3 μερες κ 2 νυχτες (2)

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
η ιδεα επεσε απο φιλο πατρινο.παμε στο γεφυρι της αρτοτινας
ιδεα δεν ειχα που ηταν.αφου το εβαλα στο γουκλι ειδα οτι ηταν κοντα στο θερμο κ σε αποσταση ουτε 300χλμ
οποτε παρασκευη πρωι πριν πατησω μιζα βγαζω μια φωτο τον φιλο
107894381_3123933451033677_3662663187834680662_o.jpg
το ραντεβου ηταν στο καρελι για παγωμενη μπυρα κ μετα ειναι κοντα το γεφυρι που θα στησουμε
πριν φτασω περασα απο την γνωστη γεφυρα Μπανια 107096514_3123944097699279_7113347511652828371_o.jpg
ειχαμε δωσει ραντεβου στο ...καρελι για παγωμενη μπυρα
δηλ αυτο ειναι το καρελι ,ενα κουτι που σε...παει απο την ια μερια της οχθης στην αλλη
καρελι.jpg καρελ.jpg τραβα καρελι.jpg
βεβαια ειχε κ μια συρματινη γεφυρα ,την οποια κ περασα ...αυτη
γεφυρα καρελι.jpg συρμα γεφυρα.jpg
κ μετα πηγαμε απο χωμα ...βατο πες για 4 χλμ στην αρτοτιβα
αρτοτιβα.jpg νινο κ γιοφυρι.jpg πανω στο γεφυρι.jpg
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
κ βεβαια βρηκαμε το καλυτερο σημειο να στησουμε τα σκηνακια μας μεσα στο βραχο!!σκηνη κ βραχος.jpg
την δικια μου σκηνη την προσεχε το ...κρακεν μου
σκηνη κ νινος.jpg
κ τα δυο βραδυα αναψαμε κ φωτιτσα για συντροφια με τα ...βατραχακια
φωτια.jpg
κ βεβαια εγω εκανα μπανιο στον ευηνο!!!!
μπανιο.jpg
κ στην επιστροφη μας πήγαμε να δουμε κ μια αλλη γεφυρα κοντα στο χωριο Πορος με θεα βεβαια παλι τον ευηνο
γεφυρα επιστροφης.jpg
αυτα
καλα ταξιδια
 
Τελευταία επεξεργασία:

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Μέχρι κι ο "μικρός" μας πήρε στο μεζέ...




Praisingρε Μάρκο με τα ωραία σας!!!!
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Εξαιρετική βόλτα σε υπέροχα μέρη.
Κι εγώ αυτό το ΠΣΚΔ άρχισα ν’ανακαλύπτω την Ορεινή Ναυπακτία από τη δυτική πλευρά. Έχω μείνει έκπληκτος από τη συγκλονιστική ομορφιά του τόπου!
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Χαλαρωτική βόλτα σε όμορφα μέρη. Τέλεια Μάρκο.
η προσβαση ειχε στο παε 10-12 χλμ χωμα κ στο ελα 4-5
ηταν βατος ο χωματοδρομος αλλα σε 2 σημεια (κατηφορα στο παε κ ανηφορα στο ελα ) ,ηταν για ...χερια.ειχε ψιλο χαλικι κ ο τροχος σπιναριζε στο ανεβασμα (το ΤC αναβοσβηνε συνεχως),αλλα ευτυχως ολα μια χαρα
κ τα στριταδικα ανετα θα ανεβοκατεβαναν ,γιατι ειναι χαμηλα κ ευκολα θα εβαζαν ποδι κατω
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
η προσβαση ειχε στο παε 10-12 χλμ χωμα κ στο ελα 4-5
ηταν βατος ο χωματοδρομος αλλα σε 2 σημεια (κατηφορα στο παε κ ανηφορα στο ελα ) ,ηταν για ...χερια.ειχε ψιλο χαλικι κ ο τροχος σπιναριζε στο ανεβασμα (το ΤC αναβοσβηνε συνεχως),αλλα ευτυχως ολα μια χαρα
κ τα στριταδικα ανετα θα ανεβοκατεβαναν ,γιατι ειναι χαμηλα κ ευκολα θα εβαζαν ποδι κατω

Ακριβώς το ίδιο συνάντησα από Δομνίστα προς γέφυρα Κρικελλιώτη - Πάντα βρέχει: κοντά 25 χιλιόμετρα βατό χωματόδρομο με φυτευτή πέτρα και σε μερικά σημεία χαλαρό χαλίκι που ήθελε μεγάλη προσοχή. Από Ροσκά προς Καστανιά, εύκολος, βατός χωματόδρομος.
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Ακριβώς το ίδιο συνάντησα από Δομνίστα προς γέφυρα Κρικελλιώτη - Πάντα βρέχει: κοντά 25 χιλιόμετρα βατό χωματόδρομο με φυτευτή πέτρα και σε μερικά σημεία χαλαρό χαλίκι που ήθελε μεγάλη προσοχή. Από Ροσκά προς Καστανιά, εύκολος, βατός χωματόδρομος.
οταν ειχα παει στο παντα βρεχει εκανα σχεδον 50 χλμ να κατεβω χωμα σχετικο χωρις μεγαλη προσπαθεια ,αλλα οταν ανεβηκα στην καλιακουδα,που ηταν λιγοτερα τα χλμ, για να φυγω προς ...καρπενησι εκει τα ειδα ολα!!κροκαλα κ το τιμονι να ..παιζει δεξια αριστερα.μεχρι την κορυφη ετσι ηταν.μετα ...εφτιαξε πες ο δρομος.δεν μπορουσες να μην πατησεις πανω τους κ να αποφυγεις τις κροκαλες,ηταν ολο το ...οδοστρομα γεματο.
ασε τις στροφες-φουρκετες.τερμα το τιμονι κ τσιμα τσιμα σε εβγαζε.εκει το σκ..το στην καλτσα.
αυτα πριν 6-7 χρονια πισω.δεν ξερω πως ειναι τωρα το ανεβασμα .ισως το εχουν στρωσει καλυτερα
 

Coyote

member
Δημοσιεύσεις
866
Μοτοσυκλέτα
Βαρκαντέρο
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Αθήνα
Μπράβο ωραίο διήμερο!

Στο πάντα βρέχει έχω πάει με τζιπ... με μηχανή αγελάδα είναι λίγο δύσκολο με το χαλίκι σε ανηφοροκατηφόρες με πέταλα που έχει θες λάστιχα τουλάχιστον 50/50.
Εκτός και αν υπάρχει και άλλος δρόμος... από το Καρπενήσι πήγα.
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
στην παρεα μας των 4 μηχανων ,ηταν κ μια χαρχαλει.
ε ο τυπος στα ...δυσκολα ,εβαζε τα ποδια κατω κ πηγαινε μια χαρα, οχι σαν κ εμενα που ημουν σαν ζογκλερ απο το τσιρκο μεντρανο
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
οταν ειχα παει στο παντα βρεχει εκανα σχεδον 50 χλμ να κατεβω χωμα σχετικο χωρις μεγαλη προσπαθεια ,αλλα οταν ανεβηκα στην καλιακουδα,που ηταν λιγοτερα τα χλμ, για να φυγω προς ...καρπενησι εκει τα ειδα ολα!!κροκαλα κ το τιμονι να ..παιζει δεξια αριστερα.μεχρι την κορυφη ετσι ηταν.μετα ...εφτιαξε πες ο δρομος.δεν μπορουσες να μην πατησεις πανω τους κ να αποφυγεις τις κροκαλες,ηταν ολο το ...οδοστρομα γεματο.
ασε τις στροφες-φουρκετες.τερμα το τιμονι κ τσιμα τσιμα σε εβγαζε.εκει το σκ..το στην καλτσα.
αυτα πριν 6-7 χρονια πισω.δεν ξερω πως ειναι τωρα το ανεβασμα .ισως το εχουν στρωσει καλυτερα

Δεν το τόλμησα για Καλιακούδα. Είχα ακούσει αυτά που λες και ήμουν και διπλός... άσε καλύτερα!
 
Δημοσιεύσεις
1.317
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Μοτοσυκλέτα
Suzuki V-Strom 650cc (tweety)
Όνομα
ΜοτοΑγαπούλης
Περιοχή
Αθηνανιστάν
Παντός καιρού και εδάφους ο Μάρκος. Praising


Ρε τί έχει ζήσει αυτό το σκυλάκι........ Ζωάρα κάνει μιλάμε. Dancing

Αλήθεια, φωτό ποιός σε τραβάει? Ο......... 0,14? Rolling
:p
 
Top Bottom