BackPack (σακίδιο πλάτης)

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μανο παρολο που πειραματιστηκα ,ειχα και την μαμα για καναδυο χρονια ,δεν νομιζω οτι μου προσφερει κατι .
Απλα ειναι οπως ειπα ,αναγκαιο κακο .
Απ'την αλλη το να εχω ενα κουτι πισω μου που απο μονο του ζυγιζει 6 κιλα ,για να χωρεσω αλλα 10 δεν το βρησκω λογικο.
Οποτε θα παω σε σακο και πλαΐνες .
Βεβαια ειμαι παντα μονοκαβαλος και βολευομαι οπως θελω.
Εσυ που ακολουθει κι η κυρά ,το πισω κουτι νομιζω ειναι αναγκαιο
Σε μικρές διαδρομές δεν πιστεύω ότι έχει αντικαταστάτη, στην πόλη και μικρές διαδρομές φοράω την maxxia 55 χωράει τα πάντα λέμε...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.405
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Αυτη που εχω τωρα ειναι 52 ,παιρνει πραγματα ναι ,εχω και σκαρακι επανω για κατι ελαφρυ ,αλλα και παλι....
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.473
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Εντάξει να έχεις κάνα RRR το καταλαβαίνω, αλλά εμ έχεις παπουδιερα εμ ζωνεσαι και το σαμάρι, τι το πήρες το βάσανο;abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk

Αγαπη διχως βασανο δεν εχει νοστιμια Rolling

Ο ανηψος Timos_Tsamis δε παιρνει τη κοπελια μαζι οταν παμε βολτα θα βαλει και μπαγκαζιερα abcdefghgkabcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Μπαγκαζιέρα μονο στον εργάτη. Σε μοτοσυκλέτες δημιουργεί 8 στις 10 φορές πρόβλημα. Θυμάμαι στο τρανσαλπ ότι και να έκανα είχα τρέμουλο μετά τα 80 χλμ όταν φορούσα την μπαγκαζιέρα πάνω. Όταν την έβγαζα, τρένο (όσο τρένο μπορεί να είναι ένα τρανσαλπ τελοσπάντων :p )

Tank bag για καθημερινότητα και αδιάβροχο λουκάνικο για ταξίδια νομίζω η καλύτερη λύση. Αμέσως μετά (και με οδηγικούς συμβιβασμούς) μικρά πλαινά ελαφριά σαμάρια. Μέχρι εκεί για εμένα, χωρίς να λέω πως η λύση αυτή ταιριάζει σε όλους.
Αυτο με το σακίδιο θα το δοκίμαζα αν το χρειαζόμουν, αλλά απο την στιγμή που η καθημερινότητα μου χωράει σε ένα μικρό tank bag δεν το χρειάστηκα ακόμη.
Δεν ξέρω και κατα πόσο θα μου φαινόταν περίεργο να κουβαλάω σαν χελώνα αυτό στην πλάτη μου.

Οι δικάβαλοι που αναγκαστικά θα πάτε σε μπαγκαζιέρα αλλά και σε πλαϊνές μεγάλες βαλίτσες σε μεγάλα ταξίδια, έχετε την αμέριστη συμπάθεια μου. Καλή λευτεριά! :D

Ο ανηψος Timos_Tsamis δε παιρνει τη κοπελια μαζι οταν παμε βολτα θα βαλει και μπαγκαζιερα abcdefghgkabcdefghgk
Πόσα ανήψια έχεις εδω μέσα ρε;RollingRollingRollingRollingRolling
 

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.473
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Πόσα ανήψια έχεις εδω μέσα ρε;RollingRollingRollingRollingRolling[/QUOTE]

2 φιλε και οπου ειναι θα γραφουν και αλλα 2Middle finger dancing bananaMiddle finger dancing banana ταχω μεγαλωσει :):)
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.162
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Πόσα ανήψια έχεις εδω μέσα ρε;RollingRollingRollingRollingRolling

2 φιλε και οπου ειναι θα γραφουν και αλλα 2Middle finger dancing bananaMiddle finger dancing banana ταχω μεγαλωσει :):)[/QUOTE]

στα γονατά σου ;;;
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.281
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Τσιγάρα, κινητό στο μπουφάν και πορτοφόλι στη κωλότσεπη γατάκια.......

