Benelli trk 702x

Georgev

new member
Δημοσιεύσεις
401
Ηλικία
32
Όνομα
Γιώργος
Κινέζος στα χέρια της οικογένειας μιας και την πήρε ο μικρός αδερφός για τα πρώτα του βήματα. Την είχα οδηγήσει λίγο και προχτές το Σάββατο την πηγα κορινθο Αθήνα να της βάλω το τριβαλιτσο που δίνουν δώρο και να τη γυρίσω. Κινήθηκα επαρχιακό κατά κύριο λόγο εθνική κ κέντρο Πειραιά.
Η μηχανή όταν την πρώτο πήραμε είχε κάτι τριγμούς μπροστά στη μάσκα πιθανολογω που με το πρώτο σερβίς πρόσθεσαν κάτι ροδελες και το εξαφάνισε. Σαν σύνολο φαίνεται αρκετά ποιοτική στα εξαρτήματα της και στη βαφή. Η θέση της είναι αρκετά χαμηλή και στο 1,83 πατάς flat. Τα χέρια είναι σε μια καλή θέση ενώ η γωνία στα πόδια αρκετά μεγάλη. Κάτι ενδιάμεσο sport touring με commuting onoff.Είναι εύκολα διαχειρισιμη και στρίβει πολύ εύκολα. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι στα 170 που το έφτασα ήταν πολύ στιβαρή ενώ πάνω από τα 110 120 ο αέρας που σε κοπαναγε ήταν ανελέητος καθώς το ζελατινακι του είναι απλά για ομορφιά.
Η σέλα του αρκετά αναπαυτική φάνηκε για αυτή την απόσταση 1 ώρας. Αναρτήσεις λίγο σκληρές μου φάνηκαν δεν είδα αν ρυθμίζονται. Φρένα απλα οκ για 650.
Αυτά μου έρχονται λίγο πολύ στο μυαλό, overall φαίνεται αρκετά καλή.
 

jliordos

old member
Δημοσιεύσεις
4.535
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Μοτοσυκλέτα
BMW R1250GS ADVENTURE
Όνομα
Ιωάννης
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Beneli moto guzzi
Κινέζικα πλέον..
Ρε εσυ. Τώρα που το πήρα για Ιταλικό. Μάλλον με βρήκαν χωριάτη και με εκμεταλλεύτηκαν.

Θα τους το πάω πίσω
 

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Σε ένα μήνα ήρθαν 2 στη Φλώρινα. Πάρα πολύ ωραίο μπάσο ήχο. Σχεδιαστικά δεν μου αρέσει καθόλου! Ο ένας ιδιοκτήτης, μετά από κουβέντα, μου επιβεβαίωσε για την ελλιπή κάλυψη από αέρα. Είναι βέβαια και 1,95...

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Ούτως η άλλως τα περισσότερα του γκρουπ πιατζιο στην Κίνα και Ινδία φτιάχνονται, ειδικά τα μικρά και τα σκούτερ.Σιγα σιγά θα φτιάχνονται και τα μεγάλα,όπως σιγά σιγά και τα bmw. άλλωστε αυτή η τάση ξεκίνησε παλιά με Ταϊβάν ,Κορέα,Ινδονησία, Μαλαισία,από τους Γιαπωνέζους.Και αν ακριβυνουν κι αυτοί,οι εταιρείες θα παν στην Αφρική.Μονο σε μας ΔΕΝ πρόκειται να έρθει να φτιάξει κανείς.
 

