27-28 και 29 Οκτωβρη Tσιπουροσυναντηση στο ακριτικο Πωγωνι (vol 1)

panskord

new member
Δημοσιεύσεις
8
Ηλικία
43
Περιοχή
Λαύριο Αττικη
Μοτοσυκλέτα
BMW GSA 1150
KTM 950 ADV
Όνομα
Παναγιώτης Σκόρδας
Συμπληρώνω για την συμμετοχή μου στην εκδρομή, διαμονή με σακο στο σχολείο. Θεωρώ ότι έξω δεν είναι ευκολο
 

Lucky luke

new member
Δημοσιεύσεις
353
Ηλικία
62
Όνομα
Νίκος Αθανασίου
27-28 και 29 Οκτωβρη Tσιπουροσυναντηση στο ακριτικο Πωγωνι (vol 1)

Τι καλύτερο λοιπόν από ένα διήμερο/τριήμερο στα ακριτικά χωριά του νόμου Ιωαννίνων.

Στην Κάτω Μερόπη λοιπόν απέναντι από το καφενείο του χωριού και στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας υπάρχει άπλετος χώρος για σκηνάκια.

goo.gl


Χαρτης: https://goo.gl/maps/7pFvgoaCjsFyV4VN8







Για τις πιο ευαίσθητες πλατούλες υπάρχει και ο δημοτικός ξενώνας που εχει δύο δωμάτια με 2 μονα κ ένα δωμάτιο με τρία μονα κ ένα ραντζο...







Το μόνο που μπορώ να υποσχεθώ είναι ότι το τσίπουρο θα ρέει άφθονο και ότι η διαδρομή του Σαββάτου θα τα σπάει (Κόνιτσα Μολβδοσκεπαστη κ.α) Επίσης μπορώ να σας υποσχεθώ ότι το ίντερνετ στα σκηνάκια θα είναι συνεχές ελεύθερο και αδιάληπτο για καλά ποσταρίσματα

Παρακαλούνται λοιπόν οι ευαίσθητες πλατούλες να δηλώσουν εγκαίρως γιατί ο ξενώνας δεν είναι ατέρμονος. Για τους σκηνήτες μια απλή ενημέρωση για να ξέρουμε ποιους περιμένουμε.

Θα υπάρξει ενημέρωση στο αρχικο ποστ για το δρομολόγιο του Σαββάτου,για το ΑΘηναικό τραινάκι της Παρασκευής καθως και οτιδηποτε άλλο κριθει απαραιτητο....

See you there
Παρόν ,σκηνή δεν εχω ευκαιρία για καινούρια !!!!! εάν υπάρχει δυνατότητα με σάκο στον σχολείο οκ
 

tracer

member
Δημοσιεύσεις
1.148
Ηλικία
62
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
Μοτοσυκλέτα
TRACER 900 GT
HONDA C50 (1985)
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ
Παρόν ,σκηνή δεν εχω ευκαιρία για καινούρια !!!!! εάν υπάρχει δυνατότητα με σάκο στον σχολείο οκ
φτου σου ρε φουστη μου δεν γλυτωνουμε με τιποτα Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.162
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
φτου σου ρε φουστη μου δεν γλυτωνουμε με τιποτα Smileys drinking beer Emoticon Smileys drinking beer Emoticon
Η ολική καταστροφή θα γίνει εάν δηλώσει ένας ακόμη....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Η ολική καταστροφή θα γίνει εάν δηλώσει ένας ακόμη....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Και αυτος μακρυμαλης ειναι

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.281
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Η ολική καταστροφή θα γίνει εάν δηλώσει ένας ακόμη....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

.... εγω βεβαια ειμαι ηδη εκει νοερως .... αλλα ακομη δεν το παραδεχομαι ....! cdeTooth
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
.... εγω βεβαια ειμαι ηδη εκει νοερως .... αλλα ακομη δεν το παραδεχομαι ....! cdeTooth

Kαι εμεις εχουμε δωσει παραγγελια για κοκκινο χαλι...αλλα ακομη δεν το λεμε δημοσια. Joy
 

tracer

member
Δημοσιεύσεις
1.148
Ηλικία
62
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ
Μοτοσυκλέτα
TRACER 900 GT
HONDA C50 (1985)
Όνομα
ΜΙΧΑΛΗΣ
Περιοχή
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ ΑΘΗΝΑ
Η ολική καταστροφή θα γίνει εάν δηλώσει ένας ακόμη....

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
θα τον ψησω (για να εχω να λεω μετα)
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.162
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Φτουυυυ δεν προλαβαίνω γμτ....


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Φτουυυυ δεν προλαβαίνω γμτ....


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άντε να δουν και αυτοί χαρά στα σκέλια τους γιατί τόσα χρόνια κάναν πανηγύρι με φυσαρμόνικα.
 

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.834
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Ενημερωσα το ποστ #3 με ολες τις συμμετοχες που βρηκα δηλωμενες μεχρι το ποστ #115. (Σκηνακια, Ξενωνας, Σχολειο, κλπ.)

Αν ειναι καποιος που εχει δηλωσει οτι θα ερθει αλλα δεν βλεπει το ονομα του να το πει για να ενημερωθει η λίστα.

Giving
 

ΥΑΚΙΝΘΟΣ

new member
Δημοσιεύσεις
229
Μοτοσυκλέτα
ADV 350
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
Ν.ΔΥΤΙΚΑ
Ενημερωσα το ποστ #3 με ολες τις συμμετοχες που βρηκα δηλωμενες μεχρι το ποστ #115. (Σκηνακια, Ξενωνας, Σχολειο, κλπ.)