..... ατσαααα .......! Yes

.... αμα βρεις το δικο μου στο Σχιστο στο χαριζω ...... μονο την ταυτοτητα απο το Π.Ν. θελω οταν υπηρετουσα ναυτης ..... ετσι για ενθυμιο , ρε παιδι μου .......! abcdefghg
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Μανο παρολο που πειραματιστηκα ,ειχα και την μαμα για καναδυο χρονια ,δεν νομιζω οτι μου προσφερει κατι .
Απλα ειναι οπως ειπα ,αναγκαιο κακο .
Απ'την αλλη το να εχω ενα κουτι πισω μου που απο μονο του ζυγιζει 6 κιλα ,για να χωρεσω αλλα 10 δεν το βρησκω λογικο.
Οποτε θα παω σε σακο και πλαΐνες .
Βεβαια ειμαι παντα μονοκαβαλος και βολευομαι οπως θελω.
Εσυ που ακολουθει κι η κυρά ,το πισω κουτι νομιζω ειναι αναγκαιο
Όταν υπάρχει Συνεπιβάτης, για on-off.. είναι απαραίτητο το 'κουτί'.
 

karad-geo

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.541
Ηλικία
47
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
HONDA Varadero 1000cc MK2
Όνομα
ΚΑΡΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
.... ξεχασες και αυτα σαν βασικα καθημερινα αξεσουαρ της μηχανης , απ΄οτι βλεπω δηλαδη απο τον υιο μου ..... οποτε ειμαι μεσα στην μοδα και στις νεες τασεις on line .......!
Και μην μου πειτε αλλο αυτο .....! Stoned Emoticon


View attachment 15960
RollingRollingRolling
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Ατιθασο νιατο....εζυυυυυυυυυυυ!!!!!!
Ναι για ρώτα τον, τα χάπια που τα βάζει; Που θέλει ράφι για να τα κουβαλήσει τόσα που είναι....Στα διαλα με τα τζοβενα που έχουμε μπλέξει...Yesfunnyfunny
 

Beast

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.287
Ηλικία
57
Μοτοσυκλέτα
SUZUKI GSF 1250 !!!
Όνομα
Κυριακος
Περιοχή
Nεα. Σμυρνη
Να για ρώτα τον, τα χάπια που τα βάζει; Που θέλει ράφι για να τα κουβαλήσει τόσα που είναι....Στα διαλα με τα τζοβενα που έχουμε μπλέξει...Yesfunnyfunny
εχει τα κουτακια του φαρμακειου τα εβδομαδιαια που δε πιανουν χωρο ρε....το τζοβενο!!!!!!!
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.169
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
εχει τα κουτακια του φαρμακειου τα εβδομαδιαια που δε πιανουν χωρο ρε....το τζοβενο!!!!!!!
Τι κουτάκια ρε; Τι να κάνουν τα κουτάκια; Παλέτες θέλει....
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.486
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Μπαγκαζιέρα μονο στον εργάτη. Σε μοτοσυκλέτες δημιουργεί 8 στις 10 φορές πρόβλημα. Θυμάμαι στο τρανσαλπ ότι και να έκανα είχα τρέμουλο μετά τα 80 χλμ όταν φορούσα την μπαγκαζιέρα πάνω. Όταν την έβγαζα, τρένο (όσο τρένο μπορεί να είναι ένα τρανσαλπ τελοσπάντων :p )

Τρεμουλο θα ειχες και με ενα αδειο καφασι αν εβαζες. Θεμα αεροδυναμικης! Ισως ο κυριοτερος λογος που δεν βαζω μπαγκαζιερα.

Μπαγκαζιερα εχω στον εργατη-το σκυλι που στο φιναλε δεν βγαινει εκτος κλινον αστυ!
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.486
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Τσιγάρα, κινητό στο μπουφάν και πορτοφόλι στη κωλότσεπη γατάκια RollingRolling

Αυτη την κωλοτσεπη προσεχε την σε περικαλω. Ελπιζω να ειναι βαθιααααααα Joy
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Τρεμουλο θα ειχες και με ενα αδειο καφασι αν εβαζες. Θεμα αεροδυναμικης! Ισως ο κυριοτερος λογος που δεν βαζω μπαγκαζιερα.

Μπαγκαζιερα εχω στον εργατη-το σκυλι που στο φιναλε δεν βγαινει εκτος κλινον αστυ!

Ετσι είναι. Οτι και να μπει πίσω θα δημιουργεί πρόβλημα όσο ανεβαίνουν τα χλμ. Σε κάποια μηχανάκια λιγότερο, σε κάποια περισσότερο.
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.486
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Ετσι είναι. Οτι και να μπει πίσω θα δημιουργεί πρόβλημα όσο ανεβαίνουν τα χλμ. Σε κάποια μηχανάκια λιγότερο, σε κάποια περισσότερο.

Ακριβως οπως το λες. Γι αυτο προσωπικα tankbag kai backbag για τις εξορμησεις!Greeting
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.405
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ετσι είναι. Οτι και να μπει πίσω θα δημιουργεί πρόβλημα όσο ανεβαίνουν τα χλμ. Σε κάποια μηχανάκια λιγότερο, σε κάποια περισσότερο.
Και σε κάποια κανένα.
Πίστεψε το.
 
Top Bottom