Honda NC750X MY2021

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ίδιο μοτέρ, ίδιες αναρτήσεις, ίδιο κιβώτιο, ίδιες επιδόσεις, ίδιο ύψος.
Το NC έχει καλύτερη θέση οδήγησης.
Έχει κανονικά μαρσπιέ κ ελαφρώς σκυφτή θέση.
Στο ιντεγκρα κάθεσαι όρθιος κ πατάς σε πάτωμα.
Κ το πίσω φρένο στο ιντεγκρα είναι η μανέτα στο αριστερό σου χέρι, αντί στο δεξί πόδι όπως στο NC.
To Integra έχει πιο φαρδιά ζελατίνα στάνταρ κεντρικό Σταντ κ πολύ πιο άνετη σέλα..
Επίσης ζυγίζει 8-10 περισσότερο από το NC, έχει μικρότερο χώρο αποσκευών κ ένα λίτρο λιγότερο στο ρεζερβουάρ καυσίμων.
Αυτά μπορώ να θυμηθώ.

.... και ενα δισκοφρενο παραπανω ... abcdefghgk ... το νεο μοντελο βεβαια που λεγεται Forza 750 τωρα ....!



Να πούμε καλοτάξιδο Στράτο;

..... εμενα με ξεχασες , δεν θα μου ευχηθεις ? ......!ooops RollingRolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
.... και ενα δισκοφρενο παραπανω ... abcdefghgk ... το νεο μοντελο βεβαια που λεγεται Forza 750 τωρα ....!





..... εμενα με ξεχασες , δεν θα μου ευχηθεις ? ......!ooops RollingRolling
Με σκουτεράδες δεν μιλάω.... Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth Tooth abcdefghgk Tooth Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.098
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
.... και ενα δισκοφρενο παραπανω ... abcdefghgk ... το νεο μοντελο βεβαια που λεγεται Forza 750 τωρα ....!





..... εμενα με ξεχασες , δεν θα μου ευχηθεις ? ......!ooops RollingRolling
Άλλη φάση το Forza.
Έχει κ UPSD μπροστινό.
Δεν ξέρω αν ρυθμίζεται μόνο...
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Άλλη φάση το Forza.
Έχει κ UPSD μπροστινό.
Δεν ξέρω αν ρυθμίζεται μόνο...

To θεωρω το πιο ωραιο σκουτερο-μηχανημα με ολα τα πλεονεκτηματα μιας Ηonda , μειον το μικρο ντεποζιτο , βαρος και ... τιμη αγορας.Bcdefgh
 

Panos76

well know member
Δημοσιεύσεις
2.098
Ηλικία
48
Περιοχή
Παιανία
Μοτοσυκλέτα
Honda NC 750 Integra 2016
Yamaha crypton-x 2011
Όνομα
Panos
To θεωρω το πιο ωραιο σκουτερο-μηχανημα με ολα τα πλεονεκτηματα μιας Ηonda , μειον το μικρο ντεποζιτο , βαρος και ... τιμη αγορας.Bcdefgh
Ειλικρινά, πέρα από τους 4 παραπάνω ίππους κ τα διπλά δισκόφρενα, προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για μένα πχ να πουλήσω το ιντεγκρα κ να πάρω το Forza.
Οι αναβαθμίσεις του DCT μου είναι άχρηστες, αφού αλλάζω χειροκίνητα.
Τα προγράμματα χαρτογράφησης κινητήρα πάλι δεν με ωφελούν, αφού προσαρμόζω μόνος μου την οδήγηση.
Το antispin...μια από τα ίδια..
Το ξεκλείδωμα χωρίς κλειδί το θεωρώ άχρηστο κ επικίνδυνο.
Την εμπρόσθια ανάρτηση του ιντεγκρα μου ,είπα θα την αντικαταστήσω ολόκληρη, ώστε να γίνει κ καλύτερη από του Forza... οπότε...
Θα σκεφτόμουν την αλλαγή μόνο αν το μοτέρ έφτανε τους 70-75 ίππους...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ειλικρινά, πέρα από τους 4 παραπάνω ίππους κ τα διπλά δισκόφρενα, προσωπικά δεν βλέπω τον λόγο για μένα πχ να πουλήσω το ιντεγκρα κ να πάρω το Forza.
Οι αναβαθμίσεις του DCT μου είναι άχρηστες, αφού αλλάζω χειροκίνητα.
Τα προγράμματα χαρτογράφησης κινητήρα πάλι δεν με ωφελούν, αφού προσαρμόζω μόνος μου την οδήγηση.
Το antispin...μια από τα ίδια..
Το ξεκλείδωμα χωρίς κλειδί το θεωρώ άχρηστο κ επικίνδυνο.
Την εμπρόσθια ανάρτηση του ιντεγκρα μου ,είπα θα την αντικαταστήσω ολόκληρη, ώστε να γίνει κ καλύτερη από του Forza... οπότε...
Θα σκεφτόμουν την αλλαγή μόνο αν το μοτέρ έφτανε τους 70-75 ίππους...
Το έγραφα προ ολίγου σε διπλανό νήμα. Καλά τα μπλιμπλίκια, αλλά όχι απαραίτητα τόσο, όσο για να τα χώσεις χοντρά ή να παραβλέψεις άλλα πράγματα.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Το έγραφα προ ολίγου σε διπλανό νήμα. Καλά τα μπλιμπλίκια, αλλά όχι απαραίτητα τόσο, όσο για να τα χώσεις χοντρά ή να παραβλέψεις άλλα πράγματα.

