Honda CBR 500R ... καινουργιο κοσκινακι μου

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
θυμησε μας αν μπορεις γιατι δεν ξαναπηρες σκουτερ...? Joy

Στέλιο μετά από το πλεξιγκλάς ένα γυρω θύμησε μου γιατί πήρες ψιλοστρεετ μεκανακιTooth

Μην μπερδευεσαι με πολλες επιλογες αγορας. Παντως αν με ρωτας ...cde... θα σου προτεινα αυτο για αρχη ...! abcdefghgk

 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

karellen

old member
Δημοσιεύσεις
5.412
Ηλικία
61
Μοτοσυκλέτα
Honda DAX 72 Τρου Αντβέ
Όνομα
Νίκος
Περιοχή
Καλαμάτα
Θερμοκρασια περιβαλλοντος, Αιγαλεω σημερα 11,5 oC .... abcdefghgk .... αλλα και επειδη τα σοβαρα "σκαφη" εκτος απο διπλά Gps και ηλεκτρονικες γυροσκοπικες πυξιδες υποχρεουται να φερουν και την .... old time classic μαγνητικη πυξιδα του Χ. Κολομβου.Yes
...πως παίζει ο μπούσουλας
καρτίνι με καρτίνι.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Και ως απεδείχθη σήμερα στη βόλτα της Ευρωστινας .... με θερμοκρασία περιβάλλοντος 8-10 οC και ταχύτητα 130 km/h φορώντας ακόμη και τα καλοκαιρινά γάντια με τα θερμαινόμενα γκρίπ στα 3/4 On ... τα προστιθεμενα hand made σποιλερ (με αυτοκόλλητη ταινία) στις χούφτες , παρείχαν καλή προστασία ...!Tooth



 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Και ως απεδείχθη σήμερα στη βόλτα της Ευρωστινας .... με θερμοκρασία περιβάλλοντος 8-10 οC και ταχύτητα 130 km/h φορώντας ακόμη και τα καλοκαιρινά γάντια με τα θερμαινόμενα γκρίπ στα 3/4 On ... τα προστιθεμενα hand made σποιλερ (με αυτοκόλλητη ταινία) στις χούφτες , παρείχαν καλή προστασία ...!Tooth



Σήμερα στις 14:30 εθεάθη Honda ίδιο με το δικό σου με τις ίδιες χούφτες στη κατηφόρα για ιχθυόσκαλα!!! Ήσουν εσύ? Η το έκανες το εργαλείο franchise χαχαχα. Καλησπέρα Στέλιο..
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Υπό δοκιμή το παχύτερο Shell μιας και βρέθηκε σε καλή τιμή ως φουλ synthetic 9,5 euro... και μιας μπας και μειωθεί η μικρή δυσπραγία του σασμάν στα μαζεμενα κατεβασματα ρολλαριστος.

20180711103204_shell_advance_ultra_4t_15w_50_1lt.jpeg

Υ.Γ. ...Made In Italy under license κ.λ.π.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Σήμερα στις 14:30 εθεάθη Honda ίδιο με το δικό σου με τις ίδιες χούφτες στη κατηφόρα για ιχθυόσκαλα!!! Ήσουν εσύ? Η το έκανες το εργαλείο franchise χαχαχα. Καλησπέρα Στέλιο..
Μολογα @stelios62 Tooth
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Άσε γιατί μου μπήκανε κάτι σκέψεις ... βλέποντας αυτά τα χερούλια συνεπιβάτη στην ουρά του 1000...!cdefghigi

Τι είπες τώρα ωρε; cdefg τι φαντασία ειν τούτη; πάντως ρίξε μια ματιά και του mk2 (αυτές είναι του mk1) αν και δεν έχουν πολύ μεγάλες διαφορές.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.830
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Υπό δοκιμή το παχύτερο Shell μιας και βρέθηκε σε καλή τιμή ως φουλ synthetic 9,5 euro... και μιας μπας και μειωθεί η μικρή δυσπραγία του σασμάν στα μαζεμενα κατεβασματα ρολλαριστος.

