Συμβαίνει τώρα....

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τυχερός στην ατυχία μου.
Η άτυχος στην τύχη μου.
Πήγα το μεσημέρι επισκεπτήριο στο Παπαγεωργίου.
Φεύγοντας και κατεβαίνοντας τα σκαλιά,βλέπω πυροσβεστικά και κόσμο,,έντονη μυρωδιά Καμμένου .
Δεν ξέρω για ποιο λόγο.
Αλλά σταθμευμένο ι.χ πήρε φωτιά και πήραν τα διπλανά.
Εγώ με το επικαθημενο ήμουν τρεις θέσεις ποιο αριστερά οι οποίες δύο ήταν κενές,τώρα πρόλαβαν και τα πήραν,είχαν φύγει νωρίτερα.
Πάντως δεν πήρα χαμπάρι.
Και την γλίτωσα.
Από την άλλη αν καιγόταν θα μου το πλήρωναν .


Το νου σας και μην παρκάρετε δίπλα δίπλα
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Τυχερός στην ατυχία μου.
Η άτυχος στην τύχη μου.
Πήγα το μεσημέρι επισκεπτήριο στο Παπαγεωργίου.
Φεύγοντας και κατεβαίνοντας τα σκαλιά,βλέπω πυροσβεστικά και κόσμο,,έντονη μυρωδιά Καμμένου .
Δεν ξέρω για ποιο λόγο.
Αλλά σταθμευμένο ι.χ πήρε φωτιά και πήραν τα διπλανά.
Εγώ με το επικαθημενο ήμουν τρεις θέσεις ποιο αριστερά οι οποίες δύο ήταν κενές,τώρα πρόλαβαν και τα πήραν,είχαν φύγει νωρίτερα.
Πάντως δεν πήρα χαμπάρι.
Και την γλίτωσα.
Από την άλλη αν καιγόταν θα μου το πλήρωναν .


Το νου σας και μην παρκάρετε δίπλα δίπλα
Τι να συνεβει;
Να είχε τπτα ευλεκτο μέσα και να λαμπαδιασε γιατί ήταν ντάλα στον ήλιο;
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τι να συνεβει;
Να είχε τπτα ευλεκτο μέσα και να λαμπαδιασε γιατί ήταν ντάλα στον ήλιο;


Γιάννο δεν ξέρω.
Περιμένω μήπως το δω πουθενά στις ειδήσεις
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Τώρα σε αυτό το βίντεο βλέπω ότι μάλλον πρόλαβε η πυροσβεστική ( οι ρε πουστη μου)και μετά τα απομάκρυναν.
Το επικαθημενο είναι στα αριστερά ακριβώς δίπλα από εκείνο το κόκκινο που φαίνεται.
Το έχω και σε δικό μου βίντεο στο κινητό.
Απλά όταν κατέβηκα να φύγω υπήρχαν δύο κενές θέσεις πριν το κόκκινο

 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Γιάννο δεν ξέρω.
Περιμένω μήπως το δω πουθενά στις ειδήσεις
Είχα δει περισυ στην Μουδανιών ένα αυτοκίνητο να παίρνει φωτιά εν κινήσει(ευτυχώς έκανε στην άκρη και δεν καηκανε οι επιβαίνοντες) ,αλλά δεν έμαθα γιατί
 

SHOOTER045

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
12.101
Ηλικία
49
Περιοχή
ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ /ΠΕΛΛΑΣ
Μοτοσυκλέτα
GLX 90
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Περιοχή
Ν.ΠΕΛΛΑΣ
Είχα δει περισυ στην Μουδανιών ένα αυτοκίνητο να παίρνει φωτιά εν κινήσει(ευτυχώς έκανε στην άκρη και δεν καηκανε οι επιβαίνοντες) ,αλλά δεν έμαθα γιατί


Ρε δεν πήρα χαμπάρι.
Εγώ ήμουν μέσα στον 6 όροφο
 

apache

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
24.173
Ηλικία
60
Περιοχή
AΘΗΝΑ
Μοτοσυκλέτα
BMW R1200GSA
KOVE MAVERICK 500 X
Όνομα
Mανώλης
Περιοχή
Κορυδαλλός
Είχα δει περισυ στην Μουδανιών ένα αυτοκίνητο να παίρνει φωτιά εν κινήσει(ευτυχώς έκανε στην άκρη και δεν καηκανε οι επιβαίνοντες) ,αλλά δεν έμαθα γιατί
Όλες οι πυρκαγιές στα αυτοκίνητα σε ποσοστό 99% είναι ηλεκτρλογικές
 
N

notakos600

Guest
Πριν κάνα δυο χρόνια στη στροφή του Σκαραμαγκά λαμπαδιασε το Peugeot του θείου μου με τα δύο εγγόνια μέσα...
Πρόλαβαν και βγήκαν.
Συμφωνώ με Μάνο, ηλεκτρολογικο αν και παίζει και καύσιμο σε ζεστό μέταλλο.

Στάλθηκε από το POT-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

shadowhunter

member
Δημοσιεύσεις
625
Ηλικία
46
Μοτοσυκλέτα
SYM 200ST
Suzuki DL1000 L8
Όνομα
Βασίλης
Περιοχή
Κοζάνη
Που έδιωξα το Capo, όχι. Η χρήση του δεν δικαιολογούσε το κόστος χρήσης και κτήσης του. Αυτό είναι όμως το ένα μέρος της εξίσωσης...

Το άλλο είναι πως απο όσα είδα, δεν ψήθηκα παρα μόνο για ενα, άντε δύο με το ζόρι.

...και στο άνω άκρο τιμής.

cdefghigi
Σε βλέπω να μπαίνεις και εσύ στην κατηγορία "είμαι διατεθειμένος να δώσω πολλά λεφτά για να κάνω οικονομία", γιατί κάτι μου λέει ότι σε Honda καταλήγεις ;) (κατέληξε κάπου ... Κυριακή θα έχει βόλτα...χαχαχα)
 
N

notakos600

Guest
Κατάφερα να φτάσω στο σημείο να έχω πολλά μηχανάκια, από παπάκια, on/off, trial, street και ss 1000.
Ίσως γιατί γουστάρω, ίσως γιατί νιώθω ευλογημένος που μπορώ να έχω ένα γκαράζ 100 τετραγωνικών.
Αν ήμουν στη θέση να διαλέξω ποιά δυο από όλα αυτά θα μπορούσα να κρατήσω...απλά θα διάλεγα ένα παπί και μια μοτοσυκλέτα.
Το σκούτερ, που αγόρασα πρόσφατα, μπορεί εύκολα να βανδαλίσει όλα τα υπόλοιπα, για πλάκα όμως.
Αυτή πιστεύω είναι η γκρίζα ζώνη ύπαρξης των υπολοίπων δίτροχων που κατέχεις, όταν αποφασίσεις να αποκτήσεις ένα σκούτερ 300 plus κυβικών.
 

giamar

Αφραπογιαννος
Motoparea team
Δημοσιεύσεις
19.424
Περιοχή
Λεπτοκαρυά Κατερίνη
Μοτοσυκλέτα
Voge 300 & Αστρέα Grand 100 σε μπλε
Όνομα
Γιαννης
Περιοχή
Pieria
Σε βλέπω να μπαίνεις και εσύ στην κατηγορία "είμαι διατεθειμένος να δώσω πολλά λεφτά για να κάνω οικονομία", γιατί κάτι μου λέει ότι σε Honda καταλήγεις ;) (κατέληξε κάπου ... Κυριακή θα έχει βόλτα...χαχαχα)
Ε ναι.
Δίνεις 8 χιλιάρικα για να πάρεις ηονδα με Σμαρτ μποξ (εδώ γελάνε,επειδή έρχεται το κουτί πίσω παραμετροποιημενο να ανοίγει με το κλειδί της μηχανής,που η μηχανή δεν έχει κλειδί,θέλουν +800 ευρα) Rolling Rolling Rolling
Τεσπα ,δίνεις 8 χιλαρκα για 2+2 χιλιομ.ημερισιως για να κάνεις οικονομία στο καύσιμο,ε δε ξέρω κάπως λέγετε αυτό που πας να κάνεις ,α ναι ,θυμιθηκα ...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
 
N

notakos600

Guest
Ε ναι.
Δίνεις 8 χιλιάρικα για να πάρεις ηονδα με Σμαρτ μποξ (εδώ γελάνε,επειδή έρχεται το κουτί πίσω παραμετροποιημενο να ανοίγει με το κλειδί της μηχανής,που η μηχανή δεν έχει κλειδί,θέλουν +800 ευρα) Rolling Rolling Rolling
Τεσπα ,δίνεις 8 χιλαρκα για 2+2 χιλιομ.ημερισιως για να κάνεις οικονομία στο καύσιμο,ε δε ξέρω κάπως λέγετε αυτό που πας να κάνεις ,α ναι ,θυμιθηκα ...abcdefghgkabcdefghgkabcdefghgkabcdefghgk
Άσε Γιάννη, δεν έχεις δει τίποτα. Rolling Rolling
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Χθες βραδυ πηγα με ντοβιλ πάρνηθα μπαφι, μεσω βαρυμποπης
Μου εφυγε η παναγια!!!
Σημερα ποναει ολη η πλατη αχαχαα...Δεν πηγαινα με το καζερ ναμουν φρεσκαδουρα?? αχα

Αλλα το γουσταρω το ατιμο
Παει περα δωθε...αρνειται να παει ευθεια και σου βγαζει την πιστη
Μονο στην εθνικη παει καλα
 
N

notakos600

Guest
Χθες βραδυ πηγα με ντοβιλ πάρνηθα μπαφι, μεσω βαρυμποπης
Μου εφυγε η παναγια!!!
Σημερα ποναει ολη η πλατη αχαχαα...Δεν πηγαινα με το καζερ ναμουν φρεσκαδουρα?? αχα

Αλλα γουσταρω αλλαγες
Παει περα δωθε το ντοβιλ, αρνειται να παει ευθεια και σου βγαζει την πιστη
Μονο στην εθνικη παει καλα
Αύριο το πρωί να έρθω να το πάρω?
Για 12 ώρες ενοίκιο πόσα θες ρε?
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Σε βλέπω να μπαίνεις και εσύ στην κατηγορία "είμαι διατεθειμένος να δώσω πολλά λεφτά για να κάνω οικονομία", γιατί κάτι μου λέει ότι σε Honda καταλήγεις ;) (κατέληξε κάπου ... Κυριακή θα έχει βόλτα...χαχαχα)
Μπα, δεν την προλαβαίνω την βόλτα με τίποτα.

Πάντως δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω 7K+ που κάνουν τα δύο σκούτερ που μου άρεσαν. Το ένα μάλιστα είναι τόσο καινούριο που δεν υπάρχει καν σαν μεταχειρισμένο.

Κατάφερα να φτάσω στο σημείο να έχω πολλά μηχανάκια, από παπάκια, on/off, trial, street και ss 1000.
Ίσως γιατί γουστάρω, ίσως γιατί νιώθω ευλογημένος που μπορώ να έχω ένα γκαράζ 100 τετραγωνικών.
Αν ήμουν στη θέση να διαλέξω ποιά δυο από όλα αυτά θα μπορούσα να κρατήσω...απλά θα διάλεγα ένα παπί και μια μοτοσυκλέτα.
Το σκούτερ, που αγόρασα πρόσφατα, μπορεί εύκολα να βανδαλίσει όλα τα υπόλοιπα, για πλάκα όμως.
Αυτή πιστεύω είναι η γκρίζα ζώνη ύπαρξης των υπολοίπων δίτροχων που κατέχεις, όταν αποφασίσεις να αποκτήσεις ένα σκούτερ 300 plus κυβικών.
Αυτή είναι η λογική και την ακολουθούσα ως τώρα την τελευταία 15ετία. Ένα μικρό και ένα μεγάλο. Αλλά πρέπει το μεγάλο να έχει και λόγο ύπαρξης. Όταν 6 μήνες εδώ έχει χιόνια, άλλους 3 μήνες έχει καύσωνες με 40+ βαθμούς, και η χρήση περιορίζεται σε 5 βόλτες και 1 ταξίδι τον χρόνο, τότε μιλάμε για ακριβό χόμπυ.

Η οικονομία θα επιτευχθεί έτσι κι αλλιώς επειδή θα γίνουν τα δύο, ένα. Και δεν θα έχω να "νταντεύω" με φορτιστές τον χειμώνα και λειτουργία στο τετράγωνο για να γυρίσουν τα λάδια.

Απο εκει και πέρα όμως, θέλει κάποια σκέψη για το ποιο ένα. 7κ ή 8κ που λέει ο Γιάννος πάνω, δεν τα δίνω. Τα χω και δεν τα δίνω για καινούριο σκούτερ που πιθανότατα σε 2-3 χρόνια θα έχω βαρεθεί και θα θέλω άλλο. Αφού τα αλλάζω για πλάκα.
 
N

notakos600

Guest
Μπα, δεν την προλαβαίνω την βόλτα με τίποτα.

Πάντως δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω 7K+ που κάνουν τα δύο σκούτερ που μου άρεσαν. Το ένα μάλιστα είναι τόσο καινούριο που δεν υπάρχει καν σαν μεταχειρισμένο.


Αυτή είναι η λογική και την ακολουθούσαν ως τώρα την τελευταια 15ετία. Ενα μικρό και ένα μεγάλο. Αλλά πρέπει το μεγάλο να έχει και λόγο ύπαρξης. Όταν 6 μήνες εδώ έχει χιόνια, άλλους 3 μήνες έχει καύσωνες με 40+ βαθμούς, και η χρήση περιορίζεται σε 5 βόλτες και 1 ταξίδι τον χρόνο, τότε μιλάμε για ακριβό χόμπυ.