.... τετοια ζηταει η αγορα τωρα , οπως βλεπεις ...... καλαμπαλικια .....! cde

Ανοιγω το μικρο top-case ενος σκουτερ Sh που διαφημιζεται ως αυτοματο κλειδωμα κ.λ.π ...... μια κουμουτσα να ....μετα συγχωρησεως .... μεσα.
Ενα καρουμπαλο που πιανει το 1/4 απο τον αποθηκευτικο του χωρο μονο και μονο για τον μηχανισμο τηλε-αυτοματου ανοιγματος top-case.
Hμαρτον , λεω του πωλητη ..... με κοιταξε συγκαταβατικα απελπισμενος ....! cdefghigi
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
.... τετοια ζηταει η αγορα τωρα , οπως βλεπεις ...... καλαμπαλικια .....! cde

Ανοιγω το μικρο top-case ενος σκουτερ Sh που διαφημιζεται ως αυτοματο κλειδωμα κ.λ.π ...... μια κουμουτσα να ....μετα συγχωρησεως .... μεσα.
Ενα καρουμπαλο που πιανει το 1/4 απο τον αποθηκευτικο του χωρο μονο και μονο για τον μηχανισμο τηλε-αυτοματου ανοιγματος top-case.
Hμαρτον , λεω του πωλητη ..... με κοιταξε συγκαταβατικα απελπισμενος ....! cdefghigi
Zontes T310. Ενα κατα άλλα αξιολογότατο μηχανάκι...

Πας σε βενζινάδικό, σβήνεις, βάζεις βενζίνη και μετά σπρώχνεις το μηχανάκι έξω απο τον χώρο του βενζινάδικού, επειδή δεν δουλεύει λόγω παρεμβολών το keyless.

Να την βράσω τέτοια τεχνολογία.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Zontes T310. Ενα κατα άλλα αξιολογότατο μηχανάκι...

Πας σε βενζινάδικό, σβήνεις, βάζεις βενζίνη και μετά σπρώχνεις το μηχανάκι έξω απο τον χώρο του βενζινάδικού, επειδή δεν δουλεύει λόγω παρεμβολών το keyless.

Να την βράσω τέτοια τεχνολογία.

και να πεταχτεις δυο λεπτα σε δουλεια .... και να το΄χεις κλειδωμενο στην Ομονοια μεσα στον ηλιο καλοκαιριατικα με γυρισμενο τιμονι και να μην μπορεις ουτε να το πας σε σκια μετα ..... δυο ωρες μεχρι να ξεκολλησει το keyless ....!mountza 2
 

nikosmor

new member
Δημοσιεύσεις
4
Ηλικία
47
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μοτοσυκλέτα
r1200gs lc 2018
Όνομα
ΝΙΚΟΣ
Περιοχή
ΗΡΑΚΛΕΙΟ
NC750 2021 manual έπαιρνα...
συμφωνώ με 1000 εαν δεν φοβομουν τα αλογακια που δεν ειναι πολλα θα το ειχα παρει χωρις ενδιασμους
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.175
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Τωρα μιλάμε σοβαρα ή θα το γμησουμε το θέμα;ooops
What? Μιλήσαμε για το NC σε πάνω από 50 σελίδες πριν δύο μέρες, ότι ήτανε να πούμε το είπαμε....Πάλι;
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.311
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Διαβαζοντας αρκετα προηγουμενα ποστ να πω και γω σαν .... πρωην σοβαρα υποψηφιος αγοραστης ...... οτι το μοναδικο πλεονεκτημα που ζητας στο ΝC ειναι κυριως το αυτοματο σασμαν αλλοιως μην τερματιζετε το γκαζι στα δικυλινδρα σας ....! eye
 
Top Bottom