Camping εξοπλισμος,πληροφοριες,tips and tricks

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Εγώ χρησιμοποιώ το κουτί Givi trecker 58 που φοράω στην μηχανή ...
.
 

Attachments

  • 26415-obkn58b_1.jpg
    26415-obkn58b_1.jpg
    73,8 KB · Προβολές: 16

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.473
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Επειδη για μια ακομη φορα υπηρξα θυμα ενδοοικογενειακης λεηλασιας και απο τρια που ειχα για ρεζερβα εμεινα στον ασσο,αποφασισα να προχωρησω στην αγορα ενος ακομη βοηθητικου φουσκωτου στρωματος.

Τσιμπησα το παρακατω που εχει λογικη τιμη.πολλες πωλησεις και πολυ καλα σχολια.


Επεσα ομως και στο παρακατω της Naturehike την οποια εχω σε μεγαλη εκτιμηση και θεωρω πολυ καλη την τιμη του.Δεν το παρηγγειλα,αλλα οποιος ψαχνετε σε αυτοφουσκωτο ας του ριξει μια ματια.

 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Επειδη για μια ακομη φορα υπηρξα θυμα ενδοοικογενειακης λεηλασιας και απο τρια που ειχα για ρεζερβα εμεινα στον ασσο,αποφασισα να προχωρησω στην αγορα ενος ακομη βοηθητικου φουσκωτου στρωματος.

Τσιμπησα το παρακατω που εχει λογικη τιμη.πολλες πωλησεις και πολυ καλα σχολια.


Επεσα ομως και στο παρακατω της Naturehike την οποια εχω σε μεγαλη εκτιμηση και θεωρω πολυ καλη την τιμη του.Δεν το παρηγγειλα,αλλα οποιος ψαχνετε σε αυτοφουσκωτο ας του ριξει μια ματια.

Ευχαριστώ Πάνο και ήμουν σε αναζήτηση ρε φίλε αυτόν τον καιρό να πάρω ένα!!!!
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ευχαριστώ Πάνο και ήμουν σε αναζήτηση ρε φίλε αυτόν τον καιρό να πάρω ένα!!!!

Αν επιλεξεις κατι ακριβο απο Κινα υπαρχει περιπτωση να εχει τελωνειο.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Αν επιλεξεις κατι ακριβο απο Κινα υπαρχει περιπτωση να εχει τελωνειο.
Ρε Πάνο κάτι σε πιό φαρδύ έχεις βρει;
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Επειδη για μια ακομη φορα υπηρξα θυμα ενδοοικογενειακης λεηλασιας και απο τρια που ειχα για ρεζερβα εμεινα στον ασσο,αποφασισα να προχωρησω στην αγορα ενος ακομη βοηθητικου φουσκωτου στρωματος.

Τσιμπησα το παρακατω που εχει λογικη τιμη.πολλες πωλησεις και πολυ καλα σχολια.


Επεσα ομως και στο παρακατω της Naturehike την οποια εχω σε μεγαλη εκτιμηση και θεωρω πολυ καλη την τιμη του.Δεν το παρηγγειλα,αλλα οποιος ψαχνετε σε αυτοφουσκωτο ας του ριξει μια ματια.

Πανο το δευτερο το εχει στα 48 ευρω οταν πας να το αγορασεις.Εχω κι εγω το πρωτο και ειναι πολυ καλο, δοκιμασμενο.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Πανο το δευτερο το εχει στα 48 ευρω οταν πας να το αγορασεις.Εχω κι εγω το πρωτο και ειναι πολυ καλο, δοκιμασμενο.
Εμενα 33,74 το βγαζει.

Summary

Total item costs
€33.74
Promo code
Enter code here
Total shipping
Free
Total
€33.74
 

takisninja

new member
Δημοσιεύσεις
498
Ηλικία
58
Περιοχή
Μελίσσια
Όνομα
Παναγιώτης
Αυτές είναι οι καλύτερες λύσεις δεν πιάνουν χώρο και είναι *****α στον ύπνο..
Και επαγγελματίες αυτά έχουν
Και εγω αυτά έχω ...και .το γκρι είναι 10εκ

1000026693.jpg
1000026694.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.404
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

takisninja

new member
Δημοσιεύσεις
498
Ηλικία
58
Περιοχή
Μελίσσια
Όνομα
Παναγιώτης
Με το στόμα φουσκώνουν;
Ορισμένα έχουν τρομπα ενσωματωμένη σαν το πρώτο που ανεβασε ο Πάνος που ειναι και κορυφή....εγω με το στόμα τα φουσκωνω 2 λεπτά... η με τρομπα 12vot
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα

VANGO TREK 5 STANDARD 70 ευρω vs Ghinastrom 20 ευρω

Καπου παραπανω εχω γραψει αναλυτικα για το vango οποτε το παω στο γρηγορο.