Η οικονομία τα επιτευχθεί έτσι κι αλλιώς επειδή θα γίνουν τα δύο, ένα. Και δεν θα έχω να "νταντεύω" με φορτιστές τον χειμώνα και λειτουργία στο τετράγωνο για να γυρίσουν τα λάδια.

Απο εκει και πέρα όμως, θέλει κάποια σκέψη για το ποιο ένα. 7κ ή 8κ που λέει ο Γιάννος πάνω, δεν τα δίνω. Τα χω και δεν τα δίνω για καινούριο σκούτερ που πιθανότατα σε 2-3 χρόνια θα έχω βαρεθεί και θα θέλω άλλο. Αφού τα αλλάζω για πλάκα.
Οι φορτιστές είναι ερωτική πράξη ρε.
Έχω 3 CTEK που σκορπίζουν άπλετα την ευτυχία σε volts.
 

Drake Ramore

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
10.891
Όνομα
.
Οι φορτιστές είναι ερωτική πράξη ρε.
Έχω 3 CTEK που σκορπίζουν άπλετα την ευτυχία σε volts.
Όχι φίλε. Θέλω να απλοποιήσω την ζωή μου.

Αν έβγαζα έξω τον παράγοντα προστασία απο βροχή, ίσως θα μπορούσα να τα κάνω όλα με ένα μικρό μοτοσυκλετάκι και όχι σκούτερ cdefghigi
Υπο σκέψιν και αυτό...

Το ερώτημα άλλωστε για αγορά 300-500 κυβικών δεν αλλάζει. Εκει είμαι. Δεν θέλω παραπάνω κυβικά.
 

Λαμπης

Μαθουσάλας member
Δημοσιεύσεις
8.981
Ηλικία
53
Περιοχή
Πετραλωνα
Όνομα
Θανάσης βεγγος
Αύριο το πρωί μα έρθω να το πάρω?
Για 12 ώρες ενοίκιο πόσα θες ρε?
εχω σηκωσει τα χερια ψηλα φιλε...
Στην αρχη ελεγα οτι φταινε τα ρουλεμαν τιμονιου..
Χθες ειδα οτι παιζοντας με την προφορτιση του αμορτισερ...αλλαζει η ταχυτητα πλαγιας πλευσης αχαχα

Σφιγγοντας παει περα δωθε σε πιο αργη συχνοτητα...καθε 2 δευτερολεπτα πες..
Και γυρνωντας σπιτι γινεται παντα χειροτερο εως ανεξελεγκτο...

Σαν να εχουν ξυσει την ασφαλτο κατω και να πηγαινει οπου ναναι
Πως να μην με πονεσει η πλατη ρε φιλε..Καλα τα αμαξια πισω θα ελεγαν τι κανει αυτος??? αχαχα
Επιστρατευσα τεχνικες ...χωματος για να την κραταω μες το δρομο αχαχα
 
N

notakos600

Guest
Όχι φίλε. Θέλω να απλοποιήσω την ζωή μου.

Αν έβγαζα έξω τον παράγοντα προστασία απο βροχή, ίσως θα μπορούσα να τα κάνω όλα με ένα μικρό μοτοσυκλετάκι και όχι σκούτερ cdefghigi
Υπο σκέψιν και αυτό...
Άρα πας σε κινέζο πέριξ των 300 κυβικών.
Ένα φθηνό αδιάβροχο θα ηρεμήσει τη σκέψη σου τις βροχερές ημέρες.
 
N

notakos600

Guest
εχω σηκωσει τα χερια ψηλα φιλε...
Στην αρχη ελεγα οτι φταινε τα ρουλεμαν τιμονιου..
Χθες ειδα οτι παιζοντας με την προφορτιση του αμορτισερ...αλλαζει η ταχυτητα πλαγιας πλευσης αχαχα

Σφιγγοντας παει περα δωθε σε πιο αργη συχνοτητα...καθε 2 δευτερολεπτα πες..
Και γυρνωντας σπιτι γινεται παντα χειροτερο εως ανεξελεκτο...

Σαν να εχουν ξυσει την ασφαλτο κατω και να πηγαινει οπου ναναι
Πως να μην με πονεσει η πλατη ρε φιλε..Καλα τα αμαξια πισω θα ελεγαν τι κανει αυτος??? αχαχα
Επιστρατευσα τεχνικες ...χωματος για να την κραταω μες το δρομο αχαχα
Κοίταξε να δεις...έχει τόσα ρέματα εκεί που θα πάμε, που δεν πρέπει να ανησυχείς.
Είμαι και άνθρωπος με ελάχιστη υπομονή.
Άρα μπορώ να σε απαλλάξω...
 
Top Bottom