ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Χαίρομαι που έμαθα οδήγηση πάνω στο Address από τον πατέρα μου και όχι από αλλού...

Μακάρι να μπορέσω και εγώ στο μέλλον τα παιδιά μου να τα στείλω σε κάτι τέτοιο. Αν φυσικά το θελήσουν για το 2τροχο...
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Γυρνάς από την δουλειά. Έχεις μέσα σε μια μέρα αντιμετωπίσει γκρίνια, αδιαφορία, καθυστερήσεις, στησίματα σε ραντεβού. Έχεις κάνει ήδη 120 χλμ μέσα στην πόλη σε μια μέρα. Αντεξες κίνηση, σταμάτα-ξεκίνα, τον τύπο που πέρασε με κόκκινο και τον άλλον που σε έκλεισε.
Γυρνάς προς το σπίτι, αλλά δεν είσαι έτοιμος να την κατεβάσεις στο γκαράζ. Ο δρόμος αδειάζει και κατεβάζεις μια. Σκύβεις μπροστά, αλλάζεις στάση κι ο δεξιός σου καρπός στύβει την γκαζιέρα. Πρώτη αριστερή στροφή, ανοίγεις την γραμμή και χώνεσαι χωρίς φρένα, έτοιμος στην κορυφή της για την επόμενη ανοιχτή δεξιά; Το βλέμμα σου έχει ήδη καθαρίσει, και έχεις στοχεύσει την επόμενη εξοδο. Ένας χορός!
Για πόσο θα το κάνεις αυτό; Σήμερα μέχρι να καθαρίσει το μυαλό. Έχεις κλείσει δωδεκάωρο στον δρόμο. Στην ζωή σου όσο αντέχεις. Σταματάς. Ανάβεις τσιγάρο και κοιτάζεις την πόλη από ψηλά. Ο αέρας δυναμώνει και εσύ ρουφάς κάθε σταγόνα. Είσαι έτοιμος να γυρίσεις σπίτι. Μαζεύεις το αποτσίγαρο σου να σβήσεις το αποτύπωμα σου. Κοιτάζεις απέναντι. Το αλεπουδάκι σου χαμογελά. Βγάζεις την κάμερα και ξέρει. Δεν χρειάζεται να σε φοβηθεί. Ποζάρει. Κλικ και φύγαμε!



7FA2E410-04FB-4D25-9276-60C691F6EA93.jpeg
 

The Owl.

well know member
Δημοσιεύσεις
2.028
Όνομα
George
εκανα ενα ελεγχο ρουτινας εν οψει ορεινου 3ημερου
αφιερωμενη στο @Babis flou



ηδη εχει παει στα σωστα χερια κ συντομα θα εχουμε νεοτερα..
μαλλον τσιμουχα...πολλα τα ετη γαρ...
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ξεκίνησα να βρω κανά ωραίο μέρος να την φωτογραφίσω για αγγελία, και πέρασα το επόμενο χωριό και μετά το μεθεπόμενο, και μετά βρήκα έναν χωματόδρομο και μπήκα στα λιβάδια...και ξέχασα να βγάλω φωτό για την αγγελία...

ooops



Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User C

well know member
Δημοσιεύσεις
3.737
Ξεκίνησα να βρω κανά ωραίο μέρος να την φωτογραφίσω για αγγελία, και πέρασα το επόμενο χωριό και μετά το μεθεπόμενο, και μετά βρήκα έναν χωματόδρομο και μπήκα στα λιβάδια...και ξέχασα να βγάλω φωτό για την αγγελία...

ooops



Στάλθηκε από το RMX3085 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εχουν βγει καλά αυτά;;; Γιατί δεν βλέπω να κυκλοφορούν πολλά!
 

Iraklis174

well know member
Δημοσιεύσεις
3.829
Ηλικία
53
Περιοχή
Κερατσινι
Μοτοσυκλέτα
Ότι κάτσει δεν υπάρχουν λεφτά χαχα
Όνομα
Ηρακλης

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πήγα μια βόλτα προς Άνω Κερασιά

Όμορφη διαδρομή, γεμίζει το μάτι σου εκεί πάνω.





Στο μεταξύ, τώρα που το μοτέρ είναι σαν καινούριο και με την απουσία εξάτμισης/χοάνης, έχω ευχαριστηθεί ήρεμη λειτουργία μοτέρ. Ούτε να σου ζαλίζει το κεφάλι το "ΜΜΜΜΠΡΡΡΡ" της εξάτμισης, ούτε τίποτα. Στο τέρμα βάθος της φωτογραφίας αυτής, φαίνεται και ο Παγασητικός.



Εκεί πάνω είναι και το μνημείο του 54ου Συντάγματος ΕΛΑΣ, το οποίο δημιουργήθηκε τον Οκτώβρη του 1943.



Έναν χρόνο αργότερα, στις 19 Οκτωβρίου του 1944 το συγκεκριμένο σύνταγμα απελευθέρωσε τον Βόλο από τις δυνάμεις του Άξονα. Προς τιμήν, της ηρωικής αυτής πράξης, το όνομα του συντάγματος χαρίστηκε σε δρόμο στο κέντρο της πόλης.


Το παράδοξο είναι πως έχω γυρίσει σχεδόν όλο το Πήλιο, αλλά τα μέρη προς την βόρεια πλευρά δεν τα έχω γυρίσει σχεδόν καθόλου...
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Πεταχτήκαμε μέχρι την Θήβα για να παραλάβαμε το Himalayan, το είχαμε αφήσει για αλλαγή χαρτογράφησης (έχει μπεί άγραφος εγκέφαλος)

Επειδή όταν πηγαίναμε είδαμε τρελή κίνηση στον Ασπρόπυργο επιστρέψαμε από Δερβενοχώρια, Φυλή ....

Όταν λέω ότι η Δάφνη (χωριό στα δερβενοχώρια) ανήκει στο Φάρ Ουέστ το εννοώ ...
Στην έξοδο του χωριού έρχεται αντίθετα ένα τρακτέρ με ένα πιρούνι (σαν αυτά που έχουν τα κλαρκ δεν ξέρω την ακριβή ορολογία) από το οποίο κρέμεται μια φρεσκοσφαγμένη, αγελάδα και την πάει βόλτα ...

πλέον έχω και όχημα υποστήριξης με οδηγό για τις βόλτες ...

κάναμε και μια στάση στο φρούριο της Φυλής ...
Έχω φυσική κατάσταση για κλάματα ...
Δεν περίμενα να μείνω από ανάσες σε τόσο μικρή βόλτα ...
Από εβδομάδα εντατικό πρόγραμμα με πεζοπορίες ...






















 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.785
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Πως και μπήκε άγραφος;

Άλλαξες φίλτρο ή εξάτμιση; Είδες διαφορά στην συγκεκριμένη μηχανή;
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Πως και μπήκε άγραφος;

Άλλαξες φίλτρο ή εξάτμιση; Είδες διαφορά στην συγκεκριμένη μηχανή;
Έχω βάλει κιτ υπερκυβισμου από 411 πήγε στα 462 και είχα θέματα με προανάφλεξη
ένα power commander που είχα βάλει δεν δούλευε σωστά, οπότε μπήκε αγραφος και στήθηκε απο την αρχή ...
και τώρα δουλεύει σωστά ....
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.466
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Έχω βάλει κιτ υπερκυβισμου από 411 πήγε στα 462 και είχα θέματα με προανάφλεξη
ένα power commander που είχα βάλει δεν δούλευε σωστά, οπότε μπήκε αγραφος και στήθηκε απο την αρχή ...
και τώρα δουλεύει σωστά ....
Πρέπει να πήρε και μερικά άλογα σιγουρα
 

R.E.H

member
Δημοσιεύσεις
1.213
Μοτοσυκλέτα
Royal Enfield Himalayan
Όνομα
Παναγίωτης
Περιοχή
Νίκαια
Πρέπει να πήρε και μερικά άλογα σιγουρα

Με την όλη μετατροπή έχουμε πιάσει την ονομαστική απόδοση των 25 πόνυ από τον στρόφαλο στον τροχό ...
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.466
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Δε τα λυπάστε τα λεφτά βρε παιδιά, αγγραφο και υπερκυβισμος στο Himalayan?

Sent from my A80Pro using Tapatalk
Αμα αγαπάς αυτό που καβάλας δεν υπολογίζεις τπτ.
Έχουμε πολλά παραδείγματα Greeting
 
Top Bottom