View attachment 55971

Υ.Γ. ...Made In Italy under license κ.λ.π.
Α ρε Ducati… miles a head!!!
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Σωβρακο , η μαμά αλυσίδα στα 18.000 km και χάλασα και 3 μπουκάλια σπρευ γράσο από το καλό ...! facepalm 2... γμτ τους άξονες της γης ...! Tooth



 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.285
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Σωβρακο , η μαμά αλυσίδα στα 18.000 km και χάλασα και 3 μπουκάλια σπρευ γράσο από το καλό ...! facepalm 2... γμτ τους άξονες της γης ...! Tooth



Θείο, επειδή έριξες τρία σπρευ έγινε έτσι!!

Αν έριχνες δύο θ άντεχε ακόμα!! abcdefghgk abcdefghgktonguetongue
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Στέλιο έχω βάλει το tutoro και έχω σωθεί τα αλυσίδογραναζα έχουν 50000χλμ και συνεχίζουν και έχω γλυτώσει την συνεχή λίπανση με σπρευ βάζω βαλβολινη και βγάζει πάνω από 3000χλμ

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.466
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Στέλιο έχω βάλει το tutoro και έχω σωθεί τα αλυσίδογραναζα έχουν 50000χλμ και συνεχίζουν και έχω γλυτώσει την συνεχή λίπανση με σπρευ βάζω βαλβολινη και βγάζει πάνω από 3000χλμ

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μια απο τα ιδια με το Δημητρη στο νιτζα πανω απο 10000 χλμ και ουτε μαζεμα αλυσιδας και τρωει και τα γκαζια του:cool:
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Μια απο τα ιδια με το Δημητρη στο νιτζα πανω απο 10000 χλμ και ουτε μαζεμα αλυσιδας και τρωει και τα γκαζια του:cool:

Ίσως είναι θέμα ποιότητας αλυσίδας, (αλλο οι γνησιες Made in Japan) ... αλλα ίσως είναι και θέμα διαστάσεων παχους ( 520 ή δική μου). Stoned Emoticon
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.251
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Στέλιο όσοι έχουν βάλει tutoro η άλλο παρόμοιο σύστημα λίπανσης λένε ότι η αλυσίδα και τα γρανάζια έχουν μικρότερη φθορά από ότι με τα σπρευ και κρατάνε πολύ περισσότερα χλμ γιατί είναι συνέχεια στην λίπανση
Αλλά περί ορεξεως κολοκυθόπιτα ότι γουστάρει ο καθεις

Στάλθηκε από το 2201117SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις αναβατών που είναι της άποψης ότι δε χρειάζεται λίπανση η αλυσίδα... Και προσωπικά γνωρίζω αναβάτη με afam αλυσίδα και γρανάζια που την άλλαξε στις 4000 χλμ χωρίς ίχνος λίπανσης!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.277
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Βλεποντας κι αυτο το οφφιτσιαλ βιδεο της Τsubaki μεσοκοπιαστηκα ...! Tooth
Θα εφαρμοσω την μεθοδο του φιλου Δημητρη (VFR) ... οπου δεν λαδωνει ποτε αλυσιδα στα μηχανακια του ...! abcdefghgk


Ασε που η ιδια η εταιρεια συστηνει και αλλαγη καθε 20-30.000 km ....!abcde

 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
71
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Αχχχ αυτή η αλυσίδα κάθε 500-1000 χλμ καθάρισμα και λίπανση στο παλιό και τίμιο Crossrunner! Του έριχνα μπόλικο να πω την αλήθεια και κάθε φορά στο πλυντήριο μου έλεγαν πως η αλυσίδα τους παίδευε...! Τώρα πια όχι, γιατί με τον αγαπημένο μας άξονα για τελικό μετάδοσης σωθήκαμε!!!!
 
Top Bottom