτής, Rhinowalk!

Μετά από ολίγες περιπέτειες στο θέμα της παράδοσης (οι οποίες όμως είχαν αίσιο τέλος καθώς και τα χρήματα πίσω πήρα αλλά και το πακέτο έφτασε στα χέρια μου με μεγάλη όμως καθηστέρηση) ξεκίνησα προχτές τη διαδικασία της τοποθέτησης στο CRF.

Δεν είναι εντελώς τετριμμένη διαδικασία ιδιαίτερα υπό το πρίσμα της ύπαρξης after market εξάτμισης στο μηχανάκι οπότε και η μαμά προστασία θερμότητας στο τελικό δεν υφίσταται πλέον. Με ολίγη καστομία και την τοποθέτηση μιας μεταλικής βέργας - αποστάτη που μου είχε μείνει από ένα παλιό σύστημα αποσκευών Givi, κάτι καταφέραμε τελικά .....
Γενικά, τα rhinowalk προσφέρουν πολλές ρυθμίσεις και ιμάντες για να καλύπτουν όσο το δυνατόν περισσότερες περιπτώσεις τοποθέτησης οπότε χρειάζεται να τα προσαρμόσει κανείς στις ιδιαιτερότητες της μηχανής του.

Το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται παρακάτω, η εφαρμογή και σταθερότητα είναι ικανοποιητικές, όχι όμως και τέλειες και το μεγάλο τεστ θα έρθει στην πρώτη καλή βόλτα - ίσως και στο event Μαϊου με σύνεργα camping







 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.451
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχουν γίνει της μοδός σε adve και dual μηχανάκια και το μεγάλο (θεωρητικά) πλεονέκτημα είναι πως μπορούν να τοποθετηθούν χωρίς πλαϊνά κάγκελα .....

Όποιος έχει ασχοληθεί με το σπορ και έχει τσεκάρει τα προσφερόμενα από Mosko, Kriega, Tusk, Giant Loop κλπ κλπ λογικά θα έχει εντυπωσιαστεί από την ποιότητα και την ευελιξία χρήσης που προσφέρουν αλλά θα έχει χτυπήσει και 2 - 3 εγκεφαλικά στη φάση checkout που θα είδε τις τιμές τους !!!!

China to the rescue, once again: και το όνομα της επιλογής αυτής, Rhinowalk!

Μετά από ολίγες περιπέτειες στο θέμα της παράδοσης (οι οποίες όμως είχαν αίσιο τέλος καθώς και τα χρήματα πίσω πήρα αλλά και το πακέτο έφτασε στα χέρια μου με μεγάλη όμως καθηστέρηση) ξεκίνησα προχτές τη διαδικασία της τοποθέτησης στο CRF.

Δεν είναι εντελώς τετριμμένη διαδικασία ιδιαίτερα υπό το πρίσμα της ύπαρξης after market εξάτμισης στο μηχανάκι οπότε και η μαμά προστασία θερμότητας στο τελικό δεν υφίσταται πλέον. Με ολίγη καστομία και την τοποθέτηση μιας μεταλιηής βέργας - αποστάτη που μου είχε μείναι από ένα παλιό σύστημα αποσκευών Givi, κάτι καταφέραμε τελικά .....
Γενικά, τα rhinowalk προσφέρουν πολλές ρυθμίσεις και ιμάντες για να καλύπτουν όσο το δυνατόν περισσότερες περιπτώσεις τοποθέτησης οπότε χρειάζεται να τα προσαρμόσει κανείς στις ιδιαιτερότητες της μηχανής του.

Το τελικό αποτέλεσμα φαίνεται παρακάτω, η εφαρμογή και σταθερότητα είναι ικανοποιητικές, όχι όμως και τέλειες και το μεγάλο τεστ θα έρθει στην πρώτη καλή βόλτα - ίσως και στο event Μαϊου με σύνεργα camping







Τα χτύπησες κι εσύ κ.καθηγητα !
Πολύ ωραία είναι _βρε-λες;
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Τα χτύπησες κι εσύ κ.καθηγητα !
Πολύ ωραία είναι _βρε-λες;
Ανώδυνο σχετικά στα 120 - 130 Ευρώ από Ali. Σαν ποιότητα υλικού πάντως δείχνει καλό και αδιάβροχο, χωρίς όμως τους εσωτερικούς σάκους που έχουν άλλες επιλογές.

Προσωπικά μου έκατσε καλά η απληστία μου, καθώς τα παράγγειλα από Temu που τα είχε λίγο παρακάτω από το Ali στις αρχές Μαρτίου. Έγινε μπλέξιμο στην αποστολή και μεγάλη καθυστέρηση σε σημείο που το Temu και μου έδωσε το 5ευρω για καθυστέρηση αρχικά και μου επέστρεψε και ολόκληρο το ποσόν μετά από μερικές ακόμα μέρες χωρίς ενημέρωση. Φεύγω εντωμεταξύ για Σερβία και 3 μέρες μετά να μνμ ότι έφτασε η αποστολή .... ω να σου γμ !
Ας είναι καλά ο Face που έκανα redirect το πακέτο σε θυρίδα και πήγε και το μάζεψε ο άνθρωπος.

Τέλος καλό, όλα καλά .... και φτηνά !
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.447
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Αγόρασε κ εσωτερικούς αδιάβροχους σάκους και είσαι άρχοντας.....
 

Kuklinski

well know member
Δημοσιεύσεις
3.447
Ηλικία
123
Μοτοσυκλέτα
Brough Superior ss100
Όνομα
Ακης
Περιοχή
Brooklyn NY
Βάλε κ ένα λινκ αν σου είναι εύκαιρο
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.518
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Αγόρασε κ εσωτερικούς αδιάβροχους σάκους και είσαι άρχοντας.....

H συγκεκριμενη εταιρεια αν δεν κανω λαθος τα βγαζει αδιαβροχα.
 

ibar

new member
Δημοσιεύσεις
268
Ηλικία
49
Όνομα
ηλιας
H συγκεκριμενη εταιρεια αν δεν κανω λαθος τα βγαζει αδιαβροχα.
είναι αδιάβροχα αλλά είναι μαζι με τις βάσεις
και σε ενα πολυήμερο ταξίδι είναι πολύ δύσκολο το βάζε βγάλε
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
Βάλε κ ένα λινκ αν σου είναι εύκαιρο

Δεν υπάρχει κάτι πολύ συγκεκριμένο. Βασικά έχει rhinowalk shop εντός του Ali, όπως και στο Temu. Γενικότερα ψάχνοντας για " Rhinowalk Rackless 28l" θα βγάλει, μαγαζιά που πουλάνε τα συγκεκριμένα που αγόρασα καθώς και reviews και ΥΤ video με τοποθέτηση
 

angelthing

member
Δημοσιεύσεις
1.677
Μοτοσυκλέτα
Tracer 9, F700GS, CRF300L
Όνομα
Angelos
είναι αδιάβροχα αλλά είναι μαζι με τις βάσεις
και σε ενα πολυήμερο ταξίδι είναι πολύ δύσκολο το βάζε βγάλε
Τα συγκεκριμένα δεν έχουν βάσεις (σαφώς και μπορείς να τα τοποθετήσεις και σε πλαϊνές βάσεις αν έχεις). Από ότι είδα μέχρι στιγμής, δεν είναι πολύ μανούρα το βάλε βγάλε εφόσον έχεις ρυθμίσει την εφαρμογή για τη μηχανή σου. Δύο ιμάντες ανά πλευρά λύνεις και τα σηκώνεις σαν σετ.
Επί του πρακτικού θα το διαπιστώσω στο πρώτο πολυήμερο ταξίδι !
 
Top Bottom