Αν ειναι καποιος που εχει δηλωσει οτι θα ερθει αλλα δεν βλεπει το ονομα του να το πει για να ενημερωθει η λίστα.

Giving
Yiannis τοποθετησεμαι στας λιστας μετα τσαντηριου.Ευχαριστω.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ενημερωση νεα και παλια καταλυματα.

Πρωτα απ όλα να ενημερωσω ότι η μαζωξη θα γινει ανεξαρτητα από τις καιρικες συνθηκες.
Αν εκεινο το διαστημα στραβωσει ο καιρος οσοι δεν θελουν να ταλαιπωρηθουν αφηνουν το μηχανακι στο γκαραζ και ερχονται με αυτοκινητα.λεωφορεια, τραινα ακομη και με βαπορια.

Επειδη δεν υπαρχουν καταλυματα στην περιοχη θα αναγκαστουν οσοι τα επιλεξουν να κανουν καποιους συμβιβασμους.Δεν θα μπορει πχ καποιος να κλεισει ένα τρικλινο και να κοιμηθει μονος του γιατι καποιοι που θελουν να ερθουν δεν θα βρισκουν κρεβατι και θα μεινουν εκτος. Επειδη μας τα εδωσαν πακετο δυστυχως οσοι κλεινουν κλεινουν για δυο βραδια η πληρωνουν για δυο βραδια ακομη και αν μεινουν ένα.

Τα λεφτα για να μην ψαχνομαστε θα παρακαλεσω να καταβληθουν την πρωτη μερα στον Νοτη LEPANTO για να τα δωσουμε στους ανθρωπους οι οποιοι δεν ζητησαν καν προκαταβολες .

Εχω ενημερωσει πιο πανω ότι το πρωτο καταλυμα στην Κατω Μεροπη είναι πληρες.

Σε διπλανο χωριο και σε λιγοτερο από 10 λεπτα αποσταση στο χωριο Μεροπη, βρεθηκαν αλλα δυο καταλυματα.Το ένα είναι ένα ανετο σπιτι με εξη μονα κρεβατια και το άλλο είναι ο Κοινοτικος Ξενωνας του χωριου με 8 κρεβατια.Και τα δυο μαζι αλλα 14 κρεβατια.

Το κοστος για τα καταλυματα θα ειναι 15 ευρω το ατομο για το κάθε κρεβατι η 30 ευρω συνολικα…και 10 ευρω για καναδυο που θα κοιμηθουν σε ραντζο η 20 ευρω συνολικα.

Χαρτης καταλυματων: https://goo.gl/maps/FzR6KCmQFgkuZhZe8


Στην Κατω Μεροπη το μαγαζι θα είναι ανοιχτο από το πρωι για καποιον που θελει να φαει πρωινο η να πιει καφε.Στην Μεροπη όμως δεν υπαρχει κατι αναλογο οποτε οποιος το κρινει απαραιτητο καλο θα ηταν να κανει το κουμαντο του.Επισης καλο θα ηταν αν και τα καταλυματα θα εχουν σκεπασματα να παρετε μαζι σας και έναν υπνοσακο για λογους ασφαλειας.

Περα απο τα πιο πανω καταλυματα καποια ατομα θα φιλοξενηθουν και σε φιλικα σπιτια ουσιαστικα σε τρια χωρια τα οποια είναι πολύ κοντα μεταξυ τους,στην Κατω Μεροπη,στον Παλαιοπυργο και στην Μεροπη.

Οσοι αναγκαστουν να μετακινηθουν το βραδυ θα πρεπει να είναι πολύ προσεκτικοι και να κινουνται με πολύ μικρες ταχυτητες γιατι κυκλοφορουν αγριογουρουνα και ζαρκαδια



…για τις αρκουδες δεν κανω κουβεντα για να αποφυγουμε τις ακυρωσεις. Joy
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.493
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ας κανει εναν κοπο η διαχειριση να μεταφερει αυτουσια τα παρακατω στο 3ο θεμα...ισως και καποιο αποσπασμα απο το προηγουμενο ποστ για τα νεα καταλυματα και τις τιμες.

Eπειδη εχουμε αρκετα φιλαρακια σε αλλα moto forums προσκαλεσαμε το advride και το gsmotoclub.Oποτε εχουμε και απο εκει κρατησεις για κρεβατια.

Kρεβάτια στον Ξενώνα Κατω Μεροπης(8)...ΠΛΗΡΗΣ

Aπο motoparea
1. dikoukos
2. wheelboy
3. Apache
4. Mήτσος VFR
5. Karad-geo

Aπο gsmotoclub
6. kf4
7. Gasgs
8. klri


Κρεβατια σε Μεροπη Ξενωνα και σπιτι 14

Aπο gsmotoclub

1.Stefas​




Στο σχολείο με Sleeping bags (~25)

Aπο motoparea
1. tracer
2. panskord
3. Lucky luke
4. angelthing

Aπο gsmotoclub
x.

Από Advride
x.



Με σκηνή

1.
LoneWolf
2. takisninja
3. giamar
4. maik900
5. Caesarsk (?)
6. ΑΝΔΡΕΑΣ Ι.
7. Aggelosdou
8.g.b.spyropoulos
9. Βασω Μπ
10. Conser
11. ΥΑΚΙΝΘΟΣ
12.
MARKOS-V



Διαμονή σε αλλο απο τα παραπανω σε φιλικα σπιτια κλπ

1. Lepanto
2. Esel

3.Zerios
4.XR Mania
c
5.spitiko
6.Eftixis


7.Pan-dvs
8.maik900
9.maik900...Τακης
10.Vkon
11.dkamzelas86 Διπλος



ΥΓ Αναφερω φορουμ μονο οπου χρειαζεται για πρακτικους λογους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom