5 συμβουλές και η μοτοσυκλέτα σας θα γίνει πιο άνετη

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.466
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ

Ακολουθήστε αυτές τις 5 συμβουλές και η μοτοσυκλέτα σας θα γίνει πιο άνετη​

Οικονομικές λύσεις που μεταμορφώνουν την μοτοσυκλέτα σας​



Είτε ταξιδεύετε, είτε κινείστε καθημερινά μέσα στην πόλη χρειάζεστε άνεση
Κανείς δεν θέλει μετά από 100 χλμ. να μετανιώσει που αποφάσισε να μετακινηθεί με μοτοσυκλέτα. Ευτυχώς όμως υπάρχουν οικονομικές λύσεις που μπορούν να σας κάνουν να νοιώσετε πολύ πιο άνετα.
tropoi gia pio aneth motosykleta 5

Ζελατίνα​

Υπάρχουν για όλα τα δίκυκλα και προστατεύουν από τον αέρα, την βροχή και τα έντομα. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία στην αγορά σε σχέδια, χρώματα και τιμές. Η τοποθέτηση της είναι πολύ εύκολη. Πολύ χρήσιμη ειδικά σε ταξίδια και σε naked μοτοσυκλέτες που δεν προσφέρουν καμία προστασία.
tropoi gia pio aneth motosykleta 3

Καβαλέτα τιμονιού​

Η ενδεδειγμένη λύση για να βελτιώσει κάποιος την θέση οδήγησης της μοτοσυκλέτας του. Δεν είναι και τόσο ευχάριστο να πονάνε οι καρποί και η πλάτη όσο οδηγείτε. Τα καβαλέτα προσφέρονται σε διαφορετικές διαστάσεις και είναι πολύ εύκολο να τοποθετηθούν. Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να αποκτήσετε μια χαλαρή και πιο όρθια θέση οδήγησης.
tropoi gia pio aneth motosykleta 2

Τιμόνι​

Ένα πιο φαρδύ τιμόνι που έρχεται με «κλειστές» γωνίες διευκολύνει τους ελιγμούς και κάνουν πιο άνετη την θέση οδήγησης.
tropoi gia pio aneth motosykleta 6

Cruise control​

Η μοτοσυκλέτα σας δεν διαθέτει εργοστασιακό cruise control; Κανένα πρόβλημα. Μπορείτε να είστε χαλαροί όσο οδηγείτε και να μην κουράζετε τον δεξί σας καρπό, τοποθετώντας ένα μηχανικό cruise control που κοστίζει περίπου 100€ ή ένα πλαστικό κλιπ με 10€.
tropoi gia pio aneth motosykleta 4

Gel σέλας​

Από την ημέρα που παρουσιάσαμε τα προϊόντα της saddlemen έχουμε δεχθεί δεκάδες τηλεφωνήματα. Τα gel τοποθετούνται πάνω στην σέλα της μοτοσυκλέτας και παρ’ ότι δεν τους φαίνεται την κάνουν πολύ πιο άνετη.

Πηγη https://2wo.gr
 

Neos

member
Δημοσιεύσεις
729
Ηλικία
42
Περιοχή
Μαρκόπουλο - Πόρτο Ράφτη
Μοτοσυκλέτα
Honda VFR400R-NC21, 2* VFR400R-NC30, RVF400R-NC35, VTR1000SP2-SC45, VFR750F-RC36, AX1-250, VTR1000F-Firestorm
Όνομα
Μιχαήλ
Τι διάλα, όσοι οδηγάνε μοτοσυκλέτα για τον αρθρογράφο, μυοσκελετικά προβλήματα έχουν όλοι;
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Κι αν δεν θελω εγω να βαλω στη μηχανη μου αποστατες γιατι γουσταρω οπως ειναι, πρεπει σωνει και καλα να βαλω για να "ειναι η μηχανη μο πιο ανετη"? Ρε αι απο δω χαμω!
 
