Τι θα αγοράζατε μέχρι 300-500 κυβικά για...

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Είναι κακό το συγκεκριμένο ή διαφωνείς για το μοντέλο γενικοτερα;

Για την τιμή λέω τσιμπημενη ... αλλά anyway νομίζω ότι έχεις ήδη καταλήξει κάπου, οποτε καλή αγορά.
 

duke200

member
Δημοσιεύσεις
1.310
Ηλικία
44
Όνομα
Alex
Όσο το σκαλίζεις το θέμα τόσο θα βγαίνουν τα "πλεονεκτήματα"του σκούτερ... Πάμε τώρα στο "καλύτερα καινουργιο γιατί δεν ξέρεις τι θα βγάλει η μετάδοση" (στο οποίο φυσικά και συμφωνώ) και μετά σιγά σιγά θα πάμε στο... "άστο καλύτερα". Ενώ η μηχανουλα ελέγχεται εύκολα: αλυσιδουλα-γρανάζια , αν έχει θέμα συμπλέκτη πατιναρει και αν έχει θέμα κιβώτιο-αστεροειδης δεν παίρνει τις ταχύτητες, απλά πράγματα....



Sent from my A80Pro using Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Αποστολή ο αδερφός μου είναι νταμάρι σαν εσένα.Το έχει... Είναι αυτό που πρέπει.

Αν έχεις άνθρωπο ή να ψαχτούμε και μπορούμε να ελέγξουμε ότι όντως είναι αυτό που λέει εγώ θα το κοίταζα...


Μέχρι 3.000 υπάρχουν με λίγα χιλιόμετρα,κάτω των 20.000
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Επίσης εδώ...


Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα αυτοκόλλητα που δεν έχει.Αν δεν έχει πέσει με ότι συνεπάγεται θα το κοίταζα της κυρίας..
Έχουμε κόσμο Βόλο.
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Για το GTS F4 στο έχω ξαναπεί ότι είναι υπέρ αξιόπιστο.... Ο μικρός την άλλη βδομάδα πάει για το service στα 85.000 km. (από καινούριο, 0 προβλήματα)
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Για το GTS F4 στο έχω ξαναπεί ότι είναι υπέρ αξιόπιστο.... Ο μικρός την άλλη βδομάδα πάει για το service στα 85.000 km. (από καινούριο, 0 προβλήματα)
Στα +50.000 ο αδερφός μου με Αθήνα τα περισσότερα...
Το μηχανάκι ένα "πρόβλημα" έχει.Οι μαμά καθρέπτες εντός πόλης βρίσκουν στων αυτοκινήτων.Ο δικός μου έβαλε μεταχειρισμένους από το Cruisym και τέλος.

Σε κάποιον που δεν έχει τηηηηηην κίνηση κανένα θέμα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το GTS είναι απο αυτά που κοιτάω.
Παρόλα αυτά δεν θα τραβηχτώ ούτε στην Ηλεία, ούτε στον Βόλο. Είναι ασύμφορο.
Και μηχανάκι που δεν ελέγχω προσωπικά εγώ, δεν αγοράζω (χωρίς να θεωρώ πως ξέρω περισσότερα απο κάποιον άλλο ειδικό ή μη, δεν είναι εκει το θέμα) .
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Ωραία μπουρουχα.
Δεν βλέπεται με τίποτα .

Άμα αρχίσουμε τώρα τον διαγωνισμό ομορφιάς θα μας τελειώσουν τα σπρέι τα ... πλε ...! Tooth
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Παιδιά δεν ξέρω πως ακριβώς εννοείτε την ομορφιά, αλλά αν εξαιρέσω κάτι σπορ τυπου ΤΜΑΧ ή ΑΚ όλα ίδια μου φαίνονται απο τα GT scooter. Οπότε δεν είναι θέμα για εμένα.
Χώρους να έχει. Προστασία. Άλογα πάνω απο 25-30 και να είναι αξιόπιστο και ποιοτικό. Σκουτερ είναι....δεν κυνηγάω συγκινήσεις. Θα έπαιρνα ντωβίλ αλλιώς! Tooth
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Άμα αρχίσουμε τώρα τον διαγωνισμό ομορφιάς θα μας τελειώσουν τα σπρέι τα ... πλε ...! Tooth
Ναι ,δίκιο έχεις.
Απλά δεν μοτοσυκλέτα να παίζει πρωτο ρόλο να τη δεις σαν γκόμενα.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Εντωμεταξύ με τα μεταχειρισμένα σκουτερ εδω πάνω γίνεται ένας χαμούλης και τα πράγματα είναι λίγο έως πολύ θολά σε κάποια μοντέλα.
Παίζει πολλή παραεισαγωγή μεταχειρισμένων. Χρεπάκια έρχονται απο Ιταλία στην Βουλγαρία (Ε.Ε) και εκεί κάνουν τα μαγικά τους και έρχονται σε τρίτη (Ε.Ε) χώρα (την δική μας) αφού πρώτα στην Βουλγαρία ξεπλυθούν τα χλμ στο ΚΤΕΟ.

Μόνο απο πρώτο χέρι αξίζει να πάρεις για να είσαι σίγουρος. Μετά το δεύτερο χέρι όλα τα χαρτιά χάνονται και τα σκουτερ έχουν Ελληνοποιηθεί.

Ακόμη ένας λόγος για καινούριο. Εκτός και αν πετύχω απο πρώτο χέρι ή να είναι τοπικό και να το ξέρω.
 

stelios62

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.295
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Ducati Pantah 600 SL, Honda Cbr 500r , Honda Cbf 250
Όνομα
Στελιος
Περιοχή
Κερατσινι
Εντωμεταξύ με τα μεταχειρισμένα σκουτερ εδω πάνω γίνεται ένας χαμούλης και τα πράγματα είναι λίγο έως πολύ θολά σε κάποια μοντέλα.
Παίζει πολλή παραεισαγωγή μεταχειρισμένων. Χρεπάκια έρχονται απο Ιταλία στην Βουλγαρία (Ε.Ε) και εκεί κάνουν τα μαγικά τους και έρχονται σε τρίτη (Ε.Ε) χώρα (την δική μας) αφού πρώτα στην Βουλγαρία ξεπλυθούν τα χλμ στο ΚΤΕΟ.

Μόνο απο πρώτο χέρι αξίζει να πάρεις για να είσαι σίγουρος. Μετά το δεύτερο χέρι όλα τα χαρτιά χάνονται και τα σκουτερ έχουν Ελληνοποιηθεί.

Ακόμη ένας λόγος για καινούριο. Εκτός και αν πετύχω απο πρώτο χέρι ή να είναι τοπικό και να το ξέρω.

Τα χλμ αλλαζουν κι εδω don't worry ...! :cool:
Tο θεμα ειναι τα εισαγωμενα να ειναι φορολογικως τακτοποιημενα ... γιατι αμα δεν ειναι και αμα ψαχτει τα πληρωνει .... ολα μαζι ο ιδιοκτητης που τυχον εχει εκτελωνιστει στο ονομα του το οχημα.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Τα κριτίρια στις πρώτες αγγελίες που σου έβαλα παραπάνω ήταν κάτω από 20.000χλμ SYM GTS μέχρι 3.500 από του 12' και μετά.

Δίπλα σου δεν ξέρω αν θα βρεις.Προσωπικα το έχω ξαναπεί ότι αν κάτι μου κάνει μου κάνει κλικ και φυσικά μου κάνει θα το διεκδικήσω.

Στα παρακάτω έφτασα 4.500,κάτω των 20.000χλμ και πρόσθεσα το Cruisym..

Λάρισα.



Τα 4000€ δεν είναι λίγα μεν αλλά τι παίρνεις!!!
Καβάλα.


Όπως και να έχει το καλό είναι.οτι έχεις το χρήμα στο.χερι οπότε τους χορεύεις όλους..
Και καινούργιο τσιμπάς με το που φεύγει το παπί..
Εσύ ξερεις καλύτερα παιδί..
Smileys drinking beer Emoticon
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Εγώ που έχω ανοιχτό δρόμο θα κοίταζα κι εδώ...


Εσύ όμως το θες για εργαλείο εντός με λίγα χιλιόμετρα καθημερινά.

Οι υποχρεώσεις σου δεν επιτρέπουν να λείπεις αλλιώς με το παραπάνω θα πέταγες.
Θα μου πεις ομως ότι τότε δεν θα έδινες τον εκπληκτικό Ιταλό..
Σωστό.
 

Σάββας

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
7.450
Ηλικία
61
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Diesel RC90
Όνομα
Σάββας
Περιοχή
Αθήνα
Παιδιά δεν ξέρω πως ακριβώς εννοείτε την ομορφιά, αλλά αν εξαιρέσω κάτι σπορ τυπου ΤΜΑΧ ή ΑΚ όλα ίδια μου φαίνονται απο τα GT scooter. Οπότε δεν είναι θέμα για εμένα.
Χώρους να έχει. Προστασία. Άλογα πάνω απο 25-30 και να είναι αξιόπιστο και ποιοτικό. Σκουτερ είναι....δεν κυνηγάω συγκινήσεις. Θα έπαιρνα ντωβίλ αλλιώς! Tooth
Υπάρχει ένα κλαμπάκι σκούτερ χρόνια τώρα.
Έχει πολλές ενότητες για το κάθε μοντέλο μεταξύ των οποίων η συντήρηση και τα προβλήματα.
Ρίξε μια ματιά και εκεί.
Δεν θα χάσεις.
Εντωμεταξύ με τα μεταχειρισμένα σκουτερ εδω πάνω γίνεται ένας χαμούλης και τα πράγματα είναι λίγο έως πολύ θολά σε κάποια μοντέλα.
Παίζει πολλή παραεισαγωγή μεταχειρισμένων. Χρεπάκια έρχονται απο Ιταλία στην Βουλγαρία (Ε.Ε) και εκεί κάνουν τα μαγικά τους και έρχονται σε τρίτη (Ε.Ε) χώρα (την δική μας) αφού πρώτα στην Βουλγαρία ξεπλυθούν τα χλμ στο ΚΤΕΟ.

Μόνο απο πρώτο χέρι αξίζει να πάρεις για να είσαι σίγουρος. Μετά το δεύτερο χέρι όλα τα χαρτιά χάνονται και τα σκουτερ έχουν Ελληνοποιηθεί.

Ακόμη ένας λόγος για καινούριο. Εκτός και αν πετύχω απο πρώτο χέρι ή να είναι τοπικό και να το ξέρω.
Καινούργιο εκτός αν...δες ακριβώς από κάτω....
Εγώ που έχω ανοιχτό δρόμο θα κοίταζα κι εδώ...


Εσύ όμως το θες για εργαλείο εντός με λίγα χιλιόμετρα καθημερινά.

Οι υποχρεώσεις σου δεν επιτρέπουν να λείπεις αλλιώς με το παραπάνω θα πέταγες.
Θα μου πεις ομως ότι τότε δεν θα έδινες τον εκπληκτικό Ιταλό..
Σωστό.
Αυτό θα το έπαιρνα χαλαρά προσωπικά αν ήθελα ένα σε όλα.
Ακόμα δεν έχει καν στρώσει κινητήρα με ορίζοντα τις πλέον των 350.000 που βγάζει επίσης χαλαρά.
Το σκοτώνει από τιμή. Ειδικά τώρα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Υπάρχει ένα κλαμπάκι σκούτερ χρόνια τώρα.
Έχει πολλές ενότητες για το κάθε μοντέλο μεταξύ των οποίων η συντήρηση και τα προβλήματα.
Ρίξε μια ματιά και εκεί.
Δεν θα χάσεις.

Καινούργιο εκτός αν...δες ακριβώς από κάτω....

Αυτό θα το έπαιρνα χαλαρά προσωπικά αν ήθελα ένα σε όλα.
Ακόμα δεν έχει καν στρώσει κινητήρα με ορίζοντα τις πλέον των 350.000 που βγάζει επίσης χαλαρά.
Το σκοτώνει από τιμή. Ειδικά τώρα.
Αυτο εχει καταναλωση ..400αριου!
Φοβερη τιμη,
Drake...χτυπα το
 
Top Bottom