ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΜΗΧΑΝΑΡΑ ΣΑΣ?

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
2 βδομάδες μετά και ακόμα ξελασπώνω το gasgas μετά την λασπομαχία στα Μέγαρα.

-εβγαλα επικαλαμίδες να τις καθαρισω, κατέβασα ξύστρες να καθαρίσω και να λιπάνω τις τσιμουχες
-εβαλα νεα ελατήρια στο Σταντ που έφυγαν λόγω λάσπης
-ελυσα μοχλικό για καθάρισμα και γρασσαρισμα
-εβγαλα ποδιά για να καθαρίσω το μοτέρ από κάτω
-καθαρισα φίλτρο και φιλτροκουτι
-καθάρισα το μπουζί
-ισιωσα καλάμια στις τιμονόπλακες γιατί είχαν στραβώσει από τις τούμπες
-καθαρισα με σπρέι σιλικόνης το χτισμενο αμορτισέρ
-ισιωσα το αριστερό μαρσπιέ

Και είμαστε έτοιμοι για την εντούρο βόλτα στην Περαχώρα. Greeting

Αφού εσείς οι hardcore εντουράδες δεν ξέρετε να οδηγείτε,όλο πέφτετε. Joy Είδες ο @Apostolis! Μονοπατάκι χαλαρό,την τσούπρα και ταπεράκια από πίσω, και μαζί με τη βόλτα φαγητό και άλλα τυχερά στην εξοχή....Bcdefgh
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Αφού εσείς οι hardcore εντουράδες δεν ξέρετε να οδηγείτε,όλο πέφτετε. Joy Είδες ο @Apostolis! Μονοπατάκι χαλαρό,την τσούπρα και ταπεράκια από πίσω, και μαζί με τη βόλτα φαγητό και άλλα τυχερά στην εξοχή....Bcdefgh
Υπεροξυγόνωση και ότι προκύψει Θάνο!!! abcdefghgk
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Υπεροξυγόνωση και ότι προκύψει Θάνο!!! abcdefghgk

Υπεροξυγόνωση στον εγκέφαλο ,υπεραιμάτωση χαμηλά....cde
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Υπεροξυγόνωση στον εγκέφαλο ,υπεραιμάτωση χαμηλά....cde
Σ αυτό βοηθάει το ποδήλατο, γυμνάζει τους όλο το σύστημα εκεί τριγύρω!!!! :p:p:pabcdefghgkabcdefghgk
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Χθες του βγαλα τα μάτια μπροστά σήμερα είπα να του τα βγάλω και πίσω abcdefghgk
Λυσιματακια για έλεγχο καθάρισμα και γρασαρισματα!!
View attachment 15259

Τι θεριό είσαι συ, ρε λεβέντη! Δεν αρχίζεις να κάνεις και σε μας φροντιστήρια;
 

LAndreas

member
Δημοσιεύσεις
1.413
Ηλικία
60
Περιοχή
Ναουσαρα
Όνομα
Λειβαδιτης Ανδρεας
Τώρα δηλαδή γκρινιάζεις ή καμαρώνεις σαν το γύφτικο σκεπάρνι;

Ευτυχως αργησε λιγο να μπλεξει ..... και εχει μυαλο
Με τζηνάκι και αθλητικό εδώ στα βόρεια τέτοια εποχή; Μπρρρρρ. Πάγωσα! Πάρε του παιδιού εξοπλισμό να κάνει βολτίτσα στα ζεστα!cde

Δεν εκανε κρυο ..στην προηγουμενη ηθελε να το ''παιξει αντρας'' αλλα το ''δαγκωσε '' Απο ολα εχει και του κανουν σιγα σιγα απο τις κοντινες που κανει θα το καταλαβει μονος του οτι χρειαζονται γιατι στα αυτια του ακουγεται σαν το κλασικο ''ζακετα να βαλεις '' χαχααχ
 

dodos

well know member
Δημοσιεύσεις
3.888
Ηλικία
48
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Apostolis
Περιοχή
Αθήνα
Τι θεριό είσαι συ, ρε λεβέντη! Δεν αρχίζεις να κάνεις και σε μας φροντιστήρια;
Βαγγέλη σε αυτό πειραματιζομαι για να περνάει και λίγο η ώρα , ανοίγω το μανουαλ και λύνω, για το δέσιμο δεν εγγυώμαι τίποτα abcdefghgk
 

