Kawasaki Versys 650 2018 - Δοκιμη

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Γμτ...δεν θέλω να γίνω κακός, αλλά εργαλείο που βγάζει την μέγιστη ροπή του στις 7000 στροφές και την μέγιστη δύναμη στις 8500, δεν το οδηγείς "αυτοκινητάδικα" στις 3500-4000 στροφές για να το κάνεις παρουσίαση σε κάποιον που ενδιαφέρεται να αγοράσει. Δεν κάνεις διαγωνισμό χαμηλής κατανάλωσης και αυτονομίας. Ούτε παίρνεις την ανοικτή στροφή σε κόμβο εθνικής οδού με 45 και λες στρίβει ωραία με λίγα χλμ αλλά και με πολλά, για εργαλείο που είναι διαβήτης.


Φέρτε την Ξενία απο την Θεσσαλία! Τουλάχιστον αν δεν αποκομίζω κάτι απο την παρουσίαση, ας βλέπω όμορφες φατσούλες.
@Peiraiwths την πάντρεψες ή ακόμη; :D
 

Peiraiwths

new member
Δημοσιεύσεις
186
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
Fazer s2
Όνομα
Σπυρος
Μην ξεχνας οτι ειναι 2κυλινδρο οποτε εχει ενα ξεπεταγμα στις στροφες που ειπες οπως κ οτι απευθυνεται σε αναβατες που θελουν να κανουν λιγο απο ολα.

Χρειαζομαι κ αλλα βιντεο απο αυτην για να την παντρεψω! Δεν θα την δωσω στον πρωτο τυχοντα!
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μην ξεχνας οτι ειναι 2κυλινδρο οποτε εχει ενα ξεπεταγμα στις στροφες που ειπες οπως κ οτι απευθυνεται σε αναβατες που θελουν να κανουν λιγο απο ολα.

Χρειαζομαι κ αλλα βιντεο απο αυτην για να την παντρεψω! Δεν θα την δωσω στον πρωτο τυχοντα!

Τι να ξεχάσω; Εγώ το οδηγάω το μηχανάκι πολύ συχνά (την προηγούμενη γενιά αλλά ίδιο πλαίσιο και μοτέρ πρακτικά). Ξέρω που βγάζει, πόσο βγάζει και πως πάει, απο πρώτο χέρι.
Η παρουσίαση του αδικεί το μηχανάκι.
 

Peiraiwths

new member
Δημοσιεύσεις
186
Ηλικία
50
Μοτοσυκλέτα
Fazer s2
Όνομα
Σπυρος
Αρα αν το οδηγουσε σαν καγκουρας μεσα στην πολη χωρις αυριο θα ηταν μια σωστη παρουσιαση για σενα.
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Δεν εχω αποψη ηια το συγκεκριμενο μοντελο αλλα η kawasaki σαν εταιρια ειναι αδικιμενη στης παρουσιασεις Βεβαια μπορει να φταιει και η αντιπροσωπεια ενω βγαζει
καλα μηχανακια Οταν προκειται για bmw η παρουσιαση γινεται με τονους σαλτσας
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν εχω αποψη ηια το συγκεκριμενο μοντελο αλλα η kawasaki σαν εταιρια ειναι αδικιμενη στης παρουσιασεις Βεβαια μπορει να φταιει και η αντιπροσωπεια ενω βγαζει
καλα μηχανακια Οταν προκειται για bmw η παρουσιαση γινεται με τονους σαλτσας

Προσωπική μου άποψη είναι πως πρόκειται για το καλύτερο μεσαίο στην κατηγορία street adventure από τα 500 έως τα 800 κυβικά.
Θα το προτιμούσα μάλιστα και απο μεγαλύτερα μοντέλα. Ο κινητήρας είναι διαμάντι και η συμπεριφορά ξυράφι.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Προσωπική μου άποψη είναι πως πρόκειται για το καλύτερο μεσαίο στην κατηγορία street adventure από τα 500 έως τα 800 κυβικά.
Θα το προτιμούσα μάλιστα και απο μεγαλύτερα μοντέλα. Ο κινητήρας είναι διαμάντι και η συμπεριφορά ξυράφι.
Σκέτο street ..

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Προσωπική μου άποψη είναι πως πρόκειται για το καλύτερο μεσαίο στην κατηγορία street adventure από τα 500 έως τα 800 κυβικά.
Θα το προτιμούσα μάλιστα και απο μεγαλύτερα μοντέλα. Ο κινητήρας είναι διαμάντι και η συμπεριφορά ξυράφι.
Αν βάζεις μόνο όσα έχουν 17αρι μπροστινό μπορεί (νομίζω το μόνο άλλο είναι το Tracer 700), διαφορετικα το Tiger 800 με το 19αρι είναι έτη φωτός καλύτερο παντού εκτός από την κατανάλωση (μικρή διαφορά πάντως)...

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Αν βάζεις μόνο όσα έχουν 17αρι μπροστινό μπορεί (νομίζω το μόνο άλλο είναι το Tracer 700), διαφορετικα το Tiger 800 με το 19αρι είναι έτη φωτός καλύτερο παντού εκτός από την κατανάλωση (μικρή διαφορά πάντως)...

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Με 19αρι θεωρούνται on off στην αγορά
κι απο 500 κυβικά πιάνει και άλλα μοντέλα.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Με 19αρι θεωρούνται on off στην αγορά
κι απο 500 κυβικά πιάνει και άλλα μοντέλα.
Στα μάτια μου, με αυτά τα όρια, το μόνο ανταγωνιστικό του είναι το Tracer 700 για το οποίο μόνο για τον κινητήρα έχω διαβάσει καλά λόγια.

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.426
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Παροχημενο.
Αν εξαιρέσεις το ανάποδο μπροστινό ,δεν έχει τίποτα να δείξει.
Και κάνει και 8,400.
Και αυτό ενίοτε δεν είναι προτέρημα.
Μια καλή μπότα είναι ποιοτικότερη από ένα σύνηθες USD.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τι γελάς ρε μαν; Ετσι τα πλασάρουν!
Μπορεί να μην είναι πολεμικό Ον Οφ, αλλά σίγουρα δεν παίζει σε ίδια κατηγορία με multistrada, tdm, tiger 1050 κλπ που είναι τα λεγόμενα street adventure.
Περισσότερο παίζει στην κατηγορία του tiger 800-900, transalp, F700-750 κλπ

Νομίζω σήμερα είναι ξεκάθαρα διακριτές οι κατηγορίες.
Πχ δεν μπορείς να πεις ον οφ το CB500x η το Versys. Αντιστοιχα το TRK βγαίνει και στις δύο αυτές κατηγορίες με τους διαφορετικούς τροχούς.
 
Top Bottom