Τι θα αγοράζατε μέχρι 300-500 κυβικά για...

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
εχει αλυσιδα αυτο?
καινουρια αλυσιδα γραφει
Ίδιο με το NC είναι Μπαμπίνο απλά με αμφίεση σκούτερ.
Ίδιος κινητήρας, ίδια μετάδοση, ανάρτηση, ίδια όλα.
Οπότε ναι αλυσιδογράναζα κανονικά.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Ίδιο με το NC είναι Μπαμπίνο απλά με αμφίεση σκούτερ.
Ίδιος κινητήρας, ίδια μετάδοση, ανάρτηση, ίδια όλα.
Οπότε ναι αλυσιδογράναζα κανονικά.
α ρε σαββα κοροιδο πιαστηκες...αυτο επρεπε να παρεις
Τωρα σε δουλευει ο αντρικος που σε κανει ο αερας τοπι απ το ξυλο Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Κατι ακομα..
Συνηθως τα οικονομικα σε καυσιμο μηχανακια, εχουν πολυ φτωχα μειγματα χαρτογραφησεις κλπ....και προβληματα..
Φτιαχνει η honda ενα σουπερ οικονομικο μοτορι που ΔΕΝ βγαζει προβληματα!!!!!
Και μεις λεμε ...λεμε..

Αυτο κυριοι ειναι το μηχανακι που θα σπασει τα ταμεια ως μτχ...και το συγκεκριμενο σε αυτην την τιμη...στην παρουσα στιγμη, ειναι ευκαιρια καραμπινατη
 
Τελευταία επεξεργασία:

wheelboy

Administrator
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
3.830
Μοτοσυκλέτα
Multistrada 1200s DVT
Όνομα
Yannis
Περιοχή
Ελευσίνα
Εγώ που έχω ανοιχτό δρόμο θα κοίταζα κι εδώ...


Εσύ όμως το θες για εργαλείο εντός με λίγα χιλιόμετρα καθημερινά.

Οι υποχρεώσεις σου δεν επιτρέπουν να λείπεις αλλιώς με το παραπάνω θα πέταγες.
Θα μου πεις ομως ότι τότε δεν θα έδινες τον εκπληκτικό Ιταλό..
Σωστό.
Το integra θεωρώ είναι η μέση λύση!

Ωστόσο το συγκεκριμένο που προτείνεται έχει ένα σημαντικό πρόβλημα!

Είναι ΠΛΕ!
Πονηρούληδες!!! Πάτε να του στήσετε παγίδα για κογιονάρισμα όλο τον χειμώνα!!!
Tooth Tooth
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
α ρε σαββα κοροιδο πιαστηκες...αυτο επρεπε να παρεις
Τωρα σε δουλευει ο αντρικος που σε κανει ο αερας τοπι απ το ξυλο Rolling
Άστα ρε Μπαμπίνο, βλέπεις τι τραβάω? Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling Rolling
Το integra θεωρώ είναι η μέση λύση!

Ωστόσο το συγκεκριμένο που προτείνεται έχει ένα σημαντικό πρόβλημα!

Είναι ΠΛΕ!
Πονηρούληδες!!! Πάτε να του στήσετε παγίδα για κογιονάρισμα όλο τον χειμώνα!!!
Tooth Tooth
Εεεεε μυστικό cdeκαι το αποκαλύπτεις ?
Τώρα πώς θα βγάλουμε τις κρύες μέρες που δεν θα πηγαίνουμε βόλτα?RollingRollingRollingRollingRollingRollingRollingRolling
 

Αμπαλος

new member
Δημοσιεύσεις
281
Ηλικία
49
Όνομα
Γιαννος
Πάντως εγώ αλήθεια ανυπομονώ να δω τι σκούτερ θα πάρει ο ραμορε.
Θα περιμένω και 4-5 μήνες να καταγράψει τις εμπειρίες του από τη συμβίωση με αυτό και θα δω μήπως ακολουθήσω τα βήματά του.
Με τη διαφορά ότι έχω καταλήξει στο πιο σκούτερ θα αγοραζα
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Πάντως εγώ αλήθεια ανυπομονώ να δω τι σκούτερ θα πάρει ο ραμορε.
Θα περιμένω και 4-5 μήνες να καταγράψει τις εμπειρίες του από τη συμβίωση με αυτό και θα δω μήπως ακολουθήσω τα βήματά του.
Με τη διαφορά ότι έχω καταλήξει στο πιο σκούτερ θα αγοραζα
Πες ρε Γιαννη..

Δεν μπορώ να περιμένω ρε φίλε.Το έχεις ψάξει καλά φαντάζομαι.
 

Αμπαλος

new member
Δημοσιεύσεις
281
Ηλικία
49
Όνομα
Γιαννος
Ααα όχι δεν είναι κρυφό ούτε το είπα για να δημιουργήσω αγωνία. Απλά το είπα γιατί έχω όντως καταλήξει.
Forza 750.
Για την ιστορία κάτοχος τζι ες 07 αγορασμένη καινούρια και συμ hd 200 του 11 αγορασμένο καινούριο
Τζι ες 63000km, sym 17000
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω μάλλον κάπου δεν έχω γίνει κατανοητός…

Να φταίει που δεν τα αναλύω με σαφήνεια;cdefghigi
Να φταίει που δεν το έβαλα στον τίτλο;cdefghigi
Να φταίει που όταν γραφω δεν ξεπερναω την μια άντε δυο σειρές, επειδή γενικα δεν πολυγραφώ στα φορουμ;cdefghigi
Να φταιει που δεν το ξεκαθαρισα κάθε δέκα ποστ;cdefghigi


Αντε ας το ξεκαθαρίσω, για να μην έχουμε πάλι τη ίδια κουβέντα.
250 έως 400 κυβικά. Teary Eyes Waving Bye
 

Αμπαλος

new member
Δημοσιεύσεις
281
Ηλικία
49
Όνομα
Γιαννος
Αν εννοείς εμένα, έχεις γίνει κατανοητός.
Ίσως δεν έγινα εγώ κατανοητός με αυτά που έγραψα.
Τις εμπειρίες σου περιμένω από την μετάβαση σου, ασχέτως με το σκούτερ που θα αγοράσεις.
Γι αυτό και εγώ δεν έγραψα από την αρχή την δική μου επιλογη
 

cube

new member
Δημοσιεύσεις
448
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
Αλυσοπρίονο.
Όνομα
Γιωργος
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω μάλλον κάπου δεν έχω γίνει κατανοητός…

Να φταίει που δεν τα αναλύω με σαφήνεια;cdefghigi
Να φταίει που δεν το έβαλα στον τίτλο;cdefghigi
Να φταίει που όταν γραφω δεν ξεπερναω την μια άντε δυο σειρές, επειδή γενικα δεν πολυγραφώ στα φορουμ;cdefghigi
Να φταιει που δεν το ξεκαθαρισα κάθε δέκα ποστ;cdefghigi


Αντε ας το ξεκαθαρίσω, για να μην έχουμε πάλι τη ίδια κουβέντα.
250 έως 400 κυβικά. Teary Eyes Waving Bye

είμαι κάτοχος duke 390 εδώ και 7 μήνες.

το μηχανακι στα λεφτά του αυτά που προσφέρει για εμένα είναι υπέρ αρκετά.

Αναρτήσεις φρένα πλαίσιο πολύ καλά.

οποτε η δίκη μου απάντηση είναι duke 390. Στην πράγματικοτητα 371 κυβικά. 43.5 άλογα το δίνουν 160 κιλά περίπου γεμάτο.

στην κίνηση παπί. Στις μ@λακιες πρώτο. Στην εθνική πάσχει λόγο κυβικών αλλά δεν θα προβληματίσει. Τελική σε ελαφρά κατηφόρα 173 κοντέρ. Κατανάλωση 4 με 4,5 στην καθημερινότητα
Ζημιές ακόμα τίποτα. Στην βροχή γίνομαι πο@τανα μπρος πίσω. Δικαβαλος κοντινές βόλτες μέχρι Λαυριο απο παραλιακή (ο πίσω )είσαι στο όριο να κατέβεις γενικά ξεχνάς την άνεση. Πράγματα δύσκολα βάζεις. Μικροκαμωμένο το καημένο.

αυτά εν τάχει.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω μάλλον κάπου δεν έχω γίνει κατανοητός…

Να φταίει που δεν τα αναλύω με σαφήνεια;cdefghigi
Να φταίει που δεν το έβαλα στον τίτλο;cdefghigi
Να φταίει που όταν γραφω δεν ξεπερναω την μια άντε δυο σειρές, επειδή γενικα δεν πολυγραφώ στα φορουμ;cdefghigi
Να φταιει που δεν το ξεκαθαρισα κάθε δέκα ποστ;cdefghigi


Αντε ας το ξεκαθαρίσω, για να μην έχουμε πάλι τη ίδια κουβέντα.
250 έως 400 κυβικά. Teary Eyes Waving Bye
Ήσουν ξεκάθαρος παιδί από την αρχή.
Απλά σκεφτόμαστε φωναχτά κάποιες φορές.
Για το τι σκέφτεται ο Γιάννης @Αμπαλος ζήτησα παράθεση νομίζοντας ότι θα είναι στα όρια.
Τον πήρα στο λαιμό μου.. ooops

Smileys drinking beer Emoticon
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Δεν ξέρω, αλλά νομίζω μάλλον κάπου δεν έχω γίνει κατανοητός…

Να φταίει που δεν τα αναλύω με σαφήνεια;cdefghigi
Να φταίει που δεν το έβαλα στον τίτλο;cdefghigi
Να φταίει που όταν γραφω δεν ξεπερναω την μια άντε δυο σειρές, επειδή γενικα δεν πολυγραφώ στα φορουμ;cdefghigi
Να φταιει που δεν το ξεκαθαρισα κάθε δέκα ποστ;cdefghigi


Αντε ας το ξεκαθαρίσω, για να μην έχουμε πάλι τη ίδια κουβέντα.
250 έως 400 κυβικά. Teary Eyes Waving Bye
Οκ το ξεκαθαρισες..
Ερωτηση..
Γιατι να μην παρεις το 700αρι της αγγελιας, που ειναι στο budget σου, καιει σαν τα μικρα...ειναι αξιοπιστο...
πιο δυνατο, πιο ανετο, με σιγουρα καλυτερο κρατημα-φρενα...και πληρωνει ιδια τελη-ασφαλεια??
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Οκ το ξεκαθαρισες..
Ερωτηση..
Γιατι να μην παρεις το 700αρι της αγγελιας, που ειναι στο budget σου, καιει σαν τα μικρα...ειναι αξιοπιστο...
πιο δυνατο, πιο ανετο, με σιγουρα καλυτερο κρατημα-φρενα...και πληρωνει ιδια τελη-ασφαλεια??



Και άμα βάλει ένα LE
Θα το κάνει INTEGRALE
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Οκ το ξεκαθαρισες..
Ερωτηση..
Γιατι να μην παρεις το 700αρι της αγγελιας, που ειναι στο budget σου, καιει σαν τα μικρα...ειναι αξιοπιστο...
πιο δυνατο, πιο ανετο, με σιγουρα καλυτερο κρατημα-φρενα...και πληρωνει ιδια τελη-ασφαλεια??
Επειδή σέρβις, ανταλλακτικά και αναλώσιμα είναι μεγάλη μοτοσυκλέτας και μάλιστα:
1. Μεγάλης μοτοσυκλέτας που δεν κυκλοφορεί ευρέως, με εξειδικευμένες απαιτήσεις που δεν έχουν δει πολλοί στην πράξη, άσχετα αν είναι εξουσιοδοτημένοι
2. Σκούτερ μεγάλης μοτοσυκλέτας που όλα είναι ακριβότερα έτσι κι αλλιώς, λόγω πλαστικών που αν γινει κάτι τρέμεις τι θα πληρώσεις
3. Η καθημερινή απόσταση είναι 2χλμ πάνε- 2 χλμ έλα. Θέλω να προλαβαίνει να ζεσταίνεται το μηχανάκι.


Βλέπω τι παθαίνουν στο δικό μου είδος όσοι πηγαίνουν για "το καλύτερο". Συγχωρέσετε το σεντονάκι, θα μάθετε και κάτι άσχετο αλλά χρήσιμο.
Έρχεται ο άλλος να πάρει ένα εκτυπωτάκι/πολυμηχάνημα για το σπίτι για 100 σελίδες τον μήνα. Του δείχνω ένα στα 120 ευρώ που θα αλλάζει ένα τόνερ μια φορά τον χρόνο και με αυτόν τον ρυθμό θα το αλλάξει μετά απο 10 χρόνια, λόγο υποστήριξης σε σχέση με windows και όχι επειδή θα χαλάσει.

Βλέπει με την άκρη του ματιού του στα μεταχειρισμένα που έχω. Πολυμηχανήματα των 1000 και άνω ευρώ που κάνουν σαν μεταχειρισμένα 150 ευρώ και του γυαλίζει. Του εξηγώ πως για τις ανάγκες του η σωστή λύση είναι το μικρό. Πως το μεγάλο ναι μεν έχει φτηνότερο κόστος ανα σελίδα, αλλά για να γίνει απόσβεση θέλει να βγάζει σελίδες, όχι αστεία. Επίσης τα σέρβις και τα κόστη του είναι μηχανήματος 1000+ ευρώ. Κι επίσης οι ασυμβατότητες με τα windows θα έρθουν πολύ νωρίτερα, επειδή ήδη έχει χρόνια στην πλάτη του.

Εκει αρχίζει να δικαιολογείται για να πείσει κυρίως τον εαυτό του και να πάρει το "καλύτερο". "Όχι, θα το χρησιμοποιώ πιο πολύ αν είναι! Θα εκτυπώνω και μάνουαλ, και τις εργασίες των παιδιών και παρτιτούρες απο τραγούδια και την Σκάρλετ Γιόχανσον σε αφίσα...και και και"
και τελικά παίρνει το μεταχειρισμένο αλλά "καλύτερο"

και έρχεται η ώρα για ενα ανταλλακτικό ρόλλερ ή οτιδήποτε άλλο ή απλά για το καθιερωμένο σέρβις ή για όποιο αναλώσιμο και ακούει τιμή και κόβονται τα πόδια του όταν βλέπει πως κάνει ένα ανταλλακτικό όσο πήρε το μηχάνημα. Επειδή η τιμή των ανταλλακτικών είναι για μηχάνημα 1000+ ευρώ. Άσχετα αν αυτός το πήρε 150 ευρώ.

Οι ανάγκες μου λένε 250-400 κυβικά. Δεν προβλέπεται να αλλάξουν για την επόμενη 4ετία. Μετά βλέπουμε

Αν εννοείς εμένα, έχεις γίνει κατανοητός.
Ίσως δεν έγινα εγώ κατανοητός με αυτά που έγραψα.
Τις εμπειρίες σου περιμένω από την μετάβαση σου, ασχέτως με το σκούτερ που θα αγοράσεις.
Γι αυτό και εγώ δεν έγραψα από την αρχή την δική μου επιλογη
Δεν εννοούσα εσένα Γιάννο. Τα παιδιά που μου προτείνουν 700άρι
Αν ήθελα 700άρι θα αγόραζα το τρανσαλπ 650 του φίλου μου με 1000 ευρώ και με άλλα 500 θα το έφερνα στα ίσα του και τέλος.
Ούτε μοτοσυκλέτα θέλω, ούτε 700 κυβικά eye
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
είμαι κάτοχος duke 390 εδώ και 7 μήνες.

το μηχανακι στα λεφτά του αυτά που προσφέρει για εμένα είναι υπέρ αρκετά.

Αναρτήσεις φρένα πλαίσιο πολύ καλά.

οποτε η δίκη μου απάντηση είναι duke 390. Στην πράγματικοτητα 371 κυβικά. 43.5 άλογα το δίνουν 160 κιλά περίπου γεμάτο.

στην κίνηση παπί. Στις μ@λακιες πρώτο. Στην εθνική πάσχει λόγο κυβικών αλλά δεν θα προβληματίσει. Τελική σε ελαφρά κατηφόρα 173 κοντέρ. Κατανάλωση 4 με 4,5 στην καθημερινότητα
Ζημιές ακόμα τίποτα. Στην βροχή γίνομαι πο@τανα μπρος πίσω. Δικαβαλος κοντινές βόλτες μέχρι Λαυριο απο παραλιακή (ο πίσω )είσαι στο όριο να κατέβεις γενικά ξεχνάς την άνεση. Πράγματα δύσκολα βάζεις. Μικροκαμωμένο το καημένο.

αυτά εν τάχει.
Και για τον λόγο που τόνισα στο ποστ σου, έχω απορρίψει τις μικρές μοτοσυκλέτες.
Πάντως για την ιστορία, αν πήγαινα σε μικρή μοτο, τότε Himalayaneye
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Επειδή σέρβις, ανταλλακτικά και αναλώσιμα είναι μεγάλη μοτοσυκλέτας και μάλιστα:
1. Μεγάλης μοτοσυκλέτας που δεν κυκλοφορεί ευρέως, με εξειδικευμένες απαιτήσεις που δεν έχουν δει πολλοί στην πράξη, άσχετα αν είναι εξουσιοδοτημένοι
2. Σκούτερ μεγάλης μοτοσυκλέτας που όλα είναι ακριβότερα έτσι κι αλλιώς, λόγω πλαστικών που αν γινει κάτι τρέμεις τι θα πληρώσεις
3. Η καθημερινή απόσταση είναι 2χλμ πάνε- 2 χλμ έλα. Θέλω να προλαβαίνει να ζεσταίνεται το μηχανάκι.


Βλέπω τι παθαίνουν στο δικό μου είδος όσοι πηγαίνουν για "το καλύτερο". Συγχωρέσετε το σεντονάκι, θα μάθετε και κάτι άσχετο αλλά χρήσιμο.
Έρχεται ο άλλος να πάρει ένα εκτυπωτάκι/πολυμηχάνημα για το σπίτι για 100 σελίδες τον μήνα. Του δείχνω ένα στα 120 ευρώ που θα αλλάζει ένα τόνερ μια φορά τον χρόνο και με αυτόν τον ρυθμό θα το αλλάξει μετά απο 10 χρόνια, λόγο υποστήριξης σε σχέση με windows και όχι επειδή θα χαλάσει.

Βλέπει με την άκρη του ματιού του στα μεταχειρισμένα που έχω. Πολυμηχανήματα των 1000 και άνω ευρώ που κάνουν σαν μεταχειρισμένα 150 ευρώ και του γυαλίζει. Του εξηγώ πως για τις ανάγκες του η σωστή λύση είναι το μικρό. Πως το μεγάλο ναι μεν έχει φτηνότερο κόστος ανα σελίδα, αλλά για να γίνει απόσβεση θέλει να βγάζει σελίδες, όχι αστεία. Επίσης τα σέρβις και τα κόστη του είναι μηχανήματος 1000+ ευρώ. Κι επίσης οι ασυμβατότητες με τα windows θα έρθουν πολύ νωρίτερα, επειδή ήδη έχει χρόνια στην πλάτη του.

Εκει αρχίζει να δικαιολογείται για να πείσει κυρίως τον εαυτό του και να πάρει το "καλύτερο". "Όχι, θα το χρησιμοποιώ πιο πολύ αν είναι! Θα εκτυπώνω και μάνουαλ, και τις εργασίες των παιδιών και παρτιτούρες απο τραγούδια και την Σκάρλετ Γιόχανσον σε αφίσα...και και και"
και τελικά παίρνει το μεταχειρισμένο αλλά "καλύτερο"

και έρχεται η ώρα για ενα ανταλλακτικό ρόλλερ ή οτιδήποτε άλλο ή απλά για το καθιερωμένο σέρβις ή για όποιο αναλώσιμο και ακούει τιμή και κόβονται τα πόδια του όταν βλέπει πως κάνει ένα ανταλλακτικό όσο πήρε το μηχάνημα. Επειδή η τιμή των ανταλλακτικών είναι για μηχάνημα 1000+ ευρώ. Άσχετα αν αυτός το πήρε 150 ευρώ.

Οι ανάγκες μου λένε 250-400 κυβικά. Δεν προβλέπεται να αλλάξουν για την επόμενη 4ετία. Μετά βλέπουμε


Δεν εννοούσα εσένα Γιάννο. Τα παιδιά που μου προτείνουν 700άρι
Αν ήθελα 700άρι θα αγόραζα το τρανσαλπ 650 του φίλου μου με 1000 ευρώ και με άλλα 500 θα το έφερνα στα ίσα του και τέλος.
Ούτε μοτοσυκλέτα θέλω, ούτε 700 κυβικά eye



Εδώ είσαι και δεν το ξέρεις.



Και σκούτερ

Και τρανσαλπ





Όνειρο δηλαδή
Τι όνειρο
Ονείρωξη
 

sugariasgeorge

new member
Δημοσιεύσεις
193
Ηλικία
55
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Μοτοσυκλέτα
AFRICA TWIN XRV 750
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
το τρανσαλπ 650 του φίλου μου με 1000 ευρώ
εξακολουθει να πωλειται ???
και εαν ναι, υπαρχει καπου αγγελια ???

ευχαριστω !!!
 
Top Bottom