User M

member
Δημοσιεύσεις
1.040
Βαγγέλη σε αυτό πειραματιζομαι για να περνάει και λίγο η ώρα , ανοίγω το μανουαλ και λύνω, για το δέσιμο δεν εγγυώμαι τίποτα abcdefghgk
ο,τι περισσεψει απο βιδες -παξιμαδια-ροδελες κτλ ,μην τα πετας ,αλλα να τα βαζεις σε ενα κουτακι.
ετσι κανω εγω παντως κ εχω ....μαζεψει ενα καρο απο αυτα ,που τα χρησιμοποιω για αλλες ...κατασκευες
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
ο,τι περισσεψει απο βιδες -παξιμαδια-ροδελες κτλ ,μην τα πετας ,αλλα να τα βαζεις σε ενα κουτακι.
ετσι κανω εγω παντως κ εχω ....μαζεψει ενα καρο απο αυτα ,που τα χρησιμοποιω για αλλες ...κατασκευες

Αν δεν περισσέψει κάτι, δεν έχει γίνει σωστή δουλειά!;)
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Αν δεν περισσέψει κάτι, δεν έχει γίνει σωστή δουλειά!;)

έχω να δίνω και σε συγκεντρώσεις , βίδες/παξιμάδια/αποστάτες...Happy
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
έχω να δίνω και σε συγκεντρώσεις , βίδες/παξιμάδια/αποστάτες...Happy
Εμένα δεν περίσσεψε τίποτα στο τελευταιο λύσιμο. Τωρα πρέπει να την ξαναλύσω να δω που έκανα το λάθος.funny
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Σήμερα είχα την τιμή να οδηγήσω ένα Honda CBR250 απο έναν φίλο. Μια διαδρομή απο Νέα Αγχίαλο μέχρι Αλμυρό σχεδόν. Απίστευτο...ίσως φταίει επειδή τόσα χρόνια είμαι πάνω σε παπί. Γκάζι, τα 26 άλογα μου φανήκανε πύραυλος (παπόβιος 6 χρόνια γαρ), φρένα πάρα πολύ καλά αλλά αν είναι ΕΝΑ πράμα που μου έκανε τρελή εντύπωση είναι το πόσο ελαφρύ είναι στον δρόμο!

Σοβαρά με την σκέψη και μόνο έστριβε! Πάρα πολύ φιλική και εύκολη μηχανή. Ανέβηκα αργότερα στο Address για να πάω πίσω Βόλο και στον δρόμο μου φάνηκε ποδήλατο για κάποιο λόγο. Χρειάζομαι μηχανή ASAP, το μικρόβιο μπήκε στο αίμα! :(
Δίνεις το παπί και βάζεις ενα ποσό ακόμα και πας καρφί για ninja 250. Bike:confused:
 

Red Shogun

well know member
Δημοσιεύσεις
3.784
Ηλικία
25
Περιοχή
Βόλος
Μοτοσυκλέτα
Suzuki FL125
Suzuki V-Strom 650
Όνομα
Τάσος
Περιοχή
Βόλος
Το παπί τουλάχιστον τώρα που δεν κάνω ντελίβερι δεν μαζέυει τόσο πολλά χλμ. Πάντως το παιδί που είχε το CBR όταν με ρώτησε σε τι τιμή θα το βάλω τον είπα "εε 900κατι με 1000€" μου λεει "μην είσαι χαζός όλα μέσα είναι φρέσκα στο μοτέρ, εμφανισιακά είναι πένα, βάλτο 1200€ συζητήσιμη και δώσε και οτι ανταλλακτικά έχεις". Και πράγματι εμφανισιακά είναι άριστο η αλήθεια είναι.
 

esel

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
17.185
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Μοτοσυκλέτα
BMW GS1200 ADV LC
Όνομα
Στελιος Τζιανετοπουλος
Περιοχή
μαγευτική Μεσογειων (Αθήνα)
Το παπί τουλάχιστον τώρα που δεν κάνω ντελίβερι δεν μαζέυει τόσο πολλά χλμ. Πάντως το παιδί που είχε το CBR όταν με ρώτησε σε τι τιμή θα το βάλω τον είπα "εε 900κατι με 1000€" μου λεει "μην είσαι χαζός όλα μέσα είναι φρέσκα στο μοτέρ, εμφανισιακά είναι πένα, βάλτο 1200€ συζητήσιμη και δώσε και οτι ανταλλακτικά έχεις". Και πράγματι εμφανισιακά είναι άριστο η αλήθεια είναι.

