Action camera γενικως...

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.494
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Εχω παρει μια action camera και παλευω να ανεβασω κανενα βιντεακι της προκοπης.Το θεμα ειναι οτι δεν το πολυεχω με την τεχνολογια και το παω πολυ αργα.

Προσπαθω να βρω καποιο link για να κατεβασω το movie maker στα ελληνικα για windows 7,αλλα δεν.Υπαρχει καποιο αλλο προγραμμα που να κανει καλη δουλεια και να ειναι εντελως free?

Επισης οταν φτιαχω το βιντεακι για να το ανεβασω στο φατσοβιβλιο,χαλαει αρκετα η ποιοτητα του.Κανω κατι λαθος,η ειναι θεμα του εξοπλισμου μου?

Υπαρχει καποιος ευκολος και γρηγορος τροπος για να κανω την δουλεια μου?

Το ξαναλεω,εχω μεσανυχτα.Οποτε οποιος θελησει να βοηθησει,θα πρεπει να γινει αρκετα αναλυτικος.:D
 

Jimakos

member
Δημοσιεύσεις
656
Ηλικία
63
Το windows movie maker είναι δωρεάν πολύ εύκολο και ελαφρύ στο βγάζει σε MP4 κι αν θες το αλλάζεις σε avi
Αν το ανεβάσεις YouTube πρέπει να έχει συγκεκριμένη μουσική επένδυση
Μπορείς να το ανεβάσεις στο dailymotion αλλά κι εκεί έχει φραγή μουσικής και όγκου
Το πιο free είναι το Vimeo που ανέβασα κι εγώ
Ότι βοήθεια χρειαστείς σφύρα !
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.494
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Στο Vimeo πρεπει να κανω λογαριασμο?

Αυτο με το mp4 και το avi,δεν το καταλαβα.
 

TopGun

new member
Δημοσιεύσεις
291
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR800X Crossrunner
Όνομα
Πέτρος
Στο Vimeo πρεπει να κανω λογαριασμο?

Αυτο με το mp4 και το avi,δεν το καταλαβα.
Είναι το είδος (η κατάληξη) και η ποιότητα του αρχείου όπως στις φωτογραφίες π.χ jpg κλπ
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.162
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
και το vimeo εχει φραγή τα 500MB ανα εβδομαδα αν θυμαμαι καλα ...δυστυχως δεν αθροιζονται....μονο αν εχεις λογαρισμο 5gb τον μηνα
προσπαθησε να μην υπερβαίνεις τα 500 MB ...αλλωστε τα πολυ μεγαλα ειναι και κουραστικά....
για δες και εδω αν μπορεις να το κατεβασεις και πες μου
http://www.windows-movie-maker.org/
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.494
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
και το vimeo εχει φραγή τα 500MB ανα εβδομαδα αν θυμαμαι καλα ...δυστυχως δεν αθροιζονται....μονο αν εχεις λογαρισμο 5gb τον μηνα
προσπαθησε να μην υπερβαίνεις τα 500 MB ...αλλωστε τα πολυ μεγαλα ειναι και κουραστικά....
για δες και εδω αν μπορεις να το κατεβασεις και πες μου
http://www.windows-movie-maker.org/

Tι εννοεις δεν αθροιζονται?

Απο το site που γραφεις κατεβασα το wmm.Tο κακο ειναι οτι δεν εχει,η δεν βρηκα,ελληνικη εκδοση.Οχι οτι δεν μπορω να λειτουργησω την αγγλικη,αλλα θα με βολευε περισσοτερο.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.162
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
μονο σε αγγλικα....

τα 500 mb αν δεν τα χρησιμοποιήσεις δεν σημαινει οτι την αλλη εβδομαδα πχ θα εχεις 1000 ....αυτο σημαινει το δεν αθροιζονται
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
το movie maker είναι αρκετά απλό και εύχρηστο. Αν σκαμπάζεις από torrents κτλ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις και το CyberLink PowerDirector με το οποίο μπορείς να κάνεις φοβερά βίντεο με τις δυνατότητες που σου δίνει στο μοντάζ. Προσωπικά το βρίσκω εξίσου εύκολο αλλά οπωσδήποτε θέλει μια κάποια εξοικείωση με τη χρήση υπολογιστή και είναι μόνο στα αγγλικά.

Αυτό με την ποιότητα του βίντεο η οποία χαλάει είναι θέμα. Μάλλον το fb το κάνει αυτόματα προκειμένου να μικρύνει σε megabyte το βίντεό σου.
 
Top Bottom