5cm φουσκωμενο,καλο υλικο,σχετικα μεγαλος ογκος,γρηγορο φουσκωμα-ξεφουσκωμα,αναπαυτικοτατο.



Ο Κινεζος που παρελαβα μετα απο 11 μερες δοκιμαστηκε σε συνθηκες δωματιου.Εχει τρομπα ενσωματωμενη αλλα αναθεμα και αν καταλαβα πως δουλευει.Ακολουθησα τις οδηγιες αλλα παπαλα.Το φουσκωσα με το στομα σε ελαχιστο χρονο,,,σε λιγοτερο απο λεπτο,με καμμια δεκαπενταρια φυσηματα.Το παχος του φουσκωμενο ειναι περιπου 5cm.Δεν το φουσκωνουμε τερμα γιατι μπαλοναρει και θα χοροπηδαμε στον υπνο μας.Λιγοτερο αναπαυτικο απο το vango,αλλα αναπαυτικο.Το υλικο του οχι πολυ χονδρο και σιγουρα θελει καποια προσοχη για να μην τρυπησει.
Ειναι ναυλον οποτε θελει σεντονι η κατι τετοιο,οχι μονο για να μην αναβουμε,αλλα και για να μην γλυστραμε.

Το μαξιλαρι του για ατομα που θελουν διπλο μαξιλαρι ειναι στα θετικα του.Θα προτιμουσα να εχει ανεξαρτητη ταπα,αλλα πολλα ζηταω για την τιμη του.Στα συν ο γρηγορος χρονος που ξεφουσκωνει,το μικρο του βαρος ,το ιδιο και οι διαστασεις του μαζεμενο.Tιμιο για τα λεφτα του.




Για μενα καλος και χρησιμος ο Κινεζος για ρεζερβα η για καποιες εξορμησεις που δεν θελεις βαρος και ογκο,αλλα μεχρι εκει.Σιγουρα θα κοιμηθω σχετικα απροβληματιστα ,αλλα "δεν θα απλωσει το κορμακι μου" οπως συμβαινει με το vango.
 

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Για τους λάτρεις του κάμπινγκ και της φύσης, το είχα δει πριν κάτι χρονάκια αλλά πρόσφατα το είδα και από κοντά και όντως κάνει δουλειά, μικρή στόφα που εφοδιάζεται μόνο με μικρά κλαδάκια και φύλλα κτλ, εύκολα δλδ στην εύρεση υλικού καύσης, ανάβοντας φωτιά παράγει ρεύμα να φόρτισεις κινητό κτλ ενώ παράλληλα αν δεν χρησιμοποιείς το ρεύμα, το αποθηκεύει και λειτουργεί σαν Power bank, διαθέτει να βάλεις από πάνω βραστήρα νερού και ένα μικρό γκριλ για μικρό ψησίματα,το βάρος της μόνο 1kg και πολύ μικρή και εύκολη στη μεταφορά για μότο, τιμή σκρουτζ αυτή τη στιγμή 180€
 

Attachments

  • xlarge_20180305155734_de415758.jpeg
    xlarge_20180305155734_de415758.jpeg
    18,7 KB · Προβολές: 23
  • 20180305155735_4c6f8688.jpeg
    20180305155735_4c6f8688.jpeg
    140,7 KB · Προβολές: 23
  • 20180305155735_d663e3c7.jpeg
    20180305155735_d663e3c7.jpeg
    82,7 KB · Προβολές: 22
  • xlarge_20180305155735_1feef04e.jpeg
    xlarge_20180305155735_1feef04e.jpeg
    25,3 KB · Προβολές: 22

dinospanadp

member
Δημοσιεύσεις
672
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
CRF 1100 ADV
Όνομα
dinosdns
Γνώριμο το προϊόν απο παλια...αλλα ακριβο...
Υπάρχουν και άλλες λύσεις Adve

View attachment 55791
Ναι, το έγραψα αν διάβασες πιο πάνω ότι είναι παλιά πατέντα και ότι την είχα δει πριν χρόνια απλά τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία να το δω από κοντά, επίσης ήθελα να τονίσω ότι παράγει ρεύμα και αποθηκεύει επίσης, εξάλλου αυτό είναι το ατού της,,, τώρα για να ανάψω μια απλή φωτιά το κάνω και με πέτρες γύρω γύρω, δεν βλέπω τον λόγο να κουβαλάω λαμαρίνες μαζί
 
Top Bottom