4 μερες 3 νυχτες

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
φιλος Πατρινος κανονισε για ....2 ατομα μια μινι εξορμηση στα ...περιξ
σιγα να μην του ελεγε οχι
ετσι ξεκινησα κυριακη πρωι για να βρεθουμε στα σεα ευηνοχωριου,οπως κ εγινε κ πηγαμε για γεμισμα στην αρτααρτα.jpg
με σκοπο να παμε για κρυα μπυρα στις εκβολες του αχερωντα.τον αχερωντα τον γνωριζα απο τις πηγες του,μια κ τις εχω δει 5-6 φορες,αλλα τις εκβολες ...ουχι
αχερων.jpg
η μπυρα κρυα κ η ζεστη ξεκινουσε
κ που θα κανουμε νανι με τα σκηνακια μας; μα στους μυλους σουλιου!!!
το σουλι το εχω γυρισει αλλα τους μυλους ....παλι ουχι
τσιμπισαμε στο τοπικο ταβερνακι κ μετα στησαμε κ απολαυσαμε νερα!!!
μ7.jpg μ6.jpg μ5.jpg μ4.jpg μ3.jpg μ2.jpg μυλοι.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
επομενη σταση για νανι ηταν στη γεφυρα της κλειδωνιας
στο γεφυρι εχω παει πανω απο 6-7 φορες,εχω κανει μαλιστα κ ραφτιγκ αλλα, ποτε δεν ειχα μεινει με σκηνακι εκει,οποτε αφου ψωνισαμε απο το μαρκετ στα γιαννενα 4 μπριζολες ,σαλατικα ,πατατουλς ,κρεμιδακια ,ελιτσες κτλ ,στησαμε εκει
κ2.jpg κ3.jpg κ1.jpg κ την μετα αφου αναψαμε την φωτιτσα ψησαμε τα κρετικα ,κοπανισαμε κ τα ..κρυα μπυρονια ,φαγαμε τα σαλατικα κ τις πατατουλες κ καθησαμε να απολαυσαμε το...ποταμακι.αυτα ειναι!!!
δεν ειχε νερο οσο ειχε αλλες χρονιες γιατι δεν χιονισε,(αυτα ειπε ο υπευθυνος απο το ραφτινγκ)
την επομενη μαζευουμε και τραβαμε για την μονη της αγιας τριαδας στο πισοδερι.
περασαμε κ απο το τσοτυλι κ καθισαμε για νερακι στο κιοσκι
τσοτυλι.jpg
οι πρεσπες ...αριστερα,η λιμνη της καστοριας λιγο πιο κατω,ολα ηταν προσβασημα με ενα τσιγαρο δρομο
βαλαμε μεσα τα μηχανακια κ στησαμε τα σκηνακια μας στη μονη κ αρχισαμε να φτιαχνουμε τις ...σουπες μας.115925540_3152612384832450_5996518346265795892_o (2).jpg 115925540_3152612384832450_5996518346265795892_o (1).jpg μ1.jpg
το βραδυ πολυ κρυο.δεν ειχαμε μαζι κ ισοθερμικα κ εγω ντυθηκα σαν κρεμμυδι για να να αντεξω
κ την επομενη μαζεψαμε κ ...επιστροφη στο καμινι που ονομαζεται αθηνα
αυτα απο εμενα
καλα ταξιδια
 

Attachments

  • κ1.jpg
    κ1.jpg
    144,4 KB · Προβολές: 16
  • κ2.jpg
    κ2.jpg
    197,6 KB · Προβολές: 16
  • κ3.jpg
    κ3.jpg
    139,6 KB · Προβολές: 16
Τελευταία επεξεργασία:

maik900

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
26.483
Ηλικία
62
Περιοχή
Αγρινιο
Μοτοσυκλέτα
KAWASAKI ΖΧR 900 1999
MODENAS X CITE 135 2009
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΑΓΡΙΝΙΟ
Ωραιος ο μαρκος παντα τετοια φιλε χαιρετισμους στο πατρινο ByeBye
 

zi

new member
Δημοσιεύσεις
75
Ηλικία
45
Όνομα
ioannis
Ωραίος. Κάτι αντίστοιχο κάνουμε με φίλους κοντά στην αργία του Αγίου Πνεύματος. Είναι ωραία. Δενεσαι με την Φύση. Δεν υπάρχει καλύτερο. Κ η αλήθεια είναι ότι γνωρίζεις τον τόπο. Πχ την εκκλησία στο Πισοδερι δεν την ήξερα κ από ότι είδα αξίζει. Την έβαλα ήδη στο κάδρο

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Ωραίος. Κάτι αντίστοιχο κάνουμε με φίλους κοντά στην αργία του Αγίου Πνεύματος. Είναι ωραία. Δενεσαι με την Φύση. Δεν υπάρχει καλύτερο. Κ η αλήθεια είναι ότι γνωρίζεις τον τόπο. Πχ την εκκλησία στο Πισοδερι δεν την ήξερα κ από ότι είδα αξίζει. Την έβαλα ήδη στο κάδρο
Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
σωστα τα λες φιλε.
πολυ λιγοι ομως πιανουν το νοημα ....φυση κ σκηνακι.
οι περισσοτεροι θελουν χοτελια κ ρουμ σερβις.
μπορει εκει να γινει κ καμια βορεια συναντηση με πολλς μηχανες.εχει χωρο για πολλα σκηνακια κ παγκους-καθισματα για μασα αλλα κ ψησταρια για ....τσικνα
για τους νοτιους ειναι πολυ μακρια,αλλα παντοτε κ παντου υπαρχουν ...παλαβοι που θα ερθουν
 

zi

new member
Δημοσιεύσεις
75
Ηλικία
45
Όνομα
ioannis
Να οργανωθουμε ρε παιδιά.... Αιτωλοακαρνανια που είναι μέση. Καρπενήσι που ως γνωστόν είναι το καλύτερο νησί με ωραία ψάρια.... Ναι καλά διαβάσατε. Για το ψαρονεφρι λεω


Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom