Τέλος το χαρτί στις κλήσεις της Τροχαίας - Αυτόματα θα πηγαίνουν στο Taxisnet

N

notakos600

Guest
οποις πληρονη με καρτα τα (ταίζη) και μεγαλονουν αυτα.Hammer Smash θα ερθη στιγμη που θα αναπολουμε τις 10 υπηρεσιες που τρεχαμε για να βγαλουμε αριθμο κυκλ. θα μας σταματανε στο δρομο και για απληρωτη την ουλεν 8 ευρο θα περναν Βραχιολακια.
Τι είπες τώρα ρε φίλε!
Ουλεν
 

grigoris gs

well know member
Δημοσιεύσεις
3.515
Ηλικία
51
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GS ADVE
Όνομα
ΓΡΗΓΟΡΗΣ
Περιοχή
ΠΑΤΡΑ ΑΧΑΙΑΣ
Δηλαδή για να καταλάβω........ θα πρέπει να μπαίνουμε συνέχεια στο λογαριασμό μας στο taxisnet να βλέπουμε αν έχουμε φάει κλήση??????????cdefghigcdef


Και χωρίς επιτόπια πιστοποίηση / παραδοχή της παράβασης???????????
Σαν να ευνοεί λιγουλάκι την αυθαιρεσία των "οργάνων" μου φαίνεται? Που σε περιόδους γιορτών πχ βγαίνουν σαν τις ακρίδες να μαζέψουν πρόστιμα για να ρεφάρει το κράτος τα...... δώρα τους?


Προσωπικά δεν είμαι αρνητικός σε οτιδήποτε έχει να κάνει με την εμπέδωση αισθήματος δικαίου. Αυτό όμως πρέπει να είναι αμφίδρομο και δεν έχω πειστεί ποτέ έως τώρα ότι sto Ellada μπορείς να κερδίσεις το αυτονόητο δίκιο σου. Ακόμα και στα δικαστήρια έχω δει να γίνονται τέτοιοι παραλογισμοί και αδικίες, που να θέλεις να πάρεις καραμπίνα να τους καθαρίσεις όλους..............
Ναι λοιπόν στην όποια "πρόοδο", ΑΛΛΑ με εγγυήσεις διαφάνειας και δικαιοσύνης. Ουτοπικό για μας? Πιστεύω ακόμα ναι.
Τα πρόστιμα δεν πάνε στους Δημόσιους Υπαλλήλους διότι δεν παίρνουν από το 2013 ούτε δώρο Χριστουγέννων ούτε Πάσχα. Τα πρόστιμα τα εισπράττουν οι Δήμοι.
Επίσης και γω δεν συμφωνώ πρέπει να υπάρχει χαρτί της παράβασης και μάλιστα όπως στο εξωτερικό μέσα σε ζελατίνα για να μην βρέχεται και διαλύεται.

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.412
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δε θα σε ειδοποιεί,θα πληρώνεις σαν καλό κορόιδο μαζί με το φόρο εισοδήματος.....Samurai suicide
Ακριβως .
Πρωτη φορα ,το ακουω ,θα ειδοποιει η εφοριαRollingRollingRolling
Τελικα αυτο ειναι καλυτερο απο το αλλο με τον Τοτο
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Τα πρόστιμα δεν πάνε στους Δημόσιους Υπαλλήλους διότι δεν παίρνουν από το 2013 ούτε δώρο Χριστουγέννων ούτε Πάσχα. Τα πρόστιμα τα εισπράττουν οι Δήμοι.
Επίσης και γω δεν συμφωνώ πρέπει να υπάρχει χαρτί της παράβασης και μάλιστα όπως στο εξωτερικό μέσα σε ζελατίνα για να μην βρέχεται και διαλύεται.

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ορε γλεντια. θα σε σημειονουν για υπερβολικη. και θα σου ερχετε προστιμο για ληγμενο πυροσβεστηραabcdefghgkabcdefghgk
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
οποις πληρονη με καρτα τα (ταίζη) και μεγαλονουν αυτα.Hammer Smash θα ερθη στιγμη που θα αναπολουμε τις 10 υπηρεσιες που τρεχαμε για να βγαλουμε αριθμο κυκλ. θα μας σταματανε στο δρομο και για απληρωτη την ουλεν 8 ευρο θα περναν Βραχιολακια.

Αυτά εξυπηρετούσαν τους κακούς πολίτες


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ekos

well know member
Δημοσιεύσεις
2.765
Όνομα
d
Επιτέλους, όσο πιο ηλεκτρονικά τόσο λιγότερη η παρέμβαση των πολιτικών, άρα δεν θα τους έχουν ανάγκη


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Α δηλαδή εννοείς ότι δεν θα μπορείς να σβήσεις τις κλήσεις;

Κουμπαρε που ειπα κατι που να σε κανει να υποθεσεις κατι τετοιο;Τοσα χρονια δεν καταδεχτηκα ποτε να σβησω κλιση,ουτε εκμεταλευτηκα γνωριμιες μου για να το κανω.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Κύριοι..
Κανένας δεν την μαμησε άπαξ και υπάρχει μέτρο..
..

Μετρο απο ποιον;Θα βαλει την καμερα μπροστα να γραφει και μετα θα παει στο γραφειο και θα γνωριζει ποιος εμεινε απο μπαταρια,η ποιος παρκαρε οπου να ναι για να παει το παιδι του στον γιατρο;
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Κουμπαρε που ειπα κατι που να σε κανει να υποθεσεις κατι τετοιο;Τοσα χρονια δεν καταδεχτηκα ποτε να σβησω κλιση,ουτε εκμεταλευτηκα γνωριμιες μου για να το κανω.
Ρε συ Παναγιώτη δεν καταλαβαίνω τον τρόπο που το λες. Έχω χτίσει τα κεντρικά της αστυνομίας παλιότερα με τις κλήσεις. Απλά πλέον θα μπαίνουμε κάθε μήνα στο taxisnet να δούμε τι έχουμε να πληρώσουμε Laugh 1
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Ρε συ Παναγιώτη δεν καταλαβαίνω τον τρόπο που το λες. Έχω χτίσει τα κεντρικά της αστυνομίας παλιότερα με τις κλήσεις. Απλά πλέον θα μπαίνουμε κάθε μήνα στο taxisnet να δούμε τι έχουμε να πληρώσουμε Laugh 1

Απανταω σε αυτο που με ρωτας και προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις οτι αυτο που με απασχολει ειναι η προχειροτητα με την οποια αντιμετωπιζουν καποια πραγματα οι εκαστοτε ανευθυνουπευθυνοι.
 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
Δηλ η εφορια θα μας ειδοποιει ;καθε ποτε;

Ισως μεσω mail.

Αλλο ενα προβλημα που θα αντιμετωπισουν πιθανοτατα καποιοι θα εχει να κανει με την κοινη δηλωση.

Θα πηγαινει η γυναικα μου να παρει ενημεροτητα για την επιχειρηση της και δεν θα την παιρνει γιατι εγω θα εχω κλιση απληρωτη.Ακομη και αν ειμαι σε νομιμη διαδικασια αμφισβητησης θα πρεπει να την πληρωσω για να ξεμπλοκαρει το συστημα.

Για μια ακομη φορα επειδη καποιοι δεν θελουν να κανουν την δουλεια τους,θα φορτωσουν εμας με ατελειωτες ωρες αναμονης στα γκισε.
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.170
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
οτι ειναι για εισπραξη εκσυγχρινιζετε αμμεσα..................
Και για βελτίωση του οδικού δικτύου και ενίοτε των χώρων πάρκινγκ ουτε κουβέντα..
Φιλελέ ολέ ολέ ολέ...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kalampokas

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Περιοχή
Κυψέλη
Μοτοσυκλέτα
"Σούζυ" GsxF 650 "Σκλάβος" Cbf 125
Όνομα
Θανάσης
Περιοχή
Κυψελάρα πάουα
Οι εκάστοτε οφειλές ακολουθούν το ΆΦΜ που έχει χρεωθεί την παράβαση, εξάλλου ακόμα και τα εκκαθαριστικά του φόρου εισοδήματος εκδίδονται στους έγγαμους ιδιαιτέρως.
Από εκεί και πέρα να δούμε πως διάολο, θα βελτιώσουν την εισπραξιμοτητα, όταν οι παραβάσεις αποτελούν έσοδα του οικείου ΟΤΑ, στον οποίο γίνεται η παράβαση.
Θέλει πολύ μελέτη και αναπροσαρμογή του νομικού πλαισίου, για να δουλέψει αυτό το σύστημα.
Βεβαίωση παραβάσεων ερήμην πάντως υπάρχει και σήμερα, βλέπε ραντάρ, παράνομη στάθμευση, κλπ.
 

User S-T

well know member
Δημοσιεύσεις
3.640
Βεβαίωση παραβάσεων ερήμην πάντως υπάρχει και σήμερα, βλέπε ραντάρ, παράνομη στάθμευση, κλπ.

στην θαλασσα να δεις. που δεν υπαρχει καν (τιμοκαταλογος) για τις παραβασειςabcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefgh
 
Δημοσιεύσεις
718
Ηλικία
43
Μοτοσυκλέτα
Honda CB 500 X 2016 Warp Drive MK IX
Όνομα
Θοδωρής
Θα χρησιμοποιηθούν ποτέ οι κάμερες στην εθνική οδό , να τραβάνε φωτογραφία τα αυτοκίνητα στην ΛΕΑ , και αυτόματα πρόστιμο στο taxisnet ;

Τεχνικά γίνεται πανευκολα αυτό.
 

Steve

new member
Δημοσιεύσεις
66
Περιοχή
Άργος Αργολίδα
Μοτοσυκλέτα
HONDA CB500X
Όνομα
Στάθης
Περιοχή
Άργος Αργολίδα
https://www.iapopsi.gr/pierrakakis-amka-afm-kai-arithmos-taytotitas-ola-se-enan-eniaio-arithmo/

Μέχρι το τέλος το 2021 θα προσπαθήσουν να έχουν ολοκληρώσει την νέα ταυτότητα η οποία θα καταργεί όλους τους άλλους αριθμούς (ΑΜΚΑ,ΑΔΤ,ΑΦΜ) και θα έχουμε έναν αριθμό για τα πάντα. Προφανώς, σε αυτή την λογική εντάσσεται και το μέτρο με τις ηλεκτρονικές κλήσεις, τα πάντα θα δουλεύουν με χρεωστικές/πιστωτικές κάρτες και e-mail.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
https://www.iapopsi.gr/pierrakakis-amka-afm-kai-arithmos-taytotitas-ola-se-enan-eniaio-arithmo/

θα καταργεί όλους τους άλλους αριθμούς (ΑΜΚΑ,ΑΔΤ,ΑΦΜ) και θα έχουμε έναν αριθμό για τα πάντα.

Μετανοείτε,έρχεται ο Μάνος!


 

πυξιδας990

well know member
Δημοσιεύσεις
2.946
Ηλικία
47
Περιοχή
λεωνιδιο τσακωνιας
Μοτοσυκλέτα
aprilia DORSODURO RED
Όνομα
Μανωλης
Αναμενόμενο να γίνει...στη ζυγαριά το βλέπω θετικα
Εννοω Πανο οτι θα εκλειψει το σβησιμο κλησεων,επειδη πηγαινες στο τμημα και κλαιγοταν ο καθενας...

Γενικως ειμαι υπερ των ηλεκτρονικων,διοτι το νταραβερι θα ελαχιστοποιηθει...
 
Top Bottom