ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Ωραία πατέντα ,σεσωσε!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έφαγε κάμποση ώρα, έπρεπε να κουβαλούσα και Ηλεκτροκολληση μαζί να του έκανα δύο τσιμπιματα τσακ "μπαμ" abcdefghgk
 
N

notakos600

Guest
Σήμερα έιχε βόλτα μετά το σχολασμα με το κατσίκι στην Πεντέλη και επιστροφή με την οδικήabcdefghgkabcdefghgk
Ανέβασμα στη σπηλιά του Νταβέλη νωρίς και άραγμα κάτω από τα πεύκα για τον πρωινό καφέ με συνοδεία κρουασανακίου, μη πάει ξεροσφύρι!!
View attachment 21061

Μετά το καφεδάκι γυρες στα πέριξ, από σπηλιά μέχρι καταφύγιο Αγ. Ασωμάτων και ξανά πίσω σπηλιά και μετά Η ιδέα ν'ακολουθησω ένα ανηφορικό μονοπάτι όπου είχε τη Σάρα και τη Μάρα από πέτρες και χαλίκια (την Μάρα δεν την είδα)
View attachment 21062
Έφτανε μόνο η Σάρα abcdefghgk
Οργωνοντας και σκαβωντας λοιπόν ο πίσω τροχός μέχρι τα μέσα της Σάρας και λέγοντας, πωωω σπέρνει το εργαλείο, κάποια στιγμή σταμάτησε το οργωμα και ξεκίνησε το κούρεμα abcdefghgk
Κουρέματακι στον άξονα του εμπρός γραναζιου και μεταβολή προς τη κατηφόρα που πάει μόνο του :pμέχρι το πρώτο άνοιγμα για πρόχειρη επισκευή γιατί οδική που να έρθει εδώ πάνω!!
View attachment 21063
Βρήκα ένα παλιό λαμάκι παραπεταμενο κει γύρω, το έκοψα μικρά κομμάτια και του έβαλα σφήνες στα κενά και φυσικά (μιας και δεν έμπαινε η δική του ασφάλεια) tire up που σώζει σε όλες τις καταστάσεις!! View attachment 21064View attachment 21065το σύστημα κράτησε τόσο όσο έπρεπε, μέχρι να με βγάλει από τα χώματα στην ασφαλτο και να πάρω τον κατήφορο μέχρι τον κεντρικό όπου κάλεσα την οδική να με φορτώσει για να πάμε στο "γιατρό κατσικιων" :p:p
Πεντέλη - κατσίκι 2-1 σήμερα abcdefghgk
Με τα δόντια το φιλεταρισες ρε σκύλε; Rolling
Respect Αποστόλη Smileys drinking beer Emoticon
 

Buckley

member
Δημοσιεύσεις
860
Ηλικία
58
Περιοχή
Αθήνα
Μοτοσυκλέτα
Husky wr 390
Όνομα
Παναγιώτης
Αλλαγή ρουλεμάν μοχλικου, ψαλιδιού,αμορτισέρ και ανακατασκευή του τελευταίου. Στάλθηκε στα αξία παιδιά της k-shock. Υπόλοιπα μόνος.
Λύσιμο δαγκάνες πίσω μέχρι πιστονιού και καθάρισμα. Δέσιμο με norbar δυναμοκλειδο και Χιλιαδυο πίσω μπρος κατά τη συναρμολόγηση...


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Γιατρέ ,τι ναι αυτά abcdefghg και σε είχα για σοβαρό ...Bike
Smileys drinking beer Emoticon
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Γιατρέ ,τι ναι αυτά abcdefghg και σε είχα για σοβαρό ...Bike
Smileys drinking beer Emoticon
Όταν έχω χρόνο ...
Αλλά χώρο δεν έχω ρε γμτ,όλα στριμωγμένα σένα μικρό υπόστεγο.(ατιμε @notakos600 ).
Το καλοκαίρι σκάω,το χειμώνα παγώνω. Όταν βρέχει και θες να περάσει η ώρα, η βροχή και ο αέρας σε μαστιγώνουν.Βίδες που πέφτουν,κυλούν στο χορτάρι και εξαφανίζονται. (Άντε βρες ίδια μετά/ δεν υπάρχουν πουθενά στο εμπόριο.)
Όταν πέφτει ο ήλιος, λήγει η εργασία...
Έχω κάνει ρύθμιση βαλβίδων στο nc700x σε απόλυτο σκοτάδι με κινεζικό μικρό φακό κεφαλής, γιατί εσκαγα να τελειώσω. Το αστείο είναι ότι το μανουάλι σε pdf (κατεβασμενο πειρατικό) είχε λάθος οδηγίες και έπρεπε να τις ξαναρυθμισω γιατί ακούγονταν σαν πομονα. Τελικά το άνοιξα τρίτη φορά μέσα στη νύχτα,( αφού το είχα ξαναδεσει) γιατί είχε τσακισει η φλάντζα κεφαλής και δακρύζε motul κατά τη λειτουργία...
Όλα αυτά σκυμμένος-στριμωγμενος ανάμεσα σε xr και σκουτερ. Να κυλάνε τα καρυδακια κάτω από τα διπλανά μοτοσακο και να είναι ξημερώματα.

ΓΛΕΝΤΙΑ

Η αποθέωση ήταν μια φορά που γύρισα πτωμα από βόλτα με το κατσίκι,μου έφυγε από τον ξύλινο κορμό- σταντ( καταραμένη φτώχια),ρίχνει το nc , και αυτό με τη σειρά του το pcx 125. Μακελεμενα όλα μαλλιοκουβαρα, σαν τον @ωmega μετά φαγοπότι!

ΑΛΛΑ ΓΛΈΝΤΙΑ

Αλλά αν είσαι πρωταθλητής στο εθνικό σπορ....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Με τα δόντια το φιλεταρισες ρε σκύλε; Rolling
Respect Αποστόλη Smileys drinking beer Emoticon
Πάλι καλά που ήταν στην Πεντέλη... ωραίες πέτρες, σκληρές, μάρμαρο σκέτο.... εκαναν χρέη βαριοπουλας!!! abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Όταν έχω χρόνο ...
Αλλά χώρο δεν έχω ρε γμτ,όλα στριμωγμένα σένα μικρό υπόστεγο.(ατιμε @notakos600 ).
Το καλοκαίρι σκάω,το χειμώνα παγώνω. Όταν βρέχει και θες να περάσει η ώρα, η βροχή και ο αέρας περνάνε.Βίδες που πέφτουν,κυλούν στο χορτάρι και εξαφανίζονται. (Άντε βρες ίδια μετά δεν υπάρχουν πουθενά στο εμπόριο.)
Όταν πέφτει ο ήλιος , λήγει η εργασία...
Έχω κάνει ρύθμιση βαλβίδων στο nc700x σε απόλυτο σκοτάδι με κινεζικό μικρό φακό κεφαλής, γιατί εσκαγα να τελειώσω. Το αστείο είναι ότι το μανουάλι σε pdf (κατεβασμενο πειρατικό) είχε λάθος οδηγίες και έπρεπε να τις ξαναρυθμισω γιατί ακούγονταν σαν πομονα. Τελικά το άνοιξα τρίτη φορά μέσα στη νύχτα,( αφού το είχα ξαναδεσει) γιατί είχε τσακισει η φλάντζα κεφαλής και δακρύζε motul κατά τη λειτουργία...
Όλα αυτά σκυμμένος-στριμωγμενος ανάμεσα σε xr και σκουτερ. Να κυλάνε τα καρυδακια κάτω από τα διπλανά μοτοσακο και να είναι ξημερώματα.

ΓΛΕΝΤΙΑ

Η αποθέωση ήταν μια φορά που γύρισα πτωμα από βόλτα με το κατσίκι,μου έφυγε από τον ξύλινο κορμό- σταντ( καταραμένη φτώχια),ρίχνει το nc , και αυτό με τη σειρά του το pcx 125. Μακελεμενα όλα μαλλιοκουβαρα, σαν τον @ωmega μετά φαγοπότι!

ΑΛΛΑ ΓΛΈΝΤΙΑ

Αλλά αν είσαι πρωταθλητής στο εθνικό σπορ....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπράβο ρε! Smileys drinking beer Emoticon
 
N

notakos600

Guest
Όταν έχω χρόνο ...
Αλλά χώρο δεν έχω ρε γμτ,όλα στριμωγμένα σένα μικρό υπόστεγο.(ατιμε @notakos600 ).
Το καλοκαίρι σκάω,το χειμώνα παγώνω. Όταν βρέχει και θες να περάσει η ώρα, η βροχή και ο αέρας σε μαστιγώνουν.Βίδες που πέφτουν,κυλούν στο χορτάρι και εξαφανίζονται. (Άντε βρες ίδια μετά δεν υπάρχουν πουθενά στο εμπόριο.)
Όταν πέφτει ο ήλιος , λήγει η εργασία...
Έχω κάνει ρύθμιση βαλβίδων στο nc700x σε απόλυτο σκοτάδι με κινεζικό μικρό φακό κεφαλής, γιατί εσκαγα να τελειώσω. Το αστείο είναι ότι το μανουάλι σε pdf (κατεβασμενο πειρατικό) είχε λάθος οδηγίες και έπρεπε να τις ξαναρυθμισω γιατί ακούγονταν σαν πομονα. Τελικά το άνοιξα τρίτη φορά μέσα στη νύχτα,( αφού το είχα ξαναδεσει) γιατί είχε τσακισει η φλάντζα κεφαλής και δακρύζε motul κατά τη λειτουργία...
Όλα αυτά σκυμμένος-στριμωγμενος ανάμεσα σε xr και σκουτερ. Να κυλάνε τα καρυδακια κάτω από τα διπλανά μοτοσακο και να είναι ξημερώματα.

ΓΛΕΝΤΙΑ

Η αποθέωση ήταν μια φορά που γύρισα πτωμα από βόλτα με το κατσίκι,μου έφυγε από τον ξύλινο κορμό- σταντ( καταραμένη φτώχια),ρίχνει το nc , και αυτό με τη σειρά του το pcx 125. Μακελεμενα όλα μαλλιοκουβαρα, σαν τον @ωmega μετά φαγοπότι!

ΑΛΛΑ ΓΛΈΝΤΙΑ

Αλλά αν είσαι πρωταθλητής στο εθνικό σπορ....

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Story of my life..
Μετά νοικοκυρευτηκα Rolling
Respect Θάνο Smileys drinking beer Emoticon
 

Le Tavernier

member
Δημοσιεύσεις
854
Ηλικία
48
Περιοχή
Κατωχώρι Πορταριάς
Μοτοσυκλέτα
Aprilia ETV1000 Raid
Όνομα
Νικόλας
Περιοχή
Βόλος
Καινούρια παπουτσάκια !!!







Sent from my iPad using Tapatalk
Τα επόμενα μου , ξεκάθαρα

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.494
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.494
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σήμερα έιχε βόλτα μετά το σχολασμα με το κατσίκι στην Πεντέλη και επιστροφή με την οδικήabcdefghgkabcdefghgk
Ανέβασμα στη σπηλιά του Νταβέλη νωρίς και άραγμα κάτω από τα πεύκα για τον πρωινό καφέ με συνοδεία κρουασανακίου, μη πάει ξεροσφύρι!!
View attachment 21061

Μετά το καφεδάκι γυρες στα πέριξ, από σπηλιά μέχρι καταφύγιο Αγ. Ασωμάτων και ξανά πίσω σπηλιά και μετά Η ιδέα ν'ακολουθησω ένα ανηφορικό μονοπάτι όπου είχε τη Σάρα και τη Μάρα από πέτρες και χαλίκια (την Μάρα δεν την είδα)
View attachment 21062
Έφτανε μόνο η Σάρα abcdefghgk
Οργωνοντας και σκαβωντας λοιπόν ο πίσω τροχός μέχρι τα μέσα της Σάρας και λέγοντας, πωωω σπέρνει το εργαλείο, κάποια στιγμή σταμάτησε το οργωμα και ξεκίνησε το κούρεμα abcdefghgk
Κουρέματακι στον άξονα του εμπρός γραναζιου και μεταβολή προς τη κατηφόρα που πάει μόνο του :pμέχρι το πρώτο άνοιγμα για πρόχειρη επισκευή γιατί οδική που να έρθει εδώ πάνω!!
View attachment 21063
Βρήκα ένα παλιό λαμάκι παραπεταμενο κει γύρω, το έκοψα μικρά κομμάτια και του έβαλα σφήνες στα κενά και φυσικά (μιας και δεν έμπαινε η δική του ασφάλεια) tire up που σώζει σε όλες τις καταστάσεις!! View attachment 21064View attachment 21065το σύστημα κράτησε τόσο όσο έπρεπε, μέχρι να με βγάλει από τα χώματα στην ασφαλτο και να πάρω τον κατήφορο μέχρι τον κεντρικό όπου κάλεσα την οδική να με φορτώσει για να πάμε στο "γιατρό κατσικιων" :p:p
Πεντέλη - κατσίκι 2-1 σήμερα abcdefghgk
Αποστολη εισαι πολυ ωραιος φιλεcdefg
 

Arisxios

member
Δημοσιεύσεις
1.847
Ηλικία
56
Περιοχή
Πειραιας
Μοτοσυκλέτα
Πατίνι
Όνομα
Αρης
Περιοχή
Πειραιας
Μεγειες Αρη ,καλοφαγωτα κι αυτα

Ευχαριστώ και Όπως λέει και ο Σπύρος πειραιώτης από πάνω θέλουνε στρώσιμο γιαυτό και εγώ ανέβασα μια εκδρομούλα να τα στρώσουμε τα καινούρια παπουτσάκια !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.494
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Ευχαριστώ και Όπως λέει και ο Σπύρος πειραιώτης από πάνω θέλουνε στρώσιμο γιαυτό και εγώ ανέβασα μια εκδρομούλα να τα στρώσουμε τα καινούρια παπουτσάκια !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Καλα τα ξηγηθηκες ,το τερπνον μετα του οφελιμου βεβαιαDancingabcdefghgabcdefghgabcdefghg
 

Sapiokaravo

well know member
Δημοσιεύσεις
3.610
Ηλικία
54
Περιοχή
Far west
Μοτοσυκλέτα
Ιταλιδα με μεταπτυχιακο.
Όνομα
Χρηστος
Σημερα τι εκανα με την μηχανη....ωραιο το θεμα σιγουρα.
Εκανα μια κινηση που κανω πολλα χρονια .Yes Την εβγαλα
απο το μαγαζι για 5 μετρα με την οπισθεν(σβηστη εννοειται)......
και μετα λιγο μπροστα για να παρκαρω ΕΞΩ απο το μαγαζι.ooops
Ξεχασα να βαλω το σταντ και το αποτελεσμα γνωστο απο στατικες
πτωσεις!!abcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefgh Καθρεφτης αριστερος μουτρο ραγισμενο
λιγο εξατμιση λιγο μαρπιεδες λιγο απο ολα!!
Να το προσεξω γιατρε μου??cdefghigi:(
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Σημερα τι εκανα με την μηχανη....ωραιο το θεμα σιγουρα.
Εκανα μια κινηση που κανω πολλα χρονια .Yes Την εβγαλα
απο το μαγαζι για 5 μετρα με την οπισθεν(σβηστη εννοειται)......
και μετα λιγο μπροστα για να παρκαρω ΕΞΩ απο το μαγαζι.ooops
Ξεχασα να βαλω το σταντ και το αποτελεσμα γνωστο απο στατικες
πτωσεις!!abcdefghabcdefghabcdefghabcdefghabcdefgh Καθρεφτης αριστερος μουτρο ραγισμενο
λιγο εξατμιση λιγο μαρπιεδες λιγο απο ολα!!
Να το προσεξω γιατρε μου??cdefghigi:(
Story of my life,το'χω πάθει με όλες στατικα/τρανές με μαλ@κες (και φυσικά με το xr παντού)...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.494
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γιάννη είχα πιει τη φραπεδιά πριν και στροφαρε, αλλιώς ακόμα κει θα ήμουν!! abcdefghgkabcdefghgk
Χαχαχαχαχαχαχαχα,ο φραπές το πιο απαραίτητο αξεσουάρ ,εβερ

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Καινούρια παπουτσάκια !!!







Sent from my iPad using Tapatalk
Φιλότιμο 0.
Πάρε ρε Άρη μου κι άλλο ένα για τον Ω που έχετε και μαζί γενεθλια.. :p:D
Θέλουμε κι εμείς pirelli.. Τελικά θα τα πληρώσουμε. abcdefgh abcdefghgk


Καλά χιλιόμετρα παιδί!!
Smileys drinking beer Emoticon
 
Top Bottom