και τελικά ... Σόφια 09-10 Δεκεμβρίου

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Οταν καθόμαστε και πίνουμε τσιπουράκια ...λέμε και τις ανάλογες μ@λ@κιες ....! κάπως έτσι ξεκινήσαμε. Η συζήτηση ξεκίνησε ότι έχουμε καιρό να κάνουμε κανα ταξιδάκι (μικρό για ΣΚ) και ... ότι μέχρι τον Μάρτιο (που ορίζει την αρχή της ταξιδιωτικής περιόοδου μας) έχουμε πολύ καιρό ακόμη.

Η απάντηση μου στο παραπάνω ήταν ... "εγώ και αύριο φεύγω!" την ίδια έδωσε και ο φίλος Βασίλης. Το "αύριο" λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων πήγε μία βδομάδα μετά.

Λόγω άστατου καιρού το πλάνο ήταν απλό: Εάν ΔΕΝ χιονίζει ραντεβού 9 παρά στο γνωστό σημείο. Μπογατσούλα στην Βέροια για προσωρινό σχεδιασμό πλάνου ... ανασυγκρότηση πλάνου στις Σέρρες και εάν είναι εντάξει ο καιρός ... ΔΝ στη Σόφια.

και έτσι και έγινε.

Μπογατσούλα απαραίτητη μετά το πρωϊνό κρύο.

1.jpg


Στα σύνορα με καλό καιρό

2.jpg

3.jpg
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
Οπότε ... ώρα για βόλτα και πρωινό καφεδάκι στο κέντρο αφού οι δρόμοι ήταν παγωμένοι. Δεν μας πείραξε καθόλου.

9.jpg

10.jpg

11.jpg
 

Attachments

  • 12.jpg
    12.jpg
    102,4 KB · Προβολές: 5

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

Το μεσημεράκι ... αφού μπορέσαμε να βγάλουμε τις μηχανές από το υπόγειο parking ... και οι δρόμοι είχαν καθαρίσει πήραμε το δρόμο την επιστροφής.

Με ήλιο αλλά αρκετό κρύο.
 

VKon

GS is a great way to spend time on the roads
Δημοσιεύσεις
1.339
Ηλικία
56
Περιοχή
Καβάλα
Μοτοσυκλέτα
F 800 GS
Όνομα
Κώστας
Περιοχή
Καβάλα
Τα ξαφνικά είναι και τα καλύτερα

GS is a great way to spend a lot of time on the road
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.176
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Μπράβο ρε Λεβέντες, υπάρχει κόσμος που ταξιδεύει....Και πάλι μπράβο.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Οταν καθόμαστε και πίνουμε τσιπουράκια ...λέμε και τις ανάλογες μ@λ@κιες ....! κάπως έτσι ξεκινήσαμε. Η συζήτηση ξεκίνησε ότι έχουμε καιρό να κάνουμε κανα ταξιδάκι (μικρό για ΣΚ) και ... ότι μέχρι τον Μάρτιο (που ορίζει την αρχή της ταξιδιωτικής περιόοδου μας) έχουμε πολύ καιρό ακόμη.

Η απάντηση μου στο παραπάνω ήταν ... "εγώ και αύριο φεύγω!" την ίδια έδωσε και ο φίλος Βασίλης. Το "αύριο" λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων πήγε μία βδομάδα μετά.

Λόγω άστατου καιρού το πλάνο ήταν απλό: Εάν ΔΕΝ χιονίζει ραντεβού 9 παρά στο γνωστό σημείο. Μπογατσούλα στην Βέροια για προσωρινό σχεδιασμό πλάνου ... ανασυγκρότηση πλάνου στις Σέρρες και εάν είναι εντάξει ο καιρός ... ΔΝ στη Σόφια.

και έτσι και έγινε.

Μπογατσούλα απαραίτητη μετά το πρωϊνό κρύο.

View attachment 1605


Στα σύνορα με καλό καιρό

View attachment 1606

View attachment 1607

εγκυκλοπαιδική η ερωτηση : στο τραπεζακι υπάρχουν 4 μεριδες μπουγατσούλα ενω στις μοτο φαινονται 3 και τα ατομα ειναι 3 ....ποιος ειναι ο φαγανός της παρέας ;;;;
 

Akis69

member
Δημοσιεύσεις
650
Ηλικία
36
Περιοχή
πατρα
Μοτοσυκλέτα
dl 650
Όνομα
Άκης
σε αυτον τον τομεα(το ποσο κοντα ειστε σε βουλγαρια σκοπια κλπ) σας ζηλευω τους βορειους.
ωραια πραγματα και με δυσκολες συνθηκες!Smileys drinking beer Emoticon
 

evangelos

member
Δημοσιεύσεις
1.717
Ηλικία
50
Περιοχή
Ιωάννινα
Μοτοσυκλέτα
Triumph Tiger 800 - GAS GAS EC300
Όνομα
EVANGELOS
εγκυκλοπαιδική η ερωτηση : στο τραπεζακι υπάρχουν 4 μεριδες μπουγατσούλα ενω στις μοτο φαινονται 3 και τα ατομα ειναι 3 ....ποιος ειναι ο φαγανός της παρέας ;;;;

Θα μου επιτρέψεις να απαντήσω και εγώ τελείως εγκυκλοπαιδικά, ότι η Βέροια φημίζεται τόσο για την μπογάτσα με τυρί όσο και με κρέμα! ;) Επίσης, υπάρχουν αντικρουόμενες μελέτες σχετικά με το τι πρέπει να φας για να αντιμετωπίσεις το κρύο, αλμυρό ή γλυκό! cdefghigi

Οπότε ΔΕΝ θέλαμε να το ρισκάρουμε, ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ! Bcdefghg













P.S.
Η ανωτέρω απάντηση είναι εντελώς εγκυκλοπαιδική και ουδεμία σχέση έχει με κακοπροαίρετα σχόλια ότι οι μπογάτσες ενδεχομένως να ήταν 6
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.165
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Θα μου επιτρέψεις να απαντήσω και εγώ τελείως εγκυκλοπαιδικά, ότι η Βέροια φημίζεται τόσο για την μπογάτσα με τυρί όσο και με κρέμα! ;) Επίσης, υπάρχουν αντικρουόμενες μελέτες σχετικά με το τι πρέπει να φας για να αντιμετωπίσεις το κρύο, αλμυρό ή γλυκό! cdefghigi

Οπότε ΔΕΝ θέλαμε να το ρισκάρουμε, ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ! Bcdefghg













P.S.
Η ανωτέρω απάντηση είναι εντελώς εγκυκλοπαιδική και ουδεμία σχέση έχει με κακοπροαίρετα σχόλια ότι οι μπογάτσες ενδεχομένως να ήταν 6


PraisingPraisingPraisingPraisingPraising
προσκυνώ !!!!!!!!
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Θα μου επιτρέψεις να απαντήσω και εγώ τελείως εγκυκλοπαιδικά, ότι η Βέροια φημίζεται τόσο για την μπογάτσα με τυρί όσο και με κρέμα!

Και ρεβανί και λουκουμάδες....


Τώρα είναι σωστό
 
Top Bottom