Συναίσθημα vs λογική.

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Δεν είναι ότι δεν έχει στραβά και η δικιά μου (ποιός άνθρωπος δεν έχει) αλλά στο θέμα μοτοσυκλέτα με στηρίζει 100%! Ούτε πούλα το GSX-R να πάρουμε vstrom, ούτε μην πας βόλτες.

Κι εγώ δεν είχα τέτοια θέματα. Τουναντίον.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Κι εγώ δεν είχα τέτοια θέματα. Τουναντίον.
Ναι ,για να ησυχάζει η κοπέλα...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Ναι ,για να ησυχάζει η κοπέλα...

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα δεν αναλύουμε κίνητρα.:D

Αν το κανει για να ησυχάζει, ποσώς με ενδιαφέρει. Εγώ ξέρω πως στο θέμα της μηχανής απολαμβάνω απόλυτη αυτονομία και ελευθερία.
 

User V

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.090
Είπαμε λογική ή συναίσθημα για επιλογή μοτοσυκλετας.
Από την στιγμή που βάλατε τις γυναίκες στην κουβέντα το μέλλον του νήματος είναι προδιαγεγραμμένο..










Σε λίγο θα κάνουν λογαριασμό για να απαντήσουν..


cdefghicdefghicdefghi

 

dikoukos

old member
Δημοσιεύσεις
4.256
Ηλικία
55
Όνομα
Xατζηπετροs Δημητρηs
Δεν το παρακολούθησα όλο το θρεντ αλλά με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι έχετε καταλήξει κάποιοι σε δύο κατηγορίες των άκρων μόνο...
Ήθελα απλά να πω ότι υπάρχουν και οι μέσες καταστάσεις που πιστεύω είναι η ευνοϊκότερες,, σίγουρα τα πολλά μηδενικά (από 6 και πάνω) σπάνια βγαίνουν με τίμιες δουλειές Αλλά υπάρχουν και όλοι αυτοί που ξεκίνησαν φτωχοί, με τρύπια παπούτσια στο σχολείο, καθόλου χρήματα για φροντιστήριο μηδέν γονική υποστήριξη σε ότι αφορά την παιδεία και πάραυτα σήμερα αυτά τα παιδιά είναι, δικηγόροι, γιατροί, άριστοι μηχανικοί ή μεγαλοκαταστηματαρχες κτλ κτλ, αυτοί νομίζω είσαστε, είμαστε, είναι, οι καλύτεροι, διότι και έχουν αποκτήσει πέντε φράγκα και τα έχουν αποκτήσει με την αξία τους και αυτό σαν συναίσθημα είναι φανταστικό, να βλέπεις να ανταμείβοντε όλοι οι κόποι σου.
Από την άλλη τώρα, μην ξεχνάτε πως υπάρχουν και άνθρωποι χωρίς οράματα χωρίς προσδοκίες και δεν διεκδικούν πολλά πολλά, από επιλογή,, δεν έμειναν τελείως φτωχοί αλλά δεν έχουν αξιοποιήσει και κατάλληλα την ζωή τους,, πόσους κλασικούς τεμπέληδες ξέρετε; Έλα, πείτε... Πόσους ξέρουμε που εδώ και δεκαετίες στα μέρη μας δεν έχουν αλλάξει καθόλου, πόσοι έχουν βολευτεί στο να τους αρκούν 20€ στην τσέπη για να έχουν για το καφενείο,, πόσοι βρήκαν 50 πρόβατα από των πατέρα τους και δεν τα κάνανε ποτέ 100,πόσοι βρήκαν 3 χωράφια έτοιμα και δεν τα κάναν 5 και κάποιοι πούλησαν και τα 3 υπάρχον,,άνθρωποι χωρίς όρεξη χωρίς όνειρα άνθρωποι του καναπέ που έχουν συμβιβαστεί με τα 500€,, αυτήν την γενιά δημιούργησαν δυστυχώς και μεθοδευμενα θα έλεγα. Σίγουρα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις από ανθρώπους που όντως είχαν όνειρα και προσδοκίες και λόγω κακόν καταστάσεων δεν προχώρησαν, αυτούς να λυπάστε και να συμπονειτε !!
Good postAν και ξεφυγαμε απο την ουσια του νηματος συμφωνω απολυτα με τα λεγομενα σου
 

Aldebaran

new member
Δημοσιεύσεις
287
Ηλικία
42
Περιοχή
Σαλαμίνα
Μοτοσυκλέτα
KTM 990 Adventure '07
KTM 640 Adventure '05
Όνομα
Γιάννης
Περιοχή
Στον αστερισμό του Ταύρου.
Τελικά οι επιδόσεις το κράτημα τα φρένα, η άνεση είναι πιο σημαντικά; η το κλικ;
ΥΣ. .. Σας κανουν τα σκούτερ κλικ η δε σας απασχολεί;

Το κλικ είναι πιο σημαντικό γιατί σε κάνει και προσαρμόζεσαι.
Τα υπόλοιπα είναι να 'χαμε να λέγαμε για να' χαμε να πούμε (Αυγολέμονος 1995 μ.Χ)

Βασικα, εγώ με 2 ΚΤΜια στο γκαράζ το μόνο κλικ που με κάνει ευτυχισμένο είναι το κλικ του ρελε της μιζας....
Ξέρεις τι είναι να μην ξέρεις αν θα πάρει το μηχανάκι μπροστά?? :D

Και για να απαντήσω και στο ερώτημα του νηματοθέτη, και η λογική χρειάζεται αλλά και το συναίσθημα. Το ένα έχει λίγο από το άλλο μέσα, όπως και το κινέζικο σύμβολο Γιν-γιανγκ το οποίο εκφράζει την ικανότητα της Φύσης σαν ευρύτερη έννοια να εξελίσσεται και να μεταλλάσεται χωρίς να υιοθετεί απόλυτες διαδικασίες. Ό, τι είναι απόλυτο δεν επιβιώνει.
Δε μπορείς να λειτουργείς μόνο με το συναίσθημα, ούτε μόνο με τη λογική.

Κοινώς, όλοι οι κατεμακηδες είναι και λίγο μπεμβεδακηδες και το αντίστροφο.
:)
 

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Καμμία γυναίκα δε θα σε καταλάβει ποτέ, ούτε θα προσπαθήσει!
Θα υποκριθεί μόνο οτι το κάνει πριν μπει η βέρα,μετά όλες ίδιες είναι.
Αρχίζει η γκρίνια,οι γαμάτοι φίλοι σου και η γλυκιά οικογένεια γίνονται μιάσματα που πρέπει ν'αποφευγεις. Η ονειρική της μηχανή γίνεται εφιάλτης , και λόγω κινδύνου,χαμένου χρόνου και χρήματος πρέπει να την πουλήσεις...
Διότι μεγάλωσες, παντρεύτηκες και πρέπει να δείξεις ωριμότητα.
Η ευθύνη απέναντι στα παιδιά που δε σε βλέπουν ΚΑΘΟΛΟΥ ή αν μείνεις ανάπηρος?
Βρε ουστ, καλά την έκανες!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μην τα ισοπεδώνεις όλα ρε φίλε. Δεν είναι όλες έτσι, όπως ακριβώς ισχύει και το αντίθετο. Δεν είναι όλοι οι άντρες τα καλύτερα παιδιά και τα θύματα πάντα.
Δεν είναι όμορφη εικόνα το να μιλάς με τέτοιες βαριές εκφράσεις και να είσαι τόσο απόλυτος. Στην παρεα έχουμε και ευτυχισμένους παντρεμένους άνδρες όπως επίσης και κάποιες γυναίκες που μπορεί να τους προσβάλει η άποψη σου.

Το καλύτερο θα είναι να μείνουμε εντός του θέματος και να μην ξανοιγομαστε σε άσχετα με το θέμα.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Καμμία γυναίκα δε θα σε καταλάβει ποτέ, ούτε θα προσπαθήσει!
Θα υποκριθεί μόνο οτι το κάνει πριν μπει η βέρα,μετά όλες ίδιες είναι.
Αρχίζει η γκρίνια,οι γαμάτοι φίλοι σου και η γλυκιά οικογένεια γίνονται μιάσματα που πρέπει ν'αποφευγεις. Η ονειρική της μηχανή γίνεται εφιάλτης , και λόγω κινδύνου,χαμένου χρόνου και χρήματος πρέπει να την πουλήσεις...
Διότι μεγάλωσες, παντρεύτηκες και πρέπει να δείξεις ωριμότητα.
Η ευθύνη απέναντι στα παιδιά που δε σε βλέπουν ΚΑΘΟΛΟΥ ή αν μείνεις ανάπηρος?
Βρε ουστ, καλά την έκανες!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν καταλαβες μου φαινεται
Με παρατησε για αλλον και εγω εκλαιγα με μαυρο δακρυ...abcdefgh
Και μετα κατι μηνες εφαγε φλας και με επαιρνε καθε μερα τηλ.. Hate ...αβυσσος η ψυχη της γυναικας.




 

Pan-dvs

well know member
Δημοσιεύσεις
15.496
Περιοχή
Ιωαννινα
Μοτοσυκλέτα
Gs 1200
Όνομα
Πανος
Περιοχή
Ιωαννινα
δεν καταλαβες μου φαινεται
Με παρατησε για αλλον και εγω εκλαιγα με μαυρο δακρυ...abcdefgh
Και μετα κατι μηνες εφαγε φλας και με επαιρνε καθε μερα τηλ.. Hate ...αβυσσος η ψυχη της γυναικας.






Ειχε triumph ο αλλος;
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
δεν καταλαβες μου φαινεται
Με παρατησε για αλλον και εγω εκλαιγα με μαυρο δακρυ...abcdefgh
Και μετα κατι μηνες εφαγε φλας και με επαιρνε καθε μερα τηλ.. Hate ...αβυσσος η ψυχη της γυναικας.




Σ' έπαιρνε τηλέφωνο όταν ξεφορτώθηκες την καρούτα το K100rt ε;
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
Μην τα ισοπεδώνεις όλα ρε φίλε. Δεν είναι όλες έτσι, όπως ακριβώς ισχύει και το αντίθετο. Δεν είναι όλοι οι άντρες τα καλύτερα παιδιά και τα θύματα πάντα.
Δεν είναι όμορφη εικόνα το να μιλάς με τέτοιες βαριές εκφράσεις και να είσαι τόσο απόλυτος. Στην παρεα έχουμε και ευτυχισμένους παντρεμένους άνδρες όπως επίσης και κάποιες γυναίκες που μπορεί να τους προσβάλει η άποψη σου.

Το καλύτερο θα είναι να μείνουμε εντός του θέματος και να μην ξανοιγομαστε σε άσχετα με το θέμα.
Πιστεύεις ότι στο νήμα εδώ αυτά που γράφονται είναι όλα εντός θέματος ρε φίλε? Διάβασε λίγο παραπάνω τι γραφεται και από ποιον!
Εγώ δε θα εβγαζα τα εσωψυχα μου σε μοτοφορουμ ,ούτε μιλάω για μένα προσωπικά ότι είμαι δυστυχισμένος.Τουναντίον!
Η πώληση μηχανών μετα εκβιασμούς συζύγων θ'αφορουσε ποτέ εμένα? Ένα σωρό έχω και θα έπαιρνα και δέκα φορές παραπάνω,αλλά δεν έχω χώρο.
Όταν μιλάω παραπάνω για ψυχολογία στις σχέσεις ειναι τεκμηριωμένα από άλλους.
Αυτά που αναφερω είναι αποστάγματα εμπειριών γνωστών,φίλων, ασθενών και κάποια δικά μου....





Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

StepaS

well know member
Δημοσιεύσεις
3.187
Μοτοσυκλέτα
KTM 1290 Super Adventure S
Όνομα
Vagelis
Πιστεύεις ότι στο νήμα εδώ αυτά που γράφονται είναι όλα εντός θέματος ρε φίλε? Διάβασε λίγο παραπάνω τι γραφεται και από ποιον!
Εγώ δε θα εβγαζα τα εσωψυχα μου για να κλαφτω στον κάθε Βαγγελακη σε μοτοφορουμ ,ούτε μιλάω για μένα προσωπικά ότι είμαι δυστυχισμένος.Τουναντίον!
Η πώληση μηχανών μετα εκβιασμούς συζύγων θ'αφορουσε ποτέ εμένα? Ένα σωρό έχω και θα έπαιρνα και δέκα φορές παραπάνω,αλλά δεν έχω χώρο.
Όταν μιλάω παραπάνω για ψυχολογία στις σχέσεις ειναι τεκμηριωμένα από άλλους.
Αυτά που αναφερω είναι αποστάγματα εμπειριών γνωστών,φίλων, ασθενών και κάποια δικά μου....
Αν ήρθες να κουνήσεις το δάχτυλο σε μένα σε thread "flou" ότι διαταρασσω γάμους και την ψυχή του ασθενούς φίλου εδώ μεσα, κάτι δεν καταλαβες καλά για το ύφος των γραφομενων μου μετά 7k post.

Ps: σαν παλιό μέλος και ''επιτηρητής" εδώ μέσα θα έπρεπε να γνωρίζεις ότι τέτοιες παρατηρήσεις ( γιατί περί αυτού πρόκειται) γίνονται μέσω pm. Αν πραγματικά ήθελες να επιβάλεις την τάξη του νήματος θα έπρεπε να επέμβεις ΠΟΛΥ πριν μεγάλε...


Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
δεν ήρθα ούτε σαν "επιτηρητής" ούτε σαν παλιό μέλος... ούτε τίποτα. Απλά, φιλικά και προσπαθώντας να πω κι εγώ αυτά που σκέφτομαι, όπως έκανες εσύ. Αν τόσο πολύ ενοχλήθηκες από το ποστ μου κι εφόσον είμαι τόσο λάθος και σε αδικώ κι από πάνω τότε σου ζητώ συγνώμη.
 

thanosgp

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
11.519
Ηλικία
52
Περιοχή
Τρίκαλα
Μοτοσυκλέτα
Τίγρης ξεδοντιασμένος 220 τελική
Όνομα
Θάνος
Περιοχή
Τρίκαλα
δεν ήρθα ούτε σαν "επιτηρητής" ούτε σαν παλιό μέλος... ούτε τίποτα. Απλά, φιλικά και προσπαθώντας να πω κι εγώ αυτά που σκέφτομαι, όπως έκανες εσύ. Αν τόσο πολύ ενοχλήθηκες από το ποστ μου κι εφόσον είμαι τόσο λάθος και σε αδικώ κι από πάνω τότε σου ζητώ συγνώμη.
Όλα καλά Βαγγέλη!

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

EvangeloSKG

member
Δημοσιεύσεις
1.693
Ηλικία
48
Περιοχή
Μαρούσι
Μοτοσυκλέτα
R1200GS
Όνομα
Βαγγέλης
Περιοχή
Μαρούσι
Δεν ξέρω για σας, εγώ λατρεύω τις γυναικες.

Τις αλλες

Υπάρχουν κάποιοι που γουστάρουν κι ορέγονται τις γυναίκες των άλλων.
Εγώ δεν είμαι απ’αυτούς,μια χαρά είμαι με την καλή μου.
Τα μηχανάκια θέλω!!!
Όλα τα μηχανάκια! Από παπί μέχρι Electra Glide και Panigale! Δε μπορώ να δεχτώ ότι είναι αλλουνού και δε μπορώ να το πάρω μια βόλτα!
Ό,τι μηχανάκι δω, θέλω να το καβαλήσω!


Υ.Γ. Ναι, και το Varadero του @karad-geo
 
Top Bottom