Τελευταία επεξεργασία:

dkamzelas86

Moderator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
406
Ηλικία
38
Περιοχή
ΦΛΩΡΙΝΑ
Όνομα
Δημήτρης
Κι αν δεν θελω εγω να βαλω στη μηχανη μου αποστατες γιατι γουσταρω οπως ειναι, πρεπι σωνει και καλα να βαλω για να "ειναι η μηχανη μο πιο ανετη"? Ρε αι απο δω χαμω!
Εσύ επιλέγεις! Αν σου αρέσει έτσι όπως είναι η μοτοσικλέτα και είναι και άνετη δεν σε υποχρεώνει κάποιος να βάλεις αποστάτες! Το κείμενο είναι συμβουλευτικό και ενημερωτικό! Δεν είναι σχέδιο νόμου της κυβέρνησης!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κι αν δεν θελω εγω να βαλω στη μηχανη μου αποστατες γιατι γουσταρω οπως ειναι, πρεπι σωνει και καλα να βαλω για να "ειναι η μηχανη μο πιο ανετη"? Ρε αι απο δω χαμω!
Σε λίγα χρόνια που θα πονάει ο ποπος και η πλατουλα θα τα ψάχνεις. Rolling
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Σε λίγα χρόνια που θα πονάει ο ποπος και η πλατουλα θα τα ψάχνεις. Rolling
Και περνάνε τα χρόνια τα άτιμα γρήγορα χααχαχ. Πάντως ότι εξυπηρετεί τον καθένα μας.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.489
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Και περνάνε τα χρόνια τα άτιμα γρήγορα χααχαχ. Πάντως ότι εξυπηρετεί τον καθένα μας.
Τώρα το παιζει βαρύ πεπόνι αλλά σε λίγα χρόνια να τον δω που θα ψάχνει για κάθε είδους "βοηθήματα".cdefghi
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.817
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης
Τώρα το παιζει βαρύ πεπόνι αλλά σε λίγα χρόνια να τον δω που θα ψάχνει για κάθε είδους "βοηθήματα".cdefghi
Βοηθήματα δηλαδή αχχααχ
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.397
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Και περνάνε τα χρόνια τα άτιμα γρήγορα χααχαχ. Πάντως ότι εξυπηρετεί τον καθένα μας.
Έτσι ακριβώς, κουβέντα να γίνεται
 

KostasT

old member
Δημοσιεύσεις
4.484
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
Honda CBF1000FA
Honda SH300i
Όνομα
Δες nickname
Εσύ επιλέγεις! Αν σου αρέσει έτσι όπως είναι η μοτοσικλέτα και είναι και άνετη δεν σε υποχρεώνει κάποιος να βάλεις αποστάτες! Το κείμενο είναι συμβουλευτικό και ενημερωτικό! Δεν είναι σχέδιο νόμου της κυβέρνησης!

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι...οκ
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Απ τη δικια μου εμπειρια, μια μοτοσυκλετα ειναι ανετη η οχι, οπως βγαινει απ το εργοστασιο..
Ο κατασκευαστης εχει μελετησει καλυτερα καποια πραγματα, απο τις aftermarket προτασεις
Εαν δεν σας βολευει, να μην την παρετε σκεπτομενοι οτι θα τη φερετε στα μετρα σας...
 

kostas1971

new member
Δημοσιεύσεις
270
Ηλικία
52
Περιοχή
Αθηνα
Μοτοσυκλέτα
VOGE 500DS
Όνομα
Κωστας
Έτσι ακριβώς, κουβέντα να γίνεται
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε...

το ίδιο δεν γίνεται και με το σεχ .... μόλις πιάσεις τα ήντα θες βιαγγρα ...
*****ό στρώμα ...κτλ βοηθήματα με λίγα λόγια και αν δεν πιάσουν και αυτά αφού δεν
γ....που δεν γ....πας μια βόλτα με την μηχανή
ΧΑΧΑΧΑ....
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aggelos 1969

well know member
Δημοσιεύσεις
2.483
Ηλικία
54
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Transalp 650
Όνομα
Άγγελος
Περιοχή
Αχαρναί Αττικής
Ρε παιδιά μην αγχώνεστε...

το ίδιο δεν γίνεται και με το σεχ .... μόλις πιάσεις τα ήντα θες βιαγγρα ...
*****ό στρώμα ...κτλ βοηθήματα με λίγα λόγια και αν δεν πιάσουν και αυτά αφού δεν
γ....που δεν γ....πας μια βόλτα με την μηχανή
ΧΑΧΑΧΑ....
Για ψάρεμα το λένε ότι πας.......αν δεν..... Tooth
 
Top Bottom