Oxford Hot Grips Wrap

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Παρελαβα λοιπον και προχωρησα σε μια πρωτη δοκιμη.

Η ποιοτητα τους τοσο στο υλικο οσο και στα καλωδια ειναι πολυ καλη.Υπαρχουν δυο σκαλες και στην μεση το off.Εδωσα 12v απο μπαταρια αλλα δεν τα δοκιμασα στον δρομο.

Στην πρωτη σκαλα ζεσταινονται σχετικα γρηγορα αλλα δεν εχουν μεγαλη ενταση.Αυτη η σκαλα καταλληλη για καποιον που ταξιδευει φθινοπωρο και εχει παρει μαζι του καλοκαιρινα,αντι ενδιαμεσα γαντια.Στην δευτερη ανεβαζει αμεσως θερμοκρασια και μετα απο λιγη ωρα δεν αντεχεις να τα πιανεις για πολλη ωρα με γυμνα χερια.Ζεσταινουν σχεδον οσο ζεσταιναν και τα κανονικα θερμαινομενα oxford που ειχα παλαιοτερα σε αλλες μηχανες.

Το παχος του αριστερου γκριπ χωρις αυτα ειναι 3,5cm,με αυτα 4,5cm.Φορωντας γυαλιστερα δερματινα χειμερινα γαντια θα ελεγα οτι γλυστρουσαν.Φορωντας αλλα δερματινα γαντια με αντιολισθητικο δερμα ελαχιστα.Αν δουλευτουν λιγακι σιγουρα θα μειωθει το παχος τους και θα εχουν καλυτερη αισθηση.

Σε πρωτη φαση θα ελεγα καλυτερα απ οτι τα περιμενα.Μενει η δοκιμη σε χαμηλες θερμοκρασιες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.393
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τελικα παρολο που τα ξαναδοκιμασα και δουλευουν αψογα δεν θα τα κρατησω.Δεν μου αρεσει να βλεπω σκορπια καλωδια.
Τι σκέφτεσαι να κάνεις μετά απ' αυτά;
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Τελικα παρολο που τα ξαναδοκιμασα και δουλευουν αψογα δεν θα τα κρατησω.Δεν μου αρεσει να βλεπω σκορπια καλωδια.
Δεν υπάρχει τρόπος να τα συμμαζέψεις κάπως? να τα 'ενσωματώσεις' με τα υπάρχοντα καλώδια της μηχανής με μικρά tie wrap?
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Τελικα παρολο που τα ξαναδοκιμασα και δουλευουν αψογα δεν θα τα κρατησω.Δεν μου αρεσει να βλεπω σκορπια καλωδια.
Δεν υπήρχε δυνατότητα να βάλεις κατευθείαν τα γκριπ της Oxford;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Ρε Πάνο γιατί δε δίνεις τα μαμά για επισκευή?
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.485
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Τι σκέφτεσαι να κάνεις μετά απ' αυτά;

Θα δω αν μπορω να βρω μεταχειρισμενα σε πρωτη φαση.

Δεν υπάρχει τρόπος να τα συμμαζέψεις κάπως? να τα 'ενσωματώσεις' με τα υπάρχοντα καλώδια της μηχανής με μικρά tie wrap?

Ναι αλλα δεν ηθελα σε κατι καινουργιο να ρχισω τα κοωε ραψε.

Δεν υπήρχε δυνατότητα να βάλεις κατευθείαν τα γκριπ της Oxford;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καποια που βγαζει η oxford για gs ερχονται στην τιμη η μια η αλλη με τα μαμα.

Ρε Πάνο γιατί δε δίνεις τα μαμά για επισκευή?

Το δεξι με την γκαζιερα δεν επισκευαζεται γιατι του εκανε ζημια ο προηγουμενος.Το αριστερο φτιαχνεται.
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Το δεξι με την γκαζιερα δεν επισκευαζεται γιατι του εκανε ζημια ο προηγουμενος.Το αριστερο φτιαχνεται.
Ρώτησες τον tsepeto? μήπως σου βρει κανέναν άλλο,αυτός ξέρει.
 
Top Bottom