NikosG

new member
Δημοσιεύσεις
438
Περιοχή
Athens
Όνομα
Νίκος
Ούτως η άλλως τα περισσότερα του γκρουπ πιατζιο στην Κίνα και Ινδία φτιάχνονται, ειδικά τα μικρά και τα σκούτερ.Σιγα σιγά θα φτιάχνονται και τα μεγάλα,όπως σιγά σιγά και τα bmw. άλλωστε αυτή η τάση ξεκίνησε παλιά με Ταϊβάν ,Κορέα,Ινδονησία, Μαλαισία,από τους Γιαπωνέζους.Και αν ακριβυνουν κι αυτοί,οι εταιρείες θα παν στην Αφρική.Μονο σε μας ΔΕΝ πρόκειται να έρθει να φτιάξει κανείς.
Διαφορετικό να φτιάχνεται στη Κίνα και να ανήκει σε piaggio, bmw κλπ και διαφορετικό να είναι κινεζικό και να φτιάχνεται Κίνα.
Άλλη τεχνογνωσία προδιαγραφές επωνύμων κατασκευαστών που απαιτούνται και άλλες των Κινέζων κατασκευαστών.
Μην κάνουμε ισοπέδωση
 

panavour

member
Δημοσιεύσεις
1.647
Ηλικία
63
Περιοχή
αθηναι
Μοτοσυκλέτα
voge500ds
Όνομα
pan
Διαφορετικό να φτιάχνεται στη Κίνα και να ανήκει σε piaggio, bmw κλπ και διαφορετικό να είναι κινεζικό και να φτιάχνεται Κίνα.
Άλλη τεχνογνωσία προδιαγραφές επωνύμων κατασκευαστών που απαιτούνται και άλλες των Κινέζων κατασκευαστών.
Μην κάνουμε ισοπέδωση
Δεν ισοπεδωνουμε τιποτα,απλως ολα πλεον προχωρανε τοσο γρηγορα,που πολλοι εξ ημων εχουμε μεινει πισω,και νομιζουμε πραγματα που ΔΕΝ συμβαινουν πια,ή αν συμβαινουν ,λιγοστευουν με ταχυτατους ρυθμους.Σημερα ο ανταγωνισμος ειναι τετοιος που για να πουλησεις με αξιωσει στο ΔΥΤΙΚΟ κοσμο πρεπει να εχεις και προδιαγραφες,και ελεγχο ποιοτητος,και τα παντα,απο πιστοποιησεις.
 

Georgev

new member
Δημοσιεύσεις
401
Ηλικία
32
Όνομα
Γιώργος
Δεν ισοπεδωνουμε τιποτα,απλως ολα πλεον προχωρανε τοσο γρηγορα,που πολλοι εξ ημων εχουμε μεινει πισω,και νομιζουμε πραγματα που ΔΕΝ συμβαινουν πια,ή αν συμβαινουν ,λιγοστευουν με ταχυτατους ρυθμους.Σημερα ο ανταγωνισμος ειναι τετοιος που για να πουλησεις με αξιωσει στο ΔΥΤΙΚΟ κοσμο πρεπει να εχεις και προδιαγραφες,και ελεγχο ποιοτητος,και τα παντα,απο πιστοποιησεις.
Είναι ένα θετικό βήμα όλα αυτά αλλά δε λένε και κάτι. Πιστοποίηση μπορεί να είναι ότι δουλεύεις σύμφωνα με κάποια iso. Όλα αυτά τα δείχνεις σε μια επιθεώρηση που γίνεται από Ευρώπη αλλά μετά το πώς δουλεύεις είναι άλλο θέμα. Πολύ βρωμιά η βιομηχανία και χάνουν πολλά κέρδη αν πάνε καθαρά με προδιαγραφές
 

Kornillios

new member
Δημοσιεύσεις
71
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Moto Guzzi V100 Mandello S
Όνομα
Βασίλης
Άλλες πληροφορίες έχω.. μακάρι..

Για πες μας και σε εμάς γιατί από όσο γνωρίζουμε, η Piaggio είναι ιταλική ακόμα και πιο συγκεκριμένα τα Moto Guzzi όχι μόνο είναι ιταλικά, αλλά κατασκευάζονται εδώ και 100 χρόνια στο ίδιο εργοστάσιο στο Mandello De Lario. Η μόνη εξαίρεση που έχω διαβάσει είναι πως η ανανεωμένη έκδοση του V85 θα παράγεται στο Noale (Aprillia factory) για να πάρει της θέση του στις γραμμές παραγωγής του Mandello η νέα Stelvio.
 
Top Bottom