εάν δεν βιαζεσε βαλτο στα 1200 και περιμενε.....απλά οταν θα ερθει η ωρα να "ψωνισεις" εσυ να εχεις στον νου σου το τι εκανες εσύ και το τι ζηταγες εσύ...

GivingGreeting
 

The mechanic

member
Δημοσιεύσεις
593
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Το παπί τουλάχιστον τώρα που δεν κάνω ντελίβερι δεν μαζέυει τόσο πολλά χλμ. Πάντως το παιδί που είχε το CBR όταν με ρώτησε σε τι τιμή θα το βάλω τον είπα "εε 900κατι με 1000€" μου λεει "μην είσαι χαζός όλα μέσα είναι φρέσκα στο μοτέρ, εμφανισιακά είναι πένα, βάλτο 1200€ συζητήσιμη και δώσε και οτι ανταλλακτικά έχεις". Και πράγματι εμφανισιακά είναι άριστο η αλήθεια είναι.
Ε αμα σου είπε ο noodles έτσι, βάλτο 1200. Αν το βάλεις 1000€ θα σε παίρνουν για λιγότερα, ενω αν το βάλεις 1200 μπορεί να τα πιάσεις, μπορεί και να πιάσεις τα 1000 που ζητούσες στην αρχή. Τέλος πάντων είναι περίεργο θέμα οι αγοραπωλησίες. Αν το βάλεις ακριβά δεν παίρνει κανένας, αν το βάλεις φθηνά θα πιστεύουν οι υποψήφιοι ότι έχει λακο η φαβα και πάλι δεν θα παίρνουν.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Το παπί τουλάχιστον τώρα που δεν κάνω ντελίβερι δεν μαζέυει τόσο πολλά χλμ. Πάντως το παιδί που είχε το CBR όταν με ρώτησε σε τι τιμή θα το βάλω τον είπα "εε 900κατι με 1000€" μου λεει "μην είσαι χαζός όλα μέσα είναι φρέσκα στο μοτέρ, εμφανισιακά είναι πένα, βάλτο 1200€ συζητήσιμη και δώσε και οτι ανταλλακτικά έχεις". Και πράγματι εμφανισιακά είναι άριστο η αλήθεια είναι.

Έριξα μια ματιά στο car.gr για το μοντέλο σου. Ξεκινάει στα 700 και κάνει ταβάνι στα 1200 (έχει και ένα στα 1500 αλλά είναι με 1700χλμ πάνω, καινούριο σχεδόν).
Ρεαλιστικά κανένα δεν θα φύγει στα 1200. Δεν θυμάμαι προσωπικά περίπτωση αγοραπωλησίας που δεν παίχτηκε παζάρι στην τιμή. Οπότε βάλτο στα 1100-1200 για να έχεις περιθώριο να πέσεις και να γίνει η πώληση στα 900-1000. Επειδή αν το βάλεις 1000 θα αρχίσουν να πιέζουν για 800 ευρώ και πάει λέγοντας.

Εχε επίσης στο νου σου, και το ότι λες πως είναι όλα καινούρια μέσα, δεν λέει κάτι σε κάποιον αν δεν μπορείς να το αποδείξεις. Του λες πχ "καινούρια αντλία". Δελτίο απόδειξης θα σου πει. Αλλιώς εσύ μπορείς να λες ότι θες. Αυτό που μπορούν να δουν άμεσα είναι τα χλμ, το σφραγισμένο βιβλίο σέρβις και τα ΚΤΕΟ. Ελπίζω εκει να είσαι τυπικός.
 